Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ispod zelenog tepiha: Biciklističke staze pokoravaju grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2008. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nave je napisao/la (Pogledaj post): ›
toma_os je napisao/la: ›
Ljudi moji, jučer i danas u ulici Cara hadrijana od križanja sa Svačićevom do zapadnog ulaza u bolnicu porušilo sve živo drveće...


Evo "telegentno" obrazlozenje zasto:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=101544
Evil or Very Mad Miro i Boro rade kak im se kazhe...

Majmuni! Bio sam tamo više puta ovaj prošli tjedan, gro tih stabala je bio zdrav, istina krošnje su loše ali to se moglo riješti kroz 2-3 godine, ovako otišlo sve u...
Jebiga, pare se peru i moraju se opravdati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ramika
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2008. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toma_os je napisao/la: ›
Ljudi moji, jučer i danas u ulici Cara hadrijana od križanja sa Svačićevom do zapadnog ulaza u bolnicu porušilo sve živo drveće...

Rade brzo, ako se netko i usprotivi, nema koristi- posao je obavljen...bespovratno...
Eto, otišli su i kesteni kod Merkatora..
Još sam im se ljetos divila...bili su prekrasni...

_________________
Idea Idea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ramika
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2008. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije to kao nekad, kad se najavilo rušenje Zrinjevca, išle peticije i karikature, pa se građani zavezali za stabla... i spriječili rušenje 90 stabala... i eto stabla su još su tamo...

_________________
Idea Idea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2008. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko kostaju trupci:
http://www.suma-ss.hr/63.html

meni su ove brojke pobudile pokvarenu mastu Shocked Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2008. 3:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to oni poticu akciju kupujmo hrvatsko...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2008. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Nije problem u tim srusenim stablima, vec u dugorocnom problemu neozelenjavanja jer se ne primjenjuje ona analagija da se za svako sruseno stablo zasadi jedno ili dva mlada...


Ali primjenjuje se. Na nekim mjestima odmah zasade, a na nekima kasnije.
Mislim da pojedinom drveću ne treba 50 godina na izraste, dovoljeno je puno manje.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cicomis
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2008. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je i prije ovoga vukovarska izgedala odvratno sivo, uvijek je bilo prašine i smrada automobila.
živjela sam tamo i išla pješice do centra i mogu reći da me ljeti te breze nisu baš štitile od sunca. što ne znači da odobravam rušenje. iako, nije mi jasno zašto se u nekim djelovima grada na mjestu porušenog drveća sade opet breze kad je toliko osoba alergično na njih? i zašto se ne posadi neko brzorastuće drveće? postoji drveće koje raste i metar godišnje. zašto to nitko nije uzeo u obzir? a moglo se i drugačije. moglo se recimo nogostup na lijevoj strani prenamijeniti u biciklističku stazu, a desni ostaviti pješacima? onda bi pješacima bila tlaka hodati 20 metara dalje dok prijeđu cestu. ma uvijek nekome nešto smeta. jednima drveće, drugima beton, trećima božićna drvca...

i zašto pješaci hodaju po biciklističkim stazama, kad je 5 cm dalje pješačka? uz dravu, u onom parku kod školjke, kod pijaca (kod t-coma)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2008. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, ja sam alergična i na ostalo, a ne samo na brezu, ali meni ne smeta, volim drveće i zelenilo, a alergiju liječim tabletama.
I recimo, ispred OLT-a također pješaci hodaju biciklističom, bicikli voze pješačkom... izgleda prilično kaotično kad se obilaze svi na tim dvjema stazama.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cicomis
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2008. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Gle, ja sam alergična i na ostalo, a ne samo na brezu, ali meni ne smeta, volim drveće i zelenilo, a alergiju liječim tabletama.
I recimo, ispred OLT-a također pješaci hodaju biciklističom, bicikli voze pješačkom... izgleda prilično kaotično kad se obilaze svi na tim dvjema stazama.


kod olta mi je jasno zašto pješaci hodaju biciklističkom kad pada kiša pa nitko normalan ne bi hodao ješačkom stazom dok mu po glavi cure slapovi s potrganog oltovog krova. samo čekam jednog dana da se komad odlomi i nekoga poklopi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2008. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cicomis je napisao/la (Pogledaj post): › a moglo se i drugačije. moglo se recimo nogostup na lijevoj strani prenamijeniti u biciklističku stazu, a desni ostaviti pješacima? onda bi pješacima bila tlaka hodati 20 metara dalje dok prijeđu cestu. ma uvijek nekome nešto smeta.

jel onda kad stanari s lijeve strane idu npr izbacit smeće moraju sjest na bicikl?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cicomis je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Gle, ja sam alergična i na ostalo, a ne samo na brezu, ali meni ne smeta, volim drveće i zelenilo, a alergiju liječim tabletama.
I recimo, ispred OLT-a također pješaci hodaju biciklističom, bicikli voze pješačkom... izgleda prilično kaotično kad se obilaze svi na tim dvjema stazama.


kod olta mi je jasno zašto pješaci hodaju biciklističkom kad pada kiša pa nitko normalan ne bi hodao ješačkom stazom dok mu po glavi cure slapovi s potrganog oltovog krova. samo čekam jednog dana da se komad odlomi i nekoga poklopi.


A kad ne pada kiša??? Staza je dovoljno široka da ne moraš hodati uza zid.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: