Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Maloljetničko nasilje...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2008. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nasilje koriste intelektulno nemoćni (čitaj: glupi, tupi i neupotrebljivi). Nažalost, nekada stvarno nemamo drugog izbora nego se spustiti na taj nivo i uzvratiti istom mjerom, kako bi izbjegli posljedice iživljavanja tih jadnika, koji nemaju hrabrosti niti sebe pogledati u ogledalo i priznati sebi neke osnovne linije njihova karaktera.
Zakon je tu vrlo često nemoćan, jer u pravilu građanske parnice, uvijek tuženi ima prednost a tužitelj mora sve dokazati. Ukoliko je slučaj, gore naveden, njih deset na jednog, optuženi ima devet svjedoka koji tvrde da se to nije dogodilo i da su bili negdje dalje.
Stoga, nije ni čudno, kada netko tko je bio žrtva takvog slučaja "uzme zakon u svoje ruke " i riješi to na način nasilja (oko za oko) te pri tome postaje isto nasilnik i time stiče status "opasnog" i strahopoštovanje ostalih u toj skupini.
Long story short: Nasilje ne podržavam u bilo kojem obliku jer je to ponižavajuće za ono koji ga vrši i definitivno ispod moje časti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stoka_unleashed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 639
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.05.2008. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači ispod časti ti je sačuvati zube i kosti ili kad ti najboljeg legu napadnu ostati uz njega...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2008. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stoka_unleashed je napisao/la: ›
Znači ispod časti ti je sačuvati zube i kosti ili kad ti najboljeg legu napadnu ostati uz njega...
mislim da je htio reci da mu je ispod casti nepotrebno nasillje..znaci napadanje drugih bez razloga..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2008. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
stoka_unleashed je napisao/la: ›
Znači ispod časti ti je sačuvati zube i kosti ili kad ti najboljeg legu napadnu ostati uz njega...
mislim da je htio reci da mu je ispod casti nepotrebno nasillje..znaci napadanje drugih bez razloga..

s tim se i ja slažem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2008. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da ću ostati uz prijatelja ukoliko se nađe netko "pametan" i uvjeren u svoju nadmoćnost. Kao što sam već rekao, nekada jednostavno nemamo izbora i moramo tako postupiti. Mirno stajati i primiti batine jednostavno nema smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2008. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la: ›
Naravno da ću ostati uz prijatelja ukoliko se nađe netko "pametan" i uvjeren u svoju nadmoćnost. Kao što sam već rekao, nekada jednostavno nemamo izbora i moramo tako postupiti. Mirno stajati i primiti batine jednostavno nema smisla.


Ima smisla. Ali nije lako. To je, naprotiv, toliko teško, da to ne očekujem od nikog, kada gotovo sigurno ni sam ne bi tako postupio. Međutim, ne samo da bi takvo ponašanje imalo smisla, nego je toliko poželjno, da su oni rijetki koji su se tako ponašali danas stup civilizacije, ideal, uzor. Nije lako biti Ghandi, a ni Isus Krist. Nije lako reći "kad te netko ošamari, okreni mu drugi obraz", a kamoli tako i postupiti. To je ideal kojem težimo, ali ćemo ga teško dostići.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2008. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma treba pocet rjesavat nekako te probleme nasilja.sve se vise toga pojavljuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: