Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako 'radi' BUTRA?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MaLLa_d.g.o. je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Meni se ovo baš sviđa, drago mi je da smo prvi u ovome. Samo se nadam da će dobro funkcionirati i da neće bit problema.
Zanima me dali kad jednom kupimo tu butru i platimo kauciju 20kn, na sljedečim nadoplatama plačamo samo iznos koji tražimo za trošit, jel!?


Nismo prvi u tome , vec nekoliko gradova koristi tu tehnologiju!Ja sam se prvi puta s tim susrela prošle godine u Puli ! Smile

nije li u puli da je fiksna cijena karte?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

djeca do 6 god imaju pravo na besplatan prijevoz tak da nema frke za tog malog iz Berlina Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gdje se mogu vidjeti udaljenosti između pojedinih stajališta?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je svako ulaganje u bolju uslugu krajnje pohvalno pa tako i ovo pogotovo na to da ti se sada isplati provozati 2 ili 3 stanice, no s druge strane ne isplati ti se duža vožnja ali to je ok.
Nego mene samo zanima koliko je ovo potrebno s obzirom da znamo stanje voznog parka i broj tramvaja koji nije dovoljan na i "novu" produženu liniji uvrsti u mrežu nego i ona je kružna a da ne govorimo o najvaljenim proširenjima.
Po meni je bitnije imati točniji, povezaniji i umreženiji prijevoz nego načion plaćanja. Malo prioriteti su se promijenili - i na kraju će se poovno zaduživati Gpp i za nove tramvaje jer je usotalo o normalno da posluju sa gubitkom!!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2008. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 12:14 
Naslov:  Re: Kako 'radi' BUTRA?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa bit ce kondori kao i svuda u svijetu.
Ne kuzim vas koji kazete da ce poskupiti na duze relacije..ak se svak idan oces voziti od visnjevca do zelenog polja onda ces uzet mjesecnu a ak ces jednom tjednom ili jos manje sta te onda cupa 2kn vise.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2008. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: › Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?
Isto je i meni palo na pamet. No, to je onda nedozvoljena voznja. Kao da sada udjes u bus/tramvaj bez karte. Kontam da ce biti kondori koji ce u vozilima checkirati jel' kartica prijavljena.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja mislim, ali bumo videli!

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2008. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kondori će morat peglat kartice nekako, jer nema logike da ju odjaviš 3 stanice prije izlaska...

bit će gužve, sad već vidim lica jadnih vozača akd moraju 500puta na dan objašnjavati jedno te isto...

baš me zanima kako će fukncionirat sustav kad se ned ujtro "djeca" budu vraća iz noćnog života, ili kad u tvrđi završi 6-7 sat pa se svi jedva naguraju u tramvaj

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
epona je napisao/la: › Ima taj sustav i svojih nedostataka. Ajd ako se moraš prijaviti na ulasku, ali moraš i na izlasku. Pa se ja prijavim da sam izašla na sljedećoj stanici, a vozim se još pet narednih. Kako će to provjeravati?
Isto je i meni palo na pamet. No, to je onda nedozvoljena voznja. Kao da sada udjes u bus/tramvaj bez karte. Kontam da ce biti kondori koji ce u vozilima checkirati jel' kartica prijavljena.

ako sam dobro shvatila tekst, na ulazu u tramvaj ti s Butre oduzme iznos do prvog okretišta, a prilikom izlaza iz tramvaja ti na karticu doda razliku od stanice na kojoj si izašla iz tramvaja pa do okretišta, odnosno onu kilometražu koju nisi potrošila. Tako da nema smisla provlačiti karticu pa se voziti još 5 stanica.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2008. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači a ako imaš mjesečnu kartu onda je sve normalno ko prije, nemoraš se ništa prijavljivati....ili se varam?

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2008. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: › Tako da nema smisla provlačiti karticu pa se voziti još 5 stanica.
da, dobro si skontala, ali nije bas da nema smisla (pod uvjetom da ti je cilj sto manje potrositi za voznju). ;-)

Npr. udjes na stanici gdje je do okretista 10kn. Dakle, skinuto ti je 10kn. Na sljedecoj priblizis karticu (kao da si izasla) i on ti vrati npr. 9kn. Dakle, potrosila si 1Kn, a nastavila si se voziti u tramvaju do okretista. Umjesto 10kn (koliko bi te kostala voznja da si se odjavila na okretistu), na kraju si voznju platila 1Kn + strah od kondora. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.08.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od iduce godine ce se uvest onaj kondor koji busi rupice na kartonske karte. Tako radi butra...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2008. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm....da Smile

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da ali postoji ova mogucnost.kondor nije u autobusu,vozac otvori vrata na stanici prije one na kojoj ti silazis pogledas da li ce kondor uci u autobus ukoliko ne ude odjavis se i na sljedecoj samo izades i ustedis nesto sitno novaca,al ako se cesto vozis u autobusu/tramvaju nakupi se toga.

Heroina9 je napisao/la: ›
Znači a ako imaš mjesečnu kartu onda je sve normalno ko prije, nemoraš se ništa prijavljivati....ili se varam?
stare mjesecne ce vrijediti ja mislim do kraja godine,a onda ces morati imati ove nove Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: