Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko uopće želi kino u ovom gradu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2007. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

persyla je napisao/la (Pogledaj post): › Toliko stakla je razijeno, a nitko ništa nije čuo osijek031.com smile ...od ljudi koji žive u blizini do policije koja bi trebala biti u blizini...mislim da to puno govori o našem društvu, državi i o današnjoj priglupoj, agresivnoj i asocijalnoj mladeži...


Pogodak. Okolo zivi milijardu "ljudi", nitko nista ni vidio ni cuo. Tamo odakle su oni dosli pa "uselili u Osijek" razbijanje tegle je valjda jedini nacin da se dodje do salate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2007. 18:21 
Naslov:  Re: Tko uopće želi kino u ovom gradu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razbijali su nekada, razbijaju i danas.(Nije čudo da su razbijali na kinu kad su mogli slušati o tome kako se razbijalo srpske crkve. U Osijeku obje.)

Meni je kino važno kao što je i kazalište ili galerija. Odlazak u kino je bio i ostao obred. Puno je svečanije od gledanja filma kod kuće, bez obzira na instaliranu opremu. Tko god ide s društvom u kino pogledati film zna o čemu pričam. Pa i na kavicu poslije nije loše. Taj dio neotkidive atmosfere pokušavaju putem kućnog kina prenjeti u domove lovaroši ali ne uspjevaju.

Delikvencija je delikvencija. Uvijek je bila tu. Po meni (nisam nikakav stručnjak i to je potpuno osobni stav) ona je samo odraz želje da se bude primjećen od drugih i da drugi postanu svjesni silne energije novonastajuće osobe. Ako se ta energija ne kanalizira u konstruktivne aktivnosti, razbijaju se kino oglasna stakla, kidaju se klupe i izvrću koševe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2007. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekad je sva imovina bila zajednička pa si je svatko našao za shodno da pazi na nju i prijavljuje kad se događaju kakve pizdarijel. danas svatko gleda svoja posla a prigovorit takvim divljacima ravno je izazivanju bika crvenom maramom.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2008. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili je napisao/la (Pogledaj post): ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): › neka mi netko od vas objasni po čemu je bolje ići u kino i biti u dvorani sa hrpom debila,najčešće maloljetnih, nego kod kuće gledati film besplatno skinut s interneta.


Evo ja ću:
bolje platit u bordelu kurvu, nego fukat lutku na napuhavanje s autopije kod kuće...



osijek031.com smile



a ti kopile, dijete, potrudi se odgledati barem jednom za života kino projekciju, da ne umreš u neznanju i zabludi glupavih ljudi.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.01.2008. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DAJTE BROJ ŽR NAKOJI SE MOŽE KINU UPLATITI ZA STAKLO

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.01.2008. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noj u bemveu je napisao/la: ›

a ti kopile, dijete, potrudi se odgledati barem jednom za života kino projekciju, da ne umreš u neznanju i zabludi glupavih ljudi.
A na osnovu čega ti misliš da ja nikada nisam bio u kinu,logika ti je malo jača.A ove uvrede bi trebale biti sankcionirane.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2008. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tebi je, Kopile, kultura malo jača.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2008. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha
koje uvrede, dušo?

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.01.2008. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kultura ne moze biti privatna

kao sto kazaliste ne treba biti privatizirano, tako ni kina nisu nikada trebala biti privatizirana.

zivim u gradu ... medju ostalim stvarima i kino je nesto sto obiljezava moj grad i ja zelim imati kino bez obzira hocu li ici u njega ili ne.

necu ici ni u muzej i galeriju ni knjiznicu ... ali sve to volim i zelim imati ... necu ici ni na trim stazu, ni u sportsku dvoranu, ali zelim to imati ... zato placam prirez i ostala davanja gradu.

Ukratko ... kina su sitna i mala i propadaju radi toga sto je ta djelatnost nerentabilna.

i HNK je nerantabilan pa ga financira grad i zupanija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2008. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
kultura ne moze biti privatna

kao sto kazaliste ne treba biti privatizirano, tako ni kina nisu nikada trebala biti privatizirana.

zivim u gradu ... medju ostalim stvarima i kino je nesto sto obiljezava moj grad i ja zelim imati kino bez obzira hocu li ici u njega ili ne.

necu ici ni u muzej i galeriju ni knjiznicu ... ali sve to volim i zelim imati ... necu ici ni na trim stazu, ni u sportsku dvoranu, ali zelim to imati ... zato placam prirez i ostala davanja gradu.

Ukratko ... kina su sitna i mala i propadaju radi toga sto je ta djelatnost nerentabilna.

i HNK je nerantabilan pa ga financira grad i zupanija


...upravo tako....
puno glupljih stvari se financira od grada....a kina su prepustili privatnicima....tako da imaju opravdanje kad nešto propadne...da onda oni nisu krivi za to.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2008. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
i HNK je nerantabilan pa ga financira grad i zupanija


I poduzeća koja uzimaju karte i dijele svojim radnicima, škole koje dovode svoje učenike u HNK.

Ovdje se dotičemo isplativosti i potrebi za kinom, što je u sportu kod nas isplativo? Nije isplativo imati stadion, gradski bazen, razne klubove (potrebne i nepotrebne)... pa nikada neću reći da Osijeku ne treba bazen koji će raditi cijele godine i po prihvatljivim cijenama.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono što smo sinoć zatekli cura i ja u šetnji gradom je upravo strašno - sva stakla kina porazbijana. Nismo bili ovdje na dočeku nego u jednom svjetskom gradu, gdje ne možeš vidjeti papirić na ulici, a kamoli razbijeno staklo ičega. Pogled na uništene kino-prozore nas je podsjetio gdje smo mi to zapravo i koliko će stoljeća biti potrebno da kulturom dosegnemo Europu.
'Kultura kućnog kina'(oksimoron?) je nešto što je prije par godina zahvatilo Hrvatsku, kao najnovija pošast. Svi su se trgali da kupe kućna kina i pričaju prijateljima o tome kako mogu pit pivo, češkat jaja, premotavat da vide malo sisa i pauzirat da ustanu iz fotelje po novu vrećicu čipsa. Takvi su ljudi uglavnom najobičniji pomodari koji žele samo biti 'in', povodeći se za krdom istih takvih koji imaju kućna kina. Kad i u Osijek dođe kino tipa Cinestara (kao što se planira u Eurodomu), upravo će oni biti glavni konzumenti i najčešći gosti....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2008. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam u Cinestaru u Zg, mislim da sam tamo gledao Apocalypto, i mogu reći da mi je bilo ok, možda malo preglasno. Takva kina su namijenjena blockbusterima, pa mislim da će to odnijeti dobar dio kolača Europi i Uraniji, a ta dva kina ne mogu preživjeti na art filmovima, jer jednostavno ovdje nema dovoljno publike za takve filmove. Meni bi npr. bilo zanimljivo gledati filmove koje nikad nisam gledao u kinu, kao ciklus Aliena (iako ih znam napamet), Odiseju, Bezdan, Bliske susrete treće vrste, itd. Izvedivo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako treba gledati ciklus Aliena, mogu ponuditi Quadrologiju za projekciju? Very Happy

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2008. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › Meni bi npr. bilo zanimljivo gledati filmove koje nikad nisam gledao u kinu, kao ciklus Aliena (iako ih znam napamet), Odiseju, Bezdan, Bliske susrete treće vrste, itd. Izvedivo?


Trenutno na zalost nije... ne ovisi to o volji kinoprikazivaca nego vise o onima koji pravo na prikazivanje imaju u svojim sapama.

But you never know.. ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: