Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jos nesto, sto se desava ako ja karticu prislonim 1 stanicu prije nego trebam izaci van iz tramBaja i 1 stanicu se vozim besplatno a na sliejdecoj izadjem van? sta onda???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomislavv
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je zbilja glupost da moras pritisnuti karticu prije nego sto zelis izaci van iz busa. u cijelom normalanom svijetu se onda kada trtebas izaci stisne onaj STOP sto ima na onim rukohvatima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo samo maliosvrtaj na forumasa koji je napopmenio da je ovaj forum smece. I da se samo pljuje po gradskim investicijama....Sad ga pozivam da ni nabroji barem 2 gradske investicije koje su ispale OK!!!!

Sustav je ok zamisljen, premda sumljam da ce se gradjanke i gradjani grada osijeka ponasati sukladno zamislima.....Kad nam je urodjeno da se svercamo di god stignemo, premda smatram da nas standard na to prisiljava. Osobno se iskreno nadam da ce sustav biti vrijedan ulozenog novca i da ce osjecani, ko i svi drugi poceti koristiti javni prijevoz u vecem obimu.

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonac je napisao/la: ›
a jos nesto, sto se desava ako ja karticu prislonim 1 stanicu prije nego trebam izaci van iz tramBaja i 1 stanicu se vozim besplatno a na sliejdecoj izadjem van? sta onda???

ovo se zove krativno razmišljati...svaka čast!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas kad sam išla kuć busom..su se neke babe raspravljale oko toga...ajme dobro da sam imala mp3 u ušima... kakih je tamo izjava bilo....
iskreno čist sumnjam u uspjeh ovog zamljišljenog sustava... bit će to teško izvest.... al stvarno..to će biti tako zastoj.... neće mi trebat 20 minuta do grada nego više od pol sata još ako negdje bude rampa..ise nea kraja sreći i veselju.-.....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cemu toliko negative energije?!

IMHO, sustav je korak naprijed. Ako ni zbog cega, onda zbog cinjenice da ce naplata voznje biti PRAVEDNIJA. Kriticari, ne smatrate li to pozitivnim pomakom?

Jasno da ce se neke avike morati mijenjati, ali onaj tko se vozi tramvajem je zadnjih mjeseci mogao primjetiti da vecina ljudi ulazi na prednja vrata (milom ili silom vozaca i zatvorenih vrata), sto je vec znacajan korak naprijed.

Pricekajmo da sve krene, vrlo vjerojatno ce biti sranja na pocetku, ali sto se mene tice - PRAVEDNA naplata voznje je vrijedna tih porodjajnih muka.

Mene samo zanima kolika ce biti cijena po stanici. Ako budu derali 1kn ili slicno - onda im jedino mogu poruciti da mi se nacmokaju pitonka.

50lp ili 25lp po stanici bi bila fer cijena.

P.S. Postoji jos jedan problem, a to je da netko udje u tramvaj, a na racunu ima novca za 2-3 stanice, a izadje nakon 5-10. Sto onda?! ;-) Ulazi u minus? Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
P.S. Postoji jos jedan problem, a to je da netko udje u tramvaj, a na racunu ima novca za 2-3 stanice, a izadje nakon 5-10. Sto onda?! ;-) Ulazi u minus? Smile

morat ces imati određeni minimalni iznos na kartici, koji će vjerojatno pokrivati najmanje jednu cijelu vožnju u jednom smjeru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2008. 15:49 
Naslov:  Re: Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam kako će to zapravo izgledati
al po ovome mi se ne čini baš nešto ubersuper dobro
ugl.
to će zahvatit i srednjoškolce i studente jel?
ne bih ja tako Very Happy
neka nama budu mjesečne il nešt tako i ko što je u zg-u
lošije je bolje
penzićima besplatno
a nek se ostali vozikaju po najnaprednijem sustavu naplaćivanja tramvajskih karata

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nigdje se nije moglo procitati da ce se ukinuti mjesecne karte, odnosno sistem pausalnog placanja.

Mozda ce ukinuti dosadasnji sustav koji je pretpostavljao zamjenu talona, ali s ovim sustavom se mogu izdavati karte na proizvoljno dug vremenski rok, jer se svi podaci o vazenju karte vode na serveru.

Nadam se da ce u GPPu biti dovoljno pametni te poceti izdavati i godisnje, tjedne karte i/ili dnevne karte.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
miki2
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2008. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je samo drago sto vise nece biti onih dosadnih kondora!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kohorta_tenja
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo na sta nas grad ulaze:

posao vrijedan 4,5 milijuna kuna.

kada ce taj novac biti isplacen za 20 godina mozda jer ce se sada svercati jos vise

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.02.2008. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
danas kad sam išla kuć busom..su se neke babe raspravljale oko toga...ajme dobro da sam imala mp3 u ušima... kakih je tamo izjava bilo....

jooj pa najviše volim slušat tako babe u busu kad se prepiru, pa umrem od smijeha, dođe mi da ih snimam kake budalaštine mogu reć za tih par stanica koje će se vozit

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomislavv
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2008. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je totalno debilno ako ces ti uplatiti određenu svotu novaca pa da se za tu svotu vozis... mislim, sve sto bi trebalo je ( po mome misljenju ) platiti recumo 80 kn mjesecno i vozis se kolko hoces u prvoj, drugoj zoni... debilno.... :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.02.2008. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje da su za te pare kupili dva nova autobusa ili ovim starima zamjenili dotrajale ispušne sisteme. Brate mili, em su bučni, em maximalno zagađuju zrak u gradu.
Zar ne postoje neka ekološki prihvatljivija rješenja od ovih smrdljivih ružnih kanti na kotačima?! Neke kombinacije sa strujom, a da nisu tramvaji..ili možda na plin ili etanol. bilo što drugo samo da nije na smrdljivu naftu.
Plin bi mislim bio dobro rješenje.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomislavv je napisao/la: ›
to je totalno debilno ako ces ti uplatiti određenu svotu novaca pa da se za tu svotu vozis... mislim, sve sto bi trebalo je ( po mome misljenju ) platiti recumo 80 kn mjesecno i vozis se kolko hoces u prvoj, drugoj zoni... debilno.... :/

a zašto bi bilo "totalno debilno"?! ti odmah gledaš samo kako bi tebi bilo bolje. ok je krenuti od sebe, ali nije ok tu i stati! zato nam i je takvo stanje u gradu i državi jer većina ne gleda dalje od svojih potreba!

po meni bi ok bilo da gpp ponudi više različitih modela, kako bi izašao u susret što većem broju korisnika i potencijalnih korisnika, koji bi svoje potrebe uklopili u neki od ponuđenih modela.

onima koji se češće i više voze gradskim prijevozom bi više i odgovarao sistem paušalnog mjesečnog plaćanja i neograničene vožnje (ili ograničene zonom).

drugima, pa tako i meni koji se iznimno rijetko vozim gradskim prijevozom, odgovarao bi spomenuti sustav prepaid kartice bez vremenskog ograničenja u kojem toj iznos treba potrošiti. sada u tu svrhu postoje obične karte, ali su one preskupe, pa ih ljudi izbjegavaju kupovati. ako bi se na neki način uravnotežio odnos cijene i usluge (realnija cijena prijevoza i računanje po km ili po stanici) te "nametnula" čip kartica s određenim minimalnim iznosom, puno bi ljudi inicijalno kupilo tu karticu, ali ju i više trošilo, jer je usluga povoljnija, a i lakše se troši s kartice (kad nemamo osjećaj koliko to zapravo košta), nego kad se plaća kešom.

također, bilo bi zgodno uvesti i dnevne, višednevne i višenamjenske karte (za jednu odobu za više dana ili za više osoba za manje dana - namijenjeno turistima i povremenim posjetiteljima osijeka).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: