Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poznajete li ovisnika?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad smo već kod drogiranja...jel poznajete neku osobu iz svog privatnog života koja se bode,šmrče ...? Kako se ponašate prema njemu7njoj?
Ja moram priznat da ne poznajem ili bar mislim da ne poznajem! A što se tiče samih droga, NIKAD nisam došla u priliku da je probam. Što znači da Nikad nitko nije došao do mene i ponudio mi ili konzumirao blizu mene.
Ah Bože, kad sam ja dobra curica... Smile

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jako dobro znam nekolicinu ljudi koji gutaju bombončiće i šmrču.... nikada mi nije palo na pamet ni probati, uopće me to ne privlači. a što se odnosa prema njima tiče, ni najmanje ne doživljavam to što rade..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poznam njih nekoliko sto su na igli,meni je prestrasno uopce biti u njihovom drustvu,ne zato sto se bojim ili slicno vec kada ih gledam razmisljam sto se događa u njihovim glavama da sami sebi tako upropastavaju zivot.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.07.2007. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam jednoga lika što se od 14 godine pucao sa bombončićima, lik je totalno izgorio, baš se vidi da se gubi, pričaš s njim nešto, i usred priče počne pričati neku treću temu.
Sam mi je priznao da je počeo iz dosade i zbog društva.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam ništa protiv ijdnog poroka čovjeka dok god ima kontrolu nad njim,,,,dakle neda papaju bonkose, vuku, ali igla no no no,,,,ne to radit,,,to ne dobro,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam više ljudi, za jednog znam da se drogira preko 20-tak godina...prevelika štta je za njih sve..bili su to ljudi sa budućnošću- tako se kaže
nedavno sam srela legu...gledam ga..sjena od čovjeka,totalno propao..šteta..imao je sto prometnih, uvijek je netko poginuo,on se izvukao..kažem mu daj buraz probaj se srediti...užas,on gleda kroz mene..strava

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nažalost, znam jako puno ljudi koji se mogu okarakterizirati kao ovisnici, iako oni sam to nikada ne bi priznali. Među mladima je uobičajeno mišljenje da si ovisnik ak si na horsu, a zapravo puno hašišara pokazuje znakove ovisnosti. Činjenica da trava i haš ne razvijaju jaku fizičku ovisnost nimalo ne umanjuje psihosocijalne efekte konzumacije tih supstanci. Ima neka stara izreka koja kaže :-"ako želiš postići ništa u životu počni pušiti travu" , i smatram da je to istina. Iako i sam povremeno konzumiram lake droge, smatram da se taj problem uvelike umanjuje pred problemima ovisnosti opijatima.
Učestalo korištenje trave, haša, tripa i ostalih halucinogena izvitoperuje realnu sliku na svijet.
Ponekada hašišari pokazuju slično ponašanje kao i ovisnici o heroinu-povlačenje u osamu i konzumiranje supstance samo zbog efekta, dok su razlozi zbog kojih su počeli (društvo, zajebancija, smijeh itd) s drogom zaboravljeni. Većina tih poznanika, kad pokušaju voditi normalni razgovor, govore o efektima konzumiranja, načinima nabave, stanja na tržištu narkotika. Svaki drugi,možda socijalno prihvatljiviji razgovor, nisu sposobni voditi.
Ono što me naviše ljuti je što je konzumiranje alkohola i cigareta, društveno prihvatljivo, čak u većini slučajevima i socijalno uvjetovano.
Djeca pušača najčešće postaju i sami pušači. Povraća mi se kada vidim da dijete(unatoč zakonskim zabranama) kupuje roditeljima cigarete u kiosku.
Prije neki dan sam u konzumu, na blagajni, vidio djevojčicu koja je vukla u košari 6 litrenih boca piva. Pitali smo je za koga je, kaže za tatu Sad
Nisam emotivac, rijetke me stvari mogu rastužiti ili rasplakati ali u tom mi je trenutku bilo mučno. Zamislio sam si debelu stoku pred televizorom, u usranoj potkošulji, kako iz novčanika izdvaja novac za pivo.Sebi nije ništa kupila.
6 boca =6 kila. Ona nije mala više od 30-35 kg. Mala žgoljava curica...stoci nosi petinu svoje težine na ne znam koji kat zgrade na Jugu2 po 39 stupnjeva...ako to smeće ima 100 kg, reciprocitet bi bio 20 kg!
Trebalo bi mu glavu tuči o beton i objasniti mu tu računicu Sad
Njemu se nije dalo, prevruće mu je...poslao je nju zato.
Ona će vjerovatno odrasti uvjerena da je to normalno... i tako će njena djeca biti odgajana.

Pušim cigarete, pijem alkohol, pušim i travu.
Umjeren sam u tome(u cigarama ne, priznajem:-)
Ne bi mi palo na pamet da si djete pošaljem po pepeljaru, kutiju cigareta ili slično, pokušavam prestati da ne budem loš uzor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

p.s. sorry za dugi post:-)
inače sam jezgrovitiji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj..
meni je žalosno što je postalo normalno da svi bar jednom probaju pušit travu...
i onda oni,koji ju konzumiraju vrlo često me uvjeravaju kako je to super,da ne izaziva ovisnost, i da ne ostavlja nikakve posljedice..samo vi dajte.
išla sam u osnovnu s likom koji je već tada bio na praxitenima eto tak, iz fore..
danas je osušen,ima 45 kila i njemu to super. ostao je isti kao i prije-boli ga briga za školu i život,kao što kaže "idem svijetom,drogiram se i pravim djecu"
e pa ak ti je to super,samo naprijed. popričam s njim na ulici,ali sve se svede na sranje o alkoholu,bombončićima i ostalom..
žalim ga, ali takvima je jednostavno nemoguće pomoći.

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bekemen
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: U komšiluku...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 15:14 
Naslov:  Re: Poznajete li ovisnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam ja jednog, vozi kola hitne pomoći Razz Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:58; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la: ›
Prije neki dan sam u konzumu, na blagajni, vidio djevojčicu koja je vukla u košari 6 litrenih boca piva. Pitali smo je za koga je, kaže za tatu Sad
Nisam emotivac, rijetke me stvari mogu rastužiti ili rasplakati ali u tom mi je trenutku bilo mučno. Zamislio sam si debelu stoku pred televizorom, u usranoj potkošulji, kako iz novčanika izdvaja novac za pivo.Sebi nije ništa kupila.
6 boca =6 kila. Ona nije mala više od 30-35 kg. Mala žgoljava curica...stoci nosi petinu svoje težine na ne znam koji kat zgrade na Jugu2 po 39 stupnjeva...ako to smeće ima 100 kg, reciprocitet bi bio 20 kg!

prejebeno strašno... muka mi je od takvog odnosa prema djeci. slažem se da bi lika trebalo vući autom po asfaltu par blokova... fuj, nemam što drugo reći.
muka mi je inače i kad vidim ljude koji hladno puše zatvoreni u autu s vlastitom djecom... mislim i u stanu je tako nešto užas, ali u tom malom prostoru naročito dolazi do izražaja.. tako nešto bi trebalo zakonski kažnjavati i zabraniti prije nego pušenje u kafićima!
nepušač sam i dim mi smeta, ali kontam ako netko ne želi, njegov je izbor hoće li doći u zadimljeni kafić ili neće, ali to dijete nema izbora!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 17:14 
Naslov:  Re: Poznajete li ovisnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako među ljudima koji su mi bliski ili čak ako su mi tek poznanici ima ovisnika, ja to ne znam, barem što se tiče droge (iako, kad bolje razmislim, znam nekolicinu ljudi koji toliko duvaju travu da je to nevjerojatno i već patetično s obzirom na godine u kojima su).
Znam da je naivno, ali te su stvari uvijek bile daleko od mene, neki drugi nepoznati svijet, jebiga ja još uvijek ne mogu zapamtit na što se odnosi "žuto" a na što "bijelo" osijek031.com smile
Ovisnike o alkoholu... njih poznajem.

Što se tiče toga da ljudi počinju s tim sranjima zbog društva... to je bullshit. Kao i mnogi, i ja sam u recimo srednjoj školi imala izrazito nisko samopoštovanje, bila sam nesigurna i tak to, ali svejedno mi nije padalo na pamet pušiti, opijati se ili drogirati kako bih osjećala pripadnost. I onda su me zafrkavali zbog toga i stalno me nudili koječime kao zašto sam partibrejkerica uvijek, i danas zna biti tako, al bez problema ih sve stjeram u k***c Mr. Green

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissConception je napisao/la: ›
jebiga ja još uvijek ne mogu zapamtit na što se odnosi "žuto" a na što "bijelo" osijek031.com smile
hahaha mislila sam da sam jedina na svijetu osijek031.com smile
onda mi je sestra objasnila - zamisli se s perijem u nosu, jer si šmrkala kokoš... e vidiš - koka se šmrče i ona je bijela. sa žutim se bodeš... i tako zapamtih osijek031.com smile ..nadam se da sam dobro napisala osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2007. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissConception je napisao/la: ›
jebiga ja još uvijek ne mogu zapamtit na što se odnosi "žuto" a na što "bijelo" osijek031.com smile
hahaha mislila sam da sam jedina na svijetu osijek031.com smile
onda mi je sestra objasnila - zamisli se s perijem u nosu, jer si šmrkala kokoš... e vidiš - koka se šmrče i ona je bijela. sa žutim se bodeš... i tako zapamtih osijek031.com smile ..nadam se da sam dobro napisala osijek031.com smile

Ahahahahahahaha... osjećam se ko klinka od 7 godina kojoj se sve mora crtati Very Happy al ako sad ne zapamtim, onda nikad neću Smile

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: