Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvati vs.čisti Hrvati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
axe je napisao/la: ›
jer...svima je jasno da se na vrijednostima na kojima je počivala jugoslavija ne može graditi hrvatska budučnost.

ok, hajde samo ukratko u natuknicama navedi vrijednosti na kojima bi se trebala graditi hrvatska buduĆnost.


u prvom redu na definitvnom razilaženju od panslavenske ideje i panslavizma.

a dalje na vrijednostima koje su temeljene poveljama ujedinjenih naroda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2008. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: › u prvom redu na definitvnom razilaženju od panslavenske ideje i panslavizma.
Ti si negdje u 19. stoljecu pao u neku rupu u ledu i hibernirao do danas?!

Panslavizam?! Pa taj pojam je zadnji javno koristio Strossmayer.

Panslavizam se danas koristi samo u kontektsu zastrasivanja polupismenih cobanoida kojima se vrijednosti temelje na 4 arhaicna stupa: krvi, religiji, naciji i nogometnom klubu, sa svrhom dolaska na vlast.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
axe je napisao/la: › u prvom redu na definitvnom razilaženju od panslavenske ideje i panslavizma.
Ti si negdje u 19. stoljecu pao u neku rupu u ledu i hibernirao do danas?!

Panslavizam?! Pa taj pojam je zadnji javno koristio Strossmayer.

Panslavizam se danas koristi samo u kontektsu zastrasivanja polupismenih cobanoida kojima se vrijednosti temelje na 4 arhaicna stupa: krvi, religiji, naciji i nogometnom klubu, sa svrhom dolaska na vlast.


ja sam zaglavio u realnosti,ali ti si u magli,iako sam čitao neke tvoje postove i uvjerio se da razmišljaš ispravno.

dakle,ideju panslavizma jeste zagovarao strossmayer,ali ju je vuk karađić pogrešno protumačio,a garašanin dao plan i program ostvarivanja.

taj plan i program ostvarivanja vukove ideje (srbi svi i svuda) nakon garašanina preuzeli su komunisti (bratstvo i jedinstvo).

danas u hrvatskoj političkoj eliti prevladavaju likovi koji brane tekovine nob-a i na taj način ometaju samostalan razvitak hrvatske države.

zbog takve politike već godinama tapkamo u mjestu i ne idemo naprijed.a u međuvremenu sve se više i više integriramo u nešto što je suprotno idejam iz 1991.godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2008. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Panslavizam se danas koristi samo u kontektsu zastrasivanja polupismenih cobanoida kojima se vrijednosti temelje na 4 arhaicna stupa: krvi, religiji, naciji i nogometnom klubu, sa svrhom dolaska na vlast.
Opet ti vežeš krv, religiju, naciju... ja nisam vidio osobu koja je deprimiranija zbog crkve više nego ti.
PS: Počni se bavit sportom. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2008. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: › ja sam zaglavio u realnosti,
Zaglavio si u proslosti. Ideja Panslavizma je pluskvamperfekt. Danas su na snzi neke sasvim druge ideje i neki sasvim drugi motivi. Novac, prije svega. Danas vecu moc od vlada imaju korporacije.

Ideja nacije je umrla krajem proslog stoljeca. Ideju nacije zamijenila je ideja korporativnog identiteta.

Citat: › dakle,ideju panslavizma jeste zagovarao strossmayer,ali ju je vuk karađić pogrešno protumačio,a garašanin dao plan i program ostvarivanja.
Ma znam kako je to nekad bilo, ali to je to su neka davna vremena. Da, neki Hrvati su u toj ideji vidjeli svjetlo na kraju tunela, i da - neke zele cike su to htjele zloupotrijebiti. Ali to nema nikakve veze s danasnjim vremenom. Danas se dogadjaju neki sasvim drugi procesi.

Citat: › zbog takve politike već godinama tapkamo u mjestu i ne idemo naprijed.a u međuvremenu sve se više i više integriramo u nešto što je suprotno idejam iz 1991.godine.
U mraku tapkamo zato sto ljudi poput tebe gube vrijeme na uvjeravanje ljudi oko sebe da je voda mokra, dok nam tamo neki Hans kupuje zemlju i od nas pravi kreditne robove.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
[
Panslavizam se danas koristi samo u kontektsu zastrasivanja polupismenih cobanoida kojima se vrijednosti temelje na 4 arhaicna stupa: krvi, religiji, naciji i nogometnom klubu, sa svrhom dolaska na vlast.


ti nisi naučio ništa iz naše skorije povijesti.
ideja panslavizma koju je prihvatila hrvatska inteligencija pa čak i crkva,dovela nas je danas u težak položaj.
i samo jasno definiranom politikom možemo se izvući iz tog nepovoljnog položaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2008. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
danas u hrvatskoj političkoj eliti prevladavaju likovi koji brane tekovine nob-a i na taj način ometaju samostalan razvitak hrvatske države.

zbog takve politike već godinama tapkamo u mjestu i ne idemo naprijed.a u međuvremenu sve se više i više integriramo u nešto što je suprotno idejam iz 1991.godine.
Ovo potpisujem, kažu Hrvatska je nastal na temeljima antifašizma...

NIJE, na tim temeljima je nastala Jugoslavija koja je bila zajednica 6 država, s centrom u Beogradu.
U kojoj si mogao mjenjati marke jedino u Beogradu sa nekim njihovim posebnim tečajem na kojem su kupili super proviziju, ili na pijaci.
U kojoj nisi mogao do 1990 uvesti strani auto, a čiji je predsjednik vozio več 60-ih novi mercedes, koji zasigurno nije proizveden u TAS-u?! Wink to je bila Juga.... da neidem dalje...

Hrvatska je nastala 1991. dotada smo bili stalno u nekim unijama iz razloga što neznamo vladati sami sa sobom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Zaglavio si u proslosti. Ideja Panslavizma je pluskvamperfekt. Danas su na snzi neke sasvim druge ideje i neki sasvim drugi motivi. Novac, prije svega. Danas vecu moc od vlada imaju korporacije.




hehe.....ajde mi reci koje su to nove ideje na koje se pozivaš?

i novac nije ideja.valjda ti je toliko poznato.

novac može biti (i jeste) katalizator pomoću kojeg se realiziraju ideje.

zbog tog pretvorba i provatizacija u hrvatskoj i jeste provedena na kriminalni način.

i pogle sad hrvatske gospodarstvenike - gdje su uložili hrvatski opljačkani kapital?

srbija im je najjači partner.

jesmo zbog toga morali provesti pretvorbu n anačin na koji smo je proveli?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›


Hrvatska je nastala 1991. dotada smo bili stalno u nekim unijama iz razloga što neznamo vladati sami sa sobom.


nebih se složio.
znali smo.održali smo kontinuitet institucija hravtske državnosti kroz sva ta stoljeća,izuzevši kratak period od 1918.do 1941.godine kada su srbi oduzeli funkciju hrvatskom saboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›


Hrvatska je nastala 1991. dotada smo bili stalno u nekim unijama iz razloga što neznamo vladati sami sa sobom.


nebih se složio.
znali smo.održali smo kontinuitet institucija hravtske državnosti kroz sva ta stoljeća,izuzevši kratak period od 1918.do 1941.godine kada su srbi oduzeli funkciju hrvatskom saboru.
Dobro ajde, ali računaj i Austor-Ugarske i ostale unije...
Od Zvonimirove kletve smo suvi ko' barut.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Dobro ajde, ali računaj i Austor-Ugarske i ostale unije...
Od Zvonimirove kletve smo suvi ko' barut.


a što od zvonimirove kletve?
zvonimirova žena bila je ugarka,sestra ugarskog kralja.
kako zvonimir nije imao muških potomaka,nakon njegove smrti jelena je naslijedila krunu.nakon njene smrti pravni sljednik hrvatske krune bio je najbliži krvni srodnik njene loze,a to je bio njen brat.
svačić (kojeg mnogi nazivaju hravtski kraljem) nikad nije bio okrunjen za hrvatskog kralja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2008. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No htio sam reči samo to da smo konstantno u unijam i da 15 godina nakon što imamo svoju državu opet bi u uniju.
Sve je pet ja nekažem da je ona loša, ali kada će narod shvatit da tamo neće nitko raditi za njega pa prema tome možemo i biti svoji koliko sam gledao oni nemaju za europu nikakvu alternativu kako desni tako i lijevi, a kada ćemo uči pitanje je... A do tada treba nešto raditi, no nitko ništa neradi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
No htio sam reči samo to da smo konstantno u unijam i da 15 godina nakon što imamo svoju državu opet bi u uniju.
Sve je pet ja nekažem da je ona loša, ali kada će narod shvatit da tamo neće nitko raditi za njega pa prema tome možemo i biti svoji koliko sam gledao oni nemaju za europu nikakvu alternativu kako desni tako i lijevi, a kada ćemo uči pitanje je... A do tada treba nešto raditi, no nitko ništa neradi...


pa što onda?
od kad je svijeta i vijeka postojale su unije i udruživanja.
naša sudbina slična je sudbini poljaka,čeha si slovaka.
ali poljaci,česi i slovaci nisu imali srbe za susjede i nisu bili na mjestu koje je interesantno velikim silama,u prvom redu engleskoj.

tako za zlo koje je snašlo hrvatski narod ne treba kriviti hrvatski narod nego engleski imperijalizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2008. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
No htio sam reči samo to da smo konstantno u unijam i da 15 godina nakon što imamo svoju državu opet bi u uniju.
Sve je pet ja nekažem da je ona loša, ali kada će narod shvatit da tamo neće nitko raditi za njega pa prema tome možemo i biti svoji koliko sam gledao oni nemaju za europu nikakvu alternativu kako desni tako i lijevi, a kada ćemo uči pitanje je... A do tada treba nešto raditi, no nitko ništa neradi...


pa što onda?
od kad je svijeta i vijeka postojale su unije i udruživanja.
naša sudbina slična je sudbini poljaka,čeha si slovaka.
ali poljaci,česi i slovaci nisu imali srbe za susjede i nisu bili na mjestu koje je interesantno velikim silama,u prvom redu engleskoj.

tako za zlo koje je snašlo hrvatski narod ne treba kriviti hrvatski narod nego engleski imperijalizam.
da, poljaci, česi i slovaci su bili te sreće da imaju ruse u susjedstvu Wink

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2008. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: › ]da, poljaci, česi i slovaci su bili te sreće da imaju ruse u susjedstvu Wink


kako da ne.eno svi česi,poljaci i slovaci govore ruski i pišu čirilicu,i kunu se da su oni svi poriujeklom rusi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: