Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 15:44 
Naslov:  Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon više od godinu dana, koliko su trajale pripremne radnje, u osječkoj gradskoj tvrtki Gradski prijevoz putnika ovog je tjedna počelo uvođenje jedinstvenog Bus Card sustava, što uključuje kompletnu modernizaciju poslovanja i sustava naplate voznih karata.

- Trenutno se kreira baza svih podataka o linijama, stanicama i voznim redovima, završena je instalacija sustava za izradu kartica, ugrađene kontrole istakanja goriva i sustav za evidenciju radnog vremena, a u sljedećih mjesec dana postavljat će se oprema za novi beskontaktni sustav naplate karata u sva vozila - rekao je Mladen Pamić, direktor pulske tvrtke Penta, koja je na javnom natječaju dobila posao vrijedan 4,5 milijuna kuna.

Racionalizacija troškova

Prema riječima direktora GPP-a Darka Markovića i predsjednika Nadzornog odbora Toneta Papića, novi sustav poslovanja trebao bi GPP-u donijeti bitnu racionalizaciju troškova i dok je njima svaki segment informatizacije jednako važan, građane najviše zanima što će donijeti novi sustav naplate karata.

Odluka na Poglavarstvu

- To je svojevrrsni prepaid sustav, odnosno beskontaktni sustav naplate karata od kojeg očekujemo povećanje broja putnika na kratkim relacijama, što bi trebalo smanjiti naše troškove, a time u konačnici donijeti i jeftinije cijene prijevoza - rekao je Marković o sustavu koji ne može biti primijenjen sve dok se ne formira Gradsko poglavarstvo koje mora donijeti odluku o promjeni tarifnog modela GPP-a.

Prema Pamićevim riječima, njima je od dana donošenja odluke do stavljanja sustava u funkciju potrebno 15 dana.

- Uređaji će već biti postavljeni u vozila, a kartice izrađene i spremne za prodaju. Svaki putnik će imati karticu, a u svim vozilima bit će poništivači kartica. Procedura je da se kartica približi uređaju, koji očitava valjanost i ispravnost kartice te bilježi ulazak u vozilo, a po izlasku se procedura ponavlja, pri čemu se s kartice oduzima cijena karte, koja će ovisiti o dužini puta, odnosno broju prijeđenih stanica - objasnio je Pamić. Dodao je da će se stanje na karticama moći provjeravati kod vozača, u samom GPP-u, na prodajnim mjestima ili preko interneta.

U svakom trenu zna se sve o gradskom vozilu

Svako vozilo bit će opremljeno i računalom kojim upravlja vozač, a ono ispisuje informacije o stanju vozila, informacije na displejima itd. Sva vozila imaju i GPS prijemnik kojim se locira pozicija vozila i zajedno s podacima o broju putnika preko GSM mobilne mreže prosljeđuje do prometnog ureda, gdje se sve informacije prikupljaju i prikazuju na mapi grada, tako da se sve zna o svakom vozilu.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr


Zadnja promjena: Leon; 31.01.2008. 16:05; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2008. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ufff...kako zanimljivo.... mogu si mislit kako će ovo bit zanimljivo...super sad ću odbit još jednu kvazi ixicu... yey.... ajme majko... i šta sad.. kada će to kao krenut u pogon.... kada dobijemo vlast...hmmm da ajme majko.. i sad će bit najbolja fora kad si kupim mjesečnu i onda mi dođu i kažu kako to više ne vrijedi pa ću morat ponovo pljunit pare i kupit tu karticu.... kako lijepo osmišljeno... trš

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto su jučer rekli da se karta više neće moći kupiti u vozilu? Što to konkretno znači? Da neću moći u tramvaj ako poželim ući npr kod rokove crkve?

Kolika će to biti otprilike cijena po kilometru?
0,50kn ili manja?
Osijek ima cca 11km prugo od Višnjevca do DGO.to je znači 5,50 kn karta. Bilo bi super da bude tako i mogli bi se pohvaliti da imamo povoljan gradski prijevoz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 17:45 
Naslov:  Re: Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rekli su u da planiraju u travnju krenit s time. .

bit će kartice koje će se moć kupiti (npr 150kn), al bit će i mjesečne karte po cijenama ko i sad.

uglavnom zvuči dobro, još kad se počne varat Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la (Pogledaj post): › ufff...kako zanimljivo.... mogu si mislit kako će ovo bit zanimljivo...super sad ću odbit još jednu kvazi ixicu... yey.... ajme majko... i šta sad.. kada će to kao krenut u pogon.... kada dobijemo vlast...hmmm da ajme majko.. i sad će bit najbolja fora kad si kupim mjesečnu i onda mi dođu i kažu kako to više ne vrijedi pa ću morat ponovo pljunit pare i kupit tu karticu.... kako lijepo osmišljeno... trš


ovaj forum je užas, ko da je jedini cilj pljuvati po svemu i svačemu, posebno ako je osječko.

pričakaj da krene pa onda ak ti se ne sviđa izjadaj se, al ovak unaprijed sereš a nemaš pojma ništ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2008. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa neam pooojma..o tome..samo sam izrazila ono čega se bojim da će se odgodit...jer koliko dugo već slušam o tome i od svakog čuješ neš drugo... daaj molimte.... da i opet kažu sad i oni kako čekaju da dobijemo novu vlast, pa kad ju dobijemo opet će se nešto u vezi toga promijeniti... i šta onda na kraju..oke dosta neć tu sad filozofirat....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

UTOPIJA!!!!

Čisto sumnjam da će tako što ikada GPP napraviti,ali nikad se nezna.

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2008. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledao sam reportažu u kronici i prvo što mi je zapelo za oko je to da ćeš karticu - magnetnu - morat prislanjat 2 x pri ulazu i izlazu.koliko će to kočiti izmjenu samih putnika a i samu brzinu tramvaja?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.01.2008. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe...bit će uglavnom zabavno to vidjeti..

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomislavv
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok, ako moras dva puta prislanjat za izlaz i ulaz to je glupo
ja studiram u dubrovniku i tu je takav sistem - na te kartice.... i moje misljenje je da je to sto puta bolje nego ko sto GPP ima... ali doduse, ulaz je samo na prva vrata di ti pored vozaca to otkucas i amen! a moje je misljenje, da ce se to vrlo tesko prihvatit da se ulazi samo na prva vrata... ali... ostaje samo cekati i vidjeti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2008. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pula isto ima taj sistem i mene je tamo najviše zezalo to što si morao tu karticu svako toliko nadopunjavati a prodajnih mjesta nije bilo baš na svakom koraku.zanima me kako će se to ovdje riješiti, hoćemo morat ići u GPP po nadopunu ili će se strateški rasporediti po gradu

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Levi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Jug II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmm, swa sreca sto se ne vozim gradskim prijevozom.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam biciklom brzi od tramvaja, besplatno se vozim, uživam u prirodi, ne zagađujem, i razvijam mišiće i povećavam kondiciju...
gradski prijevoz treba biti samo za penziće i sl

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2008. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to ce biti katastrofa.. pa trebat ce mi pola sata vise da dodjem do faksa.. a da nepricam da nama studentima i skolarcima nakraju ispadne skuplje jer se cesto vozimo pa nam se mjesecna isplati visestruko vise...

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2008. 7:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma seljacine, u parizu za 6kn se vozis pun qurac kilometara i gdje god hoces.... i u kojem god hoces smjeru. u st. petesburgu za 8kn se vozis jebenim metrom i isto ides di hoces i kolkiko hoces... samo kod ce biti za 12kn da se vozis 5 jebenih kilometara trambulinom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: