Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poznajete li ovisnika?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

khm... zaboravih napisati... imam, naime, mlađu sestru osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2007. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la: ›
Učestalo korištenje trave, haša, tripa i ostalih halucinogena izvitoperuje realnu sliku na svijet.
Ponekada hašišari pokazuju slično ponašanje kao i ovisnici o heroinu-povlačenje u osamu i konzumiranje supstance samo zbog efekta, dok su razlozi zbog kojih su počeli (društvo, zajebancija, smijeh itd) s drogom zaboravljeni. Većina tih poznanika, kad pokušaju voditi normalni razgovor, govore o efektima konzumiranja, načinima nabave, stanja na tržištu narkotika. Svaki drugi,možda socijalno prihvatljiviji razgovor, nisu sposobni voditi.


Ja sam bio hašoman, ostao blagi (zbog stanja na tržištu marice, jelte Very Happy).
Nisam počeo konzumirati radi društva, već radi efekta, kao i svi koje znam, a konzumenti su. Koliko je meni poznato, drugi razlozi konzumiranju bilo koje psihoaktivne supstance ne postoje...
Uglavnom, među sobom (u društvu) vodimo najnormalnije rasprave o glazbi, filmu, knjigama... Ponekad rasprava skrene na koji članak u novinama o pijanim manijacima po birtijama (ponekad se to i uživo dogodi) i tek onda počinjemo raspravu o tome koliko je iskrivljena percepcija društva s obzirom na neke stvari. I to ne u smislu izjednačavanja supstancija pred zakonom, već u onom etičkom...
Istina je da sam prvi joint popušio sa 18 god (ravno navršenih), jer me do te dobi nitko (od meni poznatih) nije htio ni ponuditi.
Ono što je mene šokiralo bila je činjenica da sam jednom prilikom travu kupio od srednjoškolca. Tijekom velikog odmora, pred ulazom u školu.
A što se tvog društva tiče flatline, čini mi se da su dobrano izgorili. S THC-om samo oprezno, jer vuče na smirenje i 0 misaone aktivnosti, a zapravo je jedna od najboljih 'mozgalica', uz kofein, guaranu i taurin (da,da,znam ih sve ;-))...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›

A što se tvog društva tiče flatline, čini mi se da su dobrano izgorili. S THC-om samo oprezno, jer vuče na smirenje i 0 misaone aktivnosti, a zapravo je jedna od najboljih 'mozgalica', uz kofein, guaranu i taurin (da,da,znam ih sve ;-))...

uff, nisu mi već dugo društvo jer sam zaključio da su "stali".
ljudi od 30 g što žive sa starcima?
Smile
što kažu curi kada trebaju guziti? stenji tiše da mama ne čuje???

što se tiče mozganja, i mozgalica, znaš i sam da puno trave dovodi do stanja kada samo mozgaš i niš drugo Smile

...ali kužim da si vikendaš pa vjerovatno nemaš više takvih problema. Prije nekoliko godina sam se suočio s time da sam, napušen normalno, čitao dvije knjige dnevno- što je super. Ono što nije super je da nakon 10 minuta, ali doslovce 10 minuta:-) nisam znao nabrojati 3 lika iz knjige. I tako par tjedana, impresivan segment Polarisove biblioteke pročitan, a u mozgu -niš' Smile

Jedan dio posla koji radim je dijelom intelektualno intenzivan. Kada sam u tom , nazovimo ga "filmu", standardna šem mi je bila joint, turska kava(jako produžena sa puno šećera i mlijeka) i ništa za jesti. Nakon prve noći ufuram se u taj... hmmm...nervozno-opušteni film i radim. I tako po tri dana sa, možda 2-3 sata sna ukupno. Posao bude gotov ali mozak je "mush", kako bi amerikanci to rekli. I onda tjedan dana odmaranja. Imam poznanike kojima je to ritam kojim rade konstantno i uvjereni su da su produktivni. Smile
Osim posla, priznajem da uživam u kombinaciji :trava+glazba.
Volim svirati napušen i petak navečer mi je posljednjh godina bio rezerviran za to...poslje toga normalno seks Smile
Ples i seks su isto prva liga.
Kad tako složim stvari, ispada da bi trebao biti napušen non-stop jer mi je sve draže napušenom nego "čistom"Smile
Upravo mi je to nekada davno bila furka, i vjerovatno gore spomenuti tako razmišljaju, samo što su u svemu otišli predaleko..sve je izgubilo svoju čar...
ostalo je
bazooka_joe je napisao/la: ›
0 misaone aktivnosti
, i želja da sve bude kao prije.

Zato sam smanjio ontenzitet pušenja...sve je, naime, postalo dosadno i prazno. Smile


samim tim što svesno kontroliram konzumiranje, smatram da nisam ovisan o travi.

Ili nisam u pravu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je da sam vikendaš. Nekada sam znao biti high tijekom posla, no pomalo sam si počeo ličiti na radnika na nekakvoj plantaži koji žvače koku i bere banane. Dan za danom. Jednostavno ne volim biti napušen dok radim, učim, čitam... Meditacija o naučenom, priučenom ili doživljenom druga je spika i nju volim raditi u 'drugim' stanjima svijesti na biranim mjestima i u biranom društvu.
A za ljude u 30-tima koji žive sa starcima si apsolutno u pravu. Mogu drugi govoriti štogod žele (financije, bla, bla), ali presudan čimbenik je manjak motivacije koji proizlazi iz (zlo)uporabe psihoaktivnih supstanci. O laganoj depresiji, malaksalosti i mentalnoj ravnici da ne govorim...
Eto, valjda će mlađi članovi foruma nešto naučiti od starih hašišara... ;-) Moš' mislit'...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile
od posta"poznajete li ovisnika" smo napravili
"ispovjedi bivših hašišara"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
čiopa
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poznajem li ovisnika?
kolko ja znam ne!
a kolko ne znam eeeeeeeeeeee ?!?!

_________________
The sum of the intelligence on the planet is a constant. Population is growing.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj e daj molim te koja je to stara izreka .ADO ŽELIŠ POSTIĆ NIŠTA U ŽIVOTU POČNI PUŠIT TRAVU,,,ma de molim te ,,,,pa ovo j eprestrašno,,,čija je to poslovica? stara šiptarska možda????,,,,lego sereš...

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la (Pogledaj post): › ma joj e daj molim te koja je to stara izreka .ADO ŽELIŠ POSTIĆ NIŠTA U ŽIVOTU POČNI PUŠIT TRAVU,,,ma de molim te ,,,,pa ovo j eprestrašno,,,čija je to poslovica? stara šiptarska možda????,,,,lego sereš...


da, ne ide tako imaš pravo... kontam da ide :"ako želiš da ti ovako izgledaju postovi,počni jesti tramale i normabele, žlicom, ujutro"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la (Pogledaj post): › ma joj e daj molim te koja je to stara izreka .ADO ŽELIŠ POSTIĆ NIŠTA U ŽIVOTU POČNI PUŠIT TRAVU,,,ma de molim te ,,,,pa ovo j eprestrašno,,,čija je to poslovica? stara šiptarska možda????,,,,lego sereš...


da, ne ide tako imaš pravo... kontam da ide :"ako želiš da ti ovako izgledaju postovi,počni jesti tramale i normabele, žlicom, ujutro"


mišljenja sam da je flatline u pravu,tako ta poslovica ide

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

flat kisss

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"AKO ŽELIŠ POSTIĆ NIŠTA U ŽIVOTU POČNI PUŠIT TRAVU"
totalno se slažem s time pljugo sam 4 godine svaki dan. Na onom mjestu di sam prvi dan sjeo i zapalio frulu, na tom istom mjestu sam se našao 4 godine poslje, dobro završio sam školu ali ono praktički mi je danas to sve u zaboravu kroz maglu( jedino što imam u sjećanju je kad bi počeli vrištat od smjeha i pogledali se nakon 10 minuta vrištanja i pitali o čemu smo pričali i opet smijeh) al opet sa druge bilo je leđero, ali kad pogledam neke ljude od te ekipe koji i danas pljugaju, dečki neprimjećuju izmjene godišnjih doba a kontam da im baš nije poznato koja je godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2007. 19:13 
Naslov:  Re: Poznajete li ovisnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam dvojicu džanera, iglaši, jedan je trenutačno u Popovači, ošo načisto u k..ac, a drugog nisam vidio cca 4 godine, a i zadnji put kad sam ga vidio šeto je nekog kera, koji naravno nije bio njegov, polovicom 10og mjeseca bos oko Rokove crkve, katastrofa.nadam se da je živ.

A što se tiče uživanja, prvu čubaku sam spržio s 15 godina i intenzivno pušio od 18 do prije godinu dvije dana dok nisam zapravo skonto koliko mi se mozak ispržio, nisam mogao povezat dvije jednostavne riječi u suvislu rečenicu, komunikacija samo s ljudima koji su me okruživali jer su navikli, bio sam im čudan kad sam bio nenapljugan, mogućnost pamčenja ravna 0, a probao sam skoro sve, od eksera, tripova, gljiva, hašiša, marice, brzog, bijelog, gotovo čisti MDMA, jedino nisam žuto jer je to zlo, doduše i sve ostalo je zlo, sad kad pogledam na to.Marica je ok al samo za vikend pušenja i kad znaš da nemoraš ama baš ništ radit nego zapalit s nekim, još bolje ako je suprotnog spola, upalit film na DVD-u i lagano se izgubit u filmu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

^^ Šta je "brzo" i "ekseri"? Rolling Eyes mara je dobra,kad napadne migrena... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2007. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › ^^ Šta je "brzo" i "ekseri"? Rolling Eyes mara je dobra,kad napadne migrena... Smile


Brzo = speed (metaamfetamini u prahu ili kristalima)
Ekseri = Ecstasy (amfetamini, tablete)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.08.2007. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj žargon za ecstasy prvi put čujem,a ti si dr.za dr.... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2007. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la (Pogledaj post): › ma joj e daj molim te koja je to stara izreka .ADO ŽELIŠ POSTIĆ NIŠTA U ŽIVOTU POČNI PUŠIT TRAVU,,,ma de molim te ,,,,pa ovo j eprestrašno,,,čija je to poslovica? stara šiptarska možda????,,,,lego sereš...


da, ne ide tako imaš pravo... kontam da ide :"ako želiš da ti ovako izgledaju postovi,počni jesti tramale i normabele, žlicom, ujutro"


pa onda prestani gutat tablete i zapali frulu ... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: