Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2005. 12:10 
Naslov:  Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Azil za napuštene i izgubljene pse u Nemetinu opet je u drami. Naime, prošlo je već mjesec i pol dana od kada je Davorko Feil pozvao gradonačelnika Antu Ðapića da posjeti pse u azilu i uvjeri se koliko je azil nužan za grad Osijek i Osječane.

- Tužno, ali ni odgovor o spriječenosti gradonačelnika da nas posjeti nismo dobili. Nevjerojatno je kako mi stalno moramo dokazivati koliko smo potrebnu ovome gradu. Što bi se dogodilo da je tih dvjestotinjak pasa na ulici ne smijem ni pomisliti. Nadam se da će to nekome vrlo brzo doći u glavu jer bez pomoći dobrih ljudi davno bi morali zatvoriti vrata azila, upozorava Feil u ime dvije stotine pasa u azilu.

U ovome utočištu za pse zaposlena su dva veterinarska tehnmičara, razvojačena branitelja, no jedan od njih dvojice sada je na bolovanju i azilu je prijeko potrebna radna snaga.

- Trebamo volontere koji će pomoći očistiti boksove i nahraniti pse. Postoji li netko u gradu tko je voljan pomoći može se javiti na broj telefona 283-445 ili izravno u azil Draganu Pribièeviću. Također, uoči zime potrebna nam je slama, posude i hrana za pse, vodilice i ogrlice te novac za veterinarske usluge. Sedamdeset tisuća kuna koliko dobijamo godišnje iz proračuna Grada nije nam dovoljno jer često nam dovode pse u izrazito lošem stanju, a mi novca za veterinara nemamo. Potrebna nam je i žica kako bi završili već započeti posao proširenja boksova i osigurali psima bolje uvjete, upozorava Feil.

Uprkos svim teškoćama aktivisti društva za zaštitu životinja “Život” ne odustaju od svojih akcija koje za cilj imaju populariziranje udomljavanja pasa mješanaca. U sklopu te plemenite ideje 24.rujna s početkom u 15 sati ispred Bastiona održat će se izložba pasa mješanaca i čistokrvnih pasa bez rodovnice. Sve pristojbe za sudjelovanje na izložbi bit će iskorištene za pomoæ radu azila u Nemetinu.

Za nadati se je da će osječki gradonačelnik naći za shodno podržati ovu izložbu, a kada se osobno uvjeri da zaposlenici azila odrađuju lavovski posao za gradsku upravu brigom za pse lutalice koji su, ne treba smetnuti s uma, i javnozdravstveni problem Osijeka, pronaći i način osigura više novca za rad azila. Jedna od pozicija u proračunu s koje bi se mogla namaknuti koja kuna je i gradska higijeničarska služba koja za (ne)rad godišnje dobija više od 300 tisuća kuna i to protivno zakonu o javnoj nabavi - bez javnoga natječaja!

Valjda će nakon razočaranja na utakmici Malte i Hrvatske koju je pratio iz svečane lože Đapić svratiti i do Nemetina.

Gaap031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2005. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MA krasno od njega sto nema vremena...
Tako zustro se pobrinuo za Porin...teze je bilo sjetiti se dati lovu klincima za besple udzbenike...Zg je siromasniji, oni ne trebaju Porin, mi ga trebamo...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2005. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ne vidite da Đapić pokušava sabotirati Porin, mi ćemo ga napravit u Zrinjevcu pa naše magazvijezde i raskantaautori se više neće prijavljivat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2005. 14:36 
Naslov:  Re: Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › Azil za napuštene i izgubljene pse u Nemetinu opet je u drami. Naime, prošlo je već mjesec i pol dana od kada je Davorko Feil pozvao gradonačelnika Antu Ðapića da posjeti pse u azilu i uvjeri se koliko je azil nužan za grad Osijek i Osječane.
- Tužno, ali ni odgovor o spriječenosti gradonačelnika da nas posjeti nismo dobili. Nevjerojatno je kako mi stalno moramo dokazivati koliko smo potrebnu ovome gradu. Što bi se dogodilo da je tih dvjestotinjak pasa na ulici ne smijem ni pomisliti. Nadam se da će to nekome vrlo brzo doći u glavu jer bez pomoći dobrih ljudi davno bi morali zatvoriti vrata azila, upozorava Feil u ime dvije stotine pasa u azilu.
- Trebamo volontere koji će pomoći očistiti boksove i nahraniti pse. Postoji li netko u gradu tko je voljan pomoći može se javiti na broj telefona 283-445 ili izravno u azil Draganu Pribièeviću. Također, uoči zime potrebna nam je slama, posude i hrana za pse, vodilice i ogrlice te novac za veterinarske usluge. Sedamdeset tisuća kuna koliko dobijamo godišnje iz proračuna Grada nije nam dovoljno jer često nam dovode pse u izrazito lošem stanju, a mi novca za veterinara nemamo. Potrebna nam je i žica kako bi završili već započeti posao proširenja boksova i osigurali psima bolje uvjete, upozorava Feil.
Za nadati se je da će osječki gradonačelnik naći za shodno podržati ovu izložbu, a kada se osobno uvjeri da zaposlenici azila odrađuju lavovski posao za gradsku upravu brigom za pse lutalice koji su, ne treba smetnuti s uma, i javnozdravstveni problem Osijeka, pronaći i način osigura više novca za rad azila. Jedna od pozicija u proračunu s koje bi se mogla namaknuti koja kuna je i gradska higijeničarska služba koja za (ne)rad godišnje dobija više od 300 tisuća kuna i to protivno zakonu o javnoj nabavi - bez javnoga natječaja!
Gaap031

Higijeničarska služba ništa ne radi zato što se zaštitari beštija žale na neljudski (pa kad su životinje) postupak prilikom sputavanja zvijeri. Isto tako niko nije pitao zašto je Davorko udomio toliko pasa ako ih nemože hraniti, Isto niko ne pita dali ti psi jedu dostatne količine hrane za svoj uzrast, imaju li svu potrebitu zdravstvenu skrb? Da li su redovno cijepljeni protiv zaraznih bolesti. I zašto bi Gradska uprava izdvajala novac poreznih obveznika koji ne vole beštije ili jedva hrane svoju djecu.
Radije poklonite novac i hranu dječjim domovima i ljudima stradalim u poplavama, a ne šugavim i oronulim psima, a one koji su ih napustili kaznite da moraju raditi na uređenju javnih površina. Osim toga zašto bi Đapić dolazio u Azil kada ti psi i onako nisu glasali za njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 08.09.2005. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Totalno mi nije jasno jesi li sarkastičan ili misliš ozbiljno.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2005. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi trebali poceti djeliti pokvarene kikirikije Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2005. 23:12 
Naslov:  Re: Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Psi lutalice ozbiljno ugrožavaju zdravlje i život ljudi, mislim da isto ne treba posebno obrazlagati. Azil je osnovala udruga koja je, nadam se, osmislila i njegovo financiranje.
Grad je odrješio kesu poreznih obveznika i dao ne mala sredstva. Ostali dio "potrebnih" sredstava ako ste voljni uzdržavati davorka po hrvatski datoteku, slobodno gosp. fajlu možete donirati, on će to objeručke prihvatiti. Ako želite svojim radom pomoći životinjama, pomozite. Al dajte prestanite klistirati ostale gradjane po svim medijima već se prihvatite posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zumbić
Post Postano: 09.09.2005. 7:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne može se protiv ljudske prirode. Nikad dosta love pa makar to bilo i na račun životinja.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2005. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@debeli....nije ok dat azilu pare, al Ledereru iz veterinarske stanice je ok dat...drago mi je da si struka čuva leđa!!! VSO je 300.000 kuna dobila protivno zakonu, za smještanje pasa lutalica imaju dva žičana kaveza metar puta metar puta metar (jesu li to uvjeti za držanje životinje ili zlostavljanje!?) i lovu bi trebalo dati azilu, da se tvoja šugava djeca ne bi ošugavila od šugavih pasa na šugavoj ulici!!!!


@Will....jebiga netko ima para za dat, neko će povuć fizikalom, a ja tiskam preko medija jer znam i mogu! svatko pomaže na svoj način, a ako te tiskaju mediji, brate, čitaj neko lakše štivo...nevidljivu ivu...il tak nešto

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.09.2005. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
@Will.... ja tiskam preko medija jer znam i mogu!


@gaap, a ne bi li ti trebao biti nepristran kao takav?? osijek031.com smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2005. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
@Will.... ja tiskam preko medija jer znam i mogu!


@gaap, a ne bi li ti trebao biti nepristran kao takav?? osijek031.com smile


Kako nepristran ako ima interes?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2005. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@bill, mislim da u toj prici psi imaju interes, gaap ih samo zastupa. Bitna je razlika izmedju takvog interesa i onog od 300 000kn.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2005. 9:35 
Naslov:  Re: Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leone tip je proziran

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2005. 9:59 
Naslov:  Re: Đapiću važniji nogomet od zdravlja i sigurnosti građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze ima gradonacelnik sa azilom???? apsolutno nikakve, osim toga azil sponzoriraju vanjski ljudi tocnije van nase drzave i uplacuje im se u stranoj valuti dovoljna kolicin novaca,a to sto su oni nesposobni vodit i njima nikad dosta love je druga prica...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
babazanetti
Post Postano: 09.09.2005. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodin Feil traži volontere za očistiti boksove i nahraniti pse, nisam ga vidio da sa metlom u ruci ustvari ne pojavljuje se u azilu osim kad se treba uslikati za novine nebili iskamčio lovu od grada

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: