Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biste li prijavili...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Biste li prijavili ilegalnog iznajmljivaca?

Da!
23%
 23%  [ 5 ]
Ne!
57%
 57%  [ 12 ]
Ne znam...
19%
 19%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 13:50 
Naslov:  Biste li prijavili...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...inspekciji ilegalnog iznajmljivaca soba/prostora na moru (Jadranu)?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, situacija u državi je teška i nek se ljudi snalaze kako mogu. ali naravno u granicama normale.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja isto mislim da ne bi... vjerojatno bi i ja to radila na njegovom mjestu... samo pretpostavljam.
mislim, država nas dovoljno pljačka, smatram da je sasvim u redu učiniti isto kad ti se ukaže prilika..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, a porez koji bi oni platili i od kojeg bi i mi imali koristi?!

S druge strane, mozda bi se onda i cijena iznajmljivanja povecala, pa bi mi skuplje ljetovali?!

@kvakica, i o tome sam razmisljao, a onda sam shvatio da oni za svojih 100EUR-a rade neusporedivo manje od onoga sto ovdje za taj iznos moraju napraviti npr. beraci kukurznih metlica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da ih treba prijavit, al znam da to ipak ne bi učinila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve stoji. samo pokušavam zamisliti što bih ja napravila na mjestu najmodavca..
a to je stvarna dilema ili hipotetska?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › ma sve stoji. samo pokušavam zamisliti što bih ja napravila na mjestu najmodavca..
a to je stvarna dilema ili hipotetska?

To je dilema. Koja je razlika izmedju stvarne i hipotetske dileme?! Obdje su podjednako u sferi misli... ;-)

Trenutno o ovome razmisljam, jer citam da ih dvije trecine ne prijavljuje i ne placa porez, a mlate masne pare. Ne hebe me previse sto netko zaradjuje masne pare, ali to sto oni ne placaju porez se izravno odrazava i na manje prihode u proracunu, dakle - zbog toga i ja gubim. Dakle, postoji jako dobar financijski razlog zasto bi ih trebalo prijavljivati.

Sto se tice toga kako bih se ja ponasao da sam na njihovom mjestu - ponasao bih se kao vecina. Ako vecina placa - i ja bih placa, ali ako vecina ne placa - ne bih pravio budalu od sebe.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › ma sve stoji. samo pokušavam zamisliti što bih ja napravila na mjestu najmodavca..
a to je stvarna dilema ili hipotetska?

To je dilema. Koja je razlika izmedju stvarne i hipotetske dileme?! Obdje su podjednako u sferi misli... ;-)

nisu, nisu... u slučaju stvarne se moraš odlučiti i onda vjerojatno sukladno tome i djelovati..
dok kod hipotetske možeš 'ladit jaja i premišljat se beskonačno dugo... i na kraju se ni ne odlučiti... i nikada ne znati što bi napravio da je bila prava Wink
..sad si zvučim kao rajnus osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korupcija potječe iz naroda i u narodu mora postojati interes za njeno iskorjenjivanje. Borba protiv korupcije počiva na svijesti pojedinca i njegovoj spremnosti da keže: "Hej, to je kriminal!"

To je citat jednog nizozemskog teoretičara... Dodao bih samo da samo solidno sebična i glupa populacija jer vidimo samo kratkoročne koristi tipa (uštedio sam 2€ po noćenju jer nisam platio boravišnu pristojbu, kako sam ja pametan)
A s druge strane zanemarujemo masovnost te pojave i kamione novaca na Jadranu od kojih bi neki možda stigao i do Os, Vk, Bm, Vu... I gradili vrtiće, škole, gasili bi se požari, ne bi se rušili helikopteri...

Ako mislite da ne treba, nemojte prijaviti. Šta vas briga. Vi ste najpametniji.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako bi svi legalno radili....onda bi iznajmljivanje bilo skuplje....
...ako prijaviš iznajmljivaca koji nelegalno iznajmljuje prostor.....on dobije kaznu.....ja nemam nikakve koristi od toga.....
....uglavnom...za tih 7-10 dana što sam na moru....ne želim se opterecivati s time...na koji nacin se iznajmljuje....samo nek je meni što povoljnije.....a definitivno nejvecem lopovu.....državi....ne želim još mazati debeli masni vrat...sa mašcu.......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.07.2007. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači, moji prijatelji nesmiju otići u MOJU vikendicu na moru, jer bi to bilo ilegalno iznajmljivanje.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › znači, moji prijatelji nesmiju otići u MOJU vikendicu na moru, jer bi to bilo ilegalno iznajmljivanje.


Ako ce ti oni dati novac za tu "uslugu", a ti neces platiti porez - onda je odgovor: da, to je ilegalno iznajmljivanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: › ...ako bi svi legalno radili....onda bi iznajmljivanje bilo skuplje....
Sigurno je jedino da bi zarada iznajmljivaca bila manja uz jednake cijene, ali to ne znaci nuzno da bi iznajmljivanje bilo skuplje.

Citat: › ...ako prijaviš iznajmljivaca koji nelegalno iznajmljuje prostor.....on dobije kaznu.....ja nemam nikakve koristi od toga.....
Ne prijavljujes nekoga zato sto ce kaznom napuniti proracun, vec zbog (ne)placenog poreza. Sto se tice koristi, treba uzeti sve parametr u obzir i gledati dalje od svog nosa.

Citat: › ....uglavnom...za tih 7-10 dana što sam na moru....ne želim se opterecivati s time...na koji nacin se iznajmljuje....samo nek je meni što povoljnije.....a definitivno nejvecem lopovu.....državi....ne želim još mazati debeli masni vrat...sa mašcu.......Cool


Drzava?! A, tko je drzava?! Po cijim cestama se svaki dan vozis? Tko je njih izgradio?! Strumfovi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.07.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako dokazati da ti je netko platio? Ja mu napišem punomoć da može koristiti nekretninu u određenom razdoblju i to je to? Nemoguća misija!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2007. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Sigurno je jedino da bi zarada iznajmljivaca bila manja uz jednake cijene, ali to ne znaci nuzno da bi iznajmljivanje bilo skuplje.


...s obzirom na mentalitet našeg naroda....ako država povisi troškove iznajmljivacu za 1% ....krajni korisnik ce to platiti 30%

Citat: › Ne prijavljujes nekoga zato sto ce kaznom napuniti proracun, vec zbog (ne)placenog poreza. Sto se tice koristi, treba uzeti sve parametr u obzir i gledati dalje od svog nosa.


..što se tice koristi....kad sve zbrojiš i oduzmeš....nitko nema koristi jer ce ioanko država prikupljenim novcima od poreza i poreznih obveznika.....financirati propale firme....

Citat: › Drzava?! A, tko je drzava?! Po cijim cestama se svaki dan vozis? Tko je njih izgradio?! Strumfovi?


država je nametnik...koji skuplja harac....
ceste po kojima ja svaki dan vozim....su placene od dijela cijene iz prodanog goriva....iz dijela kad ideš registrirati auto.....iz dijela kad se voziš autoputom....iz dijela namjenjenim za obnovu cesta.....što znaci da se ja vozim po 4 puta placenim cestama.......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: