Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



The Man with the Balls!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2008. 11:36 
Naslov:  The Man with the Balls!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U trenutku kada sam vidio ovaj plakat, nisam bio siguran radi li se o nečijoj šali ili o „ozbiljnom“ promidžbenom plakatu! Istina, Vrdoljak ne bi bio prvi osječki političar koji se proslavio s košarkaškom loptom, ali je plakat svakako zanimljiv. Prije svega, duhovit. Plakat je u cijelosti na engleskom, a kao što je očigledno i onima koji ne znaju engleski, napravljen je u maniri kino-plakata. Prigodno, rekao bih, jer Osijek pomalo opet postaje grad kina.

Za one koji još ne barataju sveprisutnim engleskim (ima i takvih?), da se prvo pozabavimo prijevodom. Tekst s plakata glasi: „Coming soon: Ivan Vrdoljak in „The Man with the Balls“, on February 22nd fight for the future begins“. A prijevod bi mogao biti: „Uskoro: Ivan Vrdoljak u „Čovjek s loptama“, 22. veljače počinje bitka za budućnost“. Međutim, umjesto prijevoda „Čovjek s loptama“, kako sugeriraju sportske lopte koje gospodin Vrdoljak drži u rukama, „The Man with the Balls“ se jednako tako može prevesti i kao „Čovjek s mudima“!

Drukčije. I hrabro, dodao bih. Ovakav je pristup svakako presedan u političkom marketingu na našim prostorima. Zanimljivo je vidjeti pomak u odnosu na uobičajene nemaštovite, pa čak i „ljigave“ plakate koji bi trebali mamiti glasače da podrže nekog političara ili političku opciju, a zapravo više odbijaju usiljenim osmijehom i glumljenom dobrohotnošću!

Iz pouzdanih izvora saznajemo da je plakat, jedva jedan dan nakon što je ugledao svjetlo dana, već uspio izazvati burne reakcije političkih krugova diljem Hrvatske. I, reakcije su uglavnom vrlo pozitivne!

Hoće li i kakav učinak ovakav način pozivanja ljudi da izađu na izbore uroditi plodom, ostaje nam da vidimo. No, ovo je definitivno plakat o kojem će se pričati!



Piše: Nandino Lončar

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2008. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Muda za sta?
Kada netko u gradu bude bio dovoljno hrabar da se zaustavi bogacenje lokalnih bajica na naplati parkiranja, tada mozemo reci da netko ima muda.
Svi normalni gradovi imaju gradska poduzeca za naplatu parkiranja preko kojih se novac vraca gradu, a zatim ulaze u saniranje parkiralista ili subvenicioniranje javnog prijevoza. A Osijek?
Kod nas se ta lova, za guranje oblaka, parkiranje u blatu i neopravdano pisanje kazni, slijeva lokalnim tabađijama...
Postovani gospodine Vrdoljak, pokazite da imate jaja pa se uhvatite malo ovog problema, ne morate biti na vlasti da se ovo spomene na sjednici Gradskog Vijeca, i u opoziciji se moze biti glasan...
Hvala

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2008. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BTW
Jel ovo placeni oglas ili namjeravate komentirati plakate svih politickih opcija?
Ukoliko ne namjeravate komentirati plakate svih, ovo je iznimno neprofesionalno...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko ja znam Vrdoljak odnosno HNS jedini ima u svom programu raskidanje ugovora sa elektromodulom!
samo je problem št o je taj ljigaac potplatio sve ostale od Đapića do Prnjata odnosno SDP a da o Kramariću ne govorimo!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oglas je zbilja dobro napravljen jer je potrebno imati muda da se u ovom egradu nešto napravi i pokrene kao i to parkiranje, a ovi do sada su jedino pokazali da znaju se za sebe i svoje đepove brinuti. Kokašarenja HDSSB-a SDP-a HSS-a HSP- i ostalih su katastrofalna. Sada svi najavljuju da mogu sa svima koalirati a do nedavno to nisu mogli???!!!
SRamota!
Sva čast plakatu i Vrdoljaku ima moj glas!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.02.2008. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam za politiku ali tip dobro izgleda i još ako zbilja ima muda...
ja bih voljela takovg gradonačelnika za razliku od ovih koje ne mogu ni vidjeti a kamoli slušati, a ovaj barem dobro izgleda a ako zbilja raskida ugovor sa lihvarima onda je meni ne terba više!

_________________
Samo je nebo granica! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2008. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeste previdjeli ono sto sam napisao? Ne moras biti na vlasti da neke stvari zakuhas!
Cak je, vrlo cesto, lakse vrsiti pritisak iz opozicije...
Ne sjecam se da se netko problema s parkiranjem ozbiljno uhvatio, bio na vlasti ili u opoziciji...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2008. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sta kazete na "bi/nebi, lega nije šega"???
Ono, svaka cast Đapiću, srusili su ga s vlasti pa ga je pocelo zanimati sto ljudi zele, a sto ne zele u svom gradu. Dok je bahato graktao s gradonacelnicke fotelje pucao mu je kurac sto gradjani zele.
Zasto nije simpaticnom "bi/nebi" anketom pitao gradjane zele li onu nakaradu od spomenika na pola trga dok "grupa gradjana" skuplja prasinu?
Licemjer do bola...
Lega, nije šega...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U PRAVU SI!
A što se tiče elektromodula i opozicije i njihovih mogućnosti ne znam da li je povlačeno pitanje, ali znam da je za odlagalište u Antunovcu i da na kraju nikome ništa tako da barem kod nas i u našoj demokraciji opozicija i prenošenje medija nije na razini da se nešto promijeni!
Ali barem oni jedino tvrde da će ukiniti za razliku d ostalih i to mi je već dovoljno!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno da je netko od tih političara imao "muda" napraviti ovakav plakat, gdje mu izfotošopirana faca ne zauzima 3/4 plakata, plus dobro uklopljeni slogan, a ne ono: "pošten čovjek, ljudi su snaga..." i ostala sranja! Što se tiče Elektromodula, ako se dobro sjećam, Kramba je tu zajebao stvar i potpisao loš ugovor ReadThatFuckingManual za grad, i ako ga raskinu, morat će Elektromodulu isplatiti masne pare, zato se čeka da istekne ugovor. Definitivno je došlo vrijeme da neki novi lik sa novim idejama sjedne na čelo grada, a ovi koji su opterećeni ratom i na domoljublju skupljaju bodove, neka si odu u Bijelu lađu na kavicu da popričaju kako im je nekad dobro bilo. molitva

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan008
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je jaaaako dobro! Ovakav pristup izborima nama treba, dosta je bilo onih nasmješenih faca s plakata koje samo nešto lažu!!! ako se oni nama stalno smiju i prave budale od nas, pa nek i nama bude bar malo smiješno Smile ovaj ima moj glas... dok se ne pojavi netko sa smjesnijim plakatom ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Levi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Jug II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2008. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, pa to moj susjed. Super mu je plakat. Covjek je ispravnjak, sto se ne moze reci za vecinu politicara. Svakako ima moj glas...iako ne volim politiku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plakat je dobar, kandidat je dobar. Čujem samo pohvale na njegov račun. Glasao sam za tu opciju prije par mjeseci, glasat ću opet (makar je 5% glasova malo za gradonačelničko mjesto - treba barem 10%, koliko je imao Đapić).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče Elektromodula, ako se dobro sjećam, Kramba je tu zajebao stvar i potpisao loš ugovor ReadThatFuckingManual za grad, i ako ga raskinu, morat će Elektromodulu isplatiti masne pare, zato se čeka da istekne ugovor.

stvari sa elektromodulom stoje ovako:
oni plaćaju gradu cirka 3,5 mlijuna godišnje za koncesiju.
Prema njihovom izvješću imaju godišnji profit (ne prihode) od 11 milijuna!!!???
A PENALI SU 100 000 KN MJESEČNO AKO SE RASKINE UGOVOR
ŠTO ZNAČI AKO IMAJU JOŠ 5G TREBA IM PLATITI 6 MILIJUNA A 11-3,5 JE 7,5 - 6 JE 1,5!!!!
ŠTO ZNAČI I SA PENALIMA PRVO GODINU GRD ZARADI 1,5 MILJUNA ODNOSNO DVA MILIJUNA MANJE AKO SE ODBIJE PRIHOD OD KONCESIJE ALI MU ZATO OSTALIH 4 OSTAJE OKO 40 MILJUNA E TU JE PROBLEM I ZATO ONI KUPUJU I MITOLOGIJU NUDE SVIMA

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2008. 15:37 
Naslov:  Re: The Man with the Balls!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[i]"Za one koji još ne barataju sveprisutnim engleskim (ima i takvih?)" kaže autor napisa.
Koja arogancija Exclamation
Građani Osijeka (državljani RH u kojoj je službeni jezik hrvatski) biraju svoju upravu. Ne mora svatko znati engleski, a posebice ne idiom "man with the balls". Ovaj kandidat možda i ima "balls" u rukama, ali ono što ima u gačama je njegova osobna stvar.
Dragi moji Osječani, moja vam je poruka: lopte na livadu, muda u gače i pamet u glavu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: