Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabrana pusenja?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2009. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
Ja sam vec upozorio nepusace sa posla da sredinom tjedna prestajem. U strahu iscekuju... Smile


Ma ja ću prestat pušit kad ja budem htjela, a ne kad me neki glupi zakon bude ograničavao. Naravno da ću i dalje pušit, ako ne unutra, onda na nekim terasama na kojima to bude dopušteno ili ako kojim slučajem im padne napamet zabranit pušenje i na javnom mjesu, ponosno izjavljujem da ću i dalje pušit. Ako ništa drugo, sada ću ekipu okupljat kod sebe kući, kuhat ću ja kavu i pušit ćemo do mile volje. Jbg žao mi je veliki broj ugostitelja koji će zasigurno propast...al dobro...šta je tu je.


draga moja heroina, neki ipak ne vide dalje od svog nosa i ne razumiju neke stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve gluposti...ovakve zabrane su loše...
meni još uvijek nije jasno zašto naša država uvijek djeluje represivno, a ne poticajno?!
što bi falilo recimo da je donešen zakon koji ugostiteljskim objektima koji žele zadržati pušače nabija veći porez ili stimulirati nepušačke ugostiteljske objekte manjim porezima...neeeee, mi moramo zabraniti svima

samo me zanima hoće li ukinuti zakon kad fotografi uhvate nekog "glavešinu" kako puši u saborskom kafiću, kao što su promijenili zakon o navijačima kad su uhvatili Smradanera kako ispija alkohol na stadionu....

usput, ako postoji tolika sila nepušača kojima smeta dim, a izlaze po bircevima, kako to da dosad nije otvorena sva sila kafića u kojima su vlasnici samoinicijativno zabranili pušenje?

usput, ako država dozvoljava prodaju cigareta, čemu zabrane pušenja?

jasna mi je zabrana u javnim ustanovama, bolnicama i to sve (ali to je i prije bilo obuhvaćeno zakonom), ali u kafićima mi nikako nije jasno koji kuki se država tu ima miješati? hoće nam uskoro zabraniti i ispijanje npr. žestokih pića u bircevima jer se možeš recimo jako napiti i recimo postati alkoholičar???

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje se stvarno može pročitati mnoštvo gluposti.
Od toga da mi prijatelji pire dim u lice, do toga da na terasi u birtiji ili na autobusnoj stanici smeta što drugi puše.
Zar je stvarno toliko moderno podržavati ovu zabranu. Jasno mi je za bivše pušače, oni su kao preobraćene kurve. Jasno mi je da netko ne dozvoli da mu se u autu ili stanu puši. Ali tada kao pušač neću tamo boraviti. Jasno mi je da u radnom prostoru, uredu, trgovini nije uredu pušiti. Ali birtija, gdje se prodaje alkohol i cigarete, zašto tamo. Nije tajna da ugostiteljstvo živi od ljudi koji piju i puše. Ne žive sigurno od dugog ispijanja kave i čaše ladne vode.
Zašto se nije ostavila mogućnost izbora, barem za ugostiteljske objekte. Ovaj zakon je debilana kao i onaj o radu trgovina ili o golfu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.05.2009. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la: ›
Ovdje se stvarno može pročitati mnoštvo gluposti.
Od toga da mi prijatelji pire dim u lice, do toga da na terasi u birtiji ili na autobusnoj stanici smeta što drugi puše.
Zar je stvarno toliko moderno podržavati ovu zabranu. Jasno mi je za bivše pušače, oni su kao preobraćene kurve. Jasno mi je da netko ne dozvoli da mu se u autu ili stanu puši. Ali tada kao pušač neću tamo boraviti. Jasno mi je da u radnom prostoru, uredu, trgovini nije uredu pušiti. Ali birtija, gdje se prodaje alkohol i cigarete, zašto tamo. Nije tajna da ugostiteljstvo živi od ljudi koji piju i puše. Ne žive sigurno od dugog ispijanja kave i čaše ladne vode.
Zašto se nije ostavila mogućnost izbora, barem za ugostiteljske objekte. Ovaj zakon je debilana kao i onaj o radu trgovina ili o golfu.



ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu


..ja, recimo, imam takvo razmišljanje o alkoholu, npr....sva sreća pa su ljudi različiti i imaju različite poroke... Wink

kad pijem pivo ja tebi ne štetim ako si u mojoj blizini, kad ti pušiš smeta dim. kužiš??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la: ›
Ovdje se stvarno može pročitati mnoštvo gluposti.
Od toga da mi prijatelji pire dim u lice, do toga da na terasi u birtiji ili na autobusnoj stanici smeta što drugi puše.
Zar je stvarno toliko moderno podržavati ovu zabranu. Jasno mi je za bivše pušače, oni su kao preobraćene kurve. Jasno mi je da netko ne dozvoli da mu se u autu ili stanu puši. Ali tada kao pušač neću tamo boraviti. Jasno mi je da u radnom prostoru, uredu, trgovini nije uredu pušiti. Ali birtija, gdje se prodaje alkohol i cigarete, zašto tamo. Nije tajna da ugostiteljstvo živi od ljudi koji piju i puše. Ne žive sigurno od dugog ispijanja kave i čaše ladne vode.
Zašto se nije ostavila mogućnost izbora, barem za ugostiteljske objekte. Ovaj zakon je debilana kao i onaj o radu trgovina ili o golfu.



ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Žao mi je legice što ti proturječim, ali ima stvarno logike ovo što je "nisam za" rekao/la. I meni sve ove "nepušačke spike" zvuče totalno ograničene. Zna se od pamtivjeka od kako je birtija da se tamo uvijek isključivo pilo i pušilo.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zar je stvarno toliko moderno podržavati ovu zabranu. Jasno mi je za bivše pušače, oni su kao preobraćene kurve.


naravno da je moderno ... ljudi su glupe guske koji vjeruju u sve ono sto im se servira. osjecaju potrebnu pridruziti se nekakvom pokretu i uciniti barem svoj mali doprinos za mir u svijetu i spas delfina.

i najvaznije je da su pri tome zadovoljni. izmanipulirani, ali dovoljno glupi da to ne osjete, ili im nije stalo ... a ni malo svjesni da sutra slijedi nova odluka, novi pokret, nove zabrane, nova ukidanja ljudskih prava, nove podjele. svakako, dobra metoda otkanjanja paznje s vaznijih stvari.

mene samo zanima ...koliko covjek - pusac mora biti glup da aplaudira ovakvoj odluci, koji je tolika mizerija od karaktera da mu drzava zakonom mora braniti njegove navike pa on radosno docekuje takve represivne mjere.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2009. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Pa to je i jasno, ja po birtijama izlazim sigurno duže nego što ti živiš, a pušim otprilike koliko si stara ili mlada kako se uzme.
Stvar slobode je u izboru. Kako ne želim u birtiju gdje sviraju narodnjake tako ti nemoj u birtiju gdje je gazda rekao da se može pušiti.
I to je to.
Ne brini pojavile bi se na kratko birtije u kojima se ne puši, samo bi brzo propale jer bi izgubile sve goste, koliko tvojih prijatelja puše i pije, koliko tvojih poznanika puši i pije. A koliko su nepušaći. Razmili malo. Ako su svi nepušaći onda super, jeli to kriterij da se s tobom druži??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.05.2009. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Pa to je i jasno, ja po birtijama izlazim sigurno duže nego što ti živiš, a pušim otprilike koliko si stara ili mlada kako se uzme.
Stvar slobode je u izboru. Kako ne želim u birtiju gdje sviraju narodnjake tako ti nemoj u birtiju gdje je gazda rekao da se može pušiti.
I to je to.
Ne brini pojavile bi se na kratko birtije u kojima se ne puši, samo bi brzo propale jer bi izgubile sve goste, koliko tvojih prijatelja puše i pije, koliko tvojih poznanika puši i pije. A koliko su nepušaći. Razmili malo. Ako su svi nepušaći onda super, jeli to kriterij da se s tobom druži??



to nije kriterij da se netko druzi samnom, samo je meni dosta ovog vaseg glupog balkanskog razmiljanja, boli me k.. za ugostitelje, da su malo vise skole zavrsili ne bi taj posao radili, i meni je pun k... da svaki put smrdim na pepeljaru i cim operem kosu da je mogu opet prati od smrada cigareta, a to sto ti ne izlazis na narodnjake nema uopce veze sa ovom temom, jel oprosti molim te vidim da si natukao godina,al pameti i ne bas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2009. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
boli me k.. za ugostitelje, da su malo vise skole zavrsili ne bi taj posao radili,
Aj kad moram biti bezobrazan, nemoj srat... Nakon ovakve izjave reći nekome da nije pametan, je otprilike ravno stajanju na kiši i pitati se poslije zašto sam mokar Rolling Eyes

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.05.2009. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
boli me k.. za ugostitelje, da su malo vise skole zavrsili ne bi taj posao radili,
Aj kad moram biti bezobrazan, nemoj srat... Nakon ovakve izjave reći nekome da nije pametan, je otprilike ravno stajanju na kiši i pitati se poslije zašto sam mokar Rolling Eyes


svatko ima pravo na svoje misljenje pa tako i ti na svoje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2009. 0:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
boli me k.. za ugostitelje, da su malo vise skole zavrsili ne bi taj posao radili,


Kao prvo da nema tih ugostitelja "koji nisu završili više škole" onda ne bi nitko išao na kave niti bi gdje četvrtkom, subotom i ostalim danima imali gdje izlazit. Tako da mislim da bi trebali imati više poštovanja prema tim ljudima, odnosno ne samo prema njima već i prema svim ljudima bez obzira koji posao radili ne treba nikoga podcjenjivati. Općenito u cijeloj stvari, neće tu najeb...samo ugostitelji ili mi pušači, već općenito i oni ljudi s obiteljima koji se bave uzgojem duhana a kojima je tvornica (već nekima) otkazala svoje narudžbe, isto tako mislim da ni država neće puno profitirati jer duhan ne samo što je poskupio već vjerujem da će se dosta ljudi odlučiti na prestanak pušenja što zbog poskupljenja, toliko i zabrana. I kamo to onda sve vodi?? Zadovoljstvu određenog broja građana nepušača...dok ostalo sve ispašta. U svakom slučaju pošto mi se više neda branit svoja uvjerenja u ovom topicu, samo ću za kraj reći da eto jedva čekam da zakon stupi na snagu da čisto vidim kako će sve to funkcionirati i dali će to ići zaista na bolje ili samo na gore...u svakom slučaju treba probati, pa kak bude.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.05.2009. 1:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slusaj draga moja legice kako cete vi trpiti sada tako smo mi cijelo vrijeme i sa teme cigareta se skrenilo na temu ugostitelja,a reci i sama jel ti nije smetalo kad nisi pusila,sjecam se jedne tvoje izjave kad si bila rekla ko dan danas, ja ne branim da ljudi puse, al kad se skupi 10 ljudi u jednoj prostoji to nastane pusnica,a ne prostorija,pa sjeti se kad smo isle na kavu tamo onaj neki kafic u tvrdi kad smo usle unutra dobro nismo pale u nesvijest kolko je zadimljeno bilo. meni osobno radi mog zdravstvenog stanja smeta dim jako i zasto bi ja ispastala radi drugih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.05.2009. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha...pa šta se bzvz svađate...donijet će taj zakon al neće ga provodit...ko i ono...zabranjuje se prodaja alkohola mlađim od 18 g...haha...da...baš se ne prodaje....meni svejedno oće bit zakona ili ne...ako mi negdje smrdi neću ići tamo...ako ne volim cajke...neću ić na cajke...ono što ne volim neću to radit...
AKO SAM ŽEDAN KUPIT ĆU SOKIĆ U TRGOVINI I POPITI NA PROMENADI NA NEKOJ KLUPICI I PRIČAT S PRIJATELJEM ILI NJIMA ISTO KO I U KAFIĆU,GLEDAT DRAVU I RUŽNU PAČAD I NEKOM DATI BOCU Smile ...em ću ja uživat i proći jeftinije...i još će neko drugi zaradit na meni...hehe...i šta sam još htio reć.......kad se sjetim napišem....no sve u svemu...taj zakon se neće provodit...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2009. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›

Ma ja ću prestat pušit kad ja budem htjela, a ne kad me neki glupi zakon bude ograničavao. Naravno da ću i dalje pušit, ako ne unutra, onda na nekim terasama na kojima to bude dopušteno ili ako kojim slučajem im padne napamet zabranit pušenje i na javnom mjesu, ponosno izjavljujem da ću i dalje pušit. Ako ništa drugo, sada ću ekipu okupljat kod sebe kući, kuhat ću ja kavu i pušit ćemo do mile volje. Jbg žao mi je veliki broj ugostitelja koji će zasigurno propast...al dobro...šta je tu je.

Ionako bih u iducih mjesec dana prestao: imam problema s osjetima njuha i okusa,mislim da je dosta bilo. Al cu i dalje govoriti da mi idu na kurac ljudi koji misle da su popusili silne cigarete pasivno;dajte si kupite jutarnji,navucite maske da se ne bi razboljeli i sjedite po kucama,pickice!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: