Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žene se sve više boje braka!!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la: ›
Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .


A stanje je takvo da ti očito ne poznaješ nikoga tko ima troje ili četvero braće i sestara. Bar tako čitam iz tvojih komentara.
Jedan jako dobar prijatelj (moje godište) najstariji je od njih pet. Najmlađa ima 12 god. Nemaju bogzna kakva primanja, majka ne radi nigdje (jer se ne bi stigla brinuti o djeci), ali svi su odreda prekrasni ljudi. Da ne govorim o tome koliko si međusobno pomažu, to je neprocjenjivo.
Okej, klinci nikad nisu imali PS, na PC-u su počeli raditi tek kad ga je moj lega kupio, ali to su (realno) stvari koje ti ni ne trebaju u odrastanju. Imaju jako dobar odgoj, pametni su i pošteni.
Treba ti nešto više, ili jednostavno misliš da svi trebaju biti zlatna mlađež?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruela devill
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: ...unseen university...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]

Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .[/quote]

ajme..đizsssssssssss....pa gdje ti ziviš ?? ljudi koji imaju 3 djece su psihički zaostali????
hehehehehee....niti smatram sebe parazitom, niti svoje sestre kriminalkama( ok, nekad Cool , a ponajmanje svoje starce osobama IQ manjeg od 20...
očito je netko uzasno isfrustriran kad baljezga i donosi subjektivnu procjenu koja baš i ne drzi vodu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 23:42 
Naslov:  Re: Žene se sve više boje braka!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerojatno, postovi osobe MNOWAR me uvijek ugodno iznenade hrpom nebuloza. Tko si ti da druge ljude prozivaš psihičkim bolesnicima ako imaju više od dvoje djece? De malo sebe preispitaj, da li tebi fali koji kliker?

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro nije bas doslovno mislio da su psihicki bolsnici ljudi koji imaju 3 i vise djece, vec je mislio da ako u sadasnje vrijeme imas toliko djece da nisi "normalan" jer mu neces moci pruziti sve sto mu treba prije svega je mislio na materijalno. zar ne MNOWAR?

Ja moram reci da se s njim slazem u nasoj kuci izaslo je dvoje djece(sa mnom) i bez obzira na svu ljubav sto su nam roditelji pruzili i odgoj da budemo posteni i da nemoramo biti bogati da budemo sretni...... nisu imali novaca da odem na akademiju u inozemstvo a samo to sam htjela studirati.
Da se razumijemo ja im ne prebacujem nadaj Boze a sta danas ako neko ima vise od troje djece i svi hoce neke bijesne studije ne u ZG vec vani ak ne i London ili amerika, a oni svojoj djeci ne mogu platiti ni ekonomski faks u OS koji kosta 3000kn ili vise ne znam, ostaje samo gorcina i nezadovoljstvo i kod djece i roditelja.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2008. 12:56 
Naslov:  Re: Žene se sve više boje braka!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro nije bas doslovno mislio da su psihicki bolsnici ljudi koji imaju 3 i vise djece, vec je mislio da ako u sadasnje vrijeme imas toliko djece da nisi "normalan" jer mu neces moci pruziti sve sto mu treba prije svega je mislio na materijalno. zar ne MNOWAR?

Ja moram reci da se s njim slazem u nasoj kuci izaslo je dvoje djece(sa mnom) i bez obzira na svu ljubav sto su nam roditelji pruzili i odgoj da budemo posteni i da nemoramo biti bogati da budemo sretni...... nisu imali novaca da odem na akademiju u inozemstvo a samo to sam htjela studirati.
Da se razumijemo ja im ne prebacujem nadaj Boze a sta danas ako neko ima vise od troje djece i svi hoce neke bijesne studije ne u ZG vec vani ak ne i London ili amerika, a oni svojoj djeci ne mogu platiti ni ekonomski faks u OS koji kosta 3000kn ili vise ne znam, ostaje samo gorcina i nezadovoljstvo i kod djece i roditelja.


Evo netko tko je ipak skuzio o cemu pricam ,mislio sam da netreba objašnjavat stvari koje su jasne kao dan ali što je tu je .Hvala .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.06.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: › ...nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine.... Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` !

u potpunosti se slažem!

problem je u tome što je u ovom trulom materijalizmu djeci najvažnije što imaju i koliko imaju, a ono što je bitno posve zanemaruju i ne pada im na pamet steći nešto vlastitim trudom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.


Poduzetnik =kriminalac ,lopov,podzemlje,tajkun
Ali ovo je sad druga krajnost jel ti ljudi ruse sustav sa svojim ponašanjem i proizvode imbecile koji svojim vršnjacima nameču sranja i način života koji nimalo nije normalan tzv zlatna mladež koja je izrasla bez ikakvog kriterija vrijednosti za normalno humano društvo ,a svi se povode za tim .
A opet ova krajnost koju sam ja spominjao je isto nenormalna jer ako imas troje djece trebas ih iškolovat znači da su prosjek (fakultet) i trebas svakom pružit barem jednosoban stan da imaju za start jel inace kako .Jer ako budu vracali kredit za nekretninu i auto cjeli zivot nece biti dobro .A nekretnina i auto nisu luksuz nego potreba ,a da nekazem da jos treba ic na ljetovanje ,zimovanje tu i tamo negdje otputovat .Bome troje djece znaci 3 faxa i tri jednosobna stana a to dvoje dobro stojecih ljudi nemoze ili teško moze zaradit za zivotni vijek uz normalan zivot .To sto sam ja naveo su minimumi minimuma materijalnih sredstva za normalan zivot .Ako ti mozes imat petero djece svaka cast .
Nemoraju svi razmisljat kao ja ali ja mislim da je ovo realno .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani MNOWAR i Delfin, ja se ispričavam ako je moja reakcija bila malo gruba, to mi nije bila namjera, niti sam se mislila ponovo javljati, ali eto, ne znam kako bih trebala shvatiti ovakvu rečenicu:

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sestro bez ljutnje to nije nikakav proser ,danas ljudi jednostavno koji prave troje i više djece su psihički zaostali jel se iz takvih neimaština javljaju svakojake nuspojave kao (kriminal ,prostitucija i droga) . Ja nespominjem nikakve kaste ja samo utvđujem činjenično stanje na terenu ,koje je defakto tužno ali istinito .


Po ovome zadnjem postu, iznad, ispadne da bi svi trebali otići podvezati jajnike, jer šta će nam djeca kad nemamo milijune na računu i tri stana u rezervi? Ko to vidio, sram nas bilo sve, ići rađati djecu... Ali ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje, sve ok...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruela devill
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: ...unseen university...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2008. 17:42 
Naslov:  Re: Žene se sve više boje braka!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mnowar, odkud tako pesimistični i ograničeni pogledi na svijet???
stvarno mi nije jasno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2008. 21:54 
Naslov:  Re: Žene se sve više boje braka!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedinica sam zbog zdravstvenih razloga obaju roditelja, iako vjerujem da bi imala još brata ili sestru da je bilo sreće i zdravlja. Dečko mi je jedinac i nekako i sama želim imati jedno dijete kojem bi mogla dati i ljubav i sigurnost. Meni su moji jedva uplatili 3000 kn prvu godinu izvanrednog studija, drugo sam sama plaćala...
Ne želim doživjeti od svoje djece da plaču kako sam ja plakala što ne mogu ići redovito, što nemam za stanarinu, što nemam za ništa, osim za put na ispit i moljakanje za noćenje.
No, o tome bi se trebala pokrenuti nova tema jer je izuzetno zanimljiva i diskutabilna.
Dakle, tema: žene se boje braka možda baš zato jer su stekle puno toga same, navikle živjeti same i po svojim pravilima, pa bi se teško privikle na potpuno novi život i svakodnevicu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la: ›
Bome troje djece znaci 3 faxa i tri jednosobna stana a to dvoje dobro stojecih ljudi nemoze ili teško moze zaradit za zivotni vijek uz normalan zivot .

ne znam ravnaš li se ti po svojim roditeljima i njihovim mogućnostima...stječe se dojam da ti očekuješ da te oni obezbjede i da više ne moraš ništ radit u životu...
ja još nisam sreo niti jednu osobu koja nema bar jednu frustraciju jer joj starci nisu mogli nešto priuštiti.treba biti realan i shvatit koliko se može tražiti a koliko dobiti.ako ne mogu oni pa potrudi se i napravi nešto sam.razmišljanja o tome kako je dobro imati jedno dijete kojem ćeš moći pružiti sve su vam pogrešna.gdje ima mjesta za jedno ima i za dvoje. djecu ćete naučiti dijeliti i zajedništvu što većina jedinaca nije osjetila.dijete ne zna razliku između patika sa imenom i onih noname sve dok mu mali snobovi velikuh snobova to ne stave na nos i sasvim su zadovoljni onim najosnovnijim.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.06.2008. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
Tema ovdje nisu socijalni slučajevi, niti društveni slojevi. Ni sama ne potječem iz brojne obitelji, niti imam brojnu obitelj, ali oprosti, način na koji je to rekao je vrlo bezobrazan, i nisam mogla ne reagirati. Svi mi viđamo svakojake obitelji, i nije istina da nema složnih, normalnih i poštenih obitelji koje ne plivaju u novcu, a nisu kretenčine. A oprosti, ni meni moji roditelji nisu mogli platiti studij, pa tko je meni branio da se sama izborim za nešto? Nakon srednje škole si punoljetan, imaš život pred sobom, i ne treba kriviti njih što te ne mogu financirati do 40-e godine života da bi stao na svoje noge, ili dati sve na tacni svojoj djeci - pa takvi prave od djece kretene. Sve će tata sine kupit` ! Jedno takvo dijete od 8 godina je kod mog djeteta u razredu nakon iživljavanja pod nastavom i odlaska pedagogu urlalo "Ja vas sve mogu kupiti!" To je bilo dijete vrlo bogatog tate poduzetnika, a kreten je, tako da se stvarno novcem ne može sve kupiti, koliko god neki u to bili uvjereni.


Nisam ni mislila da me trebaju financirati do 40 ne daj boze ja sam od 19 samostalna samo sam htjela reci da mi nisu imali dati novaca za akademiju sto me jedino zanima, ja sam se izborila i konpenzirala nedostatak akademije sa nekakvim seminarima po HR i ostala u bransi koju obozavam raditi.
A sta je tek s roditeljima s vise djece.
Netko je napisao da po nasem stavu i netreba radjati djecu! Naravno da to nemislimo al mislim da treba planirati obitelj i imati djece prema mogucnostima.

Moji roditelji dolaze iz izrazito velikih obitelji Tata ima 6 brace a mama 9 brace i 2 sestre, svaki od njih (mislim na djecu od mojih baka i djedova) su dobili sa navrsenih 18 god dio zemlje gdje su mogli graditi kuce ili obradjivati zemlju, znaci imali su nesto za pocetak zivota, to je tako prije bilo(u bosni) a danas roditelji ak nista drugo bar trebaju priustiti fakultet, jer nam to treba za pocetak kakvog takvog dobrog zivota.
Naravno slazem se s tobom da se i mi sami trebamo boriti za sebe i nebiti koje kakvi snobovi ili sta si vec tu navela i da trebamo raditi svakakve poslove itd......

Znam da smo sad vec u offtopicu al ova problematika je jedan od velikih razloga zasto se zene boje brakova ili se ne zele udati. Sto ne znaci da mozda nece to napraviti tijekom zivota ako nalete na "pravoga" jer smatram da je strah od usamljenosti ipak veci od straha ulazenja u brak i odgoja djece s malim placama.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2008. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

all you need is love! Smile (što se tiče straha da nećete odgojit djecu dobro)...a jab sto djece!.. Smile
zapravo treba naći sredinu, kao i u svemu, imat koliko god hoćeš dječice dok god im možeš pružiti neki normalan život..
a strah od braka, to nee., brak superishka, imaš nekog za podijelit s njim sve loše i dobro (u dobru i zlu Smile ),nisi sam.. jedino možda strah da si fulao osobu, tj. da osoba s kojom ulazis u brak neće moći živjeti s tobom u miru.amen Smile

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2008. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povremeno zivim s deckom, po mjesec, dva mjeseca i osjecam se kao da smo u braku, kuham, peglam, spremam (salim se malo, kod nas vlada ravnopravnost i podjela poslova) i mislim da mi to uopce ni u buducnosti ne bi bio problem radit (kada i ako budemo... u braku, jel´...).
E, sad sto se tice djece... cinjenica je da se kod nas vecina djevojaka udaje kad ostane trudna (ono, zadnjih 20 svatova u kojima sam bila...), ovdje je druga krajnost, ljudi se zene nakon 25 i nemaju djecu... zele valjda "uzivat u zivotu", osobno bi htjela imat dvoje djece, jer moja iskustva s jedincima su vecinom negativna, razmazena deriscad koja se u zivotu nizasto nece morat izborit sama i kojoj je sve pruzeno na pladnju. U razdredu mahom takva djeca odskacu od ostalih. Da, znam da nisu svi takvi i nadam se da me sad jedinci nece odmah napast.
Mislim da djeci ni ne treba sve na pladnju pruzit, onda to ne znaju cijenit. I moji su se mucili dok su mene iskolovali i znam da im nije bilo lako (sva sreca, pa brat nema velikih ambicija, haha Wink ).
I netko je napisao da je "faks minimalno... prosjek"... E, nije ... visokoobrazovano pucanstvo cini cca 7% stanovnistva u RH, a to nije prosjek....

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: