Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



primitivizam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 2:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro jel' se ti praviš blesav pa ne kontaš moju zajebanciju, da sam se samo nadovezao sarkastično na tvoje, nadajući se da ćeš prihvatiti dalje zajebanciju?

Bolje da ništa ne pišem, još će mi netko nindže na mene poslati...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 2:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Dobro jel' se ti praviš blesav pa ne kontaš moju zajebanciju, da sam se samo nadovezao sarkastično na tvoje, nadajući se da ćeš prihvatiti dalje zajebanciju?

Bolje da ništa ne pišem, još će mi netko nindže na mene poslati...
- zato kažem - LOŠ SMISAO ZA HUMOR!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 2:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ili moj ili tvoj, nije bitno čiji...nismo se našli tu, i to...to je to...ima ljudi koji bi se nasmijali tome, a ima i onih drugih...ljudi smo, jedna od lijepših stvari kod nas je što se razlikujemo, kako bi to bilo da smo svi isti...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 2:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
ili moj ili tvoj, nije bitno čiji...nismo se našli tu, i to...to je to...ima ljudi koji bi se nasmijali tome, a ima i onih drugih...ljudi smo, jedna od lijepših stvari kod nas je što se razlikujemo, kako bi to bilo da smo svi isti...
- Isuse Bože? - svaka čast lega! Cijenim! Ali malo mijenjaš mišljenja onak stalno! - čitao sam tekst tvog benda maloprije i dajem ti 5!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 3:22 
Naslov:  Re: primitivizam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme, debilne rasprave...

Predrasude i stereotipi, IMO, nisu u ovom slučaju nužno i zablude. Sad već kakim, nisu gotovo nikad, ali u ovom slučaju to posebno dolazi do izražaja.

Ipak je sasvim blentavo raditi psihološki profil osoba na temelju glazbe koju dotične slušaju.

Moja najbolja frendica je pravi cacan, moj najdraži cacan. I ne mogu reći da se ponekad (češće no ponekad) ne priupitam što takva pametna glavica nalazi u tim tekstovima i khm.. glazbi. Ipak, primijetih da se i ona to ponekad pita za mene i stvari koje ja vrtim na svojoj plejlisti. Obje imamo neke argumente. Meni njeni nisu ništa pojasnili, kao ni njoj moji.

Želim reći da sam iz teorijskih rasprava, institucionalnih shema i empirijskih istraživanja izvela zaključak da se oko toga stvarno nema smisla prepucavat.

'Ajde da se drogiramo...


Zadnja promjena: wendy; 05.12.2007. 3:29; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.12.2007. 3:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Ajme, debilne rasprave...

Predrasude i stereotipi, IMO, nisu u ovom slučaju nužno i zablude. Sad već kakim, nisu gotovo nikad, ali u ovom slučaju to posebno dolazi do izražaja.

Ipak je sasvim blentavo raditi psihološki profil osoba na temelju glazbe koju dotične slušaju.

Moja najbolja frendica je pravi cacan, moj najdraži cacan. I ne mogu reći da se ponekad (češće no ponekad) ne priupitam što takva pametna glavica nalazi u tim tekstovima i khm.. glazbi. Ipak, primijetih da se i ona to ponekad pita za mene i stvari koje ja vrtim na svojoj plejlisti. Obje imamo neke argumente. Meni njeni nisu ništa pojasnili, kao ni njoj moji.

Želi reći da sam iz teorijskih rasprava, institucionalnih shema i empirijskih istraživanja izvela zaključak da se oko toga stvarno nema smisla prepucavat.

'Ajde da se drogiramo...


bravo osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marshall-T je napisao/la: ›
Ruana,ona ti je dobra legica od ''Zmije'' kolko ja znam pa se ne čudim uopće njenom načinu razmišljanja!!hehe:)


Ja nit ne znam ko je Zmija.

Prvo da pojasnim, ne govorim o narodnim pjesmama, sevdalinkama i sl. koje mogu bit vrlo lijepe, već govorim o žestokom turbo folku koji najčešće izvode ocvale silikonima pokrpane tete u premalim haljinicama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
Marshall-T je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
ne mogu vjerovat. prije pet minuta sam razmišljala otvorit vrlo sličnu temu...

no dobro... evo šta ja mislim... svi koji baš vole narodnjake, baš ono, uživaju u toj glazbi, slušat će ju u autu, po doma i slično, su... hm... nešto im fali... najtočnije bi bilo reć da su primitivni. eto... recimo ja nikad ne bi bila s tipom koji voli narodnjake. da se u svemu drugom čini savršen, znala bi da tu nešto ne štima.
za one koji tu i tamo navrate na cajke zbog zajebancije, ekipe ili polugolih curica, iako tu muzike ne voli, imala bi puno više razumjevanja.
- - Meni nešto fali jer slušam narodnjake,odnosno turbo folk ili narodnu glazbu??? Jesi ti normalna???U p.zdu materinu jel imaš ti imalo mozga??


da. fali ti. za početak kultura. šalješ ljude u pičku materinu jer iznose svoje mišljenje.

nisam rekla da ti ljudi ne mogu bit ok, zanimljivi, pametni, dobri prijatelji itd., ali mislim da s njima ne bi mogla ostavarit onako potpuno blizak odnos kakav se očekuje u romantičnoj vezi.

i da, mislim da su oni koji uživaju u tako zatupljujućoj i banalnoj glazbi malo ograničeni, pogotovo što je danas toliko različite glazbe lako dostupno. Sori, ali eto to su moje predrasude, možda se varam, ti me pokušaj razuvjerit (nečim boljim od slanja u PM).



curo sad se vec ozbiljno zabrinjavam oko tog zdravlja, ove tvoje izjave granice s razumom


zanimljiva mi je ova rasprava, iako ne bi volila da prijeđe u nekakav sukob.

evo pročitala sam gor napisano par puta i ne kužim zbog čega bi moja izjava graničila s razumom.

evo... dat ću još jedan primjer. prenabildani dečki. naglašavam, PREnabildani, a ne svi koji rekreativno odlaze u teretanu. isto mislim da se s takvim dečkom ne bi mogla nać u vezi. na stranu to što meni to nije estetski lijepo. već mi je nekako smiješno kad vidim te tipove kako cijele dane provode u teretani ispred ogledala pumpajući te svoje mišiće u nedogled... mislim... zašto?!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
6. Gotovo svatko tko odlazi na narodnjake ima kod sebe neko hladno oružje ili pomagalo ( teleskop, bokser... ), a poneki i oružje. Ja osobno toga nisam vidio na neki rock, rn'b, punk, metal i sličnim okupljanjima. No jasno, shvačam, ovo nije sigurna zemlja, treba se osigurati, zamisli da ti iza ćoška izleti ljuta banda Safata Ciganina, prijateljima znanog pod nadimkom "Čakija" i nasrne na tebe uz urlike : NO PASARAN! NO PASARAN! Svaka čast dečki, treba se osigurati.

Hm, zadnji veliki fajt kad je tip dobio palijom po glavi bio je ispred Bastiona, a par tjedana prije toga tip je dobio SJEKIROM po glavi ispred OBP-a...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 10:44 
Naslov:  Re: primitivizam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Borit ću se protiv svakog oblika primitivizma, tako mi Bog pomogao! Susrela sam se sa previše ljudi koji su me zaprepastili svojim oskudnim razmišljanjem.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.12.2007. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako definirati osobu koja obožava glazbu,sluša sve od jazza do hard rocka...a tu i tamo se zaleti u q i voli poslušat nekoliko singlica turbo folka?
primitivan sam?fali mi nešto u životu?tražim se u ovom okrutnom svijetu?

joj smjeha,definirat osobu na temelju onoga što sluša...e to je primitivizam.
za cajke smatram da to uopće ne spada u glazbu ali da ima dobrih pjesmica,ima...da mi nekad dođe otiči tamo i to poslušati,dođe.
mene samo zanima gdje ste vi sti pametni i inteligentni pripadnici urbane mladeži kad ja uletim u carpediem,tufnu,lunu,beckers,miško a sve poluprazno...dođem pred q,ne mogu ući unutra od gužve...

netko je spominjao publiku na cajkama..vidim tamo bankara,odvjetnika i ostale društvene kreme kao i na svakom drugom mjestu...

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
kako definirati osobu koja obožava glazbu,sluša sve od jazza do hard rocka...a tu i tamo se zaleti u q i voli poslušat nekoliko singlica turbo folka?
primitivan sam?fali mi nešto u životu?tražim se u ovom okrutnom svijetu?



Poppy je napisao/la: ›


svi koji baš vole narodnjake, baš ono, uživaju u toj glazbi, slušat će ju u autu, po doma i slično, su... hm... nešto im fali...
za one koji tu i tamo navrate na cajke zbog zajebancije, ekipe ili polugolih curica, iako tu muzike ne voli, imala bi puno više razumjevanja.


maniche je napisao/la: ›

netko je spominjao publiku na cajkama..vidim tamo bankara,odvjetnika i ostale društvene kreme kao i na svakom drugom mjestu...


i to sam već rekla... ne kažem da ti dečki ne mogu bit obrazovani, uspješni, pošteni, dobroćudni...( govorim o onim žestokim slušačima takve glazbe, a ne o onima koji samo ponekad tamo navrate...)... ali mislim da su ograničeni u određenom smislu. eto... to pomislim uvijek kad čujem kako cajke prže iz nekog auta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2007. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj sto su mi simpaticne te procjene mentalno, kulturno_isveostalo emancipiranih i prosvjetljenih, a nadasve pametnih i iskusnih (u svim pogledima) sudionika ovog naseg malog foruma..

svijet ne funkcionira svima isto.. dosta mojih prijatelja, recimo, uopce ne slusa glazbu. slusaju ono sto se pusta u birtiji u kojoj jesu. cak autom se voze s ugasenim radiom.

jesu li i taki ljudi primitivno ? jer ne kuze da je svijet lijepsi uz glazbu ?

nemeru se svi ljudi slagati ko lego kockice, slusat istu glazbu.. ali to nije razlog da budemo primitivni i jedni druge proglasavamo primitivnima.. na osnovi glazbenog (ne)ukusa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.12.2007. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›

i to sam već rekla... ne kažem da ti dečki ne mogu bit obrazovani, uspješni, pošteni, dobroćudni...( govorim o onim žestokim slušačima takve glazbe, a ne o onima koji samo ponekad tamo navrate...)... ali mislim da su ograničeni u određenom smislu. eto..


ma idemo se djelit na sve živo i neživo.
bez uvrede ali osoba koja vrši selekciju na temelju glazbenog ukusa ili neke druge osobine koja nema apsolutno nikakvo znanstveno uporište niti veze s zdravom logikom, ima ozbiljnih problema sa sobom.

Citat: › . to pomislim uvijek kad čujem kako cajke prže iz nekog auta...


ja to pomislim kad čujem bilo kakvu glazbu da trešti iz auta.to je privlačenje pozornosti bez obzira o kojoj se glazbi radi.Druga je stvar što tebe iritiraju cajke pa si na to posebno alergična Wink

netko je napisao da uopće ni nema smisla raspravljati o ovoj temi jel se inaće o ukusu ne raspravlja, pogotovo ne o glazbenom....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok...možda je malo pretjerano reć da su primitivni... nisam se u tom trenutku sjetila pogodnijeg izraza... zapravo, još uvijek ne mogu nać pravi izraz... malo ograničeni, al ne u smislu glupi, već ograničenih interesa i pogleda na život... u svakom slučaju, meni takav tip ne bi odgovarao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: