Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gundulićeva: Stanari žele novi drvored, a ne biciklističku stazu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2008. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
ispred tih kuca nema zelene povrsine,tolko o poznavanju tog dijela grada

a di je nestala?u kotačima automobila ili je prebetonirana u parking?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.03.2008. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima takvih likova dosta...
Ono, nema mjesta za parkiranje pa cu ostaviti auto bilo gdje... SJAJNO!
Ista stvar i s Divaltovom, bajice navikli parkirat di stignu, a sada je tu neka biciklisticka staza...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 11:37 
Naslov:  Re: Gundulićeva: Stanari žele novi drvored, a ne biciklistič
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znate kako je to u švici uređeno (Basel) ? napravite jednu jako široku traku, onda napravite liniju kojom je odvajate biciklističku traku od automobilske, i to je to.... nema posebnog projekta tj. trase za bicikliste. Biciklisti čak imaju svoje semafore.
A za eventualno izbjegavanje nekakvog sudara auto može malo skrenuti na biciklističku stazu ako nema biciklista. Ali tamo skoro da nema sudara, skoro niti prekršaja...svi voze 50, nitko ne zaobilazi...mi šljakali po gradu, i u mjesec dana nismo niti jednom obišli...jer po njihovoj logici, ako netko vozi 45 di je dozvoljeno 50 ti moraš ubrzati barem do 60 kada ga obilaziš - i time kršiš zakon!
I svi bicilisti imaju kompletnu rasvjetu na bicilu, a velika većina čak i onu dodatnu fluorescentnu traku na lijevoj nogavici...

Mogli bi se malo ugledati na njih...
PS: i zelenila i biciklističkih staza kod njih kao u priči

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo na balkanu
dok je nama prioritetnije davati za parking, paliti auto, psovati rodbinu i voziti se 10 min nego pješačiti 15min nećemo skoro imati pješačke staze

veliki sam ljubitelj bicikala
i koji je problem malo pedalirati
ali kad ti ne možeš drugovi sam voze automobile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
ispred tih kuca nema zelene povrsine,tolko o poznavanju tog dijela grada

pa, više nema... Smile

svi bi biciklističku stazu, ali ne kod njih, nego negdje drugdje, jer ovako rušiš drveće, uništavaš zelenilo (kojeg više nema, jer na njemu već godinama parkiraju) itd.

da, treba drveća, ali treba i biciklističkih staza, i to cijela mreža! i uvjeren sam da to dvoje u većini slučajeva može koegzistirati, ali se nađe netko željan senzacije, pa onda postavi narodu "ili-ili", a ovi glupavi kakvi jesu, odmah biraju svoje "ili", pa u dreku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
banner
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da se dosta lupa.
Pljuvanje po građanima koji su pristojno izrazli svoje nezadovoljstvo zbog posječenog drveća je potpuno nepotrebno i otkriva određene frustracije.
Zaboravlja se kao i obično ono što je bitno : da li je projekt biciklističke staze u gundiki dobar? Znam netko će reći da jest jer su dobivene sve dozvole, ali upozoravam da su po gradu vidljive mnoge zgrade čije bi projektante trebalo objesiti za primjer a imaju dozvolu...Biciklistička staza u gundulićevoj po meni je potpuno promašena investicija koja će nas koštati 2 mil kuna (bilo je na pocetku 1,3 ali raste...).više je razloga za to a navesti ću neke :
1. Kapacitet prometa koji uvjetuje zagađenost zraka ovisi o frekvenciji vozila po traci – u osijeku gundulićeva ulica trenutno ima najveću frekvenciju po traci.(vidi GUP) - biciklizmom do zdravlja ili karcinoma?
2. Sigurnost biciklista smanjuje se s brojem križanja biciklističke staze s cestovnim prometom a pogotovo ako ne postoji zasebna signalizacija – od kanižlićeve do stepinčeve ima ukupno 11 križanja i dvije autobusne stanice (na 1650 metara dragi moji)
3. Postojeća infrastrukturna mreža (vodovod,kanalizacija,kablovi...) zahtjeva rekonstrukciju u skoro vrijeme – staza je locirana točno iznad infrastrukture.Opet ćemo zakopavati pa otkopavati....
Znači staza je s sigurnosne, zdravstvene a zbog posječenog drveća i ekološke strane potpuno promašena. Inače, interesantno je da postoji iluzija da se biciklističke staze grade zbog biciklista – one se ustvari rade zbog toga da se bicikliste makne s ceste koja se planira ubrzati. Prema tome bic.staze neće smanjiti već povećati cestovni promet. Slijedom toga statistike pokazuju da su najbrojnije i najteže povrede upravo kod onih biciklista koji su stradali vozeći se bic.stazom.
http://radweg.radzeug.de/
a vama koji likujete nad nesretnim ljudima želim da „..nastave dalje“ i to ispred vaše kuće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2008. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u drugom clanku se najavljuje reorganizacija prometa u osijeku, time da bi gunduliceva postala jednosmjerna ... ako gunduliceva postaje jednosmjerna, onda je sjeca drvoreda i gradnja biciklisticke staze besmislena.

jednosmjerna gunduliceva ima dovoljnu sirinu za aute i biciklisticku i drvored.

ko tu koga pravi blesavim ... nemam poima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

banner je napisao/la (Pogledaj post): › Vidim da se dosta lupa.
1 - biciklizmom do zdravlja ili karcinoma?
2 - Slijedom toga statistike pokazuju da su najbrojnije i najteže povrede upravo kod onih biciklista koji su stradali vozeći se bic.stazom.
3 - a vama koji likujete nad nesretnim ljudima želim da „..nastave dalje“ i to ispred vaše kuće.


Lupa, se lupa...
1. Bože gluposti... Shocked
2. Čitajući novine svakodnevno nisam još vidio da je nekog šleper ili auto zatepo te ubio na stazi! Ikada!
3. Jadni ljudi... Dobit će biciklističku... Nadam se da je moja ulica slijedeća! Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
banner
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili je napisao/la: ›
banner je napisao/la (Pogledaj post): › Vidim da se dosta lupa.
1 - biciklizmom do zdravlja ili karcinoma?
2 - Slijedom toga statistike pokazuju da su najbrojnije i najteže povrede upravo kod onih biciklista koji su stradali vozeći se bic.stazom.
3 - a vama koji likujete nad nesretnim ljudima želim da „..nastave dalje“ i to ispred vaše kuće.


Lupa, se lupa...
1. Bože gluposti... Shocked
2. Čitajući novine svakodnevno nisam još vidio da je nekog šleper ili auto zatepo te ubio na stazi! Ikada!
3. Jadni ljudi... Dobit će biciklističku... Nadam se da je moja ulica slijedeća! Crying or Very sad
1. U Hrvatskoj je zbog velikog zagađenja zraka prometom uspostavljena mreža mjernih postaja - namjena postaje je praćenje razina onečišćenja koje je posljedica prometa. Na mjernoj postaji Osijek-1 (hrvatski rekorder u ljetnim mjesecima-Trpimirova) mjeri se koncentracija slijedećih onečišćujućih tvari: ugljikov monoksid CO, dušikov dioksid NO2, sumporov dioksid SO2, lebdeće čestice PM10, BTX (benzen, toluen, etilbenzen, o-p-m ksilen). Više na : http://zrak.mzopu.hr . Inače benzen i toluen su izrazito kancerogeni. Savjetujem da pogledate u arhivu na linku za prošlo ljeto/Osijek. Trpimirova je slabije opterećena od Gundulićeve i ima bolji protok zraka.
2. Na ranije priloženom linku http://radweg.radzeug.de/ su statistički zvanični podaci iz Njemačke (gdje su razvijene biciklističke staze) o smrtnosti biciklista na biciklističkim stazama. Radi se o nesrećama koje su česte kod križanja s brzim cestama (skretanje auta udesno) iz razloga koje sam ranije naveo. U Hrvatskoj čak ni za one koji vrijedno svaki dan čitaju novine u potrazi za tuđom nesrećom jednostavno nema puno primjera jer se baš i ne možemo pohvaliti s puno km bic.staza. Nadam se da kod nas neće niti biti takve statistike.
3. Pazite što želite, moglo bi vam se i ostvariti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

banner je napisao/la (Pogledaj post): › U Hrvatskoj je zbog velikog zagađenja zraka prometom uspostavljena mreža mjernih postaja


Jesu li bicikli ti zagađivači ili su to automobili?!

Što će reći, destimulacijom automobilskog prometa u centru grada (London, naplata), skupljim parkiranjem (Zagreb), i uklanjanjem parkirališnih mjesta ispred baš svake šupe u gradu (Zurich), smanjit će se i razina toksina u zraku.

Pazi što želiš, moglo bi se i nama dogoditi!

Nevezano za Gundulićevu, drago mi je što se mreža bic. staza ipak širi određenom brzinom... Tko obeća više km, ima moj glas preksutra. A tko obeća stazu prema Čepinu spreman sam ga i izljubiti, ma koliko gadan bio! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

banner je napisao/la: ›
Vidim da se dosta lupa.
Pljuvanje po građanima koji su pristojno izrazli svoje nezadovoljstvo zbog posječenog drveća je potpuno nepotrebno i otkriva određene frustracije.
Zaboravlja se kao i obično ono što je bitno : da li je projekt biciklističke staze u gundiki dobar? Znam netko će reći da jest jer su dobivene sve dozvole, ali upozoravam da su po gradu vidljive mnoge zgrade čije bi projektante trebalo objesiti za primjer a imaju dozvolu...Biciklistička staza u gundulićevoj po meni je potpuno promašena investicija koja će nas koštati 2 mil kuna (bilo je na pocetku 1,3 ali raste...).više je razloga za to a navesti ću neke :
1. Kapacitet prometa koji uvjetuje zagađenost zraka ovisi o frekvenciji vozila po traci – u osijeku gundulićeva ulica trenutno ima najveću frekvenciju po traci.(vidi GUP) - biciklizmom do zdravlja ili karcinoma?
2. Sigurnost biciklista smanjuje se s brojem križanja biciklističke staze s cestovnim prometom a pogotovo ako ne postoji zasebna signalizacija – od kanižlićeve do stepinčeve ima ukupno 11 križanja i dvije autobusne stanice (na 1650 metara dragi moji)
3. Postojeća infrastrukturna mreža (vodovod,kanalizacija,kablovi...) zahtjeva rekonstrukciju u skoro vrijeme – staza je locirana točno iznad infrastrukture.Opet ćemo zakopavati pa otkopavati....
Znači staza je s sigurnosne, zdravstvene a zbog posječenog drveća i ekološke strane potpuno promašena. Inače, interesantno je da postoji iluzija da se biciklističke staze grade zbog biciklista – one se ustvari rade zbog toga da se bicikliste makne s ceste koja se planira ubrzati. Prema tome bic.staze neće smanjiti već povećati cestovni promet. Slijedom toga statistike pokazuju da su najbrojnije i najteže povrede upravo kod onih biciklista koji su stradali vozeći se bic.stazom.
http://radweg.radzeug.de/
a vama koji likujete nad nesretnim ljudima želim da „..nastave dalje“ i to ispred vaše kuće.


prvo... nazivati nekog isfrustriranim samo zato jer ne dijeli tvoje mišljenje je dosta jeftin trik. nije upalio.

to da su ti stanari jadni... iz svega do sad pročitanog ne zaključujem. bilo bi mi draže da su rekli: mi volimo stabla ispred svojih kuća, lijepa su i prave nam ugodnu sjenu. i točka.

a pozivat se na nekakvo izmišljeno nasljedno pravo parkiranja na zelenoj površini... a istovremeno se tobože brinut zbog ekologije! pa to je zbilja licemjerno!

i kakve su to gluposti da će biciklisti dobit karcinom?! a šta je s pješacima?! i gdje bi se po vašem mišljenju biciklisti trebali vozit?! ili mislite da najbolje da ih nema u prometu? nek idu autom?! a onda ćete se bunit što se promet ubrzava!

uglavnom... ta vaša lažna briga o ekologiji i sigurnosti i zdravlju biciklista nije nimalo simpatična.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
banner
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedno je ne dijeliti mišljenje a drugo pljuvati po ljudima. Što ako među tim ljudima ima onih kojima je doista žao breza jer su uz njih odrastali ili jer jednostavno vole zelenilo? Hodite u gundulićevu i stojte 2-3 sata na ulici, zamislite si da tu živite pa onda sudite o drugima. Ne mogu vjerovati da netko opravdava rušenje 100 stabala zbog asfalta!
Problem prometa u Osijeku svakako nije jednostavno riješiti : prevelik je broj automobila, ulice su preuske, pješačke staze loše, neprohodne, neodržavane. Uz to zbog neplanske gradnje dodatno se stvaraju gužve jer su ulice zakrčene parkiranim automobilima. Loš javni prijevoz ne pomaže ublažavanju problema.
Ja mislim da tome treba pristupiti sistemski s glavnim ciljem : smanjivanje automobilskog prometa. Kako ? Prvo bi trebalo usporiti i ograničiti promet autima (destimulacija) i to sužavanjem ceste i širenjem zelenog pojasa, zatim značajno povećati kvalitetu i dostupnost javnog prijevoza (stimulacija). Treba zaustaviti gradnju objekata koji nemaju adekvatno riješen problem parkiranja. Zabraniti parkiranje ako ne na javnim površinama onda na prometnicama. Treba naravno izgraditi i mrežu biciklističkih staza – ja bih najprije išao na biciklističku od početka do kraja štrosike s time da se tramvajska premjesti na cestu a na mjesto pruge treba staviti zeleni pojas. Hebrangova je idealna za bicikliste – mirna, široka s drvećem.
Što se tiče zagađenja, svakog jutra pješačim gundikom do posla i znam kakva je gužva, buka i smrad.
Ps: Nisam napisao ništa o „nasljednom pravu parkiranja“ niti znam što je to. Predlažem da se stanovnicima gundike zabrani posjedovanje automobila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

banner je napisao/la: ›
Što ako među tim ljudima ima onih kojima je doista žao breza jer su uz njih odrastali ili jer jednostavno vole zelenilo?


a onda neka tako kažu. nije neki jak argument, ali je još uvjek bolji od svih onih besmislica koje se mogu pročitat u uvodnom postu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2008. 12:58 
Naslov:  Posjekli i stepincevu kod lovackog roga Sad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas se vozim autom i vidim nesto mi neobicno ... sve posjeklo Sad

ne kuzim taj 'razvoj' grada gdje se svo drvece sijece i stavljaju se neke mladice koje ce se mozda primiti, mozda nece ... ali sigurno nece biti hlada iducih 10 godina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ingo, pretjerujes.

Na primjeru Reisnerove se moze vidjeti da na mjesto starog drveca dolazi novo, gusce posadjeno s urednijom podlogom.

Vecina drveca koje se sada reze je sadjena neplanski (ne kazem da to nema neki svoj sharm), bez misljenja struke (sto za posljedicu ima izdizanje plocnika, narusavanje statike okolnih objekata) i ono najvaznije - drvece je sadjeno za "vrijeme Marije Terezije". ;-)

Sto li ce tek biti kad jednog dana Europska avenija osvane bez drveca - vrlo vjerojatna situacija u bliskoj buducnosti?

Moja kritika se odnosi na izbor zamjenskog drveca. ako je kuglasti bagrem ono stablo sto se nalazi na Trgu (A. Starcevica), onda kuglacku kuglu treba strucnjacima nagurati u analni otvor, jerbo oni ocito ne znaju koliko lisce tog bagrema "place" (isparava) i koliko su njegove "suze" ljepljive i pogodne za nakupljanje prasine i ostalih smola, trica i kucina. Imat cemo zasrane plocnike i parkiralista, a vlasnicima automobila koji ce biti prisiljeni parkirati u blizini takvog drveca preporucam navlacenje onih demodeiranih kurtona za automobile.

Zar ne postoji neko normalno drvo lijepe krosnje, plitkog korijena i bez alergena?


Zadnja promjena: Leteci mungos; 10.03.2008. 13:39; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: