Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da povuku liniju po sadasnjoj pjesackoj stazi (podjela pjesaci/biciklisti) kostalo bi samo iscrtavanje signalizacije i svi sretni.. al sigurno treba opet "drmnit" lovu :/ za projekt, izvodace i tralala ostalu maznjavu love iz proracuna..

Znam da ce opet ici ona spika kako treba biciklisticka staza biti siroka 2,20... e pa po propisima postoji i minimum od 1,60 (jedino nema onaj fakin nagib). A ono sranje od granitnih kocki (razgranicenje izmedu pjesackog i bic dijela plocnika) je totalni idiotizam, osim ako zelite ubiti bicikliste..e onda je savrsheno Twisted Evil

_________________
-------- :X
Complaining is silly. Either act or forget.
Stefan Sagmeister
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najgore od svega je što ti biciklisti uopće nisu svjesni da vožnjom po nogostupu čine prekršaj jer naše jake snage MUP-a kada vide nekoga u takvom prekršaju to ignoriraju umjesto da ljude barem opominju, ako već ne žele kažnjavati. Glede Vukovarske, tamo su nogostupi i s jedne i s druge strane prilično široki i mislim da bi bilo moguće bez rušenja drveća napraviti stazu bilo s jedne ili druge strane, ali čak i s obje. Oduzme se malo pješacima i izasfaltira do drveća i to je to, a pošto bi biciklisti mogli vozit i s jedne i s druge, gustoća prometa koja bi samo za jednu mogla biti prevelika, bi ovako bila smanjena. (Ovo se odnosi na potez od Trpimirove do Gajevog).

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inka12
Offline
Avatar

Ukupno postova: 59
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji ce im jarac jos jedna biciklisticka?? daj nek prvo poprave pločnik u Strossmayerovoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo86
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 17:01 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inace sam takodjer biciklist, ali se u potpunosti slazem sa cinjenicom da se sve vise sjece, a sve manje sadi...

U zadnje vrijeme kada cujem za rekonstrukciju i renovaciju ulice, zamislim samo jednu praksu koju prakticiraju : posjeci sve, izbetonirati i poplociti i napraviti nova parkirna mjesta. Jer drvo koje raste donosi samo troskove i njega ne mozes naplacivati, parkiraliste mozes...

Ne mogu govoriti za Vukovarsku jer nisam strucnjak, ali vjerujem da postoji dobro rjesenje i bez da zbetoniraju cijeli zeleni pojas...

I jos samo nesto: Ne sjecam se kada je biciklist ubio pjesaka, ali zato svakodnevno vidim u crnoj kronici zgazenog biciklista... (a to lijepo i bacim svakom covjeku u plavom u facu kada mi prigovori za voznju nogostupom)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.09.2008. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sječom drveća u vukovarskoj više nećemo bit zeleni grad sigurno..već sad mislim da smo na rubu gubitka titule zelenog grada Very Happy
ne treba ništa na novo gradit ima već novo napravljeno
treba samo stavit horizontalnu signalizaciju i sve što ide uz to..
usput spin da možeš si mislit da će murjak zaustavljat bicikliste i govorit im da se tu ne smije vozikat prema zakonu Very Happy

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 19:14 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Naime, neki smatraju da je biciklistička staza u Vukovarskoj nepotrebna i preblizu izuzetno važnoj i vrlo prometnoj ulici i da bi biciklisti na novoj stazi samo dodatno usporavali promet

Autor: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan
"Neki" ocigledno precesto idu na lobotomiju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ionako biciklisti voze i jednom i drugom strane nogostupa i smetaju pješacima, ovako će se bar znato neki red...
Jel ti palo napamet da pjesaci smetaju biciklistima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ix ox je napisao/la (Pogledaj post): ›
usput spin da možeš si mislit da će murjak zaustavljat bicikliste i govorit im da se tu ne smije vozikat prema zakonu Very Happy


Ma znam ja da neće, njima je lakše zabit se u neku birtijetinu i pit i kako onda očekivati da u gradu bude reda ili da vandali ne divljaju i razbijaju sve što im se nađe pod rukom. Evo ja stanujem na ruti kojom se ta balavurdija u sitne sate vikendom saobraća. I nema stvari koju do sada na tom potezu nisu razbili ili prevrnuli, bilo to busna stanica, kontejner pred zgradom, parkiralište za bicikle ili kanta za smeće. Ali policajca ni blizu. Tako da je sve to druže moj do milicajaca koje zaboli ona stvar za prevenciju, kao da su oni tu samo da kažnjavaju ili da dolaze na uviđaj kad je sranje već napravljeno.
I danas izlazim iz zgrade, a baja se vozi bicikletom po nogostupu ko pravi i to još bez ruku na volanu, bezbrižan ko ptica u letu.

Zato ponavljam da je to zato što pojedinci uopće nisu svjesni da čine prekršaj jer ih na to nitko nikada nije upozorio, niti roditelji, niti organi reda. Možda i ovi vandali koji razbijaju nisu svjesni da čine nešto loše, a sve zbog toga što im to nitko nikada nije rekao. Niti im je objasnio da sve što je postavljeno na javnim površinama su dijelom platili i njihovi roditelji kroz poreze i prireze i ostala izdvajanja iz plaća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mirjam je napisao/la (Pogledaj post): › Biciklistička je ok tamo gdje je ljudi koji žive u tim ulicama žele, ostalo sve je nasilu.

A što je sa nama koji nekad želimo proštati gradom što ćemo disati smog i gledati bicikliste koji ponekad prođu pored nas. treba se gledati interes svih građana, lako je sječi, treba se pošumljavati i saditi za zdrav život. Biciklistima svaka čast ali imaju niz puteva i staza u gradu, a za rekreaciju neka udare rutu od Osijeka do Kopačkog i natrag.
Vukovarska je osjecka zila kucavica, i sigurno netrebaju osteoporozne babe odlucivat da li da se gradi biciklisticka staza, nego kompetentni ljudi. Kada se izgradi dovoljno biciklistickih staza ljudi ce se poceti vise voziti biciklima, i onda kada se pozeslis prosetati ces sigurno udisati manje smoga jer ce manje automobila zagadjivati zrak. Eto, treba gledati malo dalje od svog nosa...

A sto se rekreacije tice svako ko se ponekad provoza do kopackog rita, jako dobro zna da se vec na pola puta izmedju bilja i osijeka u povratku pocinje osjecati smrad ispusnih plinova. To se naravno osjeti tek kad provedes bar nekoliko sati na cistom zraku u baranji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dunba
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: Jug2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 19:55 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav,

ne drzim niciju stranu, ali da li ne ide paralelno s Vukovarskom od Trpimirove prema gradu biciklisticka staza?

Nekontam bas smisao neki, "42" biciklisticke staze na odredjenoj dionici, ako netko vidi smisao, neka mi ukaze na moje neznanje. Mozda bi recimo bilo zgodnije da ide Drinskom biciklisticka.. tamo ima puno vise mjesta Very Happy
Necemo ni raspravljat o tome da nam Retfalu i Donji Grad povezuju 3 ulice, u gradu s 100 000 ljudi, i naravno što se dogodi kada samo jednu zatvore, bitnije su biciklisticke staze, naravno.

Pozdrav,
Mario

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, ti se samo buniš, zato što se ti ni ne voziš biciklom....

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dunba
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: Jug2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 21:13 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam da li je ovo namjenjeno meni ili nekom "iznad", ali da stanem u svoju obranu.
Prijevozno sredstvo biram iskljucivo po osjecaju kada se ustanem ujutro, a najcesce prijevozno sredstvo mi je auto. Very Happy

Janis je napisao/la: ›
Hehe, ti se samo buniš, zato što se ti ni ne voziš biciklom....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dunba je napisao/la: ›
Pozdrav,

ne drzim niciju stranu, ali da li ne ide paralelno s Vukovarskom od Trpimirove prema gradu biciklisticka staza?

Nekontam bas smisao neki, "42" biciklisticke staze na odredjenoj dionici, ako netko vidi smisao, neka mi ukaze na moje neznanje.


evo ukazujem: to je kao da imas JEDNU ulicu, JEDNU JEDINU rutu kao opciju za doci do zeljenog odredista...

mozda ja bas idem od Gajevog Trga do Sjenjaka biciklom i zasto bih isla okolo Zvonimirovom (ova ulica u kojoj je biciklisticka - za koju ne znas kak se zove) ako mogu direkt Vukovarskom?

To je kao da kazes da je dovoljna jedna cesta koja povezuje istok-zapad grada i jedna pjesacka staza... Wink

s tim da se slazem s tobom da nije dovoljno dobro rijesen ni automobilisticki istok-zapad promet, al to je za drugu temu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): › I danas izlazim iz zgrade, a baja se vozi bicikletom po nogostupu ko pravi i to još bez ruku na volanu, bezbrižan ko ptica u letu.
To sam mozda ja bijo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dunba
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: Jug2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 23:01 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ukazano Very Happy
samo da naprave neko normalno rjesenje, da ne bude kao Gundulićeva ulica...

kudjaokomtiskokom je napisao/la: ›
evo ukazujem: to je kao da imas JEDNU ulicu, JEDNU JEDINU rutu kao opciju za doci do zeljenog odredista...


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: