Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unikom - ZOO hotel

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: ›
Super, neka je bar netko zadovoljan!


i ja sam zadovoljna Very Happy ali stvarno se narade tamo,ja bi im i veće plaće dala Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2008. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super, daj mi par savjeta jer ja ću poludjeti od stanja na tržištu rada u Osijeku...

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.09.2008. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: ›
Super, daj mi par savjeta jer ja ću poludjeti od stanja na tržištu rada u Osijeku...


kao i svi...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: ›
Super, daj mi par savjeta jer ja ću poludjeti od stanja na tržištu rada u Osijeku...


ne moš naći posao ak nemaš čvrstu vezu...uvjerila sam se sama.ne bi radila tu gdje radim da nisam imala vezu.nisam upala u prvom krugu natječaja nego tek kad sam povukla vezu primili su me ko caricu Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2008. 16:41 
Naslov:  Re: Unikom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da je Unikom dobro stojeca gradska firma koja ima rukovodstvo vrlo sposobno za pokretanje veeelikog broja raznih projekata i investicija! Kamo ce to dovesti - bumo vidli... nadam se na vrijeme!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2008. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se..treba im dati vremena!

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je da, treba sad čekati dok prođu izbori pa onda napraviti reviziju u firmi (kao i u GPP-u) da se vidi koliko su "usisali" u stranku (HSP) pošto Hsp iz cijele Hrvatske mora kampanju za izbore pripremiti iz ovih naši par gradskih firmi!!!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je najbolji primjer zašto nas je Svjetska banka rangirala na 106. mjesto. po jednostavnosti poslovanja.

Kada na čelu imaš reketare i kamatare, koji si osiguravaju budućnost pri izdavanju građevinskih dozvola, a u tom sudjeluju i gradske firme, na čijem su čelu stranački poslušnici, e onda te business zaobilazi, i zauzmeš 106. mjesto na svijetu, iza Srbije, Crne Gore i Albanije.

Kada ti direktori gradskih firmi uzimaju lovu za ugovore o radu na neodređeno, a poslije im karijera procvjeta, kada vodeći lokalni "poduzetnici" kontroliraju te iste reketare na čelu, pa zbog vlastitih interesa blokiraju strane investicije, onda je 106. mjesto još i dobro.

Gubitak zbog loših izbornog rezultata sanirat ćemo desetljećima. I to samo pod uvjetom da na slijedećim izborima prevlada neka barem civilizirana opcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2008. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, no promjene se ne događaju preko noći. Osobno smatram da je sadašnja ekipa (gradonačelnik i co.) sasvim ok, revna i da žele promjene (posebno mi se Vrdoljak takvim čini). Treba vidjeti da li će se moći stvoriti plodno tlo za napretke....

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo je gradonačelnik jedan iz prozvane ekipe, ako ne i vodeći!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se..treba im dati vremena!


prethodni post je trebao bit ironican... no OK, treba im dati vremena do izbora i onda vidjeti u kakvoj je gabuli firma! Sto se to Ukopu desilo? Mora da je premalo ljudi umrlo pa im posao slabo ide HA, HA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2008. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi pljujemo po poslodavcima koji radnicima isplačuju minimalac,a takvih je hvala bogu u gradu masa...

sada opet pljujemo po unikomu zato što isplačuje konobarima 5 somova...
ajte se vi ljudi odlučite, ćemo hvalit ove što daju dobre plače ili ove što daju male?

autore topica,to što imaš diplomu,ne znači da više vrijediš od nekog i da moraš imat veću plaču od nekog sa sss-om.Tebi diploma garantira veću plaču od sss-a na istom radnom mjestu,i mogućnost napredovanja...Ti ako nisi sposoban zaboravi neku dobru plaču,bez obzira na diplomu.
a konobar,Ako je sposoban,svojim radom pravi stalne muštarije i donosi zaradu restoranu/kafiću...zaslužuje 5 soma.
a ti sa svim diplomama svijeta ne možeš dobit 5 soma što ćeš sjedit pred kompjuterom u uredu neke tvrtke i ispunjavat dnevne želje direktora.

kako čujem,vozač smećarskog kamiona u unikomu ima oko 6-7 soma....zamisli jebote,bez diplome:D

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2008. 8:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam niti u jednom trenutku pomislio da vrijedim više od nekoga zbog diplome, niti se radi se o tome što neki konobar ima 5 milja, znam konobare koji imaju i 10 milja, ali oni rade kod privatnika i ako vlasnik smatra da oni to zaslužuju svojim radom, zalaganjem, privlačenjem gostiju nema problema. Ovdje se radi o gradskom poduzeću (hotelu) u kojem plaće radnicima dajemo mi građani ovoga grada! Isplativost toga hotela je upitna, primjer tomu je i zašto direktor unikoma ne želi u javnosti reći broj ostvarenih nočenja-kao to je poslovna tajna-ako gpp može reći koliko su imali putnika ili kazalište koliko je prodalo karata ili vrtići koliko imaju upisane djece, a sve su to gradske firme koje mi uzdržavamo onda ne vidim razlog zašto se ne želi reći poslovanje hotela koje je također u vlasništvu grada, osim ako se ne skrivaju podaci zbog tko zna kojih razloga....mo'š mislit!!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2008. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako god okreneš-uvijek je netko nezadovoljan!

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2008. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno su i sami priznali!!!!!
ZOO hotel je, tvrde naši izvori, a dijelom potvrđuje i sam gradonačelnik Gordan Matković, u teškoj financijskoj situaciji. Hotel, navodno, mjesečno ostvaruje minus od više desetaka tisuća kuna, a ukupan dug je, tvrde naši sugovornici, golem! Matković, s druge strane, potvrđuje da postoje minusi u po
Danas otvaranje ponuda za kupnju Vrtnog centra
Pitali smo gradonačelnika koja je bila tema prošlotjednog sastanka Gordan Matković - Davor Lamza - Miroslav Doležal održanog u Unikomu. "Bio je to nadzor. Dan prije bio sam u Ukopu te smo obišli i Unikom. Postavljalo se pitanje kakvo je stanje u gradskim poduzećima, pričalo se da su u problemima pa sam se želio osobno uvjeriti u stanje stvari", kaže Matković. Demantira glasine da je Unikom u milijunskim dubiozama. "Mnogo Unikomovog novca koji nisu uspjeli realizirati stoji u gradskoj blagajni. Potraživanja nisu tako dramatična, a kada se realiziraju projekti, Unikom će ostvariti prihod. Sedam-osam mjeseci tvrtka je funkcionirala "na slamku", no kad dođe do realizacije projekata, sve će biti u redu. Situacija je pod kontrolom, jamčim da će Unikom godinu završiti pozitivno", zaključuje Matković. Inače, danas (18. rujna) točno u podne otvaraju se ponude za kupnju 24.090 četvornih metara zemljišta u Trpimirovoj 18 na kojemu se nalaze Vrtni centar i upravna zgrada Unikomove RJ Zelenilo. Unikom je, podsjetimo, odredio početnu cijenu od 700 kuna za četvorni metar, odnosno od 16,8 milijuna kuna. Razlog prodaje toga atraktivnog zemljišta je, poručeno je iz Unikoma, pribavljanje sredstava za gradnju nove upravne zgrade na Vinkovačkoj cesti.


slovanju, no ne i da je riječ o tolikim iznosima. Također, iznosi stav da ZOO hotel treba ili prodati ili dati u koncesiju.
- Da, razmišljamo o tome da hotel prodamo, ali pod uvjetom da ostane u funkciji ZOO vrta. Hotelu je potrebno da kroz nadogradnju, za koju tamo ima mogućnosti, sa 16, 17 poveća kapacitet na 50, 60 ili 100 soba. Takav hotel tada bi imao lijepu perspektivu. Hotel danas ne može primiti autobus gostiju - dođe autobus i onda se pola gostiju pošalje u susjedne hotele - normalno da u takvim uvjetima hotel ne može dati punu uslugu - kaže Matković.
Znalo se, dodaje, da hotel mora imati dobar kapacitet da bi mogao funkcionirati te podsjeća da je, i kada se kretalo u projekt, bilo mišljenja da hotelom ne treba upravljati gradsko komunalno poduzeće.
- Ta priča vrijedi i danas. Treba naći partnera i dati mu to u koncesiju na 99 godina, a da njegovim upravljanjem ima koristi ZOO vrt. Naravno, ne smije se dopustiti da ondje budu “cajke” ili, ne daj bože, nekakav "crveni salon" nego gradski sadržaj kako i danas funkcionira. Slažem se da ne bude unutar Unikoma, samo me zanima ima li netko tko ga može preuzeti - kaže Matković.
Govoreći o financijskim dubiozama ZOO hotela, Matković kaže kako zna da situacija nije sjajna, no i da ne može točno reći detalje njegova poslovanja.
- Hotel mora biti najmanje godinu, dvije u situaciji da mu je rashod veći nego prihod, to nije čudno. Mora ostvariti nekakvu poziciju na tržištu, a za to treba određeno vrijeme. Nitko nije mislio da će u prvih šest mjeseci ostvarivati posebno dobre rezultate - kaže Matković.
Drugim riječima, ZOO hotel je danas nedvojbeno gubitaš, a kuloari spominju milijunske iznose.
- Da, hotel je gubitaš. No, mislim da nije riječ o iznosu koji se spominje u pogovoru. Ponavljam, računalo se s tim da u prvoj godini i neće biti u pozitivi. S druge strane, svaki mjesec bolje funkcionira; proljetni mjeseci bili su mnogo bolji nego veljača ili ožujak. U svakom slučaju, zalažem se da ne bude više u Unikomu; da se nađe partner koji će ga napraviti kako bog zapovijeda - zaključuje Matković.

Autor: M.MIHALJEVIĆ

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: