Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka Kohorta napala Delije kod Vukovara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Marko Tudor
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2008. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi generali poslije bitke...

Tako su svi trebali i 91' pozivat na mirni dijalog i rješavanje problema. Dajte molim vas, dokle se trebamo sklanjat i govorit ''nema veze'' ili ''nije kod nas''. Bilo je i vrijeme da se negdje povuče crta i kaže dosta. Nasilje nije najbolje rješenje, ali probajte vi majmunu objasnit da ne jede banane.

Ti ljudi su znali u koju su udrugu došli i što promoviraju i oni svojim ponašanjem pokazuju kako ne cijene i ne vole državu u kojoj žive.

Osim toga vi koji pozivate na ljubav i podjelu bombona srbima u Boboti probajte otići u ''bratska'' sela, recimo igrati nogomet, pa ćete slušat kako će vam se ''najebat majke ustaške''.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hocemo se i mi marko sad iducih 90 godina pozivati na 91. kao sto se srbi pozivaju na 45. ??

vecina nas smatra da je to u boboti provokacija, sasvim si u krivu.

samo neki od nas smatraju da je odgovor na tu provokaciju poptuno promasen... ili drugim rijecima da je srbima uspjela provokacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›


ja stojim iza svojih riječi i tvrdim da je nakupina seljačina reagirala - kako drugačije nego seljački i primitivno. tko je ta nakupina huligana da pravi reda po državi, što god da se događalo!?
a ta tvoja priča o ratu i gdje sdam ja bio u to vrijeme, pusti brate... imao sam samo 15 godina i danas bi bio najsretniji da nisam bio gdje sam bio, da nisam vidio što sam vidio, da nisam izgubio to što sam izgubio... da nisam u rukama nosio to što sam nosio...


I onda je svizac zamotao čokoladu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 22:41 
Naslov:  Re: Osječka Kohorta napala Delije kod Vukovara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih se osvrnuo na jednu drugu stvar pošto je sve bitno već rečeno. osobno sam mišljenja da se radi o provokaciji na koju je ipak trebalo odreagirati na malo drugačiji način. buduća struka i zdrav razum me ipak upućuju na pravnu državu koja bi se trebala obračunati s tim "navijačima" koji osnivanjem navijačke skupine delije bobota žele sakriti vlastito četnikovanje. meni naime neide u glavu ovo političko i ideološko etiketiranje navijača (naravno izuzev navedenih provokatora). iako se s mišljenjem dobrog dijela vas slažem, ne kužim vas u jednoj stvari. kako si možete dozvoliti da, pored isticanja tolerantnosti i protivljenja bilo kakvom generaliziranju, nazivate sve navijače debilima bez mozga, besposličarima, bitangama, desničarima itd. evo ja sam navijač, a ne smatram se (moje skromno mišljenje) ničim od navedenog. smatram se kohortašem a jedino što me veže s ostatkom ljudi na tribini je ljubav prema nk osijeku. klubu iz grada u kojem sam se rodio, kojeg neizmjerno volim i iz kojeg nikad nebi otišao. o većini ljudi, koji su oko mene subotom popodne u gradskom vrtu i na pokojem gostovanju, znam jedino da dijelimo istu ljubav. kao što je dijele bikerske udruge, udruge ljubitelja piva, star treka ili bilo čega drugog. tih 90 minuta u tjednu se manifestira pripadanje i povezanost s nečim, a ne kao što neki misle kolektivno ispiranje mozga. spominjanje krda, zaluđene mase i kolektivne svijesti nema mjesta u odnosu pojedinca prema sportskom klubu. brate mili pa nismo rulja okupljena oko hitlera ´36. to da neke stvari neštimaju je istina al osobno smatram da odgovornost za to ne snosi kohorta ili bilo koja navijačka skupina već društvo kao cjelina. odgoj od strane ulice i nedostatak edukacije. zar bi se ja trebao odreći svog hobija jer su se iza imena kohorte počeli skupljati ljudi kojima očito nk osijek nije najbitniji u cijeloj priči? al na meni nije da rješavam te stvari, hoće li ih odgovorni riješiti neznam, al znam da mi nitko nikakvim izjavama neće narušiti gušt tih 90 minuta svaki tjedan uz lege i nk osijek.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 23:06 
Naslov:  Re: Osječka Kohorta napala Delije kod Vukovara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Majmunska posla.

1) Da je kojim slučajem skupina navijača Lyona upala na skupštinu fanova Bayerna u Lyonu, porazbacala policiju i napravila nered bi li to bio fašističko-trikolorni incident? Ipak je Njemačka napala Francusku '41, nemojmo zaboraviti?

2) Tko kakvu pjesmu pjeva, što priča i što piše bilo je važno '71 i ljude su zatvarali zbog krivih tekstova. Hoćemo li to ponovo? U čije ime i za koju partiju?

3) Bi li bilo jednako da su se skupili navijači Bešiktaša u Vukovaru? Ipak su turci 500 godina haračili ovim prostorima, srbi samo pet.

4.) Tko je slao majmune na skupštinu u Bobotu, dao im pravo da pregaze policiju i naprave incident?

5) I naslov članka je glupost. Ako su i bili neki od članova Kohorte, napad nije napravila Kohorta. Ili su u Kohorti samo dvojica?

Pa ako na ova pitanja znate odgovor i imate iste stavove kao i prije mogu Vam samo poručiti da sam ja bio u ratu i smatram da su samo majmuni mogli ići u Bobotu tražiti kavgu.
Imaju srbi pravo osnivati Delije, Grobare, Liverpool i Bayern fan klub. I NITKO im to pravo ne smije osporavati, a kamoli doći nepozvan praviti nered. To je Hrvatska za koju se vodio rat, a ne ova šovinistička sranja koju neki forumaši iznose.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je žalosno što se politika i sport isprepliću....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 23:49 
Naslov:  Re: Osječka Kohorta napala Delije kod Vukovara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Pa ako na ova pitanja znate odgovor i imate iste stavove kao i prije mogu Vam samo poručiti da sam ja bio u ratu i smatram da su samo majmuni mogli ići u Bobotu tražiti kavgu.
Imaju srbi pravo osnivati Delije, Grobare, Liverpool i Bayern fan klub. I NITKO im to pravo ne smije osporavati, a kamoli doći nepozvan praviti nered. To je Hrvatska za koju se vodio rat, a ne ova šovinistička sranja koju neki forumaši iznose.
problem je u tome što za sve postoji mjesto i vrijeme. od toga dvoje nije zadovoljeno ni jedno. najgore je što se uopće neradi o navijačima već čmeljavim zadojenim alkosima i provokatorima kojima nije u interesu odlazak tu i tamo na derbije s partizanom već pjevanje "zanimljivih" pjesmica u prostorijama koje su u vlasništvu RH. kraj priče.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2008. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Jura Stublić je napisao/la: ›
Nasilje nije odgovor, ali nesmiju se dozvoliti osnutci nacionalističkih organizacija koje šire mržnju i nacionalnu netrpeljivost.

A ovim napadom nije pokazana mrznja i nacionalna netrpeljivost???

A kad su u osnovnoj školi u Vukovaru srpska djeca pretukla hrvatsku to nije bila nacionalna netrpeljivost? Samo što je taj i još hrpa takvih slučajeva zaboravljena i zataškana. Zadnji i po meni najbizarniji primjer podjebavanja i podsmijavanja Srba Hrvatima je onaj u Jagodnjaku. U hrvatskoj osnovnoj školi koja se pazi sad ovo, nalazi u Hrvatskoj al nema nastavu na hrvatskom jeziku!
Neka su ih ispizdili! Sigurno bi Kohortaši u Novom Sadu na nekom skupu prošli bolje.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2008. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mladjo ... i ja sam arijevac a nisam fasit.

@cane ... to sto bi oni napravili ili kakvi su oni, ne opravdava 'nas' i nase postupke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2008. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: › Zadnji i po meni najbizarniji primjer podjebavanja i podsmijavanja Srba Hrvatima je onaj u Jagodnjaku. U hrvatskoj osnovnoj školi koja se pazi sad ovo, nalazi u Hrvatskoj al nema nastavu na hrvatskom jeziku!
Wow, zamisli! A, u sred Osijeka imas skolu koja nastavu ima na madjarskom. U pola Istre imas skole koje imaju nastavu na talijanskom.

Kako komentiras cinjenicu da ti smeta nastava na srpskom u Jagodnjaku, a ne smeta nastava na drugim jezicima, pogotovo kad se uzme u obzir da su ovim podrucjima haracili Madjari, a bome i Talijani?

Pogledao sam malo galeriju na web siteu sela Bobote i nisam vidio neko cetnikovanje (sto ne znaci da ga neki od njih nemaju u svojim dvoristima, srcima, glavama...). Gostovanja plesnih ansambala, sportasa iz Srbije i slicno. Nimalo neobicna scenografija nekog narodnog KUD-a.

Ono sto se moze vidjeti na fotkama gotovo nimalo se ne razlikuje od onoga sto se vjerojatno moze vidjeti na fotkama nekog hrvatskog drustva u Sydneyu ili Muenchenu. Nazalost, na sramotu Hrvata koji sute, vjerojatnije je da bi na zidu hrvatskih drustava moglo visjeti neko fasisticko/ustasko obiljezje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2008. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto se tice navijaca i osnivanja navijackog kluba u nekom mjestu, tu su drugi vec sve rekli.

Ako je netko mislio da se na toj skupstini nije osnivalo/zasjedalo vijece navijackog kluba, vec vijece nekog cetnickog/ustanickog pokreta, trebao je onda o tome obavijestiti nadlezna tijela, kontam da u tom slucaju ne bi izostala reakcija policije, DORHa.

Ako netko poistovjecuje Delije s cetnicima/okupatorima, onda se treba zapitati treba li neka drzava podrzati osnivanje navijackog kluba NK Dinama ili NK Osijeka, buduci da su dijelovi navijaca tih klubova (organizirani u BBB i Kohortu) otvoreno pripadali vojnim snagama RH, podrzavali politiku HDZ-a, skandirali Tudjmanu, Glavasu, Susku.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2008. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Wow, zamisli! A, u sred Osijeka imas skolu koja nastavu ima na madjarskom. U pola Istre imas skole koje imaju nastavu na talijanskom.

Kako komentiras cinjenicu da ti smeta nastava na srpskom u Jagodnjaku, a ne smeta nastava na drugim jezicima, pogotovo kad se uzme u obzir da su ovim podrucjima ....

znamo svi afinitete talijana prema istri
i nitko ne poteže to pitanje

moj bratić, nije talijan, ali je u osnovnu i srednju išao u Talijansku školu

sad studira u Italiji ... i ne vidim zašto ne bi ako mu se pruža mogućnost

a navijači.... opet ponavljam da je žalosno što se vjerska, nacionalna ili bilo kakava druga nastrojenja miješaju u sport i navijanje....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marko Tudor
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2008. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
cane je napisao/la: › Zadnji i po meni najbizarniji primjer podjebavanja i podsmijavanja Srba Hrvatima je onaj u Jagodnjaku. U hrvatskoj osnovnoj školi koja se pazi sad ovo, nalazi u Hrvatskoj al nema nastavu na hrvatskom jeziku!
Wow, zamisli! A, u sred Osijeka imas skolu koja nastavu ima na madjarskom. U pola Istre imas skole koje imaju nastavu na talijanskom.

Kako komentiras cinjenicu da ti smeta nastava na srpskom u Jagodnjaku, a ne smeta nastava na drugim jezicima, pogotovo kad se uzme u obzir da su ovim podrucjima haracili Madjari, a bome i Talijani?

Pogledao sam malo galeriju na web siteu sela Bobote i nisam vidio neko cetnikovanje (sto ne znaci da ga neki od njih nemaju u svojim dvoristima, srcima, glavama...). Gostovanja plesnih ansambala, sportasa iz Srbije i slicno. Nimalo neobicna scenografija nekog narodnog KUD-a.

Ono sto se moze vidjeti na fotkama gotovo nimalo se ne razlikuje od onoga sto se vjerojatno moze vidjeti na fotkama nekog hrvatskog drustva u Sydneyu ili Muenchenu. Nazalost, na sramotu Hrvata koji sute, vjerojatnije je da bi na zidu hrvatskih drustava moglo visjeti neko fasisticko/ustasko obiljezje.


Smwta to što u Jagodnjaku nema nastave na hrvatskom dok u Istri posoje dvojezične škole. Nisam siguran da u Srbiji postoje škole gdje se nastava održava na hrvatskom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2008. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marko Tudor je napisao/la: ›
Nisam siguran da u Srbiji postoje škole gdje se nastava održava na hrvatskom.

Ljudi, u Boboti zivi 99% srba, nije cudno sto imaju nastavu na srpskom jeziku...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: