Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ispod zelenog tepiha: Biciklističke staze pokoravaju grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2008. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pricati kako zelenilo pada zbog biciklistickih staza je neozbiljno, cak i glupo, a u namjamnju ruku netocno. Zelenilo pada iz stotinu drugih razloga, a biciklisticke staze najamnji su problem te pozdravljam njihovu gradnju cak i pod cijenu rusenja nekoliko stabala...
Nije problem u tim srusenim stablima, vec u dugorocnom problemu neozelenjavanja jer se ne primjenjuje ona analagija da se za svako sruseno stablo zasadi jedno ili dva mlada...
Svako stablo u urbanoj sredini nije sveto i nikada nece biti pa niti jadne biciklisticke staze ne treba kriviti za nesto sto je iznad njih...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2008. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Pricati kako zelenilo pada zbog biciklistickih staza je neozbiljno, cak i glupo, a u namjamnju ruku netocno. Zelenilo pada iz stotinu drugih razloga, a biciklisticke staze najamnji su problem te pozdravljam njihovu gradnju cak i pod cijenu rusenja nekoliko stabala...
Nije problem u tim srusenim stablima, vec u dugorocnom problemu neozelenjavanja jer se ne primjenjuje ona analagija da se za svako sruseno stablo zasadi jedno ili dva mlada...
Svako stablo u urbanoj sredini nije sveto i nikada nece biti pa niti jadne biciklisticke staze ne treba kriviti za nesto sto je iznad njih...


kako ovo sve super i logicki zvuci ... pogotovo kad kazes NEKOLIKO Smile

da, zaista, u zadnjih par godina u osijeku je sruseno 3 (tri) stabla, pa se ne treba opterecivati s takvim glupostima.

--------------------------
@fallen-angel
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=9133

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Pricati kako zelenilo pada zbog biciklistickih staza je neozbiljno, cak i glupo, a u namjamnju ruku netocno. Zelenilo pada iz stotinu drugih razloga, a biciklisticke staze najamnji su problem te pozdravljam njihovu gradnju cak i pod cijenu rusenja nekoliko stabala...
Nije problem u tim srusenim stablima, vec u dugorocnom problemu neozelenjavanja jer se ne primjenjuje ona analagija da se za svako sruseno stablo zasadi jedno ili dva mlada...
Svako stablo u urbanoj sredini nije sveto i nikada nece biti pa niti jadne biciklisticke staze ne treba kriviti za nesto sto je iznad njih...


kako ovo sve super i logicki zvuci ... pogotovo kad kazes NEKOLIKO Smile
da, zaista, u zadnjih par godina u osijeku je sruseno 3 (tri) stabla, pa se ne treba opterecivati s takvim glupostima.

U zadnjih nekoliko godina palo je mnogo stabala, ali nisu sva pala zbog biciklistickih staza. Nemoj mi stavljati rijeci u usta jer nisam rekao da je sjeca stabala nebitna glupost, cak stovise. U mnogocemu se mogu sloziti s Jasenkom Vizentaner i uvijek sam za sto vise zelenila. No, ne zivimo na nekom prolanku, ne zivimo u sumi i grad se uvijek siri... Ne opravdavam sakacenje stabala, nikada niti necu, ali ne treba praviti dramu oko svakog stabla...
Ponavljam, nije stvar u stablima koja su pala zbog urbanizacije, problem je sto nema nove sadnje, nema novih drvoreda, nema novih parkova... To je problem, a ne izgradnja neophodnih biciklistickih staza...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
ja sam svakako za biciklističke staze, ali treba bit realan, broj biciklista preko zime drastično opada u odnosu na ljetni period i na to treba računati.

A jebote!
Opada i broj kupaca na bazenima pa ih imamo, imamo i zatvorene i otvorene...
Naravno da neces vozit bicikl za vrijeme mecave, ali infrastruktura i to dobra je osnova za popularizaciju bicikla kao alternative...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@circa

ja tebe opet ne kuzim. ti full minoriziras

evo, i sada kazes da ne treba praviti DRAMU OKO SVAKOG STABLA ??

grad se siri, to je istina ... ali neka se siri u sirinu

'razvoj' grada moze biti i gradnja ogromnog dugackog parkiralista na promenadi. ili izgradnja poslovnog objekta u parku petra kresimira. ,.... sve to moze biti urbanizacija i razvoj grada

a neophodnost biciklistickih staza je samo fraza.

jer bicikl se moze voziti i ako ne postoji biciklisticka staza

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2008. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Pricati kako zelenilo pada zbog biciklistickih staza je neozbiljno, cak i glupo, a u namjamnju ruku netocno. Zelenilo pada iz stotinu drugih razloga, a biciklisticke staze najamnji su problem te pozdravljam njihovu gradnju cak i pod cijenu rusenja nekoliko stabala...
Nije problem u tim srusenim stablima, vec u dugorocnom problemu neozelenjavanja jer se ne primjenjuje ona analagija da se za svako sruseno stablo zasadi jedno ili dva mlada...
Svako stablo u urbanoj sredini nije sveto i nikada nece biti pa niti jadne biciklisticke staze ne treba kriviti za nesto sto je iznad njih...


kako ovo sve super i logicki zvuci ... pogotovo kad kazes NEKOLIKO Smile
da, zaista, u zadnjih par godina u osijeku je sruseno 3 (tri) stabla, pa se ne treba opterecivati s takvim glupostima.

U zadnjih nekoliko godina palo je mnogo stabala, ali nisu sva pala zbog biciklistickih staza. Nemoj mi stavljati rijeci u usta jer nisam rekao da je sjeca stabala nebitna glupost, cak stovise. U mnogocemu se mogu sloziti s Jasenkom Vizentaner i uvijek sam za sto vise zelenila. No, ne zivimo na nekom prolanku, ne zivimo u sumi i grad se uvijek siri... Ne opravdavam sakacenje stabala, nikada niti necu, ali ne treba praviti dramu oko svakog stabla...
Ponavljam, nije stvar u stablima koja su pala zbog urbanizacije, problem je sto nema nove sadnje, nema novih drvoreda, nema novih parkova... To je problem, a ne izgradnja neophodnih biciklistickih staza...


U Školskoj ulici i ispred kina Uranija nema biciklističke staze... ali ipak imamo čačkalice umjesto stabala...nadam se samo da cemo dozivjeti da ih vandali ne slome i da izrastu u neko stabalce - to je jos veci problem o kojem je g. Vizentaner ranije pisala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.12.2008. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
a neophodnost biciklistickih staza je samo fraza.

jer bicikl se moze voziti i ako ne postoji biciklisticka staza

I automobil se moze vozit bez cesta.
Kupis Ladu Nivu i udri preko polja... No, kako ne bi bili blatnjavih cipela izumili smo beton, asfalt i ostala zla urbanih sredina...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2008. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
ja sam svakako za biciklističke staze, ali treba bit realan, broj biciklista preko zime drastično opada u odnosu na ljetni period i na to treba računati.

A jebote!
Opada i broj kupaca na bazenima pa ih imamo, imamo i zatvorene i otvorene...
Naravno da neces vozit bicikl za vrijeme mecave, ali infrastruktura i to dobra je osnova za popularizaciju bicikla kao alternative...


moj post je bio komentar na tezu forumaša koji tvri da će biciklistički promet rasteretit automobilski. ja tvrdim da to vrijedi samo u ljetnom periodu. drugu polovicu godine možemo bicike zaboravit. a prilikom planiranja prometa treba računat na najgori scenarij, odnosno najveće prometne gužve.

time nisam htjela reć da biciklističke nisu potrebne, naprotiv, pimjetila sam da sve veći broj ljudi koristi bicikl kao prijevozno sredstvo, ali ponavljam samo pola godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toma_os je napisao/la: ›
Ljudi moji, jučer i danas u ulici Cara hadrijana od križanja sa Svačićevom do zapadnog ulaza u bolnicu porušilo sve živo drveće...


Evo "telegentno" obrazlozenje zasto:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=101544
Evil or Very Mad Miro i Boro rade kak im se kazhe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo danas se vozao gradom-porušeno kod bolnice i odmah zasađeno novo, u gundulićevoj već nagodinu će to biti pristojna stabla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2008. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › evo danas se vozao gradom-porušeno kod bolnice i odmah zasađeno novo, u gundulićevoj već nagodinu će to biti pristojna stabla


dogodine ??? pa nisu to macuhice

pa vidi ... ja sam ti bio titov pionir i sjecam se kad se na promenadi sadilo 88 stabala za druga tita.

to je sad vise od 30 godina. ... e vidis, ... sad to drvece izgleda pristojno, i sada tek odrastao covjek moze bez saginjanja proci ispod krosnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

karikiram naravno!
ono što je bitno je da su posađena nova stabla koja će narasti za par godina i to je to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2008. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › karikiram naravno!
ono što je bitno je da su posađena nova stabla koja će narasti za par godina i to je to!


ma kakvih par godina ? o cemu ti pricas

pa javoru treba 50 godina da naraste

grad je unakazen za iducih 50 godina !!!!

pola nas ce pokrepati dok te ulice ponovo ozelene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de preseli se u šumu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2008. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morat cu ... od kako si ti i slicni tebi migrirali u grad, ima mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: