Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Josip Broz Tito, zločinac?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.09.2008. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@spine tko bi te onemogućio u iznošenju argumenata?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@spine tko bi te onemogućio u iznošenju argumenata?
Ista ona vlast koja mu je udijelila crveni dok je pisao svasta pod nadimkom "axe" osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da čudno ja nisam vidio da je čovjek vrijeđao ... ?
Pisao je to što je pisao, nije valjda samo zbog tog svog pisanja dobio ban?
A ni od vas svezi glede Tita nisam vidio ništa osim par pjesama i video clipova sa jubitoa... koji zapravo ništa ne govore...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Titovi bombaši samoubojice
Autor Tihomir Dujmović




Bože, što bi dali da nema države Hrvatske, da nestane, da sve bude kao prije! To su asocijacije na prijezir koji izvire iz napisa što ih po inozemstvu poput letaka bacaju Titovi medijski bombaši samoubojice!

Ovaj put red je došao na Slavenku Drakulić, koja u Guardianu ističe između ostaloga da “Hrvatska danas njeguje fašizam” dodajući retoriku dragu britanskom uhu: “Treba li EU uopće Hrvatsku, koja svijetu pokazuje samo svoje lijepo, ljetno lice, a skriva svoje dvojbene vrednote?”
Gospođa Drakulić zna da kod nas ima pretjeranog nacionalizma jednako kao i u drugim zemljama, na što ju Banac smjerno upozorava ovih dana, ona zna da je Hrvatska raščistila sa svojom prošlošću, ona zna da Hrvatska ima problem lustracije i obračuna s jednim drugim totalitarizmom, napokon, ona zacijelo zna da su zadnjih dana ovdje zaredale i pročetničke provokacije.

Ali, ona o tome retka ne piše. Šutjeti o svemu tome i znati što istinski opterećuje ovu zemlju a pisati tekst kojim sugerira da se zbog profašističkih relacija Hrvatsku ne primi u Uniju, to u moralnom i intelektualnom smislu znači uništiti svoju relevantnost. To znači moralno se i intelektualno raznijeti samo da Hrvatska ne krene dalje! Ona zna da je naš ulazak u Uniju kapitalni cilj i da od toga zavisi budućnost.

Davati intelektualni alibi onima koji nas žele i dalje držati izvan Unije i šutjeti o svim drugim relacijama, to znači stati na stranu onih koji ne podnose državu Hrvatsku. Znati svu istinu a pakosno istrgnuti samo jedan dio amoralno je kao i davati intelektualni alibi Titovu režimu dok su intelektualci 70-ih u kolonama odvođeni u zatvor. Ali, nije li gospođa Drakulić šuteći o komunističkom teroru, a dajući podršku tom sustavu, davala intelektualni alibi jednoj strahovladi?

Ona u Guardianu ističe kako su neeuropski oblici ponašanja u Hrvatskoj, kao ratni zločini, fašizam i terorizam doduše zabranjeni, no ne samo da se u praksi toleriraju nego se čak i njeguju! Kao primjer ističe pokop Dinka Šakića, doček Zvonka Bušića, te Thompsonove koncerte. Koliko nunci zlata vrijedi Londonu pismeni tekst velike književnice sa sloganom da Hrvatska danas njeguje fašizam? Slavenka Drakulić je “dijete komunizma” koje nije razumjelo da bez Titova šinjela i Jugoslavije punih zatvora ne bi postala mjera vrijednosti.

Jer uz nju na tržištu svoju prozu i poeziju nisu nudili likovi poput Marune, Vinka Nikolića, Viktora Vide, niti su novinarske tekstove gdje je tobože osobito “doma” smjele nuditi osobe poput Džebe, Kastratovića i Freundluch, ili filozofske traktate netko poput Gotovca! Njih nismo smjeli čitati! Oni su morali biti zabranjeni da bi likovi poput Drakulićke mogli biti veliki! Trebalo je uhititi pola generacije pismenih i talentiranih da bi djeca komunizma 80-ih igrala košarku na jedan koš!

Danas takve osobe glume Penelope demokracije praveći se da nisu znale da su stasale na poluleševima jednog terora. Postojala je čitava generacija ništa manje talentiranih osoba koje su stradale u obračunu 1971., da bi politička poplava 1972. izbacila one koje su pristale biti apologeti. Ako je gospođa alergična na nedemokratske pojave, zašto senzibilnost nije iskazala pisanjem o svemu barem 80-ih?

Zbog straha da će nastradati ili zbog ideološke solidarnosti s režimom koji je poslao 30 tisuća političkih zatvorenika na robiju u svom mandatu? Kako to da nikad takve osobe nisu imale inspiracije reći koju riječ o teroru, od Bleiburga i otimačine 1946. do pogroma 71.? Analitička inspiracija počinje za njih od trenutka nastajanja hrvatske države. Jer je nikad nisu prihvatili, Titovi vjernici pristaju svoje usluge iznajmiti svima koji je ne vole barem kao i oni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.09.2008. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e @ivice jesi prenio vrhunski tekst,izbljuvati ću se...
a što se tiče da aksić nije nikoga vrijeđao evo malo i o tome

axe je napisao/la: ›
evo izdajničkog kurvinog sina koji je više volio srbiju nego hrvatsku

http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Stjepanfilipovic.jpg


axe je napisao/la: ›
tito je zločinac i masovni ubojica koji je sve poduzeo da uništi hrvatsku budučnost kao nezavisne države.
tito je četnik i jugoslaven sa petokrakom.
tito i njegovo djelo su u apsolutnoj suprostnosti sa težnjama hrvatskog naroda.


eto ovo je samo dio njegovog vrijeđanja,zato nemoj da sernjaš i ti...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2008. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › e @ivice jesi prenio vrhunski tekst,izbljuvati ću se...
a što se tiče da aksić nije nikoga vrijeđao evo malo i o tome
Izvini, ali nije vrijeđao niti jednog člana foruma...
A ako ćemo o vrijeđanju političara, onda bi svi u najmanju ruku trebali imati crveni jer je svatko napisao nešto tipa ovaj političar je smeće i sl. Wink
A glede vrijeđanja forumaša ti si osobno mene vrijeđao pa nisi dobio zato nikakav karton. Druga je stvar što osoblje portala naginje jednoj političkoj opciji...
Pa se njihovi fanovi ne isključuju. Jedan od primjera si i ti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.09.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): › e @ivice jesi prenio vrhunski tekst,izbljuvati ću se...
a što se tiče da aksić nije nikoga vrijeđao evo malo i o tome
Izvini, ali nije vrijeđao niti jednog člana foruma...
A ako ćemo o vrijeđanju političara, onda bi svi u najmanju ruku trebali imati crveni jer je svatko napisao nešto tipa ovaj političar je smeće i sl. Wink
A glede vrijeđanja forumaša ti si osobno mene vrijeđao pa nisi dobio zato nikakav karton. Druga je stvar što osoblje portala naginje jednoj političkoj opciji...
Pa se njihovi fanovi ne isključuju. Jedan od primjera si i ti!


ja sam te samo jednom vrijeđao jer mi te više bio pun k., (zbog bleiburga jer su po tvojoj priči tamo sve bili nevini ljudi,anđelčići a partizani krvožedni koljači) koliko se sjećam onda sam i rekao da mi daju još jedan žuti,pošto tebi nisu htjeli dati jer si ti mene a i ostale vrijeđao na malo uglađeniji način,e vidiš ja se neisfuravam na finoću,ja kažem šta mislim o takvima kao što si ti...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.09.2008. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
justice je napisao/la: ›
@spine tko bi te onemogućio u iznošenju argumenata?
Ista ona vlast koja mu je udijelila crveni dok je pisao svasta pod nadimkom "axe" osijek031.com smile


nemam ja veze s forumašem pod nadimkom "axe", osim što se očigledno podudaramo u nekim povijesnim razmatranjima.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.09.2008. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, kako sam i rekao. Titov duh infiltriran u Drugu Mladji bi mene riješio po kratkom postupku. Prvo bi me "upuco" pa bi ondak provjeravo tko sam.
A kažu da se i drug Tito na taj način i domogo čelnog mjesta u Partiji, da je svojim partijskim kolegama pakovao, a ondak od Staljina tražio odobrenje (ne uvijek) za likvidaciju.

A glede Tita, svak onaj tko mu je bio u blizini, mogao je osjetiti njegovu hladnoču okrutnost i zloču u metalnosivom mu pogledu.

Brrrr...uvijek se naježim kad se sjetim tog susreta.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.09.2008. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...i ti si vidio Tita maršala?....


Da! Bio sam jedan od rijetkih njegovih pionira koji je imao tu "čast", ali uopće mi ne moraš biti zavidna. Noćne more koje su me proganjale još mjesecima nakon tog susreta, nikome ne bih poželio. Sjećam se da mi nakon toga nikako nije bilo jasno zbog čega je Tito toliko omiljen u narodu i zbog čega smo ga svi toliko voljeli i kovali u zvijezde. Kako je taj čudan i strašan čovjek koji čak ni govoriti nije znao kako treba, imao status božanstva.
Ali sada mi je sve itekako jasno.

Ili možda nije...

možda sam samo bio preuzbuđen zbog tog susreta...

ili pak razočaran viđenim.

Sad

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2008. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam samo jedan savjet za tebe: potraži profesionalnu pomoć!
ajme koja opsesija tebe puca!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...i ti si vidio Tita maršala?....


Da! Bio sam jedan od rijetkih njegovih pionira koji je imao tu "čast", ali uopće mi ne moraš biti zavidna. Noćne more koje su me proganjale još mjesecima nakon tog susreta, nikome ne bih poželio. Sjećam se da mi nakon toga nikako nije bilo jasno zbog čega je Tito toliko omiljen u narodu i zbog čega smo ga svi toliko voljeli i kovali u zvijezde. Kako je taj čudan i strašan čovjek koji čak ni govoriti nije znao kako treba, imao status božanstva.
Ali sada mi je sve itekako jasno.

Ili možda nije...

možda sam samo bio preuzbuđen zbog tog susreta...




ili pak razočaran viđenim.

Sad


isto to sam cuo od jednog lika...mislim da se zvao: čedo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i ja ga vidla, mahao mi iz Mercedesa.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmilk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Lokacija: vukovar
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.09.2008. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek je bio zakon za sve

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
I danas mi u razmjeni zezalica stigne i ovo:

@zlusch - iz ove tvoje sličice također možemo zaključiti, da je tito pobio više ljudi nego sotona! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: