Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Put za nigdje: Lijepa naša nuklearka (2. dio)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › Pitanja za Ljilju:

1. Ako mi zaustavimo gradnju nuklearke na Dunavu, tko jamči da je neće srbi izgraditi s druge strane?

nitko.

2. Što je alternativa nuklearki?

štednja, racionalizacija javne potrošnje struje i kontrola trgovanja sa strujom. struja više nije potreba, nego roba.isto ko i mediji,znanost itd.

3. Koliko dugo ćemo trošiti el. energiju ovim tempom bez izgradnje bilo koje nove elektrane?

kratko.kao i sve druge prirodne resurse koje trošimo ko sumanuti-bespotrebno.

4. Imaju li zeleni (ili neki drugi) rješenje za predviđeni porast potrošnje el.energije, bez ulaganja u izgradnju novih elektrana?

nemaju.kao ni koncepciju djelovanja.kao ni ideologiju.i oni su zato postali dio potrošačkog lanca i roba na tržištu.

5. Postoji li neko drugo rješenje koje neće oplesti moj kućni budžet do mjere osiromašenja?

odgovor kao pod toč.2.

pozdrav
ljiljanka ms

ajme majko moja mila...... koliko sam ja tu gluposti pročitao.....
..uz svo dužno poštovanje...za svoga školovanja sam valjda nekog vraga naučio...pa možda ne mogu puno reći,ali kada netko piše gluposti onda stvarno treba reagirati....
...molim da se objasni ova bespotrebna glupost oko racionalizacije potrošnje....pa ljudi moji....rasionaliziramo potrošnju nafte,plina i ostalih energenata koji itekako štete okolišu...ali struju....pa i sami zeleni se zalažu za povećanjem potrošnje el.en.
...
struja nije potrebna....???? a joj,joj....svaka čast....dobiješ zlatnu malinu za ovu glupost......pa onda ako ti nije potrebna reci mi na što radi ovaj tvoj kompjuter na kojem pišeš....piši na mašinu,pa meni pošalji poštom i ja ću od riječi do riječi prepisati tvoju izjavu i potpisati tebe....
onda peri rublje na ruke....nemoj gledat TV,nego gledaj travu kako raste i oblake kako putuju....
...............
jedino što je točno to je odgovor pod točkom 4. zeleni se buen a ne nude nikakva riješena...kažu to nije njihova struka.... pa šte se petljaju gdje im nije mjesto.... struka će naći najpovoljnije riješenje....nije u odbor koji odlučuje o gradnji nuklearke samo elektrotehnička struka...ima tu i stručnjaka za okoliš,fiziku,ekonomiju,zdravstvo....
pa ljudi moji to je čitava jedna studija.....
..........
milijun puta sam rekao i opet ponavljam...... nuklearna energija ima nedostataka,bilo bi glupo tvrditi da je potpuno savršeno.....ali je trenutačno ekonomski najisplativije i ekološki najprihvatljivije.....to će valjda jednom sjesti ljiljama i zelenima u glavu....
..............
i još jedna molba...oni koji nemaju baš što pametno za reći nek se lijepo suzdržavaju od komantara kao ovi koje sam citirao...
....ono gdje nemam pametnu za reći i koja ne pokriva barem usko područje o kojem nešto znam,ne petljam se.....
......do čitanja....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
zanima me zašto je toliko bitno da bude baš na ovoj lokaciji? nigdje dalje nema mjesta?

nije jedina lokacija al je jedna od rijetkih jer je za hlađenje potrebna velika masa vode poput Dunava

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkostosic
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2008. 15:20 
Naslov:  Re: Put za nigdje: Lijepa naša nuklearka (2. dio)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crying or Very sad Stvarno odelično lobiranje za nuklearke u komentarima.Odgovore zašto NE nuklearki znaju svi koji su se niže javili....Izlaz iz dužničkog robstva a u ovom slučaju energetskog robstva,leži u drugim riješenjima od ovih koje nudi ,vozimo u petoj, naša vlada.Riješenja koja nude obnovljivi izvori energije su ono što proizvodi struju danas a nuklearka samo puni kešom nuklearnu hobotnicu dok struja i problemi stižu za deset-dvadeset godina.Energetstka strategija koju željno očekujemo zasigurno će maziti kapital a ne javni interes.Zamislite samo život u kući sa solarima,struja badave,grijanje također, vode za zaljevanje i pranje bogom dani a na kraju mjeseca još stiže isplata od kojih tisuću-dvije kuna za predane viškove u mrežu...Vjerovali ili ne, takva kuća postoji u Zagrebu (Špansko) i funkcionira po gore navedenim parametrima.
Strašno je to kad neko živi u svojoj kućici badava pa još od elektroprivrede traži lovu za isporučenu struju a nuklearka ipak muze lovu i lovu te donosi proviziju i profit razvojničkom kapitalu.
Darko zeleni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
obyzouth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
I do it because I can. I can because I want to. I want to because...Anonymous said I couldn't!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 15:33 
Naslov:  Re: Put za nigdje: Lijepa naša nuklearka (2. dio)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darkostosic je napisao/la (Pogledaj post): › Crying or Very sad .Zamislite samo život u kući sa solarima,struja badave,grijanje također, vode za zaljevanje i pranje bogom dani a na kraju mjeseca još stiže isplata od kojih tisuću-dvije kuna za predane viškove u mrežu...Vjerovali ili ne, takva kuća postoji u Zagrebu (Špansko) i funkcionira po gore navedenim parametrima.
Strašno je to kad neko živi u svojoj kućici badava pa još od elektroprivrede traži lovu za isporučenu struju a nuklearka ipak muze lovu i lovu te donosi proviziju i profit razvojničkom kapitalu.
Darko zeleni


Ajd' mi samo objasni kako da obitelj koja ima 4 clana i primanja od oko 4000-5000 kuna (dvije place - sto nije uvijek slucaj) , ili netko sa mirovinom od oko 1500 kn sagradi takvu kucu ??? A takvih je vecina u Hrv.
Mislim nije da pametujem, ali sve mi se to cini jaaako skupo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa vi zeleni, koji ste vi utopisti...

Sve je to lijepo i krasno kako vi vidite budučnost, ali je realno nemoguce...!

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2008. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi današnji "zeleni" su ono što smo mi bili 60-70ih "djeca cvijeća". Odvojeni od stvarnosti, žive u oblacima, negiraju znanstvene činjenice... Oni u stvari žele najbolje nama i budućim generacijama, ali - na žalost - isključili su iz stvarnosti.

U današnje doba sanjati o Idili je van svake pameti.

Planirajmo budućnst za probitak generacija koje će nas naslijediti, ali - molim vas! - prizemljimo se, uzmimo u obzir saznanja več stečena i na njima temeljimo planove. Ostavimo se idealizacije.

Za razumijeti mi je ove mlade, iako dobar dio lijepo razmišlja, ali mi stariji, štovana Lj.M.S., bismo trebali znati bolje.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2008. 16:58 
Naslov:  Re: Put za nigdje: Lijepa naša nuklearka (2. dio)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darkostosic je napisao/la (Pogledaj post): › Crying or Very sad Stvarno odelično lobiranje za nuklearke u komentarima.Odgovore zašto NE nuklearki znaju svi koji su se niže javili....Izlaz iz dužničkog robstva a u ovom slučaju energetskog robstva,leži u drugim riješenjima od ovih koje nudi ,vozimo u petoj, naša vlada.Riješenja koja nude obnovljivi izvori energije su ono što proizvodi struju danas a nuklearka samo puni kešom nuklearnu hobotnicu dok struja i problemi stižu za deset-dvadeset godina.Energetstka strategija koju željno očekujemo zasigurno će maziti kapital a ne javni interes.Zamislite samo život u kući sa solarima,struja badave,grijanje također, vode za zaljevanje i pranje bogom dani a na kraju mjeseca još stiže isplata od kojih tisuću-dvije kuna za predane viškove u mrežu...Vjerovali ili ne, takva kuća postoji u Zagrebu (Špansko) i funkcionira po gore navedenim parametrima.
Strašno je to kad neko živi u svojoj kućici badava pa još od elektroprivrede traži lovu za isporučenu struju a nuklearka ipak muze lovu i lovu te donosi proviziju i profit razvojničkom kapitalu.
Darko zeleni


evo ovako...neću tražiti točnu cijenu....ali imao sam jedan mali,ajmo to nazvati,projektom na četvrtoj godini etf-a....(informacije radi cijena solarnog modula oko 220W je oko 8500 kn+konverter+akomulator...dalje računaj sam ako želiš...)
....dakle ovako je to išlo.... uzeo sam za primjer mali objekat...znači oko 60-tak kvadratnih metara.... i gledao koliko bi troškovi izgradnje bili u slučaju više načina opskrbe el.en....
...bilo je tu opcija pomoću vjetra, solarni pogon, agregat i još neke koj etebi baš puno i ne znače.....( a skoro su svi uvjeti bili idealni, dakle vjetra koliko trebaš,sunca više neg na ekvatoru i tako to,naftna bušotina pokraj objekta)
...i došao sam do prilično jednostavnog računa gdje mi je najjeftinija opcija od svih sa sveukupnim troškovima oko 17 tisuća malih zelenih amerikanaca ( dakle, dolara)..i to u idealnim uvjetima,koji su daleko od stvarnih...
..i sada ti lijepo dođi mom ocu koji ima plaču oko 2500 kn i mojoj majci koja ima 2700 kn reci da moramo imat takvu kuću....( inače je naša kuća oko 200 kvadrata) pa kad to po nekoj logici izračunamo troškovi su oko 55-60 tisuća dolara,U IDELNIM UVJETIMA ( cca. 275 tisuća kn= to ti je 6 godišnjih plača mojih roditelja,bez da se plačaju režije kruh i mlijeko i sve ostalo,a i zašto bi plačali režije i jeli kruh kad živimo zeleno....)
..dakle takve kuće su u sadašnjim trenutcima približno jednake utopiji...ali jednog dana da....za nekoliko desetaka godina....ima još milijun stvari,za koje ni ne sanjaš da postoje, a koje ljudi danas ugrađuju u nove kuće i daju kao jeftiniju energiju,samo im je ugradajne još puno PUNO preskupa...
..pa sad ti meni reci koliko je to badava živjeti u kućici i da mi još netko plača el.en koju ja isporučujem.....jedino što ćemo mi isporučivat našoj elektroprivredi slijedečih nekoliko godina su tisuće i tisuće kuna zato što je el.energija preskupa.....a izgradnjom Nuklearne elektrane cijena el.en. SIGURNO pada....
.............
pozdrav, sokrat antizeleni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 21:56 
Naslov: Funny 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha,skoro ste povjerovali i gotovo nasjeli na odgovore "Pitanja za Ljilju:
1. Ako mi zaustavimo gradnju nuklearke na Dunavu, tko jamči da je neće srbi izgraditi s druge strane?
nitko.

2. Što je alternativa nuklearki?
štednja, racionalizacija javne potrošnje struje i kontrola trgovanja sa strujom. struja više nije potreba, nego roba.isto ko i mediji,znanost itd.

3. Koliko dugo ćemo trošiti el. energiju ovim tempom bez izgradnje bilo koje nove elektrane?
kratko.kao i sve druge prirodne resurse koje trošimo ko sumanuti-bespotrebno.

4. Imaju li zeleni (ili neki drugi) rješenje za predviđeni porast potrošnje el.energije, bez ulaganja u izgradnju novih elektrana?
nemaju.kao ni koncepciju djelovanja.kao ni ideologiju.i oni su zato postali dio potrošačkog lanca i roba na tržištu.

5. Postoji li neko drugo rješenje koje neće oplesti moj kućni budžet do mjere osiromašenja?
odgovor kao pod toč.2."

normalno da postoji rješenje. normalno da zelena politička opcija ima sve argumente i činjenice, dakako i snagu da se suprotstavi uhaklanom nuklearnom lobiju. normalno je i logično da se u Slavoniji NEĆE graditi ni nuklearka ni termoelektrana. Ako niste informirani , djeca cvijeća koja rade u tvrtki INGRA već postavljaju pripreme za veliko vjetropolje kod Iloka, a hrvatsko nuklearno društvo, od kojeg i potiču bezumne želje ( pa svi nešto sanjarimo!) za nuklearkom , svoje ambicije moraju ipak zadržati na razini rengenskih aparata.
što se tiče solarne energije, država (naša,zamislite) potiče kreditima i dotacijama svaki oblik energetske učinkovitosti i uvođenja obnovljivih energetskih izvora za pojedince i tvrtke.za to su nam i odobrena sredstav iz europske blagajne.informirajte se. nemojte neobavješteni hodati po svijetu.
nuklearke u europi se zatvaraju postepeno, tijekom 2007. godine na cijelome svijetu u pogon pušteno svega sedam (7) nuklearki.atomski je lobby to iskoristio kao povod da na sva zvona objavi renesansu atomske energije. I to su dobro obavili, njima baš za dušu. nasreću, stanje je upravo suprotno, samo u Britaniji - Brown najavio hitnih 100 milijarda funti za obnovljive izvore.
uostalom, i velebno krško je dobilo svoj rok za zatvaranje.
pa i pokreću se u hrvatskoj i kogeneracijska postrojenja za proizvodnju struje.ima jedan vrstan stručnjak po tom pitanju baš u osijeku.
a što se tiče ostalih dilema koje muče nuklearne lobiste, eto bit će uskoro i međunarodna konferencija u osijeku-pa dođite,diskutirajte uživo, poslušajte i druge stručnjake iz hrvatske, njemačke, austrije, mađarske. najlakše je debatirati sakriven pod nadimkom i iza kompjutora.
ja se barem ne skrivam iza nadimka kad se borim, a i vjerujem u tu bitku, što je najopsanije...
pozdrav svima,baš je dobra rasprava
ljiljanka ms Very Happy Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2008. 21:58 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e,skoro zaboravih naglasiti: odgovor da "zeleni nemaju koncepciju i da su potrošna roba" djelomično je točan, ali se odnosi na poseban sektor zelenih zvan "ekološke udruge". da ne bude ljilja rekla pa porekla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2008. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem Ljilji na točnim, kratkim i jasnim odgovorima na mojih pet, čini mi se, ne baš preteških pitanja.
Doduše, ja odgovore nisam vidio osim neke općenite fraze ali priznajem da moja razina promišljanja nije dovoljna da izvuče odgovore iz svih tekstova. Jedino mi preostaje da dođem na neku hebenu konferenciju diskutirati.
Možda i dođem. Ali budu li odgovori kao ovi bojim se da ću poludit'.

Dakle, odakle nam energija u budućnosti? Iz Rentgen aparatura, solarnih ćelija i kolektora ili vjetropolja i vjetroelektrana u Iloku?
Hoće li to biti dovoljno?
Hoće li to biti skupo?
Hoće li riješiti energetske probleme Hrvatske i na koliko dugo?
Hoće li zeleni još dugo držati u tajnosti svoje političko-energetsko riješene za Hrvatsku?
Gdje su objavljeni natječaji za europske fondove, tko i koliko je dobio? (Možda Solar za energetsku kuću?)
Dali u obnovljive izvore spada i drvo? Hoćemo li spaliti šume kako bi udovoljili ekolozima?
Imali netko izračun cijene struje s vjetropolja?
Da li je INGRA dobrovoljna ustanova ili profitna tvrtka? Hoćemo li morati platiti za struju s vjetropolja u Iloku?

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.08.2008. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada bi se zeleni bavili energetskom krizom odmah bi isao po neki agregat...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.08.2008. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je, agregat je odlično rješenje.

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2008. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha, hoce li nam zeleni financirati gorivo za agregat??? Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2008. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
Ovi današnji "zeleni" su ono što smo mi bili 60-70ih "djeca cvijeća". Odvojeni od stvarnosti, žive u oblacima, negiraju znanstvene činjenice... Oni u stvari žele najbolje nama i budućim generacijama, ali - na žalost - isključili su iz stvarnosti.

U današnje doba sanjati o Idili je van svake pameti.

Planirajmo budućnst za probitak generacija koje će nas naslijediti, ali - molim vas! - prizemljimo se, uzmimo u obzir saznanja več stečena i na njima temeljimo planove. Ostavimo se idealizacije.

Za razumijeti mi je ove mlade, iako dobar dio lijepo razmišlja, ali mi stariji, štovana Lj.M.S., bismo trebali znati bolje.
LJ.M.S. ima dovoljno godina da bude "dijete" cvijeća..... Samo što su neki odrasli i krenuli dalje nakon ranih 70'tih, a ona je ostala ufurana u spiku ;-) Treba i to poštovati...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: