Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvorena web stranica Brend grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2008. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja bih htio nešto razjasniti. nisam ni ja rekao da je projekt loš, daleko od toga, zato sam se i nanervirao kad sam vidio na šta to liči, a sad kad smo saznali koliko je novaca ulupano, jad je još veći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2008. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

(samo neuki ne shvaćaju da je engleski jezik najbogatiji riječima samo zato što intenzivno preuzima tuđe riječi, prilagođavajući ih, i toga se ne treba bojati - nemam ništa protiv brenda, budaletinama sa zrakomlatima i dalekovidnicom usprkos).

Nisi shvatio Felt. Nisam protiv branda, cak dapace, vec protiv "brenda" (dakle iskljucivo nacina pisanja, a i engleski jezik je vecinu preuzetih rijeci ostavio u izvornom obliku... kao sto npr. pisu spaghetti, sto vjerujem da znas). DA zavrsim, kao sto sam u prijasnjem postu napisao, onda mozemo pisati i NJu Jork i Mančester.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 0:21 
Naslov:  Re: Otvorena web stranica Brend grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ideja o brandiranju grada je dobra i treba ju podržati. Neka se što više ljudi uključi i doprinese svojim prijedlozima. Možda uspijemo promovirati grad koji će po nečemu postati široko prepoznatljiv. Brandiranje je i dizajniranje. Dizajn web stranica sa kojom se ideja promovira je loš. Dizajn, umjetnost općenito, nema veze sa sviđanjem i ne sviđanjem, jer je to subjektivan i iracionalan pogled na stvar. Dizajn = estetika, inovativnost, kreativnost, funkcionalnost, suvremenost = nije subjektivno.

Jedna digresija, nije tema, ali moram. O ukusima se ne raspravlja?! To baš i ne stoji. Naime, u originalu smisao izreke se odnosio na: O ukusu se ne raspravlja! Što je značilo, u vrijeme kad je izgovorena, da svi znaju što je ukus i da o njemu ne treba raspravljati. Ova milijun puta pogrešno izgovorena, iskrivljena izreka samo je kvazi argument s kojom završava rasprava o ukusu, (jednina, ne ukusima), jer sugerira da svako ima ukusa, što je nemoguće, a neukus onda niti ne postoji. Ili je ukus ili je neukus. Nema sto ukusa. Ima sto sviđanja. Onom koji u HNK dođe u kopačkama reći ćemo da je to neukus. Ne možemo ga opravdati da je to njegov ukus, ma koliko god se njemu sviđale kopačke. Tom se jednostavno sviđa neukus.

Ovdje je riječ o dizajnu, nije dobar. Popravite ga. Svima će biti bolje. Odlične fotografije će doći do izražaja, a web stranice će postati prvi korak u formiranju branda. Brand, dovraga, nije brend. Band, nije bend. Nema više piši kako čitaš, prošlo je. Ne surfamo vebom.


Zadnja promjena: verycreativan; 08.05.2008. 0:56; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2008. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

verycreativan je napisao/la: ›
Jedna digresija, nije tema, ali moram. O ukusima se ne raspravlja?! To baš i ne stoji. Naime, u originalu ona glasi: O ukusu se ne raspravlja! Što je značilo, u vrijeme kad je izgovorena, da svi znaju što je ukus i da o njemu ne treba raspravljati. Ova milijun puta pogrešno izgovorena, iskrivljena izreka samo je kvazi argument s kojom završava rasprava o ukusu, (jednina, ne ukusima)

lupetaš. imenica je gustus, -us, m., znači "ukus", a dobija nastavak -ibus u dativu i ablativu množine, ne u jednini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok! Krivo sam se izrazio. Ispravljeno! Nije tema izreka na latinskom, nego njen smisao u izgovorenom trenutku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.05.2008. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
Nikolina Svalina je napisao/la: ›
Dragi svi,
kao što znate, Služba gradonačelnika redovito prati upise građana na portalu osijek031


Draga Nikolina, čestitam na prvom postu na 031! Lijepo je čuti da je gradonačelnik svakog jutra na brifingu obaviješten o našim raspravama na forumu. Molim te da ga upitaš (i preneseš nama) slijedeće:
- kako komentira da je tvrtka njegovog brata dobila milijunski posao izrade željezne zaštite za nove mladice stabala u gradu.
za sada toliko, hvala na odgovorima!


Molim te, ako znaš ime brata Gordana Matkovića objavi ga da i mi ostali možemo lakše istražiti taj slučaj...
Pozdrav od Hogara

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › 1. Ovo je trebao biti sponzorirani članak, a ne post
2. To što nisu htjeli modernu nego sadržajnu web-stranicu je njihova stvar. Glupo je samo što im je ZIO naplatio 29.000,00kn za izradu stranice, a ZIO je u suvlasništvu GRADA.
3. Kome je važna sadržajnost i komunikacija napravi dobru i jednostavnu web-stranicu koja funkcionira. Ova je komplicirana i ne funkcionira.
4. Za mišljenje građana jako je važna engleska inačica web-stranice.


Dragi kolega Varga,
1. zasto mislite da bi trebali platiti sponzorirani clanak? Zato sto gradjanima pokusavamo dati odgovore na pitanja koja ih zanimaju? Kako i zasto se trose njihovi novci?
2. "Zavod za informatiku Osijek je ustanova za informatičku djelatnost u vlasništvu Osječko-baranjske županije." http://www.zio.hr/onama.html
3. Stranica funkcionira, buduci da su gradjani, pa tako i vi, uspjeli ispuniti anketu. Takodjer, dobili smo i velik broj mailova, odrzali nekoliko sastanaka sa zainteresiranim gradjanima. Sve tehničke poteškoće ćemo ispraviti.
4. Zbog čega je važna engleska inačica weba za komuniciranje s građanima Osijeka?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog pretraživača nismo stavili "prepoznajnica" nego brend. Logicno je da "brand" ima više rezultata jer se rasprostranjenost engleskog i hrvatskog jezika ne može uspoređivati. Pokusajte upisati "brend"
BamBy je napisao/la: ›
Nikolina Svalina je napisao/la (Pogledaj post): ›
-Brend/Brand: Osijek ima izvrsne glazbenike, izvrsne bendove. Gotovo nitko ne će napisati da Osijek ima izvrsne bandove. Izraz brend je prilagodba hrvatskomu jeziku. Isto je jezično načelo, dakle, primijenjeno na brend, kao i na bend. Pisanje anglizma brand u hrvatskom bi zahtijevalo stavljanje u kurziv, a to je nespretno i nepotrebno. Zacijelo je jezično najbolja inačica prepoznajnica, no žrtvovali smo je zbog internetskih pretraživača i promoviranja projekta i grada Osijeka. Stručni odgovori na ovo (i druga jezična pitanja) mogu se dobiti pozivom na broj 031 283 499 (Matica hrvatska Osijek).


Dakle, što bi AllMighty Google rekao na "žrtvu" zbog internetskih pretraživača. Ja sam ga upitao. Prvo sam ga pitao za "brend". Google mi je odgovorio "Jeste li mislili: brand" i ponudio mi je 1.150.000 rezultata. Onda sam ga pitao za "brand". Ponudio mi je 651.000.000 rezultata.

Toliko o žrtvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što je rekao mvarga, ako se nekom nešto ne sviđa ne sudjeluje u projektu. možda Vam se zato i nije puno njih javilo...

Osječki fotografi nisu znali kako će izgledati stranica, tako da to nije razlog zbog kojeg se nisu uključili u projekt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.05.2008. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[ NIKOLINA SVALINA
4. Zbog čega je važna engleska inačica weba za komuniciranje s građanima Osijeka?
[/quote]

Pa zašto ste onda stavili na naslovnicu izbornik: "ENGLISH" ?,
ako smatrate da nije važna engleska inačica obrišite sa naslovnice izbornik "ENGLISH" ...

Ako je nešto na naslovnici logično je i da je u funkciji ili da se ukloni sa izbornika jer je nepotrebno kako Vi kažete...

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije stvar u prilagodbi vec u pravopisu. Otvori HR pravopis i pogledaj jel uopce postoji rijec "brend". Ne postoji. Ne izmisljajte rijeci pod maskom prilagodbe. Najbolja jezicna inacica nije "prepoznajnica" kako vi to mislite (samo zato jer ste na net rijecniku pokusali prevest brand) vec žig. Naime postoji i zakon o tome. Sto se tice strucnih odgovora na br.tel. mozda bi ste mogli sami nazvati i raspitati se jer sam ja razgovarao s profesorima naseg nam dragog jezika i ne dijele vase misljenje. BTW ako cemo i brend pisati od sada brend onda sam ja za to i da pisemo MANČESTER; BIG EPL; NJU JORK itd.[/quote]

U hrvatskom pravopisu ne postoji ni riječ "brand". Molim Vas da mi napisete ime i prezime profesora hrvatskog jezika koje ste konzultirali (mozete mi poslati i na mail). Nazvat cu ih i potraziti objasnjenje. Naime, i mi smo se konzultirali s profesorima hrvatskoj jezika (čak i urednicima nekih rječnika hrvatskog jezika), koji su nam rekli suprotno, pa bih htjela provjeriti tko je u konačnici u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hogar je napisao/la (Pogledaj post): › [ NIKOLINA SVALINA
4. Zbog čega je važna engleska inačica weba za komuniciranje s građanima Osijeka?


Pa zašto ste onda stavili na naslovnicu izbornik: "ENGLISH" ?,
ako smatrate da nije važna engleska inačica obrišite sa naslovnice izbornik "ENGLISH" ...

Ako je nešto na naslovnici logično je i da je u funkciji ili da se ukloni sa izbornika jer je nepotrebno kako Vi kažete...[/quote]

Osnovni cilj stranice je komuniciranje s građanima. Druga dva cilja su: promoviranje projekta i promoviranje grada. Zbog toga engleska inačica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.05.2008. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›
hogar je napisao/la (Pogledaj post): › [ NIKOLINA SVALINA
4. Zbog čega je važna engleska inačica weba za komuniciranje s građanima Osijeka?


Pa zašto ste onda stavili na naslovnicu izbornik: "ENGLISH" ?,
ako smatrate da nije važna engleska inačica obrišite sa naslovnice izbornik "ENGLISH" ...

Ako je nešto na naslovnici logično je i da je u funkciji ili da se ukloni sa izbornika jer je nepotrebno kako Vi kažete...


Osnovni cilj stranice je komuniciranje s građanima. Druga dva cilja su: promoviranje projekta i promoviranje grada. Zbog toga engleska inačica.
[/quote]

Koja ? Ova koja ne radi na naslovnici ili ima još koja koju ne vidim ?

Molim Vas na konkretna pitanja odgovorite konkretnim odgovorom, a ne odgovorom političke prirode koji nešto govori, a ništa ne odgovori.

Ako nema te konkretan odgovor nemojte ni odgovarati jer pitanje je vrlo jednostavno i jasno:

Zašto na izborniku postoji engleska inačica, a nije u funkciji ?


Zadnja promjena: hogar; 08.05.2008. 10:30; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica da vodstvo političke opcije (Đa-Ma) koja upravlja gradom i dobila je najveći broj glasova u Osijeku ne zna beknuti engleski, ta je činjenica brend sam po sebi - možda bi ga trebalo iskoristiti. Međutim, ne treba zbog toga ignorirati osnove internet komunikacije - jednostavno moraš imati barem englesku verziju, pa makar prodavao kukuruz u seljačkoj zadruzi Levanjska Varoš. Ja bih nabavio i španjolsku i njemačku, zatim japansku i kinesku, i tako za svaku stranicu o gradu Osijeku (pogotovo kinesku!) - ali ja sam samo običan građanin Osijeka, i tko me pita.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2008. 10:54 
Naslov:  Re: Otvorena web stranica Brend grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi forumasi,

dobivam jako puno vasih mailova s upitima o projektu, sto nam je jako drago jer ocigledno postoji zanimanje za njega.
Mislim da bismo najkvalitetnije mogli raspraviti neke teme "uživo", u otvorenom razgovoru.
Molim vas da mi se javite na mail ukoliko ste zainteresirani za sastanak, te okvirno koje vrijeme vam odgovora, pa cemo pokusati naci vrijeme koje vecini najbolje odgovara.
Srdacan pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: