Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › @tyler_durden - Recimo, ja ne živim sa starcima, a svejedno volim nekad izaći van i na klupi u parku ili na promenadi popiti koje pivo.



Na promenadi popiti PIVO i to ne jedno nego "koje" ??? Anastazija, pretpostavljam da bi trebala biti žensko, a jesi li sigurna da jesi???

Mislm, ono cuganje i klupica, park... mene neodoljivo asocira na one jadne beskućnike koji su se odali alkoholu i nikako mi ne ide u glavu da se jedna mlada ženska osoba tako ponaša i u tome uživa.

Alo!!! tko tu nije normalan??? Shocked Shocked Shocked


Sorry, al ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ramika
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prohibicija? HM??????????

_________________
Idea Idea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › A šta će sada biti sa svim onima u parkiću kod Cadillaca???!! To ja vas pitam!!

Ma zaboli me živo za taj zakon, iskreno.



Vodi si ih kući svojoj mami pa nek njoj urliću u 2 sata noći.

Naravno, bila sam sarkastična? !

Pa i ja sam često jedna do tih koji piju po parkićima (ok, već dugo vremena to ne radim, al zna se zalomit..) Opet, s neke strane kontam da to ljudima smeta, da im se do koje doba noći netko sklatari i urliče pod prozorom, ali, opet, uvesti zakon? Možda bi policija trebala bolje raditi svoj posao, malo više obilaziti takva mjesta gdje se pijančuje i kažnjavati te koji prave nered, a ne baš SVE..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.09.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › @spin

malo te pucaju predrasude i stereotipi, ha?


a, što da radim. pretpostavljam da sam malo prekonzerva za ove nove generacije, al u moje (naše vrijeme Laughing ) bilo je neukusno vidjeti curu kako šeta gradom s cigaretom u ustima, a kamo li da nateže karlovačko iz dvolitre... Laughing

i mislim da to ovim mladim generacijama treba netko reći jer očito nisu svjesni da ovo njihovo ponašanje nije poželjno.

ma meni je žensko i boca pive nespojiva čak i u kafiću i ne mogu si zamisliti npr. da moram poljubit curu koja bazdi na karlovačko, podriguje i p..i.

Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.09.2008. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › A šta će sada biti sa svim onima u parkiću kod Cadillaca???!! To ja vas pitam!!

Ma zaboli me živo za taj zakon, iskreno.



Vodi si ih kući svojoj mami pa nek njoj urliću u 2 sata noći.

Naravno, bila sam sarkastična? !

Pa i ja sam često jedna do tih koji piju po parkićima (ok, već dugo vremena to ne radim, al zna se zalomit..) Opet, s neke strane kontam da to ljudima smeta, da im se do koje doba noći netko sklatari i urliče pod prozorom, ali, opet, uvesti zakon? Možda bi policija trebala bolje raditi svoj posao, malo više obilaziti takva mjesta gdje se pijančuje i kažnjavati te koji prave nered, a ne baš SVE..


Slažem se, bespotrebno je uvoditi novi zakon, ako se ne bude primjenjivao, a policija već ima zakone na temelju kojih može djelovati (Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira) protiv ovih galamđija i vandala koji uništavaju imovinu. No ni policija čak i da hoće ne može biti na sto mjesta odjednom i zato mislim da je ova zabrana ispijanja alkohola na javnim površinama dobro došla kao prevencija. manje će se piti, dakle manje pijanih i manje ekscesa koje u pravilu čine uprav ti pijani. Nadam se da se slažeš s menom da biti pijan makar i ne činio prekršaje nije poželjna pojava?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
a, što da radim. pretpostavljam da sam malo prekonzerva za ove nove generacije, al u moje (naše vrijeme Laughing ) bilo je neukusno vidjeti curu kako šeta gradom s cigaretom u ustima, a kamo li da nateže karlovačko iz dvolitre... Laughing

i mislim da to ovim mladim generacijama treba netko reći jer očito nisu svjesni da ovo njihovo ponašanje nije poželjno.

ma meni je žensko i boca pive nespojiva čak i u kafiću i ne mogu si zamisliti npr. da moram poljubit curu koja bazdi na karlovačko, podriguje i p..i.

Shocked

a čuj, po meni, ima cura i žena koje uspjevaju ostati ženstvene što god da rade, dok druge to nikako ne uspjevaju također što god da rade. naravno, ima tu i puno onih "u sredini" koje ipak određuje ponašanje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Spin: jesi ti ozbiljan sa tim svojim izjavama, ako jesi, onda si nabavi život Smile... i to neki koji nije dosadan Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuljko je napisao/la (Pogledaj post): ›
Josephine je napisao/la: ›
nedavno smo osvojili smo titulu najvecih pijanaca u europi:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/08/08/0135006.html

Citat: › Iako je Hrvatska tek peta po količini alkohola po glavi stanovnika, rizičan način na koji konzumiramo alkohol te velik broj umrlih od ciroze jetre i drugih bolesti vezanih uz alkohol katapultirao nas je na sam vrh.


i sad, oni ce zabraniti konzumiranje alkohola na javnim povrsinama ? u hrvatskoj (konkretno, u osijeku)? osijek031.com smile

daaa, to ce funkcionirati. Laughing

zato jednostavno ne zabrane proizvodnji i prodaju alkohola? osijek031.com smile
to ce rijesiti SVE probleme vezane uz konzumaciju istog.


to bi znacilo da moram biciklom ic do meca,darde,cepina ili di vec i tamo se napit i onda se vozit pijan nazad u osijek?


Nemoraš biciklom, možeš i autom... Laughing (jk)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › A šta će sada biti sa svim onima u parkiću kod Cadillaca???!! To ja vas pitam!!

Ma zaboli me živo za taj zakon, iskreno.



Vodi si ih kući svojoj mami pa nek njoj urliću u 2 sata noći.

Naravno, bila sam sarkastična? !

Pa i ja sam često jedna do tih koji piju po parkićima (ok, već dugo vremena to ne radim, al zna se zalomit..) Opet, s neke strane kontam da to ljudima smeta, da im se do koje doba noći netko sklatari i urliče pod prozorom, ali, opet, uvesti zakon? Možda bi policija trebala bolje raditi svoj posao, malo više obilaziti takva mjesta gdje se pijančuje i kažnjavati te koji prave nered, a ne baš SVE..


Slažem se, bespotrebno je uvoditi novi zakon, ako se ne bude primjenjivao, a policija već ima zakone na temelju kojih može djelovati (Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira) protiv ovih galamđija i vandala koji uništavaju imovinu. No ni policija čak i da hoće ne može biti na sto mjesta odjednom i zato mislim da je ova zabrana ispijanja alkohola na javnim površinama dobro došla kao prevencija. manje će se piti, dakle manje pijanih i manje ekscesa koje u pravilu čine uprav ti pijani. Nadam se da se slažeš s menom da biti pijan makar i ne činio prekršaje nije poželjna pojava?!

Pa naravno, da, ne kažem ja da je super vidjeti mrtvo pijanog klinca od 15 godina koji ne zna za sebe.. Ali ipak vidim određenu dozu maloumnosti u donošenju ovakvog zakona.. Na pamet mi padaju, recimo, nekakvi gradski festivali, gdje se pivo,whatever, služi na nekakvim štandovima i gdje ljudi stoje vani, dok je neki konc, recimo, i piju to na zraku, dakle, također na javnoj površini.. Ili nekakve degustacije, koje nemaju veze s oblokavanjem, nego su dio nekog poslovnog okupljanja, šta ja znam.
A što se tiče klinaca i inih koji remete javni red i mir, mislim da se tu neće puno toga promijeniti, eventualno se može očekivati veća gužva u policijskim postajama, ako policija, uopće i bude radila svoj posao, što će reći da će, i da bi se taj novi zakon provodio, morati biti na sto strana odjednom.

I samo još komentar na žene koje piju pivo iz boce: što se toga tiče, shvaćam da je to nekome neženstveno, ali ipak, meni je to ipak prekonzervativno razmišljanje koje graniči s onim - ''kuhinja-žena''. Ne kontam što ima toliko loše ili prostački u tome da cura pije pivo iz boce, ako to pijenje nije popraćeno, recimo, nekim dodatnim droljastim ponašanjem tipa skidanja i šta ti ja znam.

Ja pijem pivo iz boce, i to baš jer mi je gušt tako ga piti i uopće se ne smatram neženstvenom Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="insomnia"]
[quote="spin"]
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › A šta će sada biti sa svim onima u parkiću kod Cadillaca???!! To ja vas pitam!!

Ma zaboli me živo za taj zakon, iskreno.



Vodi si ih kući svojoj mami pa nek njoj urliću u 2 sata noći.

Naravno, bila sam sarkastična? !

Pa i ja sam često jedna do tih koji piju po parkićima (ok, već dugo vremena to ne radim, al zna se zalomit..) Opet, s neke strane kontam da to ljudima smeta, da im se do koje doba noći netko sklatari i urliče pod prozorom, ali, opet, uvesti zakon?

Nije u pitanju zakon, nego prijedlog za ugradnju u novu odluku o komunalnom redu. To je inicijativa policije o kojoj će se raspravljati u poglavarstvu, i drugim mjerodavnim instancama, pa i uvažiti komentare u ovoj raspravi na forumu. Inače Zakon o prekršajima javnog reda i mira je još od 1990. što dosta ograničava mogućnosti za provedbu, a novi je još na razini nacrta. Komunalni pravilnik je od 1996 te nije usklađen s nizom zakona koji su u međuvremenu stupili na snagu (Zakon o prekršajima, i dr.). Sada se radi novi komunalni pravilnik, a forumaši 031 će ga moći i pročitati te komentirati kada prođe prvu instancu kao radni prijedlog, te doprinijeti njegovoj kvaliteti.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › @spin

malo te pucaju predrasude i stereotipi, ha?


a, što da radim. pretpostavljam da sam malo prekonzerva za ove nove generacije, al u moje (naše vrijeme Laughing ) bilo je neukusno vidjeti curu kako šeta gradom s cigaretom u ustima, a kamo li da nateže karlovačko iz dvolitre... Laughing

i mislim da to ovim mladim generacijama treba netko reći jer očito nisu svjesni da ovo njihovo ponašanje nije poželjno.

ma meni je žensko i boca pive nespojiva čak i u kafiću i ne mogu si zamisliti npr. da moram poljubit curu koja bazdi na karlovačko, podriguje i p..i.

Shocked


Citam tvoje komentare i znas sta? Uopce me ne cudi sto postoje ljudi sa predrasudama mada ovakvih kao ti ima rijedje nego ostalih...

A ta ista butra moze tebe poljubit koji bazdis na karlovacko i podrigujes? ž
Zaboli me ona stvar sto se netko hoce napiti, podrigivati, bazditi, povracati i sta ja znam. Ako se namjerila provesti ispijajuci pivo iz boce samo naprijed, ja cak to smatram smionim potezom punim samopouzdanja jer nju briga sta ko misli i dobro joj je u tom trenutku.

Vi koji mislite da su drugi propaliteti, nadjite sami sebi smisao u zivotu i vidjet cete da ce i drugi imati predrasude o vama.


spin je napisao/la: ›
Mislm, ono cuganje i klupica, park... mene neodoljivo asocira na one jadne beskućnike koji su se odali alkoholu i nikako mi ne ide u glavu da se jedna mlada ženska osoba tako ponaša i u tome uživa."


jadni beskucnici? Moje drustvo su onda po tebi beskucnici ali samo da znas da su u tom drustvu (kuhar, bravari, vozac tramvaja, opeka, programer, konobar, vodoinstalater, frizerka, gradjevinar, ljekarnica...) i to su svi ljudi koji zaradjuju svoje pivo koje zele popiti bas na javnoj povrsini, na zraku, u prirodi, u drustvu u fucking Osijeku.

Eto ga, kratko i jasno

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.09.2008. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
a, što da radim. pretpostavljam da sam malo prekonzerva za ove nove generacije, al u moje (naše vrijeme Laughing ) bilo je neukusno vidjeti curu kako šeta gradom s cigaretom u ustima, a kamo li da nateže karlovačko iz dvolitre... Laughing

i mislim da to ovim mladim generacijama treba netko reći jer očito nisu svjesni da ovo njihovo ponašanje nije poželjno.

ma meni je žensko i boca pive nespojiva čak i u kafiću i ne mogu si zamisliti npr. da moram poljubit curu koja bazdi na karlovačko, podriguje i p..i.

Shocked

a čuj, po meni, ima cura i žena koje uspjevaju ostati ženstvene što god da rade, dok druge to nikako ne uspjevaju također što god da rade. naravno, ima tu i puno onih "u sredini" koje ipak određuje ponašanje...


hmmm... mislim da ne razlikuješ ženstvenost od ljepote. lijepa žena je ženstvena kada na primjer puši cigaretu preko cigaršpica ili kada ispija šampanjac iz uske kristalne čaše, ali ako ta ista ženska puši debele kubanske cigare ili nateže pivu iz litarske krigle (da ne spominjem dvolitarsko karlovačko) ja tu ne vidim nikakve ženstvenosti. ženstvena može biti i manje lijepa žena koja se zna obuči ili ima uglađeno ponašanje, ženstvena će nekome biti i debela osoba što je stvar ukusa jelte, itd... da ne pametujem previše, no svaka od njih gubi ženstvenost (barem u mojim očima) u trenutku kada se počme ponašati kao neki drvosječa.

@ostali mladci i curke,
sorry ako sam ovime nekoga uvrijedio no to je moje viđenje tog "ženskog problema" i nikako nema veze s predrasudama o ženama ili nedaj bože nekoj diskriminaciji prema njima. samo stvar ukusa ili neukusa.

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › @tyler_durden - Recimo, ja ne živim sa starcima, a svejedno volim nekad izaći van i na klupi u parku ili na promenadi popiti koje pivo.



Na promenadi popiti PIVO i to ne jedno nego "koje" ??? Anastazija, pretpostavljam da bi trebala biti žensko, a jesi li sigurna da jesi???

Mislm, ono cuganje i klupica, park... mene neodoljivo asocira na one jadne beskućnike koji su se odali alkoholu i nikako mi ne ide u glavu da se jedna mlada ženska osoba tako ponaša i u tome uživa.

Alo!!! tko tu nije normalan??? Shocked Shocked Shocked

Da, žensko sam i zamisli čuda, nekad popijem i više od jednog piva. I zamisli, popijem ga iz boce.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@spin, koliko imaš godina?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.09.2008. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › @spin, koliko imaš godina?


baš to..

i odakle je.. vjerovatno je neki brđanin koji još uvijek misli da je 18. stoljeće i da se sve žene ponašaju kao ribe iz prvog Jamesa Bonda..

majko mila xD

EDIT; Moram staviti posebno par smajlova za onu izjavu o ženstvenosti, cigaršpicu i kristalnim čašama..

=> osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

bravo za tebe spine moj , rodla te tetka xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: