Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taksimetar uključuju i prije nego prime putnika u vozilo?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 14:55 
Naslov:  Taksimetar uključuju i prije nego prime putnika u vozilo?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječke se taksiste kritizira da (pre)skupo naplaćuju svoje usluge! Oni su, pak, nezadovoljni i tvrde da premali broj građana koristi taksi-uslugu. No, tko bi je i koristio kada osječki taksisti čine nešto u svijetu nevjerojatno - taksimetar uključuju kada krenu sa stajališta pokupiti putnika, a ne kada putnik sjedne u vozilo!

Upravo je to doživjela Zagrepčanka Filipa Petrović, koja je prije nekoliko dana posjetila Osijek i imala neugodan susret s vozačem taksija.

- Kada smo ušli u Mercedes, na taksimetru je već stajala cijena od 40 kuna, a kad sam zamolila vozača da taksimetar stavi na start, bahato mi je odgovorio da ga on pali čim krene s kolodvora i da slobodno izađem iz auta ako mi se to ne sviđa, što sam i učinila - kaže Filipa Petrović.

U taksi-službi takvu naplatu usluge opravdavaju time što nemaju radio pa se nakon svake vožnje moraju vraćati na polazište, a to je kolodvor.

- To prakticiramo jer se zna dogoditi da netko sa Zelenog polja naruči taksi, a odveze se samo ulicu-dvije dalje, što nam se nikako ne isplati - riječi su jednog od taksista.

Upravo zbog toga netko će iz središta grada do kolodvora vožnju platiti 50 kuna, a za istu će udaljenost netko iz Donjeg grada morati izdvojiti i do 80 kuna.

- U kojem je to vremenu Osijek ostao kada se taksi nakon svake vožnje vraća na svoje stajalište, a nova ga vožnja čeka možda nekoliko ulica dalje, ali on to ne zna jer nema komunikaciju s centralom - pita se Filipa Petrović, ali i mnogi drugi koji koriste usluge osječke taksi-službe.

Osim besmislenog načina naplate cijena, osječka taksi-služba može se “podičiti” i najskupljim startom u Hrvatskoj, koji iznosi 25 kuna, u odnosu na Zagreb, gdje se naplaćuje 19 kuna.

Također, građane se prevozi uglavnom u prastarim vozilima, za koje je upitno kako su prošli tehnički pregled, a i vozači su ocijenjeni kao iznimno neljubazni i nesusretljivi. Preko svega toga još bi se i moglo prijeći, ali još uvijek ostaje nepoznanica zašto se ne kupe radioprijamnici kako bi i Osijek dobio taksi-centralu kao svi ostali gradovi u Hrvatskoj.

Ako ništa drugo, uvijek postoji mobitel, koji svi vozači taksija imaju, ali koji radije koriste za dogovaranje vožnji u “fušu” nego za komunikaciju s centralom.

Autor: D. Škrebljin/Glas-Slavonije.hr

Jeste li se koristili taxi uslugom u Osijeku i kakva su Vaša iskustva? Imate li ideju kako poboljšati taxi uslugu u Osijeku?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2008. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lopovi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a dobro sad će taksi biti jeftiniji od tramvaja pa će svi se voziti njima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2008. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe koji lopovi
koliko još građana koristi taksi ?

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2008. 15:18 
Naslov:  Re: Taksimetar uključuju i prije nego prime putnika u vozilo?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › U taksi-službi takvu naplatu usluge opravdavaju time što nemaju radio pa se nakon svake vožnje moraju vraćati na polazište, a to je kolodvor.


kad vec toliko deru putnike, onda si mogu valjda priustiti radio? osijek031.com smile
ili neka probaju s mobitelima, cujem da ih ima vec u prodaji i na balkanu. Rolling Eyes

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › - To prakticiramo jer se zna dogoditi da netko sa Zelenog polja naruči taksi, a odveze se samo ulicu-dvije dalje, što nam se nikako ne isplati - riječi su jednog od taksista.


e, ovo mora da je najveca glupost koju sam procitala... u zadnjih mjesec dana, barem... Laughing da mi je znati tko po milim bogom to narucuje taksi da ode u susjednu ulicu?

mislim, stvarno, koliki idiot moras biti da ovako nesto kazes, a koliko idioti bi mi morali biti da u to povjerujemo? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2008. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ostadoh bez riječi.... kakve su to budalaštine. skupi su ko sam vrag, mogu si priuštiti radio, pa da to ide normalnim tokom... a i iskreno da sam primoren aić taksijem.. neb ušla u njega, jer ti likovi koji to čudo voze su tako neprijatni i neljubazni.... prije ću pješke na drugi kraj grada...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2008. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krajnje je vrijeme ili da se Taxi sluzba reorganizira ili da se trziste taxi usluga u Osijeku liberalizira. Zastita monopola u ovom slucaju nema smisla, jer trenutna taxi sluzba nudi manju kvalitetu i visu cijenu usluge od one koja bi bila na slobodnom trzistu.

Zapravo, ne sjecam se da sam se ikada u zivotu koristio njihovom uslugom. Ne zato sto mozda nisam imao potrebe, vec zato sto je i alternativa u obliku pjesacenja, puzanja ili hodanja na rukama - povoljnije iskustvo.

Evo cijena u Novom Sadu:
http://www.serbiatravelers.org/pantaxi/cene_E.htm
+ popis taxi sluzbi (imaju vise taxi sluzbi nego sto j u Osijeku taksista)
http://www.gradnovisad.org.yu/cnt/index.php?id_node=381

i Rijeci (flat rate cijene, bez raznih izdrkavanja tipa paljenje + kilometri i sl.):
http://www.rijeka.hr/Default.aspx?art=5811&sec=941&dm=2

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2008. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žalosno je što kod nas taksi privilegija, a drugdje nešto uobičajeno

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako to ide kad je taksi služba neorganizirana i kad su taksisti na razini švercera srpskim cigaretama na pilji.

Kad grad raspiše ozbiljan natječaj za dvije koncesije koje neće biti sređivane na stranačkom ili zavičajnom principu, već na pošten i natjecateljski način, onda ćemo imati taksi-službu kakvu ovaj grad i zaslužuje. Jedna drugoj konkurentna, tvrtke će se nadmetati cijenom usluge, kvalitetom prijevoza i ljubaznošću vozača.

U Austriji i Mađi sam vidio kako taksisti čekaju ispred diskača i noćnih klubova i hrpa pijane ekipe upada unutra i vozi se doma. U USA sam, kao u filmu, izašao na ulicu i zazviždio te mahnuo taksiju da me pokupi. Čovjek mi pomogao utrpati prtljagu i bio ljubazan i uslužan do boli.

Bit će i kod nas... evo već 2013. Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taxi služba je zaista loša u Osijeku. Mislim da bi se time mogao malo pozabaviti netko iz gradskih službi. Ili je jedini prioritet našeg gradonačelnika preseliti gradsku administraciju u bivši dom JNA?

Ha, tatamata, što kažeš?

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sve treba ku...em u celo.... Tog ima samo kod nas...bas me zanimaju reakcije navijaca sto budu stigli na rukometne utakmice Smile

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2008. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da za tu cijenu koju platis taksi, trebas ocekivati limuzinu...a moj prijatelj je dozivio upravo u doticnom mercedesu da mu je na straznjem sjedistu palo par kapi kiše na glavu, te je prvo pomislio da mu se od previše alkohola možda pričinjava, kad mu nakraju taksist ipak kaže "...pa da tu na krovu imamo par malih rupica kroz koje prokišnjava"... osijek031.com smile

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
birki
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek/Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna li netko sto sve treba od papira da se postane taxist?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

birki je napisao/la (Pogledaj post): › Zna li netko sto sve treba od papira da se postane taxist?
Mislim vozačka za "b" kategoriju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2008. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
birki je napisao/la (Pogledaj post): › Zna li netko sto sve treba od papira da se postane taxist?
Mislim vozačka za "b" kategoriju

U Osijeku obavezno: Diploma iz tečaja bontona, članska iskaznica šahovskog kluba, potvrda minimalno tri bivša vlasnika vozila o ugradnji originalnih rezervnih dijelova, komplet listića igara na sreću HL te bunt starih novina za tjeranje muha privučenih mirisima bureka i ćevapa.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: