Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječkom poduzetniku bacili dvije bombe iza kuće

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
A niste razmislili o tome da možda jednostavno nije htio plačati reket i da su mu zato željeli dokazati "da bi trebao"...?


Jesam ja. To što se čovjek zamjerio mafiji (a ne znam kako drugačije nazvat one koji ti bacaju bombe u kuću) ne znači nužno da je i sam dio mafije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2008. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito nevoli tenis i rekete.
A neki ga žele prisliliti da zavoli taj sport.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ispričavam se što sam jučer u žurbi krivo adresirala svoj prethodni post. Naime, on je trebao biti upućen @slavonac. Dakle, sorry os_os. Mea culpa!

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reket? Neću pričati o konkretnom slučaju, iako ovdje nema šanse da se o tome radi, ali i inače je teško reketariti milijardere. Pogotovo ako se zna da život na ovim prostorima košta nekih 50-ak tisuća eura. Zar ste zaboravili na "Hej momak!"...

I to sve da zapravo postoji ozbiljna mafija u Hrvatskoj, što ne postoji. Naime, u normalnim se zemljama mafijaši trude neeksponirati, a kod nas su svaki vikend vani, i svaka trafikantica zna sve hrvatske "mafijaše". Radi se mahom o predratnim klošarima kojima se posrećilo da se dogodio rat, pa se krmače preko braniteljskog statusa. Domet im je fudbal i narodnjaci, opak auto i reketarenje vlasnika kafića. Ima ih par koji su čak dosegli nivo preprodaje droge i šverca oružja iz Domovinskog rata. Sve u svemu, jadna klika, i da kojim slučajem nisu bili suborci sa policajcima, mnogim političarima, ljudima iz obavještajne zajednice, i svima drugima, i malo bi ih dijete pohapsilo u jednom danu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marinamina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonac je napisao/la: ›
marinamina je napisao/la: ›
slavonac je napisao/la: ›
znaci bosanac dosao da nama pokaze kako se radi sa zitom? hehehe...a nisu napisali koliko je ljudi dobilo otkaze kada su preuzeli silos koji su srusili u 'centru' grada? a i u ostalim firmama, ocigledno ima jako zadovoljnih radnika koji rade ili koji su radili kod njega... bilo je pitanje vremena samo kad to netko poceti raditi. vjerovatno nece ni biti jedini, i bit ce ih jos...


Dakle, ja sam stvarno isprovocirana ovim postom i morala sam se prijaviti samo da naglasim par stvari.
Ne znam puno o osobnom životu gospodina Marka Pipunića, niti o načinima stjecanja njegovoga bogatstva, ali znam kakav je poslodavac, čovjek i humanist. Suprug mi radi u jednoj od njegovih poduzeća i od tada za njega imamo samo rijeći hvale.On je jedan od onih malobrojnih koji plaćaju svoje radnike, brine o godišnjim odmorima (jer isplaćuje regrese), brine o djeci svojih zaposlenika(kupuje školske knjige), a nerijetko i širokogrudno pomaže one kojima je pomoć potrebna. i sve to bez velike pompe i javnog naslikavanja kojima svjedočimo svaki puta kada neki veliki "dobrotvor" milosrdno izdvoji par tisuća kuna kako bi platio dugovanje za električnu energiju 8-eročlanoj obitelji.
E pa kada je tako, da vam budem iskrena ni ne zanima me na koji je način i kakvim političkim vezama stekao taj novac(a pouzdano znam da taj čovjek životinjski radi iako bi ladno mogao sve rasturiti i poslati u pm a da slijedeče 4 generacije u njegovoj obitelji upće ne moraju raditi). Odmah bih potpisala da na razini cijele države svi poslodavci budu Marko Pipunić i bosanac (što osobito bode u oči autora citiranog posta).
Eh da, da ne izostavim spomenuti silos, ma daj molim te ne seri!



pa ako te nista ne zanima sta se onda pravdas? i sta onda komentiras postove? da kazes da je tvoj muz jedan od sretnika koji radi kod njega i ima dobru placu? i oke imo je srece ako je od 1 dana tamo... ako nije preko stele dosao tamo radit. nije se sigurno javio na natjecaj i tamo dosao radit.

ja govorim o 200 ljudi koji je dobilo otkaze zbog cega? jer mu je silos bio balast i hoce napravit zgrade tamo? ocigledno je nekom stao na zulj.

ma ja ne znam što ti zapravo hočeš reći,
u današnjim uvjetima svatko tko uspije pronaći posao je sretnik, i slažem se da je tih 200 ljudi nesretno, ali nije Marko Pipunić kriv što je IPK propalo. Pa čovjek je nanjušio dobar posao nakon što se iz IPk-a izvuklo što se god moglo izvući (osobno mi je poznato- jer je jedan od direktora Croatie moj susjed- kao su se kupovali auti i nekretnine preko noći u doba kada je croatia doživljavala slom). Otpustio je radnike jer mu proizvodnja tijesta nije bila isplativa- pa čovjek je poduzetnik i ima pravo sa svojom imovinom raspolagati kako želi i 200 ljudi je otpušteno, ali bit će zaposleno novih 200 po novim farmama, gradilištima, skladištima....slažem se da prednost imaju bosanci, ali najveću prednost u Žitu imaju stručnjaci (naravno, mislim na odgovorna i rukovodeća mjesta) što je i jedan od razloga takvoga uspjeha. Slažem se da ima tu i političkog zaleđa, ali istini za volju to je tako svugdje i u RH i u svijetu, da nije bila bi to utopija. Smatram da u tome nema ništa loše dok je ta zaleđina usmjerena na dobre i pozitivne ishode kao što su razvoj i napredak jedne zdrave firme, time i razvoj regije i dobrobit za zaposlene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2008. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko je spomenio da se ne bavi politikom, a da li ste znali da je Marko Pipunic glavni financijer i sponzor HDSSB-a u kampanji? neznam ali možda i to ima neke veze s ovim bombama...tko zna!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marinamina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la: ›
netko je spomenio da se ne bavi politikom, a da li ste znali da je Marko Pipunic glavni financijer i sponzor HDSSB-a u kampanji? neznam ali možda i to ima neke veze s ovim bombama...tko zna!

ne bavi se javno politikom, ali iz sjene sigurno.iako ne kužim poveznicu ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marinamina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
A niste razmislili o tome da možda jednostavno nije htio plačati reket i da su mu zato željeli dokazati "da bi trebao"...?

samo reci želiš sa gefufnom ili bez Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2008. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marinamina je napisao/la: ›
ne bavi se javno politikom, ali iz sjene sigurno.iako ne kužim poveznicu ?

možda se zamjerio nekom ko nije ljubitelj Glavaša i njegovih potrčkala. oni šalju prijeteca pisma ljudima, a vidiš njihovi ljudi odma dobiju po pi.... odma bomba bez upozorenja!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marinamina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sumnjam da je to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2008. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la (Pogledaj post): › netko je spomenio da se ne bavi politikom, a da li ste znali da je Marko Pipunic glavni financijer i sponzor HDSSB-a u kampanji? neznam ali možda i to ima neke veze s ovim bombama...tko zna!


a dali si ti svjesna da nitko u gradu nikada nije mogao reci 'ne' glavasu ? i sto se dogodilo onima koji su to rekli ?

btw, glavas je ovaj grad i zupaniju doveo do prosjackog stapa, da ta i nema bas puno tvrtki koje imaju novaca i koje su sposobne financirati njega i njegovu stranku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ely007
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 14:58 
Naslov:  Re: Osječkom poduzetniku bacili dvije bombe iza kuće
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo nije normalno koliko ima oholih prvenstveno zavidnih ljudi, pa vidite dokle ovo vodi, bacati bombe nekome na kucu je kukavicki cin! Osobno mislim da to nema nikakve veze sa politikom. Ocito se neki ne mogu nositi s time da je netko uspjesan, bogat, da mu dobro ide u zivotu. Da je vise takvih kao Marka Pipunica ili Todorica, ne bi bilo ovoliko nezaposlenih, cak i neki zaposleni po nekim drugim firmama mole Boga da ih Pipunic preuzme jer su svjesni da je posten covjek, redovno isplacuje radnike, daje bozicnice,13.plaću, brine za djecu. Mnoge je stipendirao, donirao nekoliko stotina tisuca kuna za osjecku bolnicu i glavni je sponzor nekih sportskih klubova, svima pomaze. Kada mu je umro otac na sahrani je bilo na stotine ljudi, zahvalnih ljudi, vise nego igdje, njegovih velikih pravih prijatelja, od njegove kuce u Bih pa sve do groblja, takvo sto se ne vidja svaki dan, sto govori samo za sebe kakav je covjek. Ako itko ne zasluzuje ovakvo ponasanje pojedinaca onda je to on!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2008. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se može kad imaš političkog sponzora. on ti prvo sjebe konkurenciju pa ju ti kupiš za male pare pa dalje sve ide samo.
nisu ovdje ljudi zli koji pišu protiv njega nego jednostavno ne vole način an koji je došao do tog svog statusa i svi bi mi postupili jednako da smo bili u istoj situaciji kao i poduzetnik.
ljudi imaj ukratko pamćenje,brzo zaboravljaju.
volio bih znati što bi o dotičnom, nakon što im otpusti suprugu/supruga mislili ti ljudi o njemu?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ely007
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2008. 22:00 
Naslov:  Re: Osječkom poduzetniku bacili dvije bombe iza kuće
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po postovima koje sam mogla vidjeti ovdje na forumu od nekih, znaci bosanci ne bi nigdje trebali raditi? Da nije Pipunica, Kurtica, Zubaka, Antunovica, Omazica koji je vlasnik Biljemerkanta i ostalih bosanaca, bosanci bi bili nezaposleni. Mogli smo vidjeti vise puta koliko slavonaca ne voli srbe, slovence, bosance, zagorce i hercegovce, pa se pitam koga to volimo, zar se s nikim ne moze?! Ako je tko gledao Latinicu koja je bila 18.1.2008. na hrt-u mogli smo vidjeti dosta toga o Posavini i bosancima na temu "zasto je pala Posavina" da ne nabrajam o cemu se sve pricalo, tko je gledao zna... Kod svih gore navedenih poduzetnika NE RADE SAMO hrvati iz Bosne nego i hrvati i iz Hrvatske i to na jako dobrim polozajima koji su dobro placeni. Ne znam zasto pojedinci toliko blate bosance a nikome ne smeta kada "veliki hrvat" dovede 20-ak izvođača narodnih pjesama iz Srbije, održavaju se koncerti u sredistu Osijeka, i puni kafici su srbskih pjesama za koje znamo sto su nam činili, to nikome ne smeta? Osobno nemam nista protiv narodnjaka ali zapitajte se... Uvijek ce biti zavidnih na bosance koji su vrijedni ljudi, koji ne mrze nikoga. Dovoljan je primjer tolikih bosanaca koji su izbjegli iz svojih domova iz BiH koji su napustili i izgubili sve, i opet su se snasli, izgradili nove domove, radeci i ulažući su postali vlasnici velikih tvrtki. Trebali biste se diviti Pipunicu i ostalim navedenim poduzetnicima koji su nam uljepsali i izgradili Osijek kao npr. kruzni tok, uske njive itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žak
Offline
Ukupno postova: 80
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2008. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad je tako poduzetan šta se nije vratio u Modriču i tamo bio isto poduzetnik , nego doveo svoju bosansku bagru još ovdje, nek se množe..Ionako je cijela Slavonija već popunjena bosancima iz Posavine, a time i radna mjesta..Naravno nitko ne radi kao šljaker na baušteli više...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: