Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matković: ZOO hotel je u dugovima, treba ga prodati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2008. 13:42 
Naslov:  Matković: ZOO hotel je u dugovima, treba ga prodati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZOO hotel je, tvrde naši izvori, a dijelom potvrđuje i sam gradonačelnik Gordan Matković, u teškoj financijskoj situaciji. Hotel, navodno, mjesečno ostvaruje minus od više desetaka tisuća kuna, a ukupan dug je, tvrde naši sugovornici, golem! Matković, s druge strane, potvrđuje da postoje minusi u poslovanju, no ne i da je riječ o tolikim iznosima. Također, iznosi stav da ZOO hotel treba ili prodati ili dati u koncesiju.

- Da, razmišljamo o tome da hotel prodamo, ali pod uvjetom da ostane u funkciji ZOO vrta. Hotelu je potrebno da kroz nadogradnju, za koju tamo ima mogućnosti, sa 16, 17 poveća kapacitet na 50, 60 ili 100 soba. Takav hotel tada bi imao lijepu perspektivu. Hotel danas ne može primiti autobus gostiju - dođe autobus i onda se pola gostiju pošalje u susjedne hotele - normalno da u takvim uvjetima hotel ne može dati punu uslugu - kaže Matković.

Znalo se, dodaje, da hotel mora imati dobar kapacitet da bi mogao funkcionirati te podsjeća da je, i kada se kretalo u projekt, bilo mišljenja da hotelom ne treba upravljati gradsko komunalno poduzeće.

- Ta priča vrijedi i danas. Treba naći partnera i dati mu to u koncesiju na 99 godina, a da njegovim upravljanjem ima koristi ZOO vrt. Naravno, ne smije se dopustiti da ondje budu “cajke” ili, ne daj bože, nekakav "crveni salon" nego gradski sadržaj kako i danas funkcionira. Slažem se da ne bude unutar Unikoma, samo me zanima ima li netko tko ga može preuzeti - kaže Matković.

Govoreći o financijskim dubiozama ZOO hotela, Matković kaže kako zna da situacija nije sjajna, no i da ne može točno reći detalje njegova poslovanja.

- Hotel mora biti najmanje godinu, dvije u situaciji da mu je rashod veći nego prihod, to nije čudno. Mora ostvariti nekakvu poziciju na tržištu, a za to treba određeno vrijeme. Nitko nije mislio da će u prvih šest mjeseci ostvarivati posebno dobre rezultate - kaže Matković.

Drugim riječima, ZOO hotel je danas nedvojbeno gubitaš, a kuloari spominju milijunske iznose.

- Da, hotel je gubitaš. No, mislim da nije riječ o iznosu koji se spominje u pogovoru. Ponavljam, računalo se s tim da u prvoj godini i neće biti u pozitivi. S druge strane, svaki mjesec bolje funkcionira; proljetni mjeseci bili su mnogo bolji nego veljača ili ožujak. U svakom slučaju, zalažem se da ne bude više u Unikomu; da se nađe partner koji će ga napraviti kako bog zapovijeda - zaključuje Matković.

Danas otvaranje ponuda za kupnju Vrtnog centra

Pitali smo gradonačelnika koja je bila tema prošlotjednog sastanka Gordan Matković - Davor Lamza - Miroslav Doležal održanog u Unikomu.

- Bio je to nadzor. Dan prije bio sam u Ukopu te smo obišli i Unikom. Postavljalo se pitanje kakvo je stanje u gradskim poduzećima, pričalo se da su u problemima pa sam se želio osobno uvjeriti u stanje stvari, kaže Matković. Demantira glasine da je Unikom u milijunskim dubiozama.

- Mnogo Unikomovog novca koji nisu uspjeli realizirati stoji u gradskoj blagajni. Potraživanja nisu tako dramatična, a kada se realiziraju projekti, Unikom će ostvariti prihod. Sedam-osam mjeseci tvrtka je funkcionirala "na slamku", no kad dođe do realizacije projekata, sve će biti u redu. Situacija je pod kontrolom, jamčim da će Unikom godinu završiti pozitivno, zaključuje Matković.

Inače, danas (18. rujna) točno u podne otvaraju se ponude za kupnju 24.090 četvornih metara zemljišta u Trpimirovoj 18 na kojemu se nalaze Vrtni centar i upravna zgrada Unikomove RJ Zelenilo. Unikom je, podsjetimo, odredio početnu cijenu od 700 kuna za četvorni metar, odnosno od 16,8 milijuna kuna. Razlog prodaje toga atraktivnog zemljišta je, poručeno je iz Unikoma, pribavljanje sredstava za gradnju nove upravne zgrade na Vinkovačkoj cesti.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komunalno poduzece u ugostiteljstvu, igraju se nasim novcem, igraju se biznisa, ne znaju sto rade i sada ce to prodat, netko ce para pospremat u dzep, a sve su to platitli gradjani Osijeka, najveci pljugeri ikad...
BTW, Dolezal je rekao da je broj nocenja poslovna tajna. Neka si poslovnu tajnu nabije u dupe dok se igra nasim novcem...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Komunalno poduzece u ugostiteljstvu, igraju se nasim novcem, igraju se biznisa, ne znaju sto rade i sada ce to prodat, netko ce para pospremat u dzep, a sve su to platitli gradjani Osijeka, najveci pljugeri ikad...
BTW, Dolezal je rekao da je broj nocenja poslovna tajna. Neka si poslovnu tajnu nabije u dupe dok se igra nasim novcem...


prije bi se reklo da JAKO DOBRO ZNAJU STO RADE!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.09.2008. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao sto sam napisala prije par dana,autobusni kolodvor je stao,pjescka staza do viseceg mosta isto,prodaje se zoo hotel....idu izbori,projekti staju pred izbore uvijek.DOKLE??????jel ovaj mene grad tjera iz ovog "grada" ili sta....prodaju zemljiste vrtnog centra za neki shoping strancu garant,uzece par miliona eura prije nego odu sa politicke scene,povuku sigurni i novcano obezbjediti......DOKLE?????????? jel smo mi glupi ili nevidimo da je svake godine isto,JEL SMO MI GLUPI?????????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2008. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
jel smo mi glupi ili nevidimo da je svake godine isto,JEL SMO MI GLUPI?????????????
Ne,glupi su samo oni koji glasuju za HDZ,HDSSB i HSP,a takvih je nažalost pun kurac.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mata
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, već je većina glupa...nije do glasanja, već do inertnosti naroda...a to vladajući vide...ako neko vidi da ti može radit sranja, a ti se ne suprotstavljaš već se zavlačiš duboko u svoju kućicu i nema neke naznake da ćeš u bližoj budućnosti se pobuniti...neće baš promijeniti pristup jel ?

iskreno, više me glava boli od ljudi (da, općenito vrijeđam sve) koji seru na forumima kak im ovo kak im ono ne paše...ako oćete promijenu, dignite dupe i napravite nešt, a ne samo po forumima i kavama se jadat...

pito je neko dokle ćete tako? eeee, heh, jaaaako dugo Smile

da ikad dođem do neke vladajuće fotelje (ikad heh) ja bi vas isto tako jebavo u zdrav mozak...jer jednostavno, dopustili bi mi Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
magy je napisao/la: ›
jel smo mi glupi ili nevidimo da je svake godine isto,JEL SMO MI GLUPI?????????????
Ne,glupi su samo oni koji glasuju za HDZ,HDSSB i HSP,a takvih je nažalost pun kurac.


Moram se složiti.

Kako stvari stoje, izgleda da Zoo hotel služi za Đapićeve belot seanse, u društvu obveznih ulizica. Matković se igra - ako debeli izgubi mjesto za belot, mogle bi padati glave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2008. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mata A šta ti predlažeš možda javni linč ili nešto slično,jedini koji bi tu mogli nešto poduzeti su organi pravosuđa,a znamo kako oni funkcioniraju.Tako da je jedino što običnom čovjeku preostaje pažljivo biranje na izborima,sve drugo je iluzorno.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mata
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno, mislim da bi jedino javni linč i pomogao...il onakvi neredi ko u Francuskoj šta su oni studenti napravili...
moraš pokazat malo bijesa da te prime zaozbiljno Very Happy

organi pravosuđa su korumpirani i u njih se ne možeš pouzdat ako nisi sin nekog poznatog...jer kolko vidim neko autom zatepe i ubije nekog i ne sudi mu se...a da smo to ti ili ja...eto nas, ispada nam sapun u ćuzi...

to su tako i namjestili da čovjek jedino vidi izlaz tako da nema izlaza...to je cijela realnost svega...svijet je okrutan, nemilosrdan...povuci se doma, sa svojom obitelji i nemoj se zamarati problemima modernog svijeta...

znam da zvučim sad nekak ku-ku heh Razz al što je najžalosnije, kad se malo otvore oči...

vidi, preporučam samo da pogledaš prvo Zeitgeist (film) dalje sam istražuj Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne rinem se ja za njih!
Doći će izbori a oni će otvoriti dio pruge i opet će razularena masa glasati za njih ko nespašene kada ne shvaćaju da mogu imati puno puno više od te pruge i betonaže!
Što god rade popraćeno je skandalima i velikim ciframa ali zato ne sumnjam da će pojedine zgrade imati fasade u HSP ovim bojama i Đapičevom slikom kao kanidatu za gradonačelnika.

Ili matkovića ako bude nezavisan i podržao ga HDZ što je i moguće kod takvih.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 1:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
Kao sto sam napisala prije par dana,autobusni kolodvor je stao,pjescka staza do viseceg mosta isto,prodaje se zoo hotel....

Nije valjda presušio onaj višak proračuna od prošle godine!?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogledajte samo moje postove unazad godinu dana vezane za HSP i njihov kadar na vlasti, pa o tome non-stop i govorim, kako je to banda lopova koja samo gleda svoju korist a narodu maže oči za nekim nazovi super projektima za grad-koliko su radnih mjesta otvorili, koliko tvornica, proizvodnih pogona-NIŠTA-nego samo izvode građevinske radove gdje se može uzeti najveća provizija u svoj džep, a vi građani snalazite se onda kako znate i umijete!!!
Zato sam i istupio iz članstva u HSP-u kada sam vidio što se i kako radi!!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2008. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve se vraća...sve se plaća.
Zlo uvijek se zlim vrati.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2008. 8:17 
Naslov:  Re: Matković: ZOO hotel je u dugovima, treba ga prodati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da je sadašnji kadar pomalo nesposoban i da gleda vlastiti interes, ali isto tako ne treba prekritično suditi jer se vjerovatno nitko nije našao na takvoj poziciji pa ni ne zna što znači imati toliku odgovornost na leđima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa obzirom na ono što se priča po gradu, kolike se provizije dobivaju za namještanje poslova ja bi nosio i kamion na leđima, a ne odgovornost!!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: