Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pretučen Marin Franov, fotoreporter Slavonskog doma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2008. 16:05 
Naslov:  Re: Pretučen Marin Franov, fotoreporter Slavonskog doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U vezi ovog prava/neprava fotografiranja, i ostalih pravnih stvari, jel može jedna zamolba: vi koji niste pravnici, a vidim da niste, manite se ćorava posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2008. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moraš biti pravnik da bi izguglao zakon o medijima.

Citat: › (3) Osoba koja svojim izjavama, ponašanjem i drugim djelima u vezi s njezinim osobnim ili obiteljskim životom sama priv­lači pozornost javnosti ne može zahtijevati istu razinu zaštite privatnosti kao drugi građani.


Uglavnom, evo vam pa čitajte.

http://wmd.hr/zakoni-narodne-novine/detaljnije/zakon-o-medijima/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: › Uglavnom, evo vam pa čitajte.
http://wmd.hr/zakoni-narodne-novine/detaljnije/zakon-o-medijima/


Ako si ti to procitao, onda cudi tvoja ranija tvrdnja jer u Zakonu pise:

Citat: › (4) Nakladnik ne odgovara za štetu ako je informacija kojom je šteta učinjena:

...

– fotografija oštećenika snimljena na javnome mjestu ili je fotografija oštećenika snimljena uz njegovo znanje i pristanak radi objavljivanja, a oštećenik nije zabranio objavljivanje, odnosno ograničio pravo autora fotografije na iskorištavanje djela,



A ti si prije sat i pol tvrdio:

Isis je napisao/la: › Koliko ja znam, jedino možeš javne osobe fotografirati na ulici. Najobičniji prolaznici te mogu tužiti. Ali kao novinar, smiješ fotografirati po ulici, ali također moraš ispoštovati želju ako te netko zamoli da obrišeš fotografiju.
Znalo se događati da su ljudi tužili neke fotografe koji su ih fotografirali bez dopuštenja i dobivali parnice.


Dakle, na javnom mjestu se smije fotografirati svakoga, a ne samo "javne osobe", kako ih nazivas.

Drugi dio recenice iz clanka Zakona (odvojen rastavnim veznikom "ili") se odnosi na situacije kad osoba nije ufotkana na javnom mjestu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2008. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu nisam bio siguran, nije meni teško priznati pogrešku. Možda je zakon ranije bio drugačiji, ali se sjećam kako je meni jedan stariji fotograf govorio kako se ne smiju fotkati ljudi na ulici uopće. I stand corrected.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruela devill
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: ...unseen university...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 22:12 
Naslov:  Re: Pretučen Marin Franov, fotoreporter Slavonskog doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm.....a ako se ova priča pogleda sa nekog drugog kuta...

što ako ovo uopće nije napad na franova kao "novinara" ??? što ak se on zapravo zamjerio nekim krivim ljudima, pa sad hoće zaštitu od novinarskog društva''??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2008. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Ne moraš biti pravnik da bi izguglao zakon o medijima.


Ne moras biti pravnik da bi izguglao zakon o medijima, to da, kao što se i vidi. Al da bi shvaćao cijelu pravnu materiju koja se odnosi na ovaj slučaj-e za to moraš biti pravnik.

Zakon se čita cijeli, i u korelaciji s drugim zakonima i s Ustavom. Zaboga, onda bi svi rješavali parnice/kaznene postupke-tako da malo izguglaju po narodnim novinama.

Eto,slučajno znam nešto o tome, to mi je struka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Ne moraš biti pravnik da bi izguglao zakon o medijima.


Ne moras biti pravnik da bi izguglao zakon o medijima, to da, kao što se i vidi. Al da bi shvaćao cijelu pravnu materiju koja se odnosi na ovaj slučaj-e za to moraš biti pravnik.

Zakon se čita cijeli, i u korelaciji s drugim zakonima i s Ustavom. Zaboga, onda bi svi rješavali parnice/kaznene postupke-tako da malo izguglaju po narodnim novinama.

Eto,slučajno znam nešto o tome, to mi je struka
.


hajde, molim te, pojasni nam onda to o pravu/ne pravu fotografiranja...
ne, ovo nije podjebavanje, iskreno me zanima...
naime, osobno, ne bih voljela da me netko fotografira/snima i sl. na nekim javnim mjestima i da to objavljuje, ako ja to ne želim...

a što se tiče samog slučaja, nasilje je nasilje i bez obzira što je lik radio i kakav je lik ( u što apsolutno ne ulazim jer ne poznajem čovjeka) , nasilje nije rješenje
dakle, napad biilo čiji, na bilo koga osuđujem, ali me iskreno zanima to s tim fotografiranjem

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2008. 1:41 
Naslov:  Re: Pretučen Marin Franov, fotoreporter Slavonskog doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cruela devill je napisao/la (Pogledaj post): › hmmm.....a ako se ova priča pogleda sa nekog drugog kuta...

što ako ovo uopće nije napad na franova kao "novinara" ??? što ak se on zapravo zamjerio nekim krivim ljudima, pa sad hoće zaštitu od novinarskog društva''??


Kroz cijelu temu se može vidjet kako su ljudi pretpostavljali da je mogućnost da je on sam uzrok napada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marin Franov fotoreporter.. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.06.2008. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da ce taj lik poslje ovoga imati velikih problema u obavljanju daljnjeg "posla", ne da ce ga svi imati na piku, nego taj bolje da se odseli i promijeni "profesiju"!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Marin Franov fotoreporter.. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

sta je toliko smjesno? to je istina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.06.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš zato je i smješno! to je žalosna istina!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: › Eto,slučajno znam nešto o tome, to mi je struka.
Odlicno. Bilo bi dobro kad bi uputio ljude ovdje.

Priznajem, s pravom nemam veze, postoji samo ono sto sam nacuo od drugih (koje smatram upucenijima od sebe) i procitao - sto ne mora znaciti da sam obuhvatio sve i da imam pojma o cemu pricam.

Dakle, cekamo strucno objasnjenje, a kako ti je to posao - zrtvuj se i udijeli nam ga besple. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam sjeća li se itko koncerta josipe lisac kod bastiona prije nekoliko godina, kada je dotični bio doslovno otjeran s prostora ispred pozornice, jer je bio toliko dosadan, da je sama j.lisac morala zamoliti velikog fotoreporera - ajd molim te uslikaj me već više i makni se!...
a sjećam se još jednog slučaja od prošle godine, na nekom jazz koncertu u dvorištu rektorata, kada je pjevačica šetala kroz publiku, a već navedeni fotoreporter pratio ju je u stopu, s fotoaparatom u rukama...jedina bizarna stvar je bila ta da u njegovom 5-10minutnom trčkaranju nije niti jednu sliku uslikao...
....pitanje dana: nedostatak inspiracije za savršenom slikom ili želja za privlačenjem pozornosti???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2008. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se sjećam kako je na jednom od Fashion Incubatora uzeo nekoj tamo ženi/manekenki/kome god mrtvu lisicu sa vrata i pred kamerama HRT-a joj otvarao usta kao da priča i uz to pravio svakakve face.

Za one koji još nisu vidjeli, pogledajte jednu zanimljivu svađu...
Dotični gospodin se krije pod nickom "losos".

http://www.osijek031.com/galerija/displayimage.php?pos=-3595

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: