Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žene se sve više boje braka!!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
krtica
Offline
Ukupno postova: 47
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2008. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krtica je napisao/la: › Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!
Veliki feler i veliki krevet. Vidjet ces kako je lijepo kad to ne moras uvijek ciniti na kojekakvim parkiralistima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krtica
Offline
Ukupno postova: 47
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O čemu će muško nego o "krevetu". Čuvaj se sifilisa i sličnih boleština. Iskuhavaj plahte!!! Dobro ih ispeglaj da pocrkaju sve bakterije koje su preživile 95°C.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2008. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

Pazi, nitko nije rekao da ima konja i ljudi koji nisu za brak!
Ja vjerujem u brak, ali nemožeš ulaziti u brak nakon mjesec dana veze i reči ja poznajem tu osobu i sl. samo zato što si se malo zaljubio i sl.

Evo još nešto,
Primjer: ti recimo da nevjeruješ u brak, a opet kao osoba želiš imati djecu i sl.
Bi li ti kao osoba išla sa osobom iz svog primjera praviti djecu, a da niste u braku?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!

Pazi, nitko nije rekao da ima konja i ljudi koji nisu za brak!
Ja vjerujem u brak, ali nemožeš ulaziti u brak nakon mjesec dana veze i reči ja poznajem tu osobu i sl. samo zato što si se malo zaljubio i sl.

Evo još nešto,
Primjer: ti recimo da nevjeruješ u brak, a opet kao osoba želiš imati djecu i sl.
Bi li ti kao osoba išla sa osobom iz svog primjera praviti djecu, a da niste u braku?!

Ono sam samo navela kao primjer upravo onoga što ja ne bih željela da se meni u braku desi.. I samo da napomenem da se radi o braku dvoje ljudi koji su prije braka bili zajedno 5 god, dakle, nije brak nakon mjesec dana veze..
No nebitno, da ti odgovorim na pitanje; osobno me ne muče niti pate niti zanimaju kojekakve konvencije, koje nam društvo nameće, i koje se u bilo kojoj mjeri smatraju ''nenormalnima', sramotnima i trkelj mrkelj'.. S obzirom da trenutno živim s dečkom, a moja mama sa mnom nije riječi progovorila od kad sam se k njemu preselila, mogu reći da sam, i više nego poprilično jako na svojoj koži osjetila cjelokupnu konzervativnost našeg društva, u koju spada i moja majka. Kao što sam već rekla, nisam sigurna koliko i u kojoj mjeri vjerujem u brak, moram priznati da sam konstantno pokolebana neuspjesima drugih ljudi, zbog kojih se i sama bojim da ne bih funkcionirala u braku. Što se tiče djece; osobno ne bih smatrala niti strašnim niti išta da imam dijete, a da nisam u braku (fala Bogu mlada sam, zdrava i pametna, i brinem se sama za sebe već dugo vremena), iako, mislim da bih na brak ipak pristala (ako bi se radilo o osobi koju volim, dakle, da dijete nije začeto ''slučajno''), jer nisam sigurna da bih imala živaca i snage boriti se s još dodatnim konzervativnim razmišljanjima mojih roditelja i njima sličnih. Brak bi vjerojatno bio najbolje rješenje. Teško je ići kroz život bez potpore svojih najbližih, posebno roditelja.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2008. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
Što se tiče djece; osobno ne bih smatrala niti strašnim niti išta da imam dijete, a da nisam u braku (fala Bogu mlada sam, zdrava i pametna, i brinem se sama za sebe već dugo vremena), iako, mislim da bih na brak ipak pristala (ako bi se radilo o osobi koju volim, dakle, da dijete nije začeto ''slučajno'')
Zato sam i postavio pitanje koje sam postavio, htjedeći dati do znanja da nije problem u braku nego u osobi, druga je stvar što ljudi shvačaju brak olako što smo vidjeli iz tvog gore datog primjera kolege sa posla.

I da ja ću odgovoriti umjesto tebe: Ti nebi išla raditi djecu sa čovjekom koji će ti šarati sastrane svako malo, a onda još vikati da te voli... nadam se da mi je odgovor točan Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!


Ma on se tebi upucavao...i sigurno pola od toga nije istina što ti je ispričao..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Danas mi je jedan kolega na poslu nadugačko i naširoko prepričavao kada i s kim i koliko puta je do sada prevario svoju ženu, s kojom ima i dijete. Ali, on kaže da je njemu brak super stvar. Pitam se što bi žena na to rekla?! Plus, jednako tako detaljno mi je objasnio kako njegova žena, koja je direktorica u nekoj firmi i super sposobna i sve, takva jer se udala za njega, koji joj je stalan vjetar u leđa. I on za nju misli da je ona iznimno inteligentna, ma sve štima, ali bez njega bi bila ništa. Nakon toga sam, naravno, otišla povraćat.
Eto. I sad ti kraj ovakvih konjina vjeruj u brak kao instituciju, nekakvu vjernost, bezuvjetnu ljubav i ravnopravnost?!


Ma on se tebi upucavao...i sigurno pola od toga nije istina što ti je ispričao..

Da, to je i meni isprva palo na pamet, ali sam poslije bila opako razuvjerena. Ma istina je;prase je.

mali_ivica je napisao/la: ›
]nije problem u braku nego u osobi, druga je stvar što ljudi shvačaju brak olako što smo vidjeli iz tvog gore datog primjera kolege sa posla.

Ma ne napadam ja brak uopće, brak kao instituciju itd.., ja sam, kao romantična dušica prva koja svima želi da im brak traje sto godina itd.., samo sam htjela reći da je, po mojim nekim saznanjima, više ljudi koji varaju u braku, nego onih koji to ne rade, i da je, kad sve to uzmeš u obzir, jako teško vjerovati da će tvoj brak jednog dana preživjeti taj ''trend''..

mali_ivica je napisao/la: ›
I da ja ću odgovoriti umjesto tebe: Ti nebi išla raditi djecu sa čovjekom koji će ti šarati sastrane svako malo, a onda još vikati da te voli... nadam se da mi je odgovor točan Very Happy

Naravno da je točan.
Smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2008. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se svidjelo što je moja legica na jednom drugom forumu napisala..

Citat: › - zeli imati muskarca u kojem ce imati popunu podrsku, s kojim ce moci podijeliti sve obaveze, koji zna raditi sve po kuci/vani bez da mu se 100x objasnjava kako i zasto ili jos gore da ne zna nista jer je stigao iz maminog zagrljala.

tu su najvise krive majke jer "cuvaju" svoje sineke od svakog posla pa kad se ti jednog dana usele zajedno sa partnericom nastavljaju zivjeti kao i doma. ne znaju nista napraviti, ocekuju da im sve bude servirano...mozak na pasu.

naravno, ovo je generaliziranje i kao sto si primjetio rijec je o arhetipu odredjenoh soja muskaraca.
ona nije rekla da su svi takvi nego da tom odredjenom liku ne zeli glumiti mamu. ocito je on u toj skupini.
ali ima i jedan soj zena koje su super zenice prvih par mjeseci zivota tj. nastavljaju ulogu majke u zivotima partnera. ovi potonji uivaju dok zenama nakon odredjenog vremena dopizdi. dodju djeca i onda vise nemaju vremena bedinati i muskog i djete. i sad se muski pita sto se promijenilo? nista, zena je samo postala takva kakva je...tj. kakva je trebala biti od pocetka.

opet ponavljam....cisto generaliziranje.



Tema je bila o nečem drugom ali smo se dotakli i braka..
Svatko od nas ima viziju kakav bi brak zapravo trebao biti..treba naći "drugu polovicu" koja ima sličnu viziju..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bojim se niti braka, niti obveza koje isti nameće... kuhanja, spremanja, kućanskih poslova i ostalih obaveza. Živjela sam u Osijeku 2 godine, za vrijeme studiranja, a i moja bolja polovica živi samostalno već nekoliko godina (s time da mu roditelji nisu ni u istoj državi, pa ne može mamici na ručak, ako mu se ne da kuhati).
Bojim se krivih razloga iz koji ljudi u brak ulaze... srela sam nekoliko ljudi sa sličnom pričom... godinama bili skupa, vjenčali se i nakon nekoliko mjeseci razveli.... U prvom slučaju razveli su se jer je ona njega varala i to je on saznao. (ne znam kad je to stigla u tih 6 mjeseci braka, al' ajd... nebitno, ne poznajem ju...) U drugom slučaju je muž nakon 10 mjeseci braka došao kući i ženi rekao da želi razvod jer ju više ne voli. (?!)
Moj zaključak je da su ti ljudi (žena u prvom slučaju i muškarac u drugom) ušli u brak iz krivih razloga... vjerojatno je došlo do neke monotonije u vezi ili su se počeli hladit od dotične osobe i mislili su da je brak način da to promijene.... (jer su možda bili preslabi da to promijenje)... da će se u braku ponovno zaljubit i da će sve opet biti bajno....
Mene brine da li ovo dvoje koje je u ovim slučajevima bilo povrijeđeno to vidjelo i prije (pa su bili "slijepi kraj zdravih očiju", odnosno ignorirali znakove...) ili se ponekad tako nešto ne može predvjeti, odnosno postoje li ljudi koji su sposobni tako nešto "odglumit" tako uvjerljivo da druga strana to pretvaranje ne primijeti?

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 159
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
krtica je napisao/la: › Zgodna teorija. Ti sigurno peglaš i spremaš ženici?
Nemam zenicu. Zenice imaju takvi koji naidju na curice kojima se gadi prati sudje, gadi im se spremati, ne bi cistile kupatilo, ne bi (i ne znaju) kuhale, jer su one moderne, emancipirane i super-cool ribe.

Kad zivis solo u gajbi, onda s vise ili manje spretnosti moras to sve skupa ciniti. Ako ni zbog koga drugoga, onda zbog sebe ili zbog onih koji povremeno borave u tom brlogu, makar samo na oltaru njeznosti i srece.


POTPISUJEM!!!

_________________
He who dares, wins. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mademoiselle
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
krtica je napisao/la: › Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!
Veliki feler i veliki krevet. Vidjet ces kako je lijepo kad to ne moras uvijek ciniti na kojekakvim parkiralistima.


hehe lijepo si mu to dočarao,,ali mislim da mu treba jos par godina da to shvati!
ali znas edipov kompleks nije lako rješiva stvar Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mademoiselle
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krtica je napisao/la: ›
Onda imaš veliki feler kad živiš sam!! Sretno ti bilo!


tako ces svaku djevojku fascinirati,,samo reci da zivis sa mamekom i tatekom i da ti je jepo!
u kojem ti filmu zivis?!
grrrrrr,,ak ista mrzim, mrzim nesposobne ljude koji se cijeli zivot drze mamine suknje!
i ajd, ajd, ak nemozes drugačije,,ali se jos usudjujes prepucavati sa deckom koji ima poslozene kockice u glavi i ima ZIVOT.
zaboravila sam,, koliko ti ono imas godina?! 27?! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2008. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krtica je napisao/la: ›
Kad muškarci budu kuhali, peglali, prali prozore i šta već sve ne žene se više neće bojati braka. Ja se zapravo bojim obveza.


Ja nisam u braku, ali živim s dečkom i isto mi je kao da sam u braku. Kuham, perem, peglam, čistim, perem prozore, kupatilo, usisavam, mijenjam posteljinu, sapune, brišem ogledala, bacam praznu ambalažu iza njega, bacam smeće i mogu tako u nedogled.. i da, usput radim svaki dan 9 sati na poslu.. nije da on ništa ne radi, ali veliku većinu radim samo ja...

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: