Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matković Thompsona poziva u Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2008. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
Ako imate u obitelji ikoga tko se borio u tom ratu pitajte ga i reci ce vam da je to bilo normalno, nekako se morao dizati moral i pobijediti strah

Ja se sjećam da se kod mene u postrojbi slušalo Sisters of Mercy, Stones, AC/DC.... a da su ta kvazidomoljubna izdrkavanja bila najviše za pobjegulje i uvlakače.

Tupsona je teško nekoga mogao voljeti zbog talenta i muzikalnosti... eventualno zbog koketiranja sa fašističkim režimom i prizivanja duhova prošlosti.

Oni što danas orgazmiraju na cajke i ćirilicu su tada po sili prilika slušali takve stvari u javnosti, a doma tko zna što.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.08.2008. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
Ako imate u obitelji ikoga tko se borio u tom ratu pitajte ga i reci ce vam da je to bilo normalno, nekako se morao dizati moral i pobijediti strah



Moja pitanja su:
1. Za koji kurac se još uvijek furamo na isto dizanje morala i sada kada nismo u ratu?
2. Zašto balavi čobani ističu ustaška obilježja kada ni ne znaju što ona znače?
3. Zašto ljudi govore da Thompson nema ništa s poticanjem ustaških obilježja? - istina nije rekao da ljudi to nose, al se nije ni ogradio od istog...
4. Zašto je na njegovim koncertima tolika koncentracija mržnje nabijene debilizmom?
5. Treba li Osijeku takav koncert?

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2008. 23:51 
Naslov: Oh yes ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ali svejedno mislim da se zbog jedne pjesme ne može zabraniti koncert pogotovo ako se ona ni ne izvodi, nevjerujem da ju je izvodio u zdnjih dvije tri godine Gradiške stare i ostale...

Nemože se reči da mu ostale pjesme vrijeđaju i sl.

Kad smo kod zabranjivanja i grupa LET3 ima pjesmu koja pjeva otprilike... "Svršit ću sa vrha katedrale . . . i sl." pa neznam jel kada tko tražio da se zabrani njima nastup ?! Iz samog teksta pjesme se može isčitati vrijeđanje po vjerskoj osnovi i sl.
Da neoodugovlačim.

Lijep pozdrav.


Zabranili im Slovenci nastup! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2008. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›
Ako imate u obitelji ikoga tko se borio u tom ratu pitajte ga i reci ce vam da je to bilo normalno, nekako se morao dizati moral i pobijediti strah



Moja pitanja su:
1. Za koji kurac se još uvijek furamo na isto dizanje morala i sada kada nismo u ratu?
2. Zašto balavi čobani ističu ustaška obilježja kada ni ne znaju što ona znače?
3. Zašto ljudi govore da Thompson nema ništa s poticanjem ustaških obilježja? - istina nije rekao da ljudi to nose, al se nije ni ogradio od istog...
4. Zašto je na njegovim koncertima tolika koncentracija mržnje nabijene debilizmom?
5. Treba li Osijeku takav koncert?

nisam bas neki ljubitelj thompsona ali bio sam na jednom koncertu i nisam primjetio nikakvu "koncentraciju mrznje" Laughing (previse indexa)
istina uvijek ima grupica balavaca koji su tek zavrsili osnovnu i koji se furaju na neko ustastvo (ta djecurlija su osnova svakog tvog navoda) i ponavljam to je prvo na roditeljima drugo na policiji za sankcionirati

treba li to osijeku ?
i opet ovo je demokracija i slobodno drustvo,thompson ima pravo odrzati koncert u osijeku isto tako kao sto i borbas ima pravo odrzavati folk parade i isto tako kao sto q club, koktel, bastion i ostali mogu pustati takvu glazbu, bez da ulazimo u rasprave o razlicitosti thompsonove glazbe i narodnjaka....

btw presmijesno mi je kako lako mediji utjecu na trendove i razmisljanja ljudi, ukoliko ponovis jednu stvar dovoljno puta stvori se masa da se ne izrazim drugacije "robota"

btw2 tek sam sada primjetio , osjecas se pozvanim komentirati ovu temu a nisi nista drugaciji od tih balavaca sa ovim tvojim avatarom, jer ma koliko god simpatican tito bio jos uvijek je zbog njega poginuo ogroman broj ljudi i po svim definicijama je zlocinac, mozda da promjenis na chea o njemu sigurno znas jos vise Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SMRT FAŠIZMU SLOBODA - VELEŽ 2 : 0

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.08.2008. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, ljudi koji su već neko vrijeme na forumu znaju da moj avatar nema nikakve veze s mojim političkim stajalištem nego stoji ovdje iz puke pizdarije. Stoga ne možeš me trpati u isti koš s balavcima.

Btw, nisam mislio da Thompsonov koncert u Osijeku treba zabraniti. Svaka budala ima svoje veselje, pa tako i narodnjaci, punkeri, rockeri i ostali. Budući da ne volim Thompsonovu glazbu ne moram doći na taj koncert.
Pitanje:"Treba li Osijeku takav koncert?" je bilo upućeno s razlogom. Općenito su me zanimala mišljenja ekipe na forumu...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2008. 21:48 
Naslov:  Re: Matković Thompsona poziva u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijetko koja vijest je na forumu imala toliko post-contrapost-recontrapost reakcija. Stoga, da ne bih ostao u sjeni kad toliko žuči prolijevaju ljudi, koji izravno s ustašama, faštistima, komunistima, partizanima i inima nemaju nikakve veze, morao sam neš' napisati čisto reda radi:

1. Tko ima pravo bilo kome u Hrvatskoj zabraniti koncert ako on ne vrijeđa ljude na nacionalnoj, vjerskoj ili rasnoj osnovi?
Ukoliko bi na koncertu policija intervenirala kad bi bilo tko (sa scene ili oko nje) viknuo "ubi srbina", "vješaj Židova" ili puštao glazbu takvog sadržaja ne bih imao ništa protiv koncerta. Nažalost to se do sada nije dogodilo. I bez da se itko treba ograditi - policija mora raditi svoj posao jer zato ih plaćamo iz poreza.

2. Tko voli takvu glazbu otići će na koncert, tko ne voli neće i time sve ostale rasprave o cajkama, turbo folku ili narodnjacima nemaju nikakvog smisla. Ja neću ići na taj koncert ali vjerujem da može biti zabavan kao uostalom i svaki drugi javni nastup nekog pjevača ili grupe.

3. Matković je legalno izabrani Gradonačelnik i ima pravo trošiti naš novac kako god mu Gradsko Vijeće odobri usvajanjem proračuna. Ne vidim niti jednog razloga da Grad ne plati takav koncert ako u proceduri Vijeće donese odluku da je to za Grad najvažnije. Birači će to honorirati ili kazniti na izborima.

4. Zašto se toliko pjenite oko ustaša i partizana? Pa jedni i drugi su činili zlo. Ne izjednačavam ih time ali hoću naglasiti da kvarnih ljudi ima posvuda kao i glupana ili poštenjačina. Niti su sve ustaše bili zli, niti partizani cvijeće. Mene više hebe cijena goriva i struje od koncerta.

5. Vjerujem da se neki sugrađani neće osjećati ugodno ukoliko dođe do koncerta. Njima želim reći da ne treba biti u strahu. Niti će ih se klati, niti vješati. A ako se to slučajno i desi neka ne krive koncert majstora nego policiju.

I za kraj malo veselja: Ovolika medijska pompa s tako malo uloženih novaca nešto je što svaka javna osoba priželjkuje. Možda smo svi mi pomalo budale, jer zauzimajući stavove za ili protiv, u stvari se mi trošimo, a drugi zarađuju. Ohanite malo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
I za kraj malo veselja: Ovolika medijska pompa s tako malo uloženih novaca nešto je što svaka javna osoba priželjkuje. Možda smo svi mi pomalo budale, jer zauzimajući stavove za ili protiv, u stvari se mi trošimo, a drugi zarađuju. Ohanite malo.

Tako nekako.... bezvezno je zabranjivati nešto u pravnoj državi. Ako čovjek stane na pozornicu i time zainteresira određeni krug ljudi, bez obzira bavio se ćirilicom ili pseudo-domoljubljem - super! Zaradit će neke pare, a ekipa će uživati.

Ipak, u polupravnoj državi poput naše tolerira se raspirivanje mržnje zapakirano u celofan "domoljublja", a to je ono čega se pametni stide, a budale ponose.

Tupsonu (kao niti njegovom legi Škori) nitko ne zamjera što deficit glazbenog talenta zakrpava prosipanjem lažnog domoljublja, već što svojim nacističkim uzletima čuva popriličan dio polupismene i poluobrazovane publike. Vjerujem da sam Tupson zna (valjda mu je to do sada netko prišapnuo) da je za tog režima kojeg veliča i obožava njegovo selo i cijela naša obala bilo poklonjeno Digićima od strane šupka koji je, kad je brod počeo tonuti, podvio rep i pobjegao iz svoje "domovine". Zvuči poznato?

Dakle, dokle god se dječarac iz Čavoglava ne odrekne nacizma u svojoj podsvijesti, dotle će dolaziti u situaciju da ga mrze ili vole zbog ideologije, a ne zbog glazbenih dostignuća. S druge strane mora svoje odraditi i obrazovni sustav kako bi mlađi naraštaji shvatili kako je mjerenje kukuruza čin usmjeren protiv Hrvatske koju volimo. Popovi su ionako beznadežan slučaj jer oni pamte samo tko im je dao više para, a za božje zapovijedi ih ionako nije baš pretjerano briga.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2008. 8:57 
Naslov:  Re: Matković Thompsona poziva u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čak i kad bi stavili na stranu Thommyjeve pjesme, stihove, i jeku čobanskih frulica u pozadini, ostaje jedna činjenica, čovjek ne zna pjevati, reve i dere se ko magarac, ko sa trećeg brda, ali ajd... tko ga voli, neka sluša, i ne treba mu braniti nastupe, jer nije on tu "kriv", dok god ima onih koji ga vole i dolaze na njegove koncerte, njemu dobro. I neka mu bude. I kao što je Zlusch rekao, manjak glazbenog talenta pokriva furanjem na domoljublje itd, ali određene skupine ljudi su čini se počele izjednačavati domoljublje i Thompsona, kao, ako ga ne voliš, imaš nešto protiv Hrvatske, i to je ono što zabrinjava... Ja ga ne mogu slušati a da ne stavim čepove u uši, ali tko voli nek izvoli. A svaka njemu čast na domoljubnim pjesmama, i osobnom sudjelovanju u obrani ove zemlje, ali ono "Jasenovac i Gradiška stara" mu i nije baš trebalo. Znamo da su tamo prije svega stradavali ljudi; i srbi, i romi, i židovi, ali isto tako i hrvati koji se nisu slagali s tadašnjom politikom. Veličati nekakvu klaonicu i sudionike u masovnim ubijanjima, to je ono što me osobno smeta, i za to bi ga po mome mišljenju trebalo kazneno prijaviti svaki puta kad izvodi tu pjesmu u javnosti, jer svoje izrugivanje na temu klanja ljudi ne može ničim opravdati.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 11:20 
Naslov:  Re: Matković Thompsona poziva u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › ostaje jedna činjenica, čovjek ne zna pjevati, reve i dere se ko magarac, ko sa trećeg brda, ali ajd...

Morao sam se još jednom javiti zato što sam robot i poltron ali nije mi vrag dao mira da nekažem slijedeće:

MISLIM DA JE SULUDO OCJENJIVATI TKO PJEVA DOBR A TKO NE NA OVAKVOJ ESTRADI KAKVU IMAMO (GOVORIM GENERALNO). Laughing

ZGADI MI SE NEKAD GLEDATI ONE IZBORE ZA EUROVIZIJU I OSTALE... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da se svaki glazbenik koji drži do sebe prvo mora ograditi od hrvatske "estrade" Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Morao sam se još jednom javiti zato što sam robot i poltron ali nije mi vrag dao mira da nekažem slijedeće:

Ma jok burazere, ti samo nemaš sluha pa ne kužiš da lik zavija kao nervozni jazavac i falša za popizditi.

Čak je i Škoro za njega Pavarotti...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je jasno da ti pjevači i kvazipjevači nađu neku svoju publiku (pogledajte samo tu našu estradu, kao neki music (anti)talent show, rekao bi čovjek da neće izdržati duže od dan-dva, pa opet neki od njih "rade" već godinama, ergo - valjda ih netko i sluša).

ono što mene živcira je rezon po kojemu ako ne slušaš tonsona, odmah si srbin (a to ne bih nikome poželio biti), pravoslavac (još gore) i slušaš narodnjake! naravno, jedini relevantni glazbeni smjerovi su tonson i narodnjaci! načuo sam da ima tu i tamo još ponešto, ali je nevrijedno spomena.

turbofolk ne slušam niti me zanima. za tonsona mislim da je poslijeratni profiter koji nakon budnica nastalih u ratnim godinama ima jednu dobru pjesmu, a to je tamburaška "žao mi je". sve ostalo je kvazidomoljubno profitersko izdrkavanje.

ako hoćete domoljubnu pjesmu, evo vam od daleke obale "mojoj lijepoj". ne može biti ljepša domoljubna pjesma, pa se ne sjećam da sam ikada na njihovom koncertu vidio nekoga s nekim simbolima mržnje ili da je bilo skandiranja "ubij ovoga ili onoga".

a onome tko je rekao da se i na stadionima tako skandira, ja sam bio na dosta utakmica naše repke, i istina je da se tako skandira. ali je također i stvar osobnog izbora pridružiti se masi ili ne. ja se nisam pridružio. šutio sam, i dok se skandiralo "ubij srbina, židova, crnca..." bilo me je sramota što sam hrvat i što sam u masi onih koji to viču!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ako hoćete domoljubnu pjesmu, evo vam od daleke obale "mojoj lijepoj". ne može biti ljepša domoljubna pjesma, pa se ne sjećam da sam ikada na njihovom koncertu vidio nekoga s nekim simbolima mržnje ili da je bilo skandiranja "ubij ovoga ili onoga".

Od sveg domoljubnog trasha iz ratnog razdoblja i meni je ta pjesma vrhunska... obavezno poslušati!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2008. 20:48 
Naslov:  Re: Matković Thompsona poziva u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba ovakav koncert Osijeku, jedva čekam....to je moje mišljenje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: