Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Akne

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2008. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma može! najprije sam koristila avene cleance gel i onu odgovarajuću matirajuću kremicu (zajedno oko 180 kn), a kasnije mi je preporučio da malo promijenim pa sad koristim effaclar gel i effaclar k emulziju (la roche posay)-to je zajedno oko 210 kn. ne zvuči jeftino, ali dugo traje i zaista vrijedi.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala,i kontala sam da je tako nešto,sa salicilnom i aha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 10:43 
Naslov:  Re: Akne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me, dal je netko možda probao od avena nešta za sunce, neke kreme i sl., a da se od nje nije umastio i da mu koža nije poslje buknila( i da nije pocrvenio)... Cool

_________________
Never argue with an idiot: first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam koristila sunblock milk za lice sa spf 25,dobra kremica,ta je iz bijele linije postoji i naranđžasta od te sam imala tester sa uva/uvb 60 emulzija je i piše da je za osjetljivu kožu,razlika je u teksturi pa je najbolje zatražiti testere(tete u ljekarni preko puta katedrale su jako ljubazne)...Meni su bile ok kremice ali misli da su za izrazito masnu kožu jake,iako su njihovi proizvodi ne komedogeni,sve je individualno.

Sad planiram uzeti od Bioderma photoderm
spot spf 50+... (a za masnu kožu skolonu aknama u liniji photoderm imaju i akn sprej,faktor 30.),nisam probala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
loomerlorea
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

probala avene emuzilju 50 + (narancasta). premasno, zacepilo mi pore.
photoderm akn sprej spf 30 bila mi bolja od avena, ali i jos uvijek malo masna.
jos sam u potrazi za savrsenom, ovo ljeto isprobavam photoderm max fluid 50 +...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao i obično, kako i inače stoji u našem zdravstvu, a vidim da je to prešlo i na pacijente, liječe se poslijedice, a ne uzrok bolesti....
...očito je nekakav poremećaj u pitanju,,,neću lupetati kakvi negu ću ti reći da se kod mene radilo o tome da moj organizam ne prerađuje dobro šećer,,,pa sam onda izbacila šećer iz prehrane, ne svaki naravno nego ovaj rafinirani termički ne obrađeni, a to znači da ne šećerim kavu ili čaj i ne jedem kolače koji su posuti šećerom nakon pečenja i to je to....a patila sam se godinama nakom puberteta, naravno bila sam kod Bubalovića, trošila novce na čišćenja (iako i danas idem na njih, ali sada su učinkovita),,, eh da,,i to o šećeru sam sama skontala,,,takve stvari ti niti jedan lijčnik neće reći,,,moraš sama shvatiti što ne valja,,,kada sam jerkla to mojoj liječnici ona je rekla da to nema nikakve veze,,,,naravno,,,ali ja znam da kada mi netko u gostima skuha kavu sa šećerom, a ja nisam prethodno naglasila, ujutro mi se pojavi prištić...sretno mačkice,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je potpuno točno što je fairy napisala,šećer je strašno štetan za kožu ako znamo da uzrokuje propadanje kolagena i elastina koji su bitni za lijepu kožu bez bora i prištića... i ja sam ga izbacila,ali tek od nedavno.Umjereno konzumiranje, u namirnicama nižeg glikemijskog indeksa može proći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@svebor@geomycin???? zar je to štetno????
ja sam prije 2 i pol mjeseca imala alergiju na licu
i jedan mali dio lica izbili su mi neki vodeni plikići, crveni-pretpostavka kriva krema za lice tj. koristila sam za suhu, a ne za mješovitu kožu(sad kupujem avene cleanance emulsion sa kojom sam jako zadovoljna(osim sam cijenom osijek031.com smile ) i nakon 4 dana sam već vidjela poboljšanje na koži, noćne kreme ostavljam masne). otišla sam kod dermatologinje u bolnicu koja me odmah spucala kod doktorice Vukušić koja mi je to prepisala... na uputstvima koje uvijek pročitam nigdje ne piše da su toliko štetne te kapsule.... za 3 tjedna uz upotrebu samo noću kreme rozamet, a ujtro avene cicalfate lice mi se vatilo u prijašnje stanje, dakle prekrasno čisto.... nemam nikakve posljedice, barem za sada.... osim zabrane sunčanja koje iovako nisam pobornik te naveliko izbjegavam sunce do hodam ulicom itd...

@paperje@krioterapija??? na licu??? neeee... ja idem na krioterapiju jedno godinu i pol dana u razmacima, ali zbog spuštenih stopala-stvaraju mi se naboji zbog koji mi je bolno nositi visoku petu, ali to sad nema veze... uglavnom krioterapija na licu ili bilo kojem dijelu tijela(vidljivom, ne stopala) je nepreporučljiva kako mi je rekla doktorica, jer izbjeljuje kožu.... pogotvo preko ljeta... tako da bi ja razmislila da sam na tvom mjestu o nastavku terapije


@fairy@ u potpunosti je istina da treba saznati uzrok.... mogući uzroci moje alergijske reakcije su: karijes, manjak željeza, kriva krema za lice-ovo zadnje pretpostavljam da je, jer čim sam prestala koristiti stare kreme za suhu kožu lice mi se poboljšalo. također sam počela par puta tjedno prati sa avene cleanance gelom za umivanje....

-moja zabluda da imam suhu kožu je bila u tome što imam T-zonu i ona je masnija od obraza pa prividno stvara osjećaj suhoće. nisam mogla vjerovati kad mi je to doktorica rekla i uvjeravala sam ju u suprotno, ali sam ju poslušala i otišla u ljekarnu i dala dobre pare za kremice i gelove-poboljšanje je bilo kroz 2-3 dana


---btw uskoro idem kod doktorice da prekinem terapiju, jer se mora nakon poboljšanja još mjesec dana piti terapija da se ne bi vratilo

---trebam sad preporuku neke dnevne kreme za mješovitu kožu sa zaštitnim faktorom???

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
@paperje@krioterapija??? na licu??? neeee... ja idem na krioterapiju jedno godinu i pol dana u razmacima, ali zbog spuštenih stopala-stvaraju mi se naboji zbog koji mi je bolno nositi visoku petu, ali to sad nema veze... uglavnom krioterapija na licu ili bilo kojem dijelu tijela(vidljivom, ne stopala) je nepreporučljiva kako mi je rekla doktorica, jer izbjeljuje kožu.... pogotvo preko ljeta... tako da bi ja razmislila da sam na tvom mjestu o nastavku terapije

srećo, ne brini se ti ništa oko moje face. vjerujem da čovjek zna šta radi. napokon, dermatolog je s dugogodišnjim iskustvom u struci, jel. jako mi je dobro objasnio da na krioterapiju mogu i tijekom ljeta, ali se 1-2 h nakon krioterapije ne smijem pojaviti na suncu jer tretirana koža može potamniti. tako ja dođem oko 19.45 i nema sunca, nema frke. uostalom, zar misliš da bi moje arijevsko lice moglo još više izblijediti? Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

he he
ovo oko arijevskog respect
a čuj nemam blage
ali meni je dokotrica zabranila

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miss- za mješovitu kožu najbolje uzeti fluid a ne kremu,recimo Bioderma photodrm max fluid spf 50.

Jako dobre recenzije ima obnavljajući fluid od La roche posay-effaclar k,zaglađuje površinu lica i učinkovit je za prištiće,sadrži patentiranu molekulu LHA,koja radi svakodnevno mikroljuštenje,čisti i sužava pore(zvuči jako obečavajuće za cure sa masnom i problematičnom kožom),uzet ću ga i ja za dane kad lice poludi u pms-u Smile

Imaju i verziju H koja se preporuča dehidriranoj koži nakon raznih tretmana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tnx

bila sam danas kod doktorice(gotova sam sa terapijom) i rekla mi je da imam iznenađujuće brz oporavak weeeeee (za manje od 3 tjedna, nešto što se liječi mjesecima)

i žicala sam ju kremu
preporučila mi je avene sprej za zaštitu od sunca SPF 50+


i malo sam popričala s njom, kakve mi je stvari rekla o kremicama koje kupujemo, naježila sam se

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miss K
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2008. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja imam jednu preporuku.

Problem sa aknama nisam imala ja nego moja sestra i to do njene 23 godine. Pretpostavljam da je velika razlika u tome je li problem kozmetički ili hormonalni, ali ono što ja mogu dati kao savjet je da probaš biljnu mast KOLIGEN. Mast se može kupiti u Kauflandu i Emmezeti na onom štandiću kod Travara MB. Mojoj je sestri pomogla već nakon prve potrošene doze i lice joj se lijepo očistilo. S vremena na vrijeme ju koristi i dalje. Uz tu mast je vrlo preporučljivo piti i čajnu mješavinu za izlučivanje štetnih tvari iz organizma (koji se također može kupiti kod travara), pogotovo ako je u pitanju teži oblik akni.

Možda će se činiti blesavo što ja tu preporučujem nekakvu billjnu mas i čaj, posebno nakon svih ovih terapija koje su ranije nabrojene, ali ja mislim da vrijedi probati. Biljna mast košta 50 kn a čajna mješavina 32 kn za 25 dana, tj. 60 kn za 45 dana. Inače, terapija biljem traje minimalno 3 mjeseca, tako da treba i malo strpljenja. Kažem, vidjela sam učinak masti, preporučila sam ju i drugim ljudima koji su vrlo zadovoljni.

_________________
I'll rise, but I refuse to shine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2008. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja preporučujem dr. Davorina Bubalovića (212-111) ima svoju privatnu ordinaciju na Vukovarskoj ulici...
Nisam imala previše problema s kožom, ali dovoljno da mi ide na živce
On mi je preporučio losion za lice Novaderm (42 kn) i Hyseac sapun (70 kn)...dva mjeseca sam uzimala i tablete..Roaccutane. Nije mi se ništa dogodilo od njega, ali jako ga je rizično uzimati. Pa mi je ginekolog dao kontracepcijske. Sada pijem njih i uz to koristim losion Novaderm i sapun Hayseac.
Sada više ne izbijaju akne, lice je skroz čisto i puder mi ne treba...pa eto..ako netko želi...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SeR4f
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: Čepin-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problemi od početka puberteta,....prvo mi doktorica dala onaj klimadmicin losion i neke kreme,...i onda oso na dermatologiju kod one dr.Šustić,...i ona odma dala Roacutan iako me prvo triput pitala jesam siguran,....

i dok sam čito nuspojave bilo me strah,...zbog raznih terapija s njima(2,3 tablete na dan),....al ev sad nakon 6mj lice upotpunosti čisto, novih akni nema več 2 mjeseca,....

sam da preporučim nemojte ih dirat ko ja baxuz da vam neostanu ožiljci koje onda jos poslje morate "peglat",....

_________________
p07p15uj3m 53 k40 Tr()()tz
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: