Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš pušten na slobodu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 14:35 
Naslov:  Glavaš pušten na slobodu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branimiru Glavašu sud je ukinuo pritvor i pustio ga na slobodu jer je s današnjim konstituiranjem Hrvatskog sabora stekao novi zastupnički imunitet.

Odluku o ukidanju pritvora u kojemu je Glavaš od kraja listopada 2006. donijelo je Izvanraspravno vijeće zagrebačkog Županijskog suda na kojemu mu se sudi za ratne zločine u Osijeku 1991.

Vijeće je sjednicu započelo u podne, nakon što je konstituiran novi saziv Sabor i nakon što je Mandatno-imunitetno povjerenstvo (MIP) utvrdilo imena zastupnika, među kojima i Glavaša koji je izabran s liste HDSSB-a.

Glavaš će tako nakon više od 14 mjeseci pritvora izaći na slobodu koju je u proteklom razdoblju u više navrata pokušao izboriti štrajkom glađu zbog kojega je i smješten u zatvorsku bolnicu.

Očekuje se da će Glavaš poslijepodne biti prebačen u okružni zatvor u Remetincu, a potom pušten na slobodu. No, u međuvremenu je državno odvjetništvo već uputilo novi zahtjev za skidanjem imuniteta i za nastavak kaznenog progona, ali i za ponovno pritvaranje. Taj bi zahtjev trebao razmatrati MIP, a o svemu bi ponovno trebali odlučivati zastupnici.

Glavaševo privremeno puštanje iz pritvora ranije danas nije odobrio Željko Horvatović, predsjednik sudskog vijeća pred kojim se Glavašu sudi za ratne zločine nad civilima u Osijeku 1991. u slučajevima selotejp i garaža.

(Hina)
Foto: arhiva DNA

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NEKI11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ovdje nemam komentara a vi?

_________________
Sve najbolje,
Neki.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NEKI11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima

_________________
Sve najbolje,
Neki.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajte pustite već više čovjeka da umre na miru...da je kriv već bi mu milijun puta dokazali... A heboote...

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima


Ja se ne smijem Amerima, jer nisu glupi. Imaju najviše novaca, najveću mogućnost zapošljvanja i zarađivanja, najvažnije znastvene, kulturne i sportske projekte, nekoliko nevjerojatnih gradova, poveću slobodu medija, ogromnu mogućnost napredovanja, i tko zna što. Mi nemamo ništa, pa je stvarno smiješno da se bilo kome smijemo.

A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NEKI11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2008. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
NEKI11 je napisao/la: ›
p.s.
mi se smijemo "glupim" amerima


Ja se ne smijem Amerima, jer nisu glupi. Imaju najviše novaca, najveću mogućnost zapošljvanja i zarađivanja, najvažnije znastvene, kulturne i sportske projekte, nekoliko nevjerojatnih
gradova, poveću slobodu medija, ogromnu mogućnost napredovanja, i tko zna što. Mi nemamo ništa, pa je stvarno smiješno da se bilo kome smijemo.

A glede i u svezi predragog nam generala, jedva čekam da se objavi kad će zasjedati Mandatno-imunitetno povjerenstvo. Možda sutra?


Ti bi da nam bude ko amerima, pa ja ne bih bez obzira na... naj ovo... naj ono. Na prvo mjesto stavljaš :..imaju najviše novaca.....
Mislim da je ovo društvo potpuno potpuno krivo postavilo prioritete.
Nisam licemjerna i ja bih više novaca, ali se svaki dan iz dana u dan učim kako materijalno ne smije biti najvažnije, jer kada budemo duhovno o.k.
sve ostalo će se savršeno uklopiti.

_________________
Sve najbolje,
Neki.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2008. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pollux je napisao/la: ›
dajte pustite već više čovjeka da umre na miru...da je kriv već bi mu milijun puta dokazali... A heboote...


Optužba još nije izlagala u postupku. Sve ovo do sada je bila obrana Glavaša. Sada ćemo čuti optužbu i svjedoke. Baš me zanima što će reći onaj lik kojeg su upucali na Dravi koji je preživio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2008. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je primjer da se naše zakonodavstvo njiše kao drvo na vjetru.
Ako imaš novaca slobodu nije problem kupiti, bio kriv ili ne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cocolo
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.01.2008. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako nije kriv,a mislim stvarno...,neka mu se bar sudi za kradu koju je radio po osijeku...uglavnom,on ne zasluzuje nikaku,bas nikaku slobodu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cuckovic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda se varam no cini mi se da je pravi razlog pustanja to sto ne zele da im umre u zatvoru a sada imaju i neko opravdanje za pustanje na slobodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma mene osobno briga da li je na slobodi ili u pritvoru... Osobno i jesam za to da se brani sa slobode, jer uopce nije to bitno. Bitno je jedino da bude pošteno suđenje i da bude osuđen...

No jedino, krivo mi je što mu sude za to, a ne i za ono veće zlo koje je napravio a to je :
- Rasturio cijelu privredu u Osijeku
- Stvorio Osječku mafiju

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne radujem se puštanju ali se radujem da smo ipak pravna država. Bar poneki puta.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kamenko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: u parku kod sove
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebem vas u lokal patriotizam, jebem vas sve do jednog u domoljublje.
treba mu suditi za ratne zločine?temeljene na svjedočenju svjedoka-pokajnika koji je tada bio balavac od 16 godina, i tvrdi da je njemu glavaš osobno naredio da nekog ubije?sudit će mu se na osnovu iznuđenog iskaza?
zato što sanaderu njegova politika slavonske regije, i njegov samostalni utjecaj u hrvatskoj politici nisu odgovarali?
gdje su svi srpski ratni zločinci koji imaju kafiće i restorane u srbiji, zna se točno gdje su a srbi ih ne daju?i neće ni morati ako daju autonomiju kosovu?
gdje su oni?
svi ste velike hrvatine.
napravio je loše stvari glavaš, puno njih.al onoga tko kaže da je glavaš "kriv" za obranu osijeka ja nabijem na kurac.
neka mu sude za upropaštavanje osječke pivovare koju sada dižu iz pepela, nek mu sude za sve loše što je napravio. ali neka ni tada ne bude jedini, neka dođu na red sanader sa svojim satovima, pašalić sa vilom od 3 milijuna eura koja je prepisana na njegovog svekra ili koga već, neka dođu i oni.
ako smo pravna država neka za sve bude jednako, i neka se više prekinemo guzit europi i haagu.
neka mu sude za sve, ali za obranu grada u kojem živim neka nikad ne sude nikom.
svaki treći četnik je gore stvari od njega napravio u ratu i gdje su oni u haagu?
da bude osuđen? žalosno....žalosno ako bude za ovo osuđen.
al svaka vam čast internet piskarala, i ekranski seratori.
živjeli

_________________
Guide me, I walk slow, stay right beside me, the devil's trying to find me
Hide me,hold up, I take that back, protect me and then give me the strength to fight back
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2008. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva država... božemesačuvaj

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.01.2008. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kamenko je napisao/la: ›
jebem vas u lokal patriotizam, jebem vas sve do jednog u domoljublje.
treba mu suditi za ratne zločine?temeljene na svjedočenju svjedoka-pokajnika koji je tada bio balavac od 16 godina, i tvrdi da je njemu glavaš osobno naredio da nekog ubije?sudit će mu se na osnovu iznuđenog iskaza?
zato što sanaderu njegova politika slavonske regije, i njegov samostalni utjecaj u hrvatskoj politici nisu odgovarali?
gdje su svi srpski ratni zločinci koji imaju kafiće i restorane u srbiji, zna se točno gdje su a srbi ih ne daju?i neće ni morati ako daju autonomiju kosovu?
gdje su oni?
svi ste velike hrvatine.
napravio je loše stvari glavaš, puno njih.al onoga tko kaže da je glavaš "kriv" za obranu osijeka ja nabijem na kurac.
neka mu sude za upropaštavanje osječke pivovare koju sada dižu iz pepela, nek mu sude za sve loše što je napravio. ali neka ni tada ne bude jedini, neka dođu na red sanader sa svojim satovima, pašalić sa vilom od 3 milijuna eura koja je prepisana na njegovog svekra ili koga već, neka dođu i oni.
ako smo pravna država neka za sve bude jednako, i neka se više prekinemo guzit europi i haagu.
neka mu sude za sve, ali za obranu grada u kojem živim neka nikad ne sude nikom.
svaki treći četnik je gore stvari od njega napravio u ratu i gdje su oni u haagu?
da bude osuđen? žalosno....žalosno ako bude za ovo osuđen.
al svaka vam čast internet piskarala, i ekranski seratori.
živjeli


Potpisujem!! osijek031.com smile Svi kukate kakva država kad je Glavaš vani a kad se četnički ratni zločinci šetaju onda je to normalno. osijek031.com smile


Zadnja promjena: Smokvica; 11.01.2008. 21:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: