Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Eutanazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Eutanazija

za
74%
 74%  [ 20 ]
protiv
25%
 25%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 27


Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › i beton bi valjda lakše pojmio pojam želje i izbora... have a nice day.


Pa da, lakše bi pojmio i to da ljudi koji podržavaju ubojstvo iz bilo kojeg razloga nisu baš sasvim svoji... A osobito ako im je glavni razlog taj da bi se pokazali nekonzervativni, otvorenih svjetonazora, moderni i osvješteni... te kako bi mogli paradirati ulicama s natpisom "Pravo na izbor" pod svaku cijenu. E, vidiš, TO je psihotično.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ako netko to želi, ima na to pravo. točka.


Pa mislim... očito je da NEMA pravo. Uskličnik!

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Osim toga, malo vise muda treba da se povuce kokot, nego argument izvadi iz pizde.


Ovime je sve rečeno.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 13:17 
Naslov:  Re: Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ni čudo da nam je zdravstvo u kurcu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 13:21 
Naslov:  Re: Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ni čudo da nam je zdravstvo u kurcu.


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 13:51 
Naslov:  Re: Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ni čudo da nam je zdravstvo u kurcu.


Tjoj, kak si ti duhovit... Mogu te nešto pitati? Jel svršavaš na vlastite komentare?

Zdravstvo nam je u kurcu jer zdravstveni djelatnici ne žele ubijati... da mi je zaviriti malo u vaš mentalni sklop.. samo na kratko... da otkrijem kakvi se tu procesi zbivaju.
Imala bih materijala za najmanje tri znanstvena rada.

Kukavičluk, apatija, neznanje, mlaćenje prazne slame bez ikakvog iskustva o temi o kojoj se pametuje... to su vrlo gadne stvari. Sad razumijem da niste sposobni gledati dalje od vlastite guzice. Vaše zadovoljstvo, po cijenu života. Zbilja, da su nam svi zdravstveni djelatnici takvi, gdje bi nam bio kraj.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 14:06 
Naslov:  Re: Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ni čudo da nam je zdravstvo u kurcu.


Tjoj, kak si ti duhovit... Mogu te nešto pitati? Jel svršavaš na vlastite komentare?

Zdravstvo nam je u kurcu jer zdravstveni djelatnici ne žele ubijati... da mi je zaviriti malo u vaš mentalni sklop.. samo na kratko... da otkrijem kakvi se tu procesi zbivaju.
Imala bih materijala za najmanje tri znanstvena rada.

Kukavičluk, apatija, neznanje, mlaćenje prazne slame bez ikakvog iskustva o temi o kojoj se pametuje... to su vrlo gadne stvari. Sad razumijem da niste sposobni gledati dalje od vlastite guzice. Vaše zadovoljstvo, po cijenu života. Zbilja, da su nam svi zdravstveni djelatnici takvi, gdje bi nam bio kraj.

Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Kukavičluk, apatija, neznanje, mlaćenje prazne slame bez ikakvog iskustva o temi o kojoj se pametuje... to su vrlo gadne stvari. Sad razumijem da niste sposobni gledati dalje od vlastite guzice. Vaše zadovoljstvo, po cijenu života.

da, i šta s tim.. mislim da valjda svatko ima pravo odlučivati kako će umrijeti.. ako ja želim da me se eutanizira, to je moj problem.. JA sam kukavica, jer se ne bih željela boriti s teškim mukama.. JA sam ta koja je apatična, i glupa i kakva god, ako želim da mi se skrate muke.. Dakle, samo JA.. i imam pravo na to! Imam pravo biti kukavica, i nitko mi to pravo ne može oduzeti! Samo želim da mi se omogući izbor, da onda tako i postupim!

..i da, mislim da je eutanazija sačuvanje dostojanstva.. mog prvenstveno! Ne vidim ništa dostojanstvenog u sjedenju u vlastitoj mokraći i izmetu.. Ako tako nisam živjela, neću tako ni umrijeti!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.12.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Hm, ne znam jesi li pobrkao lončiće ili ovo nije bilo namijenjeno meni? Ako je, gdje ja to podržavam život u jednom slučaju, a u drugom ne?

Koliko vidim, ti si taj koji u slučaju AB-a podržava život, a u slučaju terminalne faze neizlječive bolesti glasa za kukavičluk i oduzimanje života.
Nije bilo tebi osobno namijenjeno nego tvojoj struci. Vidim praksu selektivnog citiranja, pa evo joos jedan put...
fatcat je napisao/la: › Pravo ili krivo, podrzavam pravo na vlastiti izbor. Jos jednom... uz zdrav razum i konsultaciju.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Mukama" vam je netko napunio glavu. Ova rasprava je zakljucena i nema vise smisla.

Dostojanstvo zivota ne sastoji se samo u orgazmicnim navalama hormona i emocija. Covjek moze dostajnstveno zivjeti i kad nije imao najbolji i pobjednicki dan u zivotu. Dostojanstvena smrt podrauzmijeva borbu i nadu. Mislim da se i u sportu stvar vrti oko toga da budes priseban kad gubis.

Covjek se prije par mjeseci probudio u Poljskoj nakon 38 godina kome. Dok se on tako "mucio u mukama", njegova supruga, sinovi i stecena unucad nije mu precvikala kablove, nego se borila, nadala, molila, obilazila specijiste i travare, stogod - dakle - terapeutski djelovala.

Mozda mu ostatak zivota nece biti najsjaniji san - ali prema misljenjima mnogih ovdje - bolje je biti dekompostiran unaprijed. On se ne bi slozio, kaze da je tek sad cuo za Walesu, iznandjuje ga Coca-cola, a i propast komunizma i sovjetskog imperijalizma dozivljava kao novost.

I to pravo izbora, od kojega nitko ne odstupa... Najliberalnije zemlje na svijetu kao sto su skandinavske, razmatraju zabranu "prava na izbor" kremiranja, jer omogucuje da se suprug-a/-u otruje, a onda jednim potpisom za 48 sati kremira. I vise nikad nemate nikakav dokaz.
Sto bi sve eutanazija znacila za nasljedno pravo - nije tesko naslutiti.

Dakle, Tantalove muke ne postoje. I to treba biti jasno. Medicina ti moze reci kad ces otprilike na onaj svijet... A ljudi se protiv raka bore. Rijetki, se zbog dijagnoze odluce prosvirati si mozak. To bi bila sustina eutanazije, postedjeti se bolova.

Ako je percepcija necijeg zdravstvenog stanja za nekoga "muka", onda bi se trebao vratiti pod kamen ispod kojeg je ispuzao.

Ne znam tko bi trebao, po vasem misljenju, usmrtititi covjeka u dubokom stadiju kome? Majka? Policija, sud, vojska?

U drzavi u kojoj postoji smrtna kazna i eutanazija nikad ne bih zivio. Jer kad se presuda donosi - uvijek pocinje: "U ime naroda/ republike..." I krivnja onda pada sve, samo su neki toliko bescutni i mentalno zakrzljali da to ne mogu dokuciti.

A volio bih vidjeti i brojeve o pobacaju i strukturu "obrazlozenja". Tamo ima bisera vise nego u svim mojim skolskim imenicima zajedno.
Zanima me koliko je izvedeno da bi se zastitio zivot i zdravlje majke? S tim bih se ja slozio.

Ono sto pokusavam reci: Vazno je vidjeti koji lijecnici to izvode na traci.
Kladim se da se u Hrvatskoj 97% pobacaja izvede ovako, usput...: Dosla mama usisati svoje dijete 26 kilovatnim usisivacem, koji ce mu za 20 sekundi pocupati sve sto mu se do tada razvilo. Ili ga ostrugati sa stijenke svoje maternice metalnom spatulom.
Koliko to kosta, to s bebom...? 2.000 kuna? Tisucu? Kad si majka nekom djetetu svi to vide, objese ti se grudi, naraste guzica, pokvari se poneki zub.
A i imas i klinca koji ti te na to 1000X dnevno podsjeti.
A kad si nekom djetetu grob - to vidis samo ti, i tvoj karton, i tvoj pizdomehanicar... I nitko te nema na to podsjetiti. Mrtva usta - ne govore.

U Njemackoj se godisnje obavi ca. 140.000 pobacaja. U nas 40.000-50.000 godisnje.
Njemacka ima 83 mil. stanovnika, RH 4,7. Dakle, stane u nju 17 puta.
U svrstanoj, nazadnoj i nesamoupravnoj Irskoj - u Ustavu stoji da je ljudski zivot zasticen od trenutka zaceca.
Cinjenicno govoreci, u "zapjenjenoj i katolickoj Hrvatskoj", pobacaj je legalan do 8 tjedna trudnoce, sto je za "zanatlije" rastezljiv pojam, sve do duboko u drugo tromjesecje. I to nikoga nije briga, u prava zena spada masakriranje bica s razvijenim srcem, plucima i sredisnjim zivcanim sustavom. Dakako!
A nakon 8 tjedana od jebacine, izvinite me posteni i fini ljudi, imate diversificirane ruke, glavu, mozak i srce kuca. 54 dana nakon kopulacije, imate mozdanu aktivnost. Kod nekih beba. Neki ni 30 godina nakon zaceca ne pokazu mozdanu aktivnost, a svejedno ih nitko ne ubije. Zasto? Mozda pisu gluposti po forumu, ali se radi o ljudima, a ne o sljunku.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2007. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mukama je neko nekome napunio glavu ?
Možda nekome tko je vidio nekog bliskog kako tone i kopni,nesvjestan sebe,samo toga da ga karcinom nezaustavljivo jede i da mu ni jedna kemija ovdašnje medicine ne pomaže.
Niko me nemože uvjeriti da to nisu muke,kad ne podnosiš kap vode u svom organizmu već ga izbacuješ..o ne to nisu muke...nikako... Bravo

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.pravnadatoteka.hr/hrv/aktualno.asp?datum=20030306


Samo jos da netko od "kafedzija", opcenito govoreci, konstatira da je i pravosudje "zato u kurcu", opcenito govoreci, pa mu onda jos netko neetabliran "podigne slajer" i poprati njegov post smajlijima kao lovorikama, i opet opcenito govoreci, pa smo gotovi.

Nakon sto diskusija zamre za koji dan, slijedi slucajni "Trac-manevar", na nekoj od kava, opcenito govoreci.

Opcenito govoreci, a kako drukcije, ja bih se kladio, da nitko od sudionika rasprave nije procitao gorecitirano. Zasto i bi, vazno je da imas svoj stav. Eto, to je amerikanizacija na djelu. Kad ti produkt mozdanog i crijevnog rada dodje na isto. Otvoris neki link, a onda ondaj poznati postupak izdisanja, klonuca gornjim dijelom trupa i onda klik na onaj iksic... Jebiga, ne moze se bas sve razumjeti.

Razumijem ja vas, opcenito govoreci.


Zadnja promjena: 8; 20.12.2007. 18:40; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): › Niko me nemože uvjeriti da to nisu muke,kad ne podnosiš kap vode u svom organizmu već ga izbacuješ..o ne to nisu muke...nikako... Bravo


Ne razumijem te. Nitko ne porice i to st oti kazes.
Ako se covjek interesirao - ILI NJEGOVA RODBINA - onda se moze doznati kako potpuno eliminirati element boli.

Osim toga, eto ja to nisam vidio u svjoj kuci, ali pitao bih one koji su to dozivjeli... Sto ste napravili s bolesnikom? Ubrzali bolest ili ga "pustili da se pati"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2007. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nego....po meni je logicno da su opcenito medicinar....protiv eutanazije.....jer kome bi onda utrapili tone bespotrebnih lijekova.....kome bi onda naplatili skupo lijecenje (pored onoga što dobivaju u paušalne svrhe)....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: