Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Forumaska kava

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasvim u redu. Nisam ni ja za objavljivanje osobnih podataka. Zato ih ni ne dajem. Ne znam odakle jednom forumašu podaci o drugom, ali moram priznati da sam, ni kriv ni dužan, i ja još odavno saznao informacije koje su na početku ovog topica objavljene. Ovo je stvar za urednike. Također sam i davnih dana pisao da ne treba dozvoliti slučajnim forumašima da ispod slika koje se na siteu objavljuju pišu imena osoba sa slika, s kim su u vezi, pa čak i brojeve telefona. O nekakvim uvredljivim komentarima da ne govorim. Osim ako se ne radi o javnim osobama!

Međutim, ono što znam o ovome jest da je netko sam počesto objavljivao tuđe osobne informacije, pa čak i svoje. Reakcija me ne čudi, kako bi se reklo, sve po zasluzi. Jer sam siguran, otkako čitam ovaj forum, da neki koji su podržali to objavljivanje, ne bi to napravili ni u kojem drugom slučaju, a nitko nije savršen.

Ako ćemo baš o svemu, imam saznanja da se neke ne izbacuje s foruma zbog povezanosti s nekima od administratora. Nadam se da to nije istina, ha, ha. No iskustvo me uči da jest, štela je uvijek znala pronaći svoj put, pa čak i na bezazlene forume.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glede i u svezi ovoga s blogom, važno je samo to da li je autor sam naveo link ili podatak o tom blogu. Ako jest, onda nema prepreka za objavljivanje istog, ako nije, onda to ipak, unatoč svemu, nije trebalo napraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na forumu postoji moderator. Neka ureduje u skladu s pravilima ponašanja na net-u.

Ni po babi ni po stričevima.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2007. 5:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Mene je naljutilo što je fatcat objavio Osmicine osobne podatke. A isto bi reagirala da se o bilo kojem drugom forumašu radi. a posebno me naljutilo što su ga neki dežurni moralisti u tome i podržali. Meni je to niže od svake uvrede.
Ono sto je u javnoj domeni je u... javnoj domeni. Na jednom drugom forumu su moji osobni detalji kao i fotka i sad recimo da se to nadje na drugom mjestu nebi mi bilo drago ali... ja sam to stavio i prema tome znao sam sto se moze sa tim dogoditi. Mislim da je "logika" tvog argumenta sto tu osobu trazi linc mob ali u tu situaciju je dosao sam.

Mogla si spomenuti isto tako da si me zamolila na lijepi nacin da taj link izbrisem... i izbrisao sam ga. Samo sto je poslije toga slijedila poruka "i citat iz istog!". Vidi se kakva reakcija slijedi kulturnom pitanju a kakva nekulturnom.

Sto se tice numerickog druga... ovo mu nije prvi forum, niti prva demonstracija verbalnog proljeva©. Pocelo je to davno prije "coporativnog" napadanja, pogledaj

DanicaV je napisao/la: ›
Na forumu postoji moderator. Neka ureduje u skladu s pravilima ponašanja na net-u.

Ni po babi ni po stričevima.
Danice ovaj forum nema moderatora. Ima samo jednu osobu koja je zagrizla vise nego moze prozvakati...

chaknoris je napisao/la: ›
Čovjeka se napadne čim je napisao post. I nema veze što je napisao, nego odmah na njega. I to nema veze s napisanim, već s njegovim prethodnim postovima i mišljenjem koje se steklo.
Mislio sam da imamo svi "ignore" opciju, pa cak i taj covijek.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat; ne slažem se s tobom, na forumu ipak vrijede drugačija pravila nego inače; javno je samo ono što forumaš otkrije o sebi tu na forumu, i to ne na forumaškim kavama, pm-ovim, pa čak ni chatu. pisalo to ili ne u pravilima foruma, postoji i nešto što se zove zdrav razum i pristojnost.

a onima koji se toliko gnjušaju da ih se uopće spominje u istoj rečenici s notorius Osmicom, predlažem da pokušaju ne preuzimat njegove obrasce ponašanja. možda pomogne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2007. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
@fatcat; ne slažem se s tobom...
Takodjer... Slozili smo se da se ne slazemo i mozemo diskusiju ostaviti na ovom mjestu.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
8.ca ima blog koji može svatko pogledati - to je tajna?

krivo. 8 nema blog. ima ga osoba xy. to što su xy i 8 zapravo jedna osoba nije bitno, jer se blog i forum međusobno ne prepliću. druga je stvar ako je osobi xy 8 nadimak u stvarnom životu. onda bi bilo jasno da stavljanjem nadimka za nick ne prikriva svoj identitet. međutim, vjerujam da nije tako. dakle, osoba xy je, što je i uobičajeno za forume ovog tipa, prikrila svoj stvarni identitet nickom iz kojega se ne može saznati tko je ta osoba zapravo. svako javno povezivanje nicka s pravim identitetom od strane treće osobe, a bez pristanka osobe o kojoj se radi, je isključivo zlonamjerno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
8.ca ima blog koji može svatko pogledati - to je tajna?

krivo. 8 nema blog. ima ga osoba xy. to što su xy i 8 zapravo jedna osoba nije bitno, jer se blog i forum međusobno ne prepliću. druga je stvar ako je osobi xy 8 nadimak u stvarnom životu. onda bi bilo jasno da stavljanjem nadimka za nick ne prikriva svoj identitet. međutim, vjerujam da nije tako. dakle, osoba xy je, što je i uobičajeno za forume ovog tipa, prikrila svoj stvarni identitet nickom iz kojega se ne može saznati tko je ta osoba zapravo. svako javno povezivanje nicka s pravim identitetom od strane treće osobe, a bez pristanka osobe o kojoj se radi, je isključivo zlonamjerno.
Ne želim nikoga braniti niti opravdavati, al čini mi se da je fatcatov point to da je dotični na ovom forumu jedan post potpisao imenom i prezimenom pa ti podatci nisu tajni.

Istina je doduše i to, da se potpisao pod drugim nickom......

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Istina je doduše i to, da se potpisao pod drugim nickom......

Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
8.ca ima blog koji može svatko pogledati - to je tajna?

krivo. 8 nema blog. ima ga osoba xy. to što su xy i 8 zapravo jedna osoba nije bitno, jer se blog i forum međusobno ne prepliću. druga je stvar ako je osobi xy 8 nadimak u stvarnom životu. onda bi bilo jasno da stavljanjem nadimka za nick ne prikriva svoj identitet. međutim, vjerujam da nije tako. dakle, osoba xy je, što je i uobičajeno za forume ovog tipa, prikrila svoj stvarni identitet nickom iz kojega se ne može saznati tko je ta osoba zapravo. svako javno povezivanje nicka s pravim identitetom od strane treće osobe, a bez pristanka osobe o kojoj se radi, je isključivo zlonamjerno.


Osoba XY svjesno isprepliće štošta, pa sad jadan ispao mučenik.
Ako počnemo raspravo o otvorenoj i upakiranoj zlonamjernosti na portalu, daleko ćemo dogurati. Na kraju, portal je samo preslika stvarnog života. Ok, u stvarnom životu imamo jedno ime i prezime, a ovdje je običaj otvoriti 5-6 nickova pa jedan služi za iživljavanje, drugi za glumljenje finoći, treći za svaki slučaj... a u slučaju osobe XY kad se posvađa sa sobom i cijelim svijetom, da nastavi pod novim nickom "pljuckati" po neisotomišljenicima.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
a onima koji se toliko gnjušaju da ih se uopće spominje u istoj rečenici s notorius Osmicom, predlažem da pokušaju ne preuzimat njegove obrasce ponašanja. možda pomogne.


Znači sad se ne slažeš s njegovim obrascima ponašanja? Ajd se odluči.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
a onima koji se toliko gnjušaju da ih se uopće spominje u istoj rečenici s notorius Osmicom, predlažem da pokušaju ne preuzimat njegove obrasce ponašanja. možda pomogne.


Znači sad se ne slažeš s njegovim obrascima ponašanja? Ajd se odluči.


logika ti šteka. nisam rekla ni da se slažem ni da se ne slažem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima nešto s čim se slažeš?
Neki obrazac ponašanja za preporučiti, možda.

Ili sve na ovom svijetu samo sprdnja jest?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, daj dosadni ste.. nadjite se lepo u petak na kafi pa to prodiskutujte f2f..

nemojte da opet pocnem o politici Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: