Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biodizel iz japanske trske! [Osječka televizija]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tumplek
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2008. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako: Da je moja baba bila muško bila bi djed. Toliko o ovome što ako nam se sljedećih 10 godina ponove suše.

Drugo, naše seljake treba educirati, a pošto je većina njih nepismena ili polupismena morat' će se educirati na teži način, odn. kada ponovo ove i sljedeće godine neće imati kome prodati pšenicu i kukuruz.

Treće, šta ima biti loše ako proizvodiš električnu energiju i prodaješ je državi? I nije istina da ćeš je prodavati skuplje nego će ti cijenu određivati lokalna elektra i regulatorna tijela. Ovo ZNAM iz osobnog iskustva.

Ja znam dovoljno jer se bavim rješavanjem PRAKTIČNIH problema i ne idem po seminarima gdje teoretičari govore o isplativosti ovih ili onih projekata. Neka to predavači uzmu u zakup 100 hektara zemlje i probaju nešto konkretno napraviti , onda ću poštovati njihovo mišljenje.

I na kraju, nisam ja napao na tebe nego na sve one koji na bilo koju novu inicijativu sposte rogove ili se propnu na zadnje noge i vrište kako nama to ne treba i brinu se za naše prekrasne prirodne ljepote i neobrađene oranice po kojima raste ambrozija, a onda kada ih se upita koja je alternativa prva glupa floskula je poljoprivreda i turizam.

Dakle da rezimiram, ako smatraš da sam napao tebe onda ti se ispričavam zbog mojeg direktnog načina komuniciranja. Nisam navikao na diplomatske izjave. Nadalje, ovo je odlična ideja da se na jednostavan način educiraju nepismeni i polupismeni seljaci (oni sa završenih 7 razreda osnovne i oni koji su išli u školu samo zato da dobiju diplomu). Najbolji primjer je batat iliti slatki krumpir. Ljudi su ga počeli prihvaćati iako do prije 5 godina nisu ni čuli za njega.

U americi se u zadnje vrijeme ponovo aktiviralo dobivanje nafte iz kamena škriljevca. Ništa novo, ali prije je to bio preskup način dobijanja nafte (cca $60 po barelu). Sada kada je nafta svaki drugi tjedan preko 140 dolara, dobijanje nafte iz škriljevca je ponovo popularno i cijena mu je još niža.

Pošto kod nas nema niti kamena niti pijeska bogatog naftomc kao u Utah-i i li Edmontonu, a imamo ogromne količine neiskorištene nafte, smatram da ovu tehnologiju ne treba odbacivati zbog jednog ili dva predavanja na kojemu su bili znanstvenici čiji rad i istraživanja financiraju razni lobiji..

Eto toliko od mene po ovoj temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2008. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle,,,,mislim da nam je oboma jasno da se ova debata moze nastaviti u nedogled,,,imas svoje misljenje..ja imam svoje i to je to,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: