Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Osijeku 300.000 štakora, za deratizaciju 2 milijuna kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2008. 11:23 
Naslov:  U Osijeku 300.000 štakora, za deratizaciju 2 milijuna kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Natječaji za obavljanje deratizacije na području Osijeka još uvijek su u tijeku, ali kako su već prošli rokovi za prigovore, jasno je da će i ove godine glodavce “tamaniti” tvrtke Cosmosol, Pestrid, Asanator i Sanitacija.

Ove je godine ukupno za deratizaciju, dezinsekciju i dezinfekciju izdvojeno nešto više od dva milijuna kuna, a sredstva su nešto veća nego prošle godine, kada je u te svrhe utrošeno milijun i 900 tisuća kuna.

- Lokacije na kojima će se obavljati deratizacija unaprijed su određene. Međutim, ako nakon završetka postupka deratizacije građani primijete da napasnika još uvijek ima, mogu se obratiti nama ili izvođačima deratizacije, kaže Romano Kristić, stručni suradnik u Upravnom odjelu za socijalnu skrb i zdravstvo Grada Osijeka.

Deratizacija će se već tradicionalno obavljati u jesen, a izvođači će svakako imati pune ruke posla jer stručnjaci procjenjuju da na području Osijeka ima čak 300.000 štakora!

Naime, broj štakora obično se računa tako da se broj stanovnika pomnoži s tri. Redovite deratizacije na urbanim područjima svakako su potrebne, s obzirom na to da je reproduktivna moć ovih glodavaca poprilično velika. Kad se uzme u obzir i broj mjesta pogodnih za njihovo obitavanje, poput podruma ili napuštenih objekata, kontrola štakora svakako je nužna.

Osim naselja poput Juga II ili Sjenjaka, na kojima je štakora uobičajeno mnogo, velik ih je broj u samom središtu grada.

Štakori kao kućni ljubimci

Iako ih mnogi smatraju napasnicima, iznenađujuće je što su štakori druželjubive i vrlo čiste životinje, zbog čega je nastao trend da ih se drži kao kućne ljubimce. Međutim, čini se da osječke trgovine kućnim ljubimcima nisu baš oduševljene idejom štakora kao kućnih ljubimaca, stoga ih ne drže niti planiraju nabavljati. U PET centru saznajemo da drže samo “uobičajenije” glodavce - hrčke, zamorce i zečeve, a slična je situacija i nedavno otvorenoj “Maloj arki”. Međutim, štakori su sve popularniji, a ljubitelji te životinjske vrste razmjenjuju iskustva na Internetu i forumima namijenjenima ljubiteljima životinja.

Autorica: Mia Bibberović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prica se da prije dvije godine fontana na kruznom nije radila tjedan dana jer su zedni stakori pregrizli cijevi.

Skriveno: 
Hint: Usenet

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jadni stakori....
Neka netko ode i upozori ih dok nije kasno.

Ajmo volonteri!!! Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ko zna - možda nam je grad tempirana bomba za neku boleštinu i šta ti ja znam.Ako stvarno ima toliko fuckin paraca onda je vrijeme da se baci atomska bok te.Pa sta su cekali?Da im se populacija popne na milijun pa da ih izvozimo u kinu.Eh mozda nase poglavarstvo i nerazmislja tako lose.Zamislite tvornicu u kojoj se preradjuju štakori.Otvorit ce se nova radna mjesta i sta ti ja znam.Boze sveti...Sad ce sigurno preko raznih medija krenut reklame i nagradna igra: Ko uhvati najveceg štakora dobije 7 dana besplatnog ljetovanja u Tunisu....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da ce za 1. Maj iduce godine meso doista biti puno povoljnije. Imat cemo ga u izobilju...

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2008. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se tako računa broj štakora?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Zašto se tako računa broj štakora?


Helloooo Pitagorin poucak:
"Kvadrat nad hipotenuzom jednak je zbroju kvadrata nad obje katete!"

To su sve mislioci izracunali, ja im totalno vjerujem. Smile

Pitanje: Hoce li oni ostaviti te stakore da trunu tamo gdje vec zavrse ili ce se to kamionima odvesti? Imam kamion pa pitam...

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mmmmm jač napravt sačekušu sa svojom zračikom a za one kapitalne primjerke imam malokalibarku tzv flober (registrirano i sve po zakonu molim lijepo) pa ć se ondak posadit na najprometniji pacovski korzo i zaradit si za jedan dobar gulaš, a možd i neki kratak saft, jedino me jebe trihineloza, to stoka to ždere sve i govna i kabele i konzerve i sve načisto, pa se nekak bojim te opake trihineloze ali termički dobro obrađeno meso nemože imat trihinele u sebi, a pitanje je dal kratak saft dovoljnu količinu celzijusovih (nivesinih) proizvodi da me osigura od najezde crijevno mišićnih parazita koji parazitiraju u mojim mišićima tamo i izazivaju vrućicu i strašne bolove, imo moj stari, kad su pravili kobajsce on i djed probali meso, a stric nije on se gadi toga, pa su djed i stari dobli trihinelu, a stric nije jel se gadi toga, al živi su ok, i još uvijek žive fala bogu, eno moj djed iako ima 84 godine cjepa drva ko pravi i mogu se kladit da može svakog od vas dobit na ruku, al kaže on to mu je od dobre hrane i domaće rakije, a ja mu vjerujem zato i volim popit rakiju, još ako je šljiva pa onako malo žuća, al ne volim one govnare od svega i svačega, pa da ima onaj bekšpric kad me opali nakon što ju maznem, volim kad je ne osjetim, kad se jako dobro ohladi pa kad ju muneš a ono za pola minute ti počne gorit želudac, taku je cane imo u birtiji, cane jel imaš još ti te rakije ? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: