Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gundulićeva: Stanari žele novi drvored, a ne biciklističku stazu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2008. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najvjerojatnije će se u gradu uvesti porez na osunčane površine, pa... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj ne serite vise svi skupa...
Nije problem u biciklistickoj stazi i porusenim starim stablima, jer su zasadjena nova...
Problem je u generalnoj nebrizi grada prema zelenim povrsinama, ne ulaganju u nove parkove, slabom ozelenjavanju itd...
Okanite se ove staze jer je iznimno korisna za Osijek, a za nekoliko godina ce biti natrkivena hladovinom mladih i zdravih stabala...
Osijek je u kurcu sto se tice zelenila iz sasvim drugih razloga...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2008. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @Ingo, pretjerujes.

Na primjeru Reisnerove se moze vidjeti da na mjesto starog drveca dolazi novo, gusce posadjeno s urednijom podlogom.


pa dobro, ti mislis da ja pretjerujem ... a ja mislim da mi je dugo cekati 10 godina da to drvece naraste. (pogledaj kolika su stabla na promenadi '88 stabala za druga tita' ... to je sadjeno prije skoro 20 godina)

meni sad reissnerova izgleda katastrofalno

jednako tako mislim da prave budale od nas, jer danas sijeku drvece, a sutra ce usvojiti novi plan prometa osijekom i 90% tih ulica proglasiti jednosmjernim, pa time dobiti mjesta za cetverostaznu biciklisticku stazu sa odmoristima i lunaparkom

jednako kao sto mislim da samacka ima daleko veci prioritet od reissnerove, opatijske, gunuduliceve, vinkovacke ....

a to sto navodis da je drvece sadjeno 'neplanski' i da predstavlja 'opasnost' ... to se moze apsolutno na svako drvo primjeniti, jer je potencijalna opasnost ako zapuse dovoljno jak vjetar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Ingo, pretjerujes.

Na primjeru Reisnerove se moze vidjeti da na mjesto starog drveca dolazi novo, gusce posadjeno s urednijom podlogom.

Vecina drveca koje se sada reze je sadjena neplanski (ne kazem da to nema neki svoj sharm), bez misljenja struke (sto za posljedicu ima izdizanje plocnika, narusavanje statike okolnih objekata) i ono najvaznije - drvece je sadjeno za "vrijeme Marije Terezije". ;-)

Sto li ce tek biti kad jednog dana Europska avenija osvane bez drveca - vrlo vjerojatna situacija u bliskoj buducnosti?

Moja kritika se odnosi na izbor zamjenskog drveca. ako je kuglasti bagrem ono stablo sto se nalazi na Trgu (A. Starcevica), onda kuglacku kuglu treba strucnjacima nagurati u analni otvor, jerbo oni ocito ne znaju koliko lisce tog bagrema "place" (isparava) i koliko su njegove "suze" ljepljive i pogodne za nakupljanje prasine i ostalih smola, trica i kucina. Imat cemo zasrane plocnike i parkiralista, a vlasnicima automobila koji ce biti prisiljeni parkirati u blizini takvog drveca preporucam navlacenje onih demodeiranih kurtona za automobile.

Zar ne postoji neko normalno drvo lijepe krosnje, plitkog korijena i bez alergena?


Pa evo, isto sam i ja pitao prije par dana. Da se javi neki biolog da nam pojasni. Meni se čini da je kuglasti bagrem ono drvo iz Jagerove, najgore drvo u gradu. Nisko, gusto, u njemu žive šišmiši, neugledno, ali izgleda ima malo korijenja, pa ga zato sade. Što je idiotizam. No ne čudim, se ljudi misle da tamo ima stručnjaka, ali nema, nema nigdje stručnjaka za ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: › ...ogorčeno kaže Tomislav Horvat, napominjući kako zahtjev s peticijom građani namjeravaju poslati na sučeljavanje stranaka, javnu televiziju i, ustreba li, s vozilima će stajati na cesti te ići čak do Strassbourga.

Gospon Horvat, sretno vam bilo i posaljite nam razglednicu iz Štrazbura...
Tamo sigurno nema biciklistickih staza. U biti, biciklisticke staze su takvo zlo u urbanoj sredini da u Štrazburu biciklisticke staze prave samo preko poljana, oranica i zabacenih lokacija gdje nema stanara i gdje nitko nece ici kako ludi biciklisti ne bi ometali promet V8 automobila...
Bicikliste treba maknuti iz grada!
Gospon Horvat, Vama nije dobro, ali ima ljudi koji vam mogu pomoc...

Ili, da citiram samog sebe...
Circa je napisao/la: ›
Kome smeta urbanizacija moze se odselit u Donju Motičinu, Svinjarevce, Lug, Čemernicu, Čokadince ili Davor...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2008. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zasadit će oni kitu opet tu a ne drveće!
Pitam se samo gdje će ih zasaditi ak opizde tu stazu!! Jebela ih staza ta zidana i ofarbana i ne znam ti ja kakva fensi, kao u Divaltovoj..sve je to lijepo divno i krasno - i nepotrebno! Jednom sam napisala, a i netko je spomenuo na prethodnoj strani da je tako u Njemačkoj negdje, da su u Varaždinu, i većini sela okolo, biciklističke staze riješene jednom glupom trakom uz bankinu, bez suvišnog mudrovanja..Ali neee, naši "stručnjaci" očito uvijek imaju pametnije ideje, pa onda nanovo kopaju (kao što kopaju i sada šahotve u Reisnerovoj jer su tako stručno to smislili da sad prepravljaju...)..i mi inače volimo sjeći i kopati u zadnje vrijeme, lagati građane, donositi tako pametne ideje da bi i djeca iz vrtića donijela bolje (vjerojatno ni jedno dijete ne bi sjeklo fontanu preko kružnog...).. Ma..ne znam. Znam da sam, kada sam vidjela te panjeve, se poželjela odseliti odavdje jer ovo je već prestrašno! Grad koji je bio poznat po svom zelenilu, sada je poznat po okruglastom gradonačelniku koji sve zabetonira i smiješnoj vlasti koja se oko ničeg ne može dogovoriti..Ulica kojom svaki dan prolazim cijeli jebeni život sada liči na ništa, ovaj se kurči po televiziji..i na vijencu su koliko sam čula rušili stabla zbog stanova..nemam riječi više.. I stalno si mislim, pa moraju postojati neka pravila, ovo se smije, ovo ne, ali očito da nema tak nečeg.. osijek031.com smile

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: