Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



primitivizam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Citat: ›

i to sam već rekla... ne kažem da ti dečki ne mogu bit obrazovani, uspješni, pošteni, dobroćudni...( govorim o onim žestokim slušačima takve glazbe, a ne o onima koji samo ponekad tamo navrate...)... ali mislim da su ograničeni u određenom smislu. eto..


ma idemo se djelit na sve živo i neživo.
bez uvrede ali osoba koja vrši selekciju na temelju glazbenog ukusa ili neke druge osobine koja nema apsolutno nikakvo znanstveno uporište niti veze s zdravom logikom, ima ozbiljnih problema sa sobom.

Citat: › . to pomislim uvijek kad čujem kako cajke prže iz nekog auta...


ja to pomislim kad čujem bilo kakvu glazbu da trešti iz auta.to je privlačenje pozornosti bez obzira o kojoj se glazbi radi.Druga je stvar što tebe iritiraju cajke pa si na to posebno alergična Wink

netko je napisao da uopće ni nema smisla raspravljati o ovoj temi jel se inaće o ukusu ne raspravlja, pogotovo ne o glazbenom....


ja to govorim na temelju vlastitog iskustva i opažanja. istina, nisam upoznala puno cajkaroša jer se ne krećem u takvim krugovima, ali ono malo što jesam... jasno mi je da si ne bi pasali.

da. istina. užas je čut da bilo kakva glazba trešti iz auta. eto... i prema takvima imam predrasude.

ne radi se o glazbenim ukusima, već o tome da je ta glazba baš retardirana i da mi nije jasno kako to netko može non stop slušat! bil ti hodao s curom koja na telki samo gleda Big Brother i Jerry Springera?!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2007. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Ajme, debilne rasprave...

Predrasude i stereotipi, IMO, nisu u ovom slučaju nužno i zablude. Sad već kakim, nisu gotovo nikad, ali u ovom slučaju to posebno dolazi do izražaja.

Ipak je sasvim blentavo raditi psihološki profil osoba na temelju glazbe koju dotične slušaju.

Moja najbolja frendica je pravi cacan, moj najdraži cacan. I ne mogu reći da se ponekad (češće no ponekad) ne priupitam što takva pametna glavica nalazi u tim tekstovima i khm.. glazbi. Ipak, primijetih da se i ona to ponekad pita za mene i stvari koje ja vrtim na svojoj plejlisti. Obje imamo neke argumente. Meni njeni nisu ništa pojasnili, kao ni njoj moji.

apsolutno. slažem se kako je najveći primitivizam suditi o nekome na osnovu glazbe koju sluša, ali iznimke u našim životima smo potvrđuju kako su predrasude glupa stvar... iako ih svi imamo.
iako sam najčešće među najglasnijim napadačima crkve i protivnicima iste, čak dvije od moje 3 najbolje legice su ortodoksne vjernice i redovno na misi. nikada mi neće biti jasno kako i zašto smo ikada postale dobre, ali ih jako volim zbog bezbroj drugih stvari.
one znaju moj stav o crkvi, kao i ja njhov, ali o tome jednostavno ne raspravljamo, ili se čak dobro zajebavamo na tu temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
ok...možda je malo pretjerano reć da su primitivni... nisam se u tom trenutku sjetila pogodnijeg izraza... zapravo, još uvijek ne mogu nać pravi izraz... malo ograničeni, al ne u smislu glupi, već ograničenih interesa i pogleda na život... u svakom slučaju, meni takav tip ne bi odgovarao...


Jos mi nije jasno kako mozes tako generalizirati i vredjat tu skupinu ljudi !?

to je isto ono kad je pocnem pljuvat po zenama.. samo sto je razlika ta sto se ja zajebavam..

a to dali tebi neko odgovara il ne odgovara.. je tvoja osobna stvar, koja nikako ne stavlja etiketu 'primitivan' ili 'granicen' tim ljudima.

prije bih rekao da si ti 'ogranicena' jer o'ma diskvalificiras te likove kao potencijalne jebače! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne želim nikoga vrijeđat. od početka govorim da su to neke moje predrasude. zaista bi volila upoznati nekog ko će me u tome razuvjerit, ali to se do sada nije dogodilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
kako definirati osobu koja obožava glazbu,sluša sve od jazza do hard rocka...a tu i tamo se zaleti u q i voli poslušat nekoliko singlica turbo folka?
primitivan sam?fali mi nešto u životu?tražim se u ovom okrutnom svijetu?

joj smjeha,definirat osobu na temelju onoga što sluša...e to je primitivizam.
za cajke smatram da to uopće ne spada u glazbu ali da ima dobrih pjesmica,ima...da mi nekad dođe otiči tamo i to poslušati,dođe.
mene samo zanima gdje ste vi sti pametni i inteligentni pripadnici urbane mladeži kad ja uletim u carpediem,tufnu,lunu,beckers,miško a sve poluprazno...dođem pred q,ne mogu ući unutra od gužve...

netko je spominjao publiku na cajkama..vidim tamo bankara,odvjetnika i ostale društvene kreme kao i na svakom drugom mjestu...
-tako je,svi se volimo tamo zabavljati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cajke kao vrsta glazbe je primitivna.
Ljudi koji ih slušaju, ali baš SLUŠAJU, znači da konstantno slušaju samo Lepu Brenu, Cecu i druge trubo folk izvođače su samo ograničeni. Zato što ne šire horizonte na drugu glazbu.
Oni koji ponekad posjete cajka club, jer eto baš im se malo omililo čuti "cepanja"...A jebiga... Njihov problem.
Ja procjenjujem ljude prema glazbi koju slušaju. I nemam predrasude niti prema metalcima, punkerima, rockerima, partijanerima ili cajkarošima. Ali preko glazbe, bar ja tako smatram, je nekoga najlakše upoznati i prepoznati.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Cajke kao vrsta glazbe je primitivna.
Ljudi koji ih slušaju, ali baš SLUŠAJU, znači da konstantno slušaju samo Lepu Brenu, Cecu i druge trubo folk izvođače su samo ograničeni. Zato što ne šire horizonte na drugu glazbu.
Oni koji ponekad posjete cajka club, jer eto baš im se malo omililo čuti "cepanja"...A jebiga... Njihov problem.
Ja procjenjujem ljude prema glazbi koju slušaju. I nemam predrasude niti prema metalcima, punkerima, rockerima, partijanerima ili cajkarošima. Ali preko glazbe, bar ja tako smatram, je nekoga najlakše upoznati i prepoznati.
- potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.12.2007. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
bil ti hodao s curom koja na telki samo gleda Big Brother i Jerry Springera?!!

nek gleda što hoće samo nek meni da malo mira Very Happy

ne,nemam namjeru više oko ovog raspravljat jel ćemo i nakon 100 razmjenjenih postova biti na - početku Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žestoko, žestoko! Ajmo se svi lijepo naći na cugi i nek svako ponese cd s omiljenim pjesmama pa ćemo ih lijepo sve odslušat. A nakon toga ćemo u miru prokomentirat umjetničke i ine vrijednosti glazbe koju slušate.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marshall-T je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
Gala_pia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
galapijo narodnjaci su primitivizam. pljuvanje po narodnjacima nije primitivizam. pogotovo ako se pljuje po glazbi a ne po osobama. Wink


ma naravno ti si car, al ajd ti meni care reci sta slusas
kao što sam i napisao ne pljujem po osobama koje slušaju narodnjake, pljujem po narodnjacima. čak štoviše, imam dosta poznanika i nekoliko prijatelja koji slušaju narodnjake i ne gledam ih zbog toga drugačije, osim što možda mislim da imaju malo iskrivljen ukus. to je, naravno, moje mišljenje, ti se možeš i nemoraš slagati s njim. u biti se slažem s morganom o kvaliteti neke narodne muzike. ali tu u svakom slučaju ne spada turbo folk. a ako te baš zanima šta slušam evo reću ti da slušam sve osim tehna i narodnjaka s tim da u narodnjake ubrajam i severinu, magazin, zečića i ostalu drlju.
- MI SMO OČITO DRUGA VRSTA! Još ću jednog dana doživjeti da me netko pita : E lega kako je to biti cajkaroš?
iz kojeg dijela mog posta si ti zaključio da ja getoiziram ljude koji slušaju narodnjake??? mislim wtf? ili sam ja glup ili si ti krivi post quotao ili nisi bio dovoljno jasan. a mislim da je ovo zadnje. Confused

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2007. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ih osobno ne slušam...i normalno da samim tim imam averziju prema toj vrsti glazbe...ali opet tko to voli nek sluša...

ne razumijem ni one koji slušaju punk, heavy metal...ali Bože moj...svi smo različiti...

u Q club ako zađem, zađem, jer mi se zađe i imam prijatelje koji tamo zalaze...a ne zato što volim ili ne volim tu glazbu,na kraju krajeva,nisam cijepljena protiv nje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2007. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
i ne samo u temama o narodnjacima. sve više mi se čini kako je veliki dio ljudi na forumu tu da bi liječio svoje frustracije, a količina negativne energije koja ovdje struji mi je najčešće prevelika. sve manje imam volje igdje više išta napisati..

pa zar se negativna energija preselila i na teme o sexu...Cool
@CatCloe...ajd ne budali....nego piši što god te volja....nije valjda da si ti na ovom forumu...zbog toga da bi te netko tu doživljavao...kao nešto....pišeše da bi iznjela svoje mišljenje....a onome kome nije pravo nek se uhvati za uši i nek slace oko stola....od bijesa....Cool

ne ne, ne radi se ni o kakvom doživljavanju.
ako npr. neki luzer na forumu (kojega ti uopće ne poznaš) zna tko si, šta si po struci i gdje radiš i takve informacije počne pisati na forumu i koristiti ih u raspravama, e onda je to nešto što prelazi granice dobrog ukusa.
dogodilo mi se osobno više od jednom i s više od jedne osobe. uopće ne znam tko su ti gnomi i kakve ljigave živote žive, ali tako nešto je (ako će se već pisati negdje) isključivo i samo na osobi o kojoj se radi da to napiše AKO želi... ne misliš?
to je ono što mi smeta i što smatram najjadnijim, najpodlijim i najljigavijim mogućim potezima. riga mi se od takvih ljudi i uopće mi nije jasno koji je smisao njihove bijedne egzistencije..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
tamna strana je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
i ne samo u temama o narodnjacima. sve više mi se čini kako je veliki dio ljudi na forumu tu da bi liječio svoje frustracije, a količina negativne energije koja ovdje struji mi je najčešće prevelika. sve manje imam volje igdje više išta napisati..

pa zar se negativna energija preselila i na teme o sexu...Cool
@CatCloe...ajd ne budali....nego piši što god te volja....nije valjda da si ti na ovom forumu...zbog toga da bi te netko tu doživljavao...kao nešto....pišeše da bi iznjela svoje mišljenje....a onome kome nije pravo nek se uhvati za uši i nek slace oko stola....od bijesa....Cool

ne ne, ne radi se ni o kakvom doživljavanju.
ako npr. neki luzer na forumu (kojega ti uopće ne poznaš) zna tko si, šta si po struci i gdje radiš i takve informacije počne pisati na forumu i koristiti ih u raspravama, e onda je to nešto što prelazi granice dobrog ukusa.
dogodilo mi se osobno više od jednom i s više od jedne osobe. uopće ne znam tko su ti gnomi i kakve ljigave živote žive, ali tako nešto je (ako će se već pisati negdje) isključivo i samo na osobi o kojoj se radi da to napiše AKO želi... ne misliš?
to je ono što mi smeta i što smatram najjadnijim, najpodlijim i najljigavijim mogućim potezima. riga mi se od takvih ljudi i uopće mi nije jasno koji je smisao njihove bijedne egzistencije..
cat nemoj tako razmišljati. takve stvari nisu vrijedne tvog izbivanja sa foruma. u tom slučaju to je njihova pobjeda. i stoga ustraj nam i vrati se u rasprave i na taj način začepi usta svima koji se koriste nekim jeftinim prijetnjama i tako liječe svoje frustracije.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Skakavac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2007. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marshall-T je napisao/la (Pogledaj post): ›
Poppy je napisao/la: ›
ne mogu vjerovat. prije pet minuta sam razmišljala otvorit vrlo sličnu temu...

no dobro... evo šta ja mislim... svi koji baš vole narodnjake, baš ono, uživaju u toj glazbi, slušat će ju u autu, po doma i slično, su... hm... nešto im fali... najtočnije bi bilo reć da su primitivni. eto... recimo ja nikad ne bi bila s tipom koji voli narodnjake. da se u svemu drugom čini savršen, znala bi da tu nešto ne štima.
za one koji tu i tamo navrate na cajke zbog zajebancije, ekipe ili polugolih curica, iako tu muzike ne voli, imala bi puno više razumjevanja.
- - Meni nešto fali jer slušam narodnjake,odnosno turbo folk ili narodnu glazbu??? Jesi ti normalna???U p.zdu materinu jel imaš ti imalo mozga??


s ovakvim izjavama ispadaš individualac koji potvrđuje postojeći stereotip.

nemam predrasude. Svake subote se zaletim vidit kog ima i plesat malo u q.I ne mislim da sam licemjerna ni povodljiva,mislim da volim plesat,obič sva mjesta i prije svega mislim da nisam ograničena.

cajke ne slušam.Znam par klasika naravno,to je neizbježno u osijeku dan danas

ljude koji imaju predrasude prema so called "cajkarošima" smatram primitivnima i povodljivima.Isto ko sto je danas moderno slusat cajke,s druge strane,moderno ih je mrziti. pogotovo ta "nevjerojato inteligentna alternativna elita" grada Osijeka.

razjasnila sam da predrasude NEMAM,ali smatram da isto tako "NEcajkarošima" glazba igra veću ulogu u životu nego ljudima koji slušaju samo i izričito narodnjake.I mislim da se i oni mogu složit sa mnom i bit realni malo za promjenu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne mislim da je netko ograničen jer voli narodnjake, već mislim da voli narodnjake jer je ograničen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: