Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



neoSUBNORovske udruge...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2007. 16:12 
Naslov:  neoSUBNORovske udruge...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova tema je proizasla iz jedne druge teme (imenovanje ulica i trgova)...

Protiv sam imenovanja ulica i bilo cega po nazivima vojnih formacija - vjerujem da su s istim zarom SUBNOR i ekipa cimali i zicali nazive ulica prije 50tak godina. Same privileged shit - other privileged package. Ne bih zelio da mi dijete ide u skolu ili prolazi ulicom koja ce ga svakog trenutka podsjecati na sranje kao sto je rat.

Sto se tice samih "vojnih udruga" ili "udruga proizaslih iz Domovinskog rata", njih sve treba dekretom ugasiti. Za privilegije su se izgrebali, nasisali su se sljakerske krvi, sada neka ckome u kutu birtije/kladionice i cekaju da ih pokosi danak besposlicarske dekadencije.

Iako ce se svi busati u prsa da su u rat isli zbog ljubavi prema domovini, ovome-onome, vise je nego jasno da je dobar dio njih nakon rata samo gledao kako bi se cinjenicom sudjelovanja u ratu ogrebalo o neku privilegiju ili docepalo dobara koja bi inace gledali u slikovnicama. Vecina njih je dobila daleko vise nego je zasluzila i krajnje je vrijeme da se toj neoSUBNORovskoj skupini drumskih grebatora stane na rep.


Anonymous, koje je tvoje misljenje o udrugama proizaslim iz Domovinskog rata, njihovoj danasnjoj ulozi i poziciji u drustvu?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje mišljenje da obrana države ne smije počivati na vojnicima sa šanka, bekovima lokalnih trećeligaša ili kažnjenicima.
Moje je mišljenje da današnje OS RH ne mogu biti talac nekih zaslužnih bagerista, vozača i švercera koji su iz njih istjerali sav profesionalni i školovani vojni kadar.

Moje je mišljenje da se treba priznati zasluga, ali u vidu simboličnog čina počasti, a nikakve materijalne kompenzacije za borbu jer ispada su onda rat vodili plaćenici.

Moje je mišljenje i da udruge veterana smiju postojati samo kao interesne skupine, koje će ih okupljati, pružati uvjete za stvaranje povoljne socijalne klime jer teško je biti veteran, u ratu su ljudi oboljeli, nastradali i zato su najmanje krivi oni sami.

Udruge koje se oglase političkim pamfletima, treba smjesta zabraniti.
Druženje djece veterana nasuprot široj organizaciji dječjih susreta također po mom mišljenju ne može biti opravdano.

Stvarali smo i stvarajmo društvo jednakih, a ne da imamo opet djecu "vojnih lica" i obične kokošare.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yap!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci,a koje je tvoje mišljenje o pomilovanju ratnog zločinca Žarka Amiđžića koji je dobio 7 godina i kojega je Mesić pomilovao????? NE omalovažavaj hrvatske dragovoljce!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Amiđžića koji je dobio 7 godina


Ja sam dragovoljac 4 genracije untrag, iz dragovoljačko-dobrovoljačke kuće, a žene koje ne mogu biti mobilizirane nemaju moralno pravo drobiti gluposti o ratu jer je općepoznata stvar da je ratnom stradanju najgore izložena muška populacija.

Nekako ipak, kad se o ratu pričai teoretizira, kad se dižu ustanci, linčevi i zatežu šake - žene imaju važnu ulogu.

Amdžić je pušten po principu koji je običnim smrtnicama teško shvatljiv, ali podrazumijeva stjecanje infrmacijsko-obavještajne vrijednosti u zamjenu za bolji tretman.

Odakle ti znaš da na ovom forumu nema stradalnika, dragovoljaca? Otkad si im ti glasnogovornica? Da nisi i ti osnovala neku udrugu?

Sve u svemu, radnička klasa, dakle ljudi koji su debelo crnčili čitav život sad čekaju povrat mirovina (onoga što im je HDZova vlast otela), a još moraju gledati kako nezadovoljni branitelji kojih je 500.000 (za usporedbu, Turska s 70 milijuna stanovnika ima 1 milijun vojnika) kukaju kako nemaju i kako im treba još više.
To samo pridonosi tome da ljudi što prije požele zaboraviti i izgrade negativan stav prema onima koji su išli dragovoljno, a zapravo su to kasnije kapitalizirali kao da su u najmanju ruku školovani legionari.

Po mome, sudionici rada dobili bi medalje, poginuli grob, križ i zastavu, ivalidi skrb, a svi zajedno klubove za susrete i dužnost provođenja socijalno konstruktivnih projekata. Tako bi bili uključeni u zajednicu svi, a oni koji prde po birtijama, kenjaju s televizije i slikaju se s političarima bi nestali u vidu magle.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam dragovoljac 4 genracije untrag, iz dragovoljačko-dobrovoljačke kuće,

Shocked
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
a žene koje ne mogu biti mobilizirane nemaju moralno pravo drobiti gluposti o ratu jer je općepoznata stvar da je ratnom stradanju najgore izložena muška populacija.

Nema tebi pomoći.

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Branitelji kojih je 500.000 za usporedbu, Turska s 70 milijuna stanovnika ima 1 milijun vojnika

Naravno da je ovih 500 000 preuveličano, ali ti ili namjerno izvrćeš činjenice ili stvarno nisi previše upućen u ovu tematiku jer ne znam kako objasniti uspoređivanje brojnog stanja za vrijeme opće mobilizacije i mirnodopskog sastava turske vojske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ček meni sad ništa nije jasno Exclamation

govoriš li 8 o mobiliziranim muškarcima ili o ženama koje su dragovoljno išle u rat...
samo to ostalo mi baš ne zapinje...

možda imam krivi stav ali po meni više vrijedi dragovoljac nego neko tko je mobiliziran....

I kako si dragovoljac u svojim godinama?ja sad ništa ne kontam

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
panta_rhei
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 22:37 
Naslov: Complicity 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
I kako si dragovoljac u svojim godinama?ja sad ništa ne kontam


lufus je napisao/la: ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam dragovoljac 4 genracije untrag, iz dragovoljačko-dobrovoljačke kuće,



Joj, joj, operirani od humora?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 22:51 
Naslov: Complicity 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

panta_rhei je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
I kako si dragovoljac u svojim godinama?ja sad ništa ne kontam


lufus je napisao/la: ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam dragovoljac 4 genracije untrag, iz dragovoljačko-dobrovoljačke kuće,



Joj, joj, operirani od humora?


8 jabuko bakina,jesi to ti?

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="8"]
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Amiđžića koji je dobio 7 godina


Ja sam dragovoljac 4 genracije untrag, iz dragovoljačko-dobrovoljačke kuće, a žene koje ne mogu biti mobilizirane nemaju moralno pravo drobiti gluposti o ratu jer je općepoznata stvar da je ratnom stradanju najgore izložena muška populacija.

-Ne podcjenjuj žene koje su bile u ratu,jer ja ih znam i čitala sam njihiv ratni put,meni ne seri o tome!

Amdžić je pušten po principu koji je običnim smrtnicama teško shvatljiv, ali podrazumijeva stjecanje infrmacijsko-obavještajne vrijednosti u zamjenu za bolji tretman.

Žalosno je to što je on pušten da bi u Srbiji švercao oružje,naši generali se progoni a nagrađuje se ratne zločince. To je omalovažavnje Domovinskog rata i dodatna trauma za svakog branitrelja.Njih još danas jedino drži vjera i lijekovi,tužno ali istinito.Država je pogriješila što je umirovila mlade ljude,isključila ih iz radnog drušva,napravila bolesnike od njih...Drugačija mjerila su se trebale postaviti za braniteljske uloge koje je on imao.
(u biti mislim da o ovako osjetljivim temama ne bi trebali raspravljati na forumu)

---oprostiti moramo,zaboraviti ne smijemo---


Zadnja promjena: marrai; 04.07.2007. 23:01; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
panta_rhei
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šljivo strinina, nisam. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Leteci mungos"] ***** Ti si vjerojatno jedan od onih(a ima ih tu na forumu zasigurno još) koji su 91.kada je bila mobilizacija uspjeli prijeći punkt kod benzinske u Josipovcu,obrijanih nogu,s perikom na glavi u bakinoj odjeći...Branili ste Hrvatsku iz Harkanja,tkz.Harkanj divizija.*****






Sto se tice samih "vojnih udruga" ili "udruga proizaslih iz Domovinskog rata", njih sve treba dekretom ugasiti. Za privilegije su se izgrebali,
Iako ce se svi busati u prsa da su u rat isli zbog ljubavi prema domovini, ovome-onome, vise je nego jasno da je dobar dio njih nakon rata samo gledao kako bi se cinjenicom sudjelovanja u ratu ogrebalo o neku privilegiju ili docepalo dobara koja bi inace gledali u slikovnicama. Vecina njih je dobila daleko vise nego je zasluzila i krajnje je vrijeme da se toj neoSUBNORovskoj skupini drumskih grebatora stane na rep.


****Lupetaš,dečko,lupetaš! Povlastice im je ukinuo SDP,Spomenicu mogu okačiti na zid,HRVI žive u zgradama bez lifta,30% stopostotnih invalida nema riješeno stambeno pitanje,oni sa manjim postotkom invaliditeta- o njima se i ne priča... participacije ukinute,o kakvim ti privilegijama pričaš???? Oni su obični obilježeni građani!*****

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 500 000 branitelja koliko ih je bilo u Vukovaru?
To je hrvatska sramota....

Svatko je budala tko se zaklinje u svetost domovinskog rata. I pticama na grani je jasno da je Vukovar pusten na nemilost Srbima... Necu pisati o usporednim mafijaskim ratovima, suradjivanju vlade sa organiziranom mafijom i sa hrvatske i sa srpske strane.. Gdje je tu svetost?

Tko zeli taj vidi... I previse puta je to sve bilo u medijima, no eto nekako "domoljubima/thompson jungen" to nikako ne dodje do usiju i ociju...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bajka,mit,ili legenda branili su ga ljudi i koji nisu Hrvati...Ne vjeruj svemu što plasiraju mediji...Svatko je budala tko živi u ovoj zemlji a srami je se....Imate još uvijek Harkanj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne sramim se Hrvatske, vec hrvatske gluposti.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: