Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Put za nigdje: Lijepa naša nuklearka (2. dio)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zoran Oštrić
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2008. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Pitajte ljude u institutu "Hrvoje Požar" čime su se intenzivno bavili do prije godinu-dvije...

Pratim što rade Branka Jelavić, Laszlo Horvath i drugi. S mojom prethodnom rečenicom to nije u konfliktu. Naime - niz tvrtki radi na primjeni VE u Hrvatskoj, sasvim konkretno, ne "istraživanje i razvoj". Izvori: službene web stranice HEP-a i Hrvatske gospodarske komore. (Naravno, također i neposredni kontakti.)

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Gledajte, bez uvrede, ali ovakvu hrpu napamet iz tko zna kojih izvora naučenih brojeva bih očekivao od nekoga poput Sanadera, nekoga sa pravnom školom. Ipak, lijepo od Vas što navodite izvore - svoj blog...
Bez uvrede. A da si se malo potrudio virnuti u navedeni članak, tamo bi našao točne izvore, dovoljne i za pregledni znanstveni rad: službene dokumente Europske komisije, znanstvene ekipe iz Beča koja radi procjene potencijala vjetroenergije idr..

Znam da imaš predrasudu kako zeleni samo lupetaju, pa ne treba ni pokušati ozbiljno prostudirati što govore. Znam da se protiv predrasuda teško boriti - i ja sam, u doba kad se dogodio incident na Otoku tri milje (1979.) kao student fizike zastupao nuklearnu energiju - trebalo mi je pet-šest godina da promijenim stav. Evo, recimo, možda bi mogao pročitati članak dr.sc. Ive Derade, na koji sam gore dao link. Ako te zanima njegova biografija, pogledaj ovaj članak.

Usput: glavni sam tajnik stranke Zelena lista, pridružene članice Europske zelene stranke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2008. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › od 21.lipnja do danas je skupljeno 3592 potpisa!!! plus one papirnate peticije,dakle ima više od 5 tisuća. Laughing

peticija protiv nuklearke na web strani zelene liste http://www.zelena-lista.hr/peticija/add_message.php

ovi koji se potpisuju PROTIV isto su "neobrazovani i neinformirani".kako ih opametiti ZA???!!!??? Rolling Eyes

postavili ste peticiju, ali ne vidim nigdje argumente
zanima me da li prilikom potpisivanja uživo dajete nekakve promo materijale

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoran Oštrić
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2008. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
postavili ste peticiju, ali ne vidim nigdje argumente
zanima me da li prilikom potpisivanja uživo dajete nekakve promo materijale


Ja sam gore objavio jedan tekst, u kojem dajem neke argumente i linkove. Ima naravno i na sajtu Zelene liste, a i na mojem blogu.

Priopćenje povodom početka antinuklearne kampanje: Neki stereotipi

Zajedničko priopćenje povodom raspisivanja peticije

Zašto nuklearke ne smiju biti dio energetske strategije Hrvatske

Osobito preporučam članak koji je napisao fizičar dr. Ivo Derado: Sudbonosna energetska dilema.

Citat: › Srećom, nedavno je došlo u svijetu do revolucionarne spoznaje i konsenzusa (koji se, nažalost, skoro ne odražava u hrvatskim medijima) da je dugoročno nuklearni scenarij slijepa ulica i da su obnovljive energije jedina alternativa. Posve je neupitno da su, dugoročno, obnovljive energije jedino samoodrživo rješenje sa stanovišta resursa, ekologije, cijene, izbjegavanje ratova i terorizma. Ostaje samo tehničko pitanje koliko vremena znači dugoročno.


Glede obnovljivih izvora, jedan od aspekata, kojeg čak i ljudi koji se time bave nisu svjesni, jest koliko su vjetroelektrane danas postale golem biznis; nisu više nikakva "alternativa" - riječ je o ulaganjima od deset milijrdi eura godišnje na području EU(, uz rast. Brojke nisu, kako me gore optužio bazooka_joe, isisane iz prsta, nego iz pouzdanih dokumenata. Pogledajte: Priopćenje povodom Europskog dana energije vjetra, gdje su dati neki linkovi. To je naravno samo jedan segment mnogo šire priče.


Zadnja promjena: Zoran Oštrić; 14.08.2008. 17:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka bi se silom htio zaposlit u toj NE, pa zato lobira Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoran Oštrić
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dobro, pustimo to, nego stvarno bih volio da mi se javi Evil Poodingh
koji ima u svojem potpisu poziv:

Citat: ›
Zoran Oštrić ajd javi mi se za onu trepeljku od cinculatora što smo se dogovorili da ti prodam...

Laughing
Zanima me tko mi je taj imenjak i prezimenjak (znam trojicu inače, ali ne u Slavoniji; najpoznatiji je košarkaški trener u Rijeci, dobijete pomiješano podatke o meni i o njemu kad u google utpkate "Zoran Oštrić").

A drugo što me zanima, sa stajališta čiste radoznalosti, što je zaboga to "trepeljka od cinculatora". Shocked

Deset minuta kasnije:
OK, zanemarite prvi dio, skužio sam! Nisam taj štps nikad prije vidio. Razz Dobro, drugio pitanje još stoji, ali nije baš važno! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoran Oštrić je napisao/la: ›
što je zaboga to "trepeljka od cinculatora".


Trepeljka cincilatora je dumina koja izlazi iz gefufne a upasuje se, slično apcigeru, na rotor cincilatora.

Nadam se da sam bio jasan. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoran Oštrić
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2008. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Trepeljka cincilatora je dumina koja izlazi iz gefufne a upasuje se, slično apcigeru, na rotor cincilatora.
Cool. Hvala, zapravo sam to mislio, ali nisam bio siguran. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: