Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



neoSUBNORovske udruge...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›

Dobro, uzmimo da ti je barem dvije generacije ispred uopće pismeno (što je prava rijetkost u Hrvatskoj, ako se podsjetimo kad je počelo opismenjavanje stanovništva i obvezno školovanje, no ti to vjerojatno znaš).

Uzmimo i da su ti barem dvije generacije ipred odrasle u gradu (nekad nužna pretpostavka bilo kakve naobrazbe).

Nek su eto imale i materijalnih uvjeta za obrazovanje, što je također bila rijetkost. Ako su imale, potrebno je barem da su završile bilo koji fakultet. Također, da nisu opterećene poviješću svojih roditelja, jer takvi nisu objektivan izvor informacija.

Nadalje, nužno su morali imati paralelan izvor podataka iz svog vremena (čitaj - radio London), nisu smjeli biti zaposleni u državnom aparatu, morali su proputovati barem Austro-Ugarsku, i upoznati karakteristike još barem 2 religije.

E nakon svega toga, ako je ispunjeno, sklon sam i povjerovati nečemu što bi mi ispričao tvoj djed, uz svo štovanje, inače ne dolazi u obzir. Ono što bi mi ispričao podvrgnuo bi provjeri u ozbiljnoj znastveno-istraživačkoj literaturi (po mogućnosti stranog porijekla), a također i zakonima logike.

Ako si i ti tako postupila, ne zamjeram ti što bespogovorno slušaš djeda. Ako nisi, nema veze, i Krleža se cijeli život borio protiv gluposti, pa je na kraju imao osjećaj da gubi.


šteta što nisi upoznao moje baku i djeda, zadovoljavaju i previše tvoje uvjete...barem 4 generacije unazad od mene....
upijala sam njihove priče, mada se o ratu onom 45. razvezlo tek poslije 90-te, jer od silnog straha nije se dida usudio ništa pričati...ali jedan rat asocirao je strah i fobije od drugog...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih da jesam. Nikad dovoljno priča iz tog vremena, o kojem je zabranjeno pričati u školama.

No možda i bolje da je tako, sumnjam da su profesori osposobljeni objektivno o tome podučavati djecu. Pa još i da im dođe ozlojađeni roditelj s puškom u školu, šta oni to pričaju njegovom djetetu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: