Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Akne

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2008. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la (Pogledaj post): › nemam dovoljno riječi hvale za tu ordinaciju u Vukovarskoj 32. toplo preporučam i podsjećam da se kožne bolesti liječe dugo te njihovo liječenje iziskuje 3 vagona strpljenja i 2 i pol vagona suradnje s dobrim dermatologom.


Također! Nisam smjela piti Roaccutane zbog određenih kontraindikacija, ali mi je dr. Bubalović puno pomogao. Imala sam katastrofalno lice ( cure s policističnim jajnicima znaju o čemu govorim) i zimi je stanje uvijek puno gore nego ljeti (osjetljiva koža), ali uz njegove tretmane i propisanu terapiju bilo je podnošljivo.

Sada, prema preporuci dermatologa, koristim samo losion s klindamicinom i običnu Niveu. Prištići se jave samo sporadično, pred menstruaciju, a ožiljci od onih groznih akni su gotovo neprimjetni, barem ljeti.

Privatan dermatolog nikako nije "bacanje novaca", s obzirom da sam ja s odjela za dermatovenerologiju izlazila s hrpom recepata koji mi, eto, ničemu nisu koristili, stanje se samo pogoršavalo ili je eventualno ostalo na istome. Vitamini A, vitamini C, antibiotici., ove kreme, one kreme, losioni, kortikosteroidni dermatici (Locacorten N)... sve to skupa nije bilo vrijedno ni truda ni novaca.

Smatram da Bubalović nema nekakve astronomske cijene, a i da ima... ma, dala bih sve novce koje imam da se riješim toga jer je teško živjeti s kompleksima zbog problematičnog lica i sa strepnjom kad ujutro staješ pred ogledalo.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo samo da iskažem svoje oduševljenje nakon tjedan dana korištenja Effaclar K fluida od La Roche Posay.
Idealan za mješovitu/masnu kožu (moja je takva ljeti,mješovita),nemam akne ali je odličan protiv suzbijanja bilo kakvih nečistoća na koži,koristi se danju(može i za noć),odlično matira,ne isušuje,površina lica je tako fino glatka,ma divota:)...cijena 100 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitah sve ove vaše probleme i moram priznati da nikada kod dermatologa nisam išla, iako sam imala standardnih problema sa bubuljicama, aknama, mitiserima i svim ostalim nametnicima i to do prije 3-4 godine. Tada sam počela koristiti Vichy Normaderm liniju i od tada mi je lice sasvim u redu.. Proizvodi nisu baš jeftini (pogotovo kada se koristi cijela linija) ali su odlični i efektni.
Korisitm dnevnu i noćnu kremu (svaka cca 150 kn), zatim gel za umivanje (130 kn), tonic za čišćenje lica (120 kn), korektor (100 kn), štapić u kojem je gel za isušivanje bubuljice (100 kn), kremica za popravljanje ožiljaka (130 kn) te tekući puder iz iste kolekcije (140 kn). Koža je glatka, ne masti se, puder je lagan i transparentan, pore se sužavaju iz dana u dan i cijela kolekcija vrijedi tih novaca obzirom da svaki preparat dosta dugo i traje. Npr. tonic za čiščenje lica traje 6 mjeseci (svakodnevno korištenje), gel za umivanje još i duže, a svaku kremu kupim otprilike 2x godišnje..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
loomerlorea
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
Evo samo da iskažem svoje oduševljenje nakon tjedan dana korištenja Effaclar K fluida od La Roche Posay.
Idealan za mješovitu/masnu kožu (moja je takva ljeti,mješovita),nemam akne ali je odličan protiv suzbijanja bilo kakvih nečistoća na koži,koristi se danju(može i za noć),odlično matira,ne isušuje,površina lica je tako fino glatka,ma divota:)...cijena 100 kn.


ako stavljas ujutro mozes li na njega nanijeti puder? bude ok?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vichy je navodno mnogo lošiji na hrvatskom tržištu nego vani.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

loomerlorea je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la: ›
Evo samo da iskažem svoje oduševljenje nakon tjedan dana korištenja Effaclar K fluida od La Roche Posay.
Idealan za mješovitu/masnu kožu (moja je takva ljeti,mješovita),nemam akne ali je odličan protiv suzbijanja bilo kakvih nečistoća na koži,koristi se danju(može i za noć),odlično matira,ne isušuje,površina lica je tako fino glatka,ma divota:)...cijena 100 kn.


ako stavljas ujutro mozes li na njega nanijeti puder? bude ok?


Da,osim što taj fluid ne sadrži spf pa bi bilo dobro koristiti puder ili obojanu kremu sa zaštitnim faktorom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya@ sve je bolje vani nego u Hrvatskoj, i to ne samo kreme... već i deterdženti(npr ariel), aztim kupke(10puta je bolji dove iz austrije)
javan tajna je da se imaju drukčiji standardi za svako tržište
zapravo beru pare

vichy kremice-koliko sam čitala problem nastane nakon što se prestanu koristiti jer se lice navikne na njih-pa se problemi vrate nakon prestanka upotrebe, nisam probala

avene-prezadovoljna sam ovim kozmetikom... korisitm celanance gel za umivanje, cleanance emulsion seboregulatrice matifiante-uopće ne ostavlja masni sjaj, odmah se upije, predobra(koji mi je spas, prvih 3 dana sam bila nezadovoljna, ali se tad umanjio efekt... napravila sam fatalnu pogrešku kod mješovite kože-koristila masne kreme jer sma mislial zbog obrzaa da imam suhu, a osjećaj suhoće je kontraindikacija s t-zonom), te sam si kupila avene sun spray spf50+... malo je skuplji 146kn, ali dobar je... za lice ne žalim dati novac...

koristila sam njihovu kremu cicalfate koje je također dobra

za suhu kožu bih preporučila cold kremu

a za osjetljivu nešto fenomenalno-avene tolerance extreme

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Vichy je navodno mnogo lošiji na hrvatskom tržištu nego vani.


Ne bih se baš složila.. nisam primjetila nikakvu razliku između istih Vichy proizvoda kupljenih kod nas, u Mađi ili Austriji.. svi su jednaki, a niti na koži nisam primjetila da mi je ista krema, ali kupljena u Beču, bila bolja ili donijela veće poboljšanje. Učinak je uvijek bio isti, to da mi je koža čista i bez bubuljica, glatka, ne masti se..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu svi proizvodi na našem tržištu lošiji. Ima ih, ali ima i puno onih koji nisu.
A za Vichy sam naišla da proizvodi za naše tržište (i okolne zemlje) imaju smanjene neke bitne sastojke, dok, eto, Avene, s kojim se Vichy često uspoređuje, nema. S druge strane, nisam uspoređivala na sebi kao Loona, pa su ovo samo glasine.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje se stvarno može pročitati zanimljivih stvari... ali mi se na kraju toliko sve zbrkalo, da opet ne znam šta da mislim.
Ja nemam toliko problema s nečistim licem (ono - čvimba tu i tamo, podnošljivo..) ali me zato muče dekolte i leđa. Preko zime srednja žalost, ali sada po ljeti zlo i naopako, Sodoma i Gomora, mrtvi četnici i Černobil! Od sunca i kupanja se stvar pogorša za 300%, prošlo ljeto nisam nosila uopće otvorene majice koliko je strašno bilo.
Prije par mjeseci sam bila kod Bubalovića u dva navrata. Oba puta mi je dao antibiotike od kojih se stanje popravilo, ali se ubrzo sve opet vratilo. Tako da sam odustala od njega (a i nekako mi je djelovao kao da radi automatski, bila sam unutra 2 minute... za 100 kn možda ipak malo površno), jer mi se nije više gutalo antibiotika, ali su me vaši komentari o njemu naveli da tu odluku ipak još jednom preispitam..
Ukratko, toliko je užasno da mislim da mi ne bi pomoglo ni da se zalijem kerozinom i zapalim.. imam feeling da bi gamad preživjela... mamu im radioaktivnu!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2008. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
Oba puta mi je dao antibiotike od kojih se stanje popravilo, ali se ubrzo sve opet vratilo.


I onda nakon antibiotika završim kod ginekologa pa se liječim vaginaletama i drugim lijekovima od antibiotika.. Rolling Eyes
Jebem ti žensko!!!
A jesi probala otići kod kozmetičarke da ti dobro s nečim očisti kožu i napravi dubinski piling i sve ono drugo što rade i tako nekoliko puta?
Ili napraviti alergijski test? Možda ti i sunce smeta, zapravo, vjerojatno ti smeta, a moguće i da ti je koža (tj. epiderma) na tom dijelu tijela drugačija pa to iziskuje drugačiju njegu..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2008. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trenutno sam digla ruke i noge od svega... pa tako prištavim po svijetu. Dovoljno sam u jajima zbog hrpetine drugih stvari, pa sam brigu o tome ostavila za jesen i li neka druga sretnija vremena Wink
Ovo za sunce bi moglo imati veze s istinom..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2008. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo sam čitala prethodne postove..iskustva su razna, nekome nešto pomaže..
Moje 2 frendice su išle kod dr. Bubalovića (jedna je pila Roaccutan uz kontracepcijske, a druga samo kontracepcijske i to obje Diane 35) i naravno već navedene kreme kremice koje on preporučuje.

Ja sam mijenjala 3 dermatologa, a zadnji je dr. Ivana Ručević iz KBO - odjel za kožne i spolne bolesti.
Da odmah razmjasnim, lice mi je bilo najgore moguće - hrpa ožiljaka, hrpa akni i to gigantskih i naravno bolnih ( tko me zna, jako se dobro sjeća ) Smile
Moja terapija je bila također uzimanje kontracepcijskih tableta, Vichy Normaderm linija proizvoda i naravno 1 mjesečni kozmetološki tretmani.
Rezultati su bili vidljivi nakon 6 mj. , a nakon godinu dana lice mi je bilo fenomenalno!
Naravno tu su bile i krioterapije koje su mi maknule one ružne ljubičaste fleke od prastarih akni.

i još nešto, isprobala sam stvarno sve proizvode iz linije normaderm..i jedino što je stvarno potrebno je gel za umivanje, dnevna krema i onaj mali aktivni koncentrat protiv akni..ostalo je bacanje novaca (bar po mojem iskustvu)!

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2009. 11:51 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Liječim se od postkontracepcijskih akni. Naime, prestala sam piti pilule u kolovozu i od tada mi je tijelo popizdilo, ne toliko lice, koliko leđa, to je bio jedan apsolutan užas za picajzlu poput mene. prvo sam mislila da sam alergična na neke stvari koje sam baš tada počela konzumirati, pa sam prestala jest to, pa sam izbacila sve vuneno i sintetičko iz odjevnih predmeta... No, ništa, i dalje upaljene akne koje nemaju kraja, samo crvene mrlje po leđima. Onda sam se napokon odlučila posjetiti dermatologa i dobila sam dijagnozu da je to reakcija na prestanak uzimanja kontraceptiva i to Diane35 koje su uglavnom sačinjene od ženskih hormona te im je glavno djelovanje zapravo endokrinološko a kontraceptivno samo usput. Uglavnom, rečeno mi je da u mojem tijelu pojačano djelovanje imaju muški hormoni i da je to uzrok svemu. Dobila sam kremu, gel za pranje lica i antibiotike i stanje se izuzetno popravlja, jako sam zadovoljna. Iako je početak terapije bio koma i naživcirao me strašno, isplatio se.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o super...sad vidim sta mene ceka za koju godinu
nadala sam se da su to samo glasine kod prestanka uzimanja Diana..
dammit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: