Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Samo reci ne-a kako?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2007. 15:05 
Naslov: Warning ! Samo reci ne-a kako?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me da li ste imali iskustava sa riješavanjem ovisnosti? (pri ovome mislim na one obične ovisnosti tipa cigara i tog...) kako se toga riješiti? ja se planiram riješiti jedne od svojih mnogobrojnih, a ne znam odakle bih počela... Rolling Eyes

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.09.2007. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a te ovisnosti su?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.09.2007. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam prije dvije godine saznala da mi stari ima rak pluća,život mi se promijenio iz korjena...
Medjutim,trpila sam to koliko sam mogla do prije par tjedana...i onda sam saznala da je još gore od gorega stanje i još k tome sto ostalih problema i počela sam uzimati helexe za smirenje...ajde ono jedan ali znala sam po 4-5 komada uzet,bila sam ko napušena,sve mi je bilo usporeno,ništa nisam jela... samo spavala i cugala...
nisam si mogla pomoći,ispričavam se svima koji me znaju...zbog ovoga...nisam takva inače...rekla sam si dosta bi bilo,baci te tablete možeš i bez njih....i eto ne pijem već tjedan dana,zato cugam već tih 10dana bez prestanka...žao mi je...uništavam si život,a ne mogu si pomoći Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.09.2007. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam bez mobitela bio tjedan dana, i tu sam shvatio da mi apsolutno netreba kao šta sam mislio, i da se može preziviti bez njega. Tako da se mogu odreći svega što mi smeta.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ja to obično kaže djelima ne riječima

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la: ›
pa ja to obično kaže djelima ne riječima

šta ono kao baciš sve što bi te moglo podsjećati na to.. ? kak misliš - djelima? konkretiziraj, molim te

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
Zanima me da li ste imali iskustava sa riješavanjem ovisnosti? (pri ovome mislim na one obične ovisnosti tipa cigara i tog...) kako se toga riješiti? ja se planiram riješiti jedne od svojih mnogobrojnih, a ne znam odakle bih počela... Rolling Eyes

samo moraš imati jaku volju da se toga riješiš i podršku nekoga tko ti je važan u životu..
vjeruj, ja sam se riješila puno teže ovisnosti nego što su pljuge..
za nešto više ako želiš znati, a i ti @legice može na PM..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovisna sam o kapima za nos, jer se često začepi i sjebani su mi sinusi. ljetos ih jednu večer jednostavno samo nisam stavila.. i tako je ostalo par tjedana... nisam mislila da će ići tako lako. samo sam se, nažalost, ponovno navukla čim sam se prvi put prehladila... ne znam kako vi, ali do kraja života ne bih uspjela zaspati sa začepljenim nosom osijek031.com smile
e da, od kad sam otvorila topic o coca coli, nisam ju pila uopće Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ovisna sam o kapima za nos, jer se često začepi i sjebani su mi sinusi. nisam mislila da će ići tako lako. samo sam se, nažalost, ponovno navukla čim sam se prvi put prehladila...

dobro, ne znam sad da li se to može nazvati ovisnošću, s obzirom da nije štetno za zdravlje.. (ako se pretjerano i bezrazložno ne koristi)

CatCloe je napisao/la: ›
e da, od kad sam otvorila topic o coca coli, nisam ju pila uopće Cool

ok, o ovome se može biti ovisan.. kao i o junk food-u..

Možda se sad i ja odviknem, kad sam otvorila topic o tome Wink

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam ovisna o maskari,,,obožavam maskaru i ne želim je se riještit,,,uvijek imam maskaru na trepavicama : ,,,čak i ako idem van u trendži,,...čak volim i kada mi se razmaže pa izgledam onako sjebano,,,:nyam...i ako ju slučaike zaboravim,,,recimo jednom godišnje,,,ne osjećam se dobro,,,kao da sam zaboravila nogu ili tako nešto...no međutoa moram se pohvaliti da sam se rješila odvratnih smrdljivih cigareta,,,jedan vikend sam bila vani i prepušila se, kako to već biva,,,,probudila sam se u nedjelju u 7 ujutro i kontam idem se ustat i suhati kavicu i zapalit,,,i shvatim da nemam cigareta,,,,nedjelja, 7 ujutro, ništa ne radi,,,i onda sam si rekla,,idem sada prestat pušit i ako ne uspijem nikada više neću pokušat prestat,,pomirit ću se da sam pušač do kraja života....srećom, prehladila sam se, počela kašljat i boljelo me grlo pa mi se par dana nije tražila cigareta i u biti sam tu najgoru krizu prošla u bolesti,,,,smješne stvari su mi se poslije događale,,,znala sam se budit nakon 3 mjeseca s okusom najfinije cigarete u ustima,,,,,predivnog okusa....sanjala sam cigarete...ali i kada mi je došla želja za pljugom, ako radiš nešto, ubro zaboraviš,,,ako sjediš i misliš kako bi pušila,,,onda ništ od toga,,,i još nešto,,,,to je borba do kraja života,,,,,nikada ne mislim prestala sam i gotovo,,,cigareta je moj demon,,,,znam zapalit s curama uz cugu, ali to je to,,,obično i kašljem par dana poslije toga pa me ni ne vuče pretjerano,,,,jedan čovjek je rekao kada su ga ponudili cigaretom: hvala, prestajem...kada su ga pitali koliko nije zapalio, on je odgovorio : 10 godina,,,,,i to je zaista tako, borga za cijeli život,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2007. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
moram se pohvaliti da sam se rješila odvratnih smrdljivih cigareta,,,jedan vikend sam bila vani i prepušila se, kako to već biva,,,,probudila sam se u nedjelju u 7 ujutro i kontam idem se ustat i suhati kavicu i zapalit,,,i shvatim da nemam cigareta,,,,nedjelja, 7 ujutro, ništa ne radi,,,i onda sam si rekla,,idem sada prestat pušit i ako ne uspijem nikada više neću pokušat prestat,,pomirit ću se da sam pušač do kraja života....srećom, prehladila sam se, počela kašljat i boljelo me grlo pa mi se par dana nije tražila cigareta i u biti sam tu najgoru krizu prošla u bolesti,,,,smješne stvari su mi se poslije događale,,,
znala sam se budit nakon 3 mjeseca s okusom najfinije cigarete u ustima,,,,,predivnog okusa....sanjala sam cigarete...ali i kada mi je došla želja za pljugom, ako radiš nešto, ubro zaboraviš,,,ako sjediš i misliš kako bi pušila,,,onda ništ od toga,,,i još nešto,,,,to je borba do kraja života,,,,,nikada ne mislim prestala sam i gotovo,,,cigareta je moj demon,,,,znam zapalit s curama uz cugu, ali to je to,,,obično i kašljem par dana poslije toga pa me ni ne vuče pretjerano,,,,jedan čovjek je rekao kada su ga ponudili cigaretom: hvala, prestajem...kada su ga pitali koliko nije zapalio, on je odgovorio : 10 godina,,,,,i to je zaista tako, borga za cijeli život,,,


ajde de, svaka čast.. znači, samo tako si prestala? bez onih flastera, žvakaći i fora?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam koristila ništa,,,,,to mi je stvarno bio izazov,,,,,isto bih rekla, možda nekome pomogne,,,,na papir sam stavila sve razloge zbog kojih bih prestala,,,,ali moje intimne razloge jer svi znamo da zdravlje i novac nisu na žalost presudni,.,,,svaki dan sam si od jutra ponavljala jedan razlog...probajte,,možda vam se čini smiješno,,,ali pomaže,,,e ida prpremite se nato da ćete dobit kilograme,,,,,neizbježno,,,ali sve sto vrati na svoje,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2007. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okus cigarete je sve samo ne fin i divan. Naprotiv.
Hvalevrijedna je svaki pokušaj ostavljanja cigareta. Srećom se nikad nisam bavio pušenje cigareta, mogu samo prenijeti što su mi drugi ljudi rekli kako su prestali. Jednostavno nisu više pušili. Nikakve žvake, flasteri, postepeno prestajanje, ništa ne pomaže nego jednostavno kažeš da nećeš više i basta! Normalno da će biti bad par dana dok se tijelo privikne (dio ovisnosti je fizički, a dio psihički) na promjenu, ali poslije toga je sve ok. Ako imaš dobru motivaciju i razlog, onda ne bi trebao biti problem.
Samo nemoj početi manijakalno jesti zato što nemaš što raditi sa sobom Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › ovisna sam o kapima za nos, jer se često začepi i sjebani su mi sinusi.
Nisi ti ovisna samo o otcepljenom nosu, kod dobrog dijela kapi za nos se kao aktivni sastojak koristi efedrin (ephedrine), za kojeg je dokazano da stvara fizicku ovisnost (djeluje poput amfetamina i znalo se dogadjati da se picani "pucaju" kapima za nos) i s duljom upotrebom ostecuje mozak. Stoga obrati paznju ima li u tvojim kapima efedrina... ;-)

Citat: › e da, od kad sam otvorila topic o coca coli, nisam ju pila uopće Cool
Pametno, ja sam ju prestao piti nakon sto mi je jedna spremacica u bivsoj firmi rekla da ona colom cisti WC kad joj ponestane sredstva za ciscenje.

Cudi me da nisam i ranije, nakon svih onih pogledanih edu-filmova gdje uronjena ljuska jaja omeksa, meso se raspadne, zub pocrni...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
ovisna sam o kapima za nos, jer se često začepi i sjebani su mi sinusi. nisam mislila da će ići tako lako. samo sam se, nažalost, ponovno navukla čim sam se prvi put prehladila...

dobro, ne znam sad da li se to može nazvati ovisnošću, s obzirom da nije štetno za zdravlje.. (ako se pretjerano i bezrazložno ne koristi)
itekako je štetno za zdravlje i uništava nosnu sluznicu. također itekako izaziva ovisnost, a zbog nekih vrsta kapi sepada na doping testu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: