Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KONZUM- zašto tamo kupovati?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2005. 21:41 
Naslov:  KONZUM- zašto tamo kupovati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trgovački lanac u vlasništvu Agrokora odnosno obitelji Todorić. Upošljavaju 11000 ljudi, akviziraju tvrtku za tvrtkom. U medijima izgledaju prekrasno, gotovo bez mane. Još malo pa će Iva bit miss Hrvatske a Ivica premijer. Jeste li popušili foru kupujmo Hrvatsko
u Hrvatkom? Kome treba tvrtka čiji bankrot znači i bankrot Hrvatske? Dokle tolerirati opstanak koncerna na od države osiguranim monopolima stečenim ucjenom (Agroproteinka, uvoz sirovina na uštrb domaćeg proizvođača, poticaji, kupovina Belja za kunu,...) Vidjeli smo više puta ekonomiju bicikla na djelu. Da se vratim na osnovno pitanje.....JESTE LI POPUŠILI FORU?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2005. 12:03 
Naslov:  Re: KONZUM- zašto tamo kupovati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bogu hvala da je to netko jednom pitao! možda nije u redu komentirati pojedince,ali u ovom slučaju ću si to dopustiti. taman sam upisala zagrebačku ekonomiju kad je "mali" todorić diplomirao, a njegova iva u nekoliko mjeseci položila sve ispite 3. i 4. godine i...diplomirala i ona. neće tata todorić imati neobrazovane članove obitelji! obrazovanje i nije toliko bitno kada ti tata nađe posao, kupi pola hrvatske i ostatka regije, a ako nešto i zahebeš...nije bitno, to je samo kap u agrokor-moru.a da samo spomenem koliko se agrokor uvlači u savku poru života: prošle godine je moj fakultet, kao što je i inače "nabrijan" da zaradi na svakoj najmanjoj sitnici, odlučio imati sponzore za dvorane. naravno, agrokor je velikom tabletinom napisan kao sponzor na najvećoj dvorani fakulteta. pa ipak tata todorić mora otplatiti brzinski postupak obrazovanja svojih pupoljaka!
što želim, reći: ne bi pušila foru ni da sve to nisam vidjela. vikali su da je jadranka u svakoj pašteti, a danas gdje god da se okreneš ona pink(magenta!!!) t-com boja i konzumi! zatrovani smo.
mislim da većina ljudi to ne kopča jer smo još uvijek potrošački neosvješteno pučanstvo. marketing je danas do te mjere razvijen da manipulira ljudskom psihom, ponašanjem i cijelim životom i to neprimjetno. a što je famozni natpis na dvorani, velika konzum tabla na glavnom trgu ili kratki trotaktni zvuk nego trajno urezivanje u mali naivni, potrošački mozak!!!

jedno sitno opažanje: jeste primjetili da su cijene u malom konzumu cijene kao na benzama ili u sovi?! a svi vidimo tablu "konzum" i kažemo si kako je bolje kupiti nešto tamo jer je veliki lanac i jeftinije! e pa nije, a "tatini" marketing-stzručnjaci to vrlo dobro znajau, pa nisu bezveze trošili godine da nas prvo uvjere u to da je tamo jeftinije i bolje kako bi sada to iskoristili.
sjećam se jedne poznanice kako je pred prodaju alastora konzumu viakla na sve starne kako je Škojo katastrofa i kako će joj sigurno biti bolje kad dođe todorić. legicin tata je neki šef u belju i žalio se kako je koma situacija i da jedva čeka da ih todorić kupi( i bila je koma, ali bilo je i puno boljih rješenja, npr. netko je mogao jednom svoje privatne interese staviti nakratko na stranu i objasniti radnicima što je radničko dioničarstvo, kako se prilagoditi svjetskim standardima...). e baš me zanima je ih mesija todorić spasio Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2005. 23:58 
Naslov:  Re: KONZUM- zašto tamo kupovati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme koliko nekonzistentnosti u tako malo teksta!

Prvo si dala naslutiti da su spomenuti pojedinci neregularno završili fakultet. Zatim ti, kao regularni student koji stvarno uči, osuđujes knjiški marketing koji provode gore spomenuti pojedinci koji navodno nisu učili.

A što se tiče knjiškog marketinga koji osuđujes: pa nije ti Konzum charity jebote, dobrodošla u stvarni svijet, normalno da će uzeti koliko god može i gdje god može. Ako još uz to potrošači i ne primijete da je cijena u malom Konzumu nezanemarivo viša, onda im treba čestitati, a ne pljuvati ih! Zamjeraš profitnoj organizaciji zato što ostvaruje profit?!? Zamjeraš li vodi što je mokra?

I još malo o malom Konzumu: želis kupovati u susjedstvu? E pa to se dodatno plaća. Mogućnost izbora imaš, a cijene su jasno istaknute.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2005. 4:03 
Naslov:  Re: KONZUM- zašto tamo kupovati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Njegova roba, njegove cijene. Tebi jedino ostaje izbor kome ćeš ostaviti svoje pare, a zato je tu toliko spominjani marketing. Kako god okreneš, guzica ti je uvijek odostraga.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Goge
Post Postano: 15.10.2005. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ovo sad već postaje smiješno? doba kapitalizma a todorića svi osuđuju kao kapitalistu. pa nije ni on caritas! što kupuješ to i plati. čist račun - duga ljubav. kome se ne kupuje tamo , jebote, odi negdje drugdje.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2005. 13:03 
Naslov:  Re: KONZUM- zašto tamo kupovati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="steam"]
Ajme koliko nekonzistentnosti u tako malo teksta!

Prvo si dala naslutiti da su spomenuti pojedinci neregularno završili fakultet. Zatim ti, kao regularni student koji stvarno uči, osuđujes knjiški marketing koji provode gore spomenuti pojedinci koji navodno nisu učili.

A što se tiče knjiškog marketinga koji osuđujes: pa nije ti Konzum charity jebote, dobrodošla u stvarni svijet, normalno da će uzeti koliko god može i gdje god može. Ako još uz to potrošači i ne primijete da je cijena u malom Konzumu nezanemarivo viša, onda im treba čestitati, a ne pljuvati ih! Zamjeraš profitnoj organizaciji zato što ostvaruje profit?!? Zamjeraš li vodi što je mokra?

I još malo o malom Konzumu: želis kupovati u susjedstvu? E pa to se dodatno plaća. Mogućnost izbora imaš, a cijene su jasno istaknute.
[/quote]
Al eto, ti si zato konzistentan.
Pa ne radi se, hebemu, o regularnosti ili ne, radi se povezanosti Agrokora s fakultetom na kojem je i velik br. politikera i sl. Da ne idemo daleko od teme, kad smo već ionako skrenuli.
I gdje ja to osuđujem marketing! Samo sam rekla što se danas može i da neke stvari utječu na nas,a da to ne primjećujemo. Činjenice!
Kako uopće osuđivati marketing kad je najučinkovitije sredstvo u doba otvorenog tržišta i konkurencije!?
U takvom sustavu nema mislosti-najjači i najsposobniji ostaje-zato danas i imaš masu teoretičara koji to zamjeraju kapitalizmu. Al' tržište je tržište.
Da osuđujem profit, ne bi odstudirala to što jesam.
Radi se o tome da smo mala zemlja u kojoj je vrlo teško ostvariti konkurentnost i slobodu tržišnog natjecanja(iz 1000 razloga koje valjda nije potrebno nabrajati). Ako koncern Agrokor drži veliki dio hrvatske proizvodnje i trgovine, onda nije tako teško zaključiti da se lagano gibamo monopolističkoj situaciji (naravono, prikrivenog) pa da ti se sve više samnjuje ta famozna mogućnost slobodnog izbora, tj. izgleda ti da možeš birati, ali netko određuje ono što se može birati.
Al' eto, opet sam nekonzistentna Wink
Btw. ja sam svoj izbor donjela, i to sam rekla.
Ti imaš svoje mišljenje, ja svoje i to je u redu. Točka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 15.10.2005. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li uopće dobro prepustiti jednom poduzeću (ili kraće- jednom čovjeku!) da nosi veći dio hrvatskog gospodarstva? (ne znam, nisam ekonomistica, pa pitam..., al čini mi se da ako Todorić jednog dana povuče krivi poslovni potez, padamo i mi...)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2005. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se taj potez sasha već i dogodio, neki ekonomski stručnjaci predviđaju apokalipsu prije a neki misle da je veliki petak kasnije. ako se izuzme vremenska distanca misle isto. pitanje koliko će štete napraviti koncern u međuvremenu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2005. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Je li uopće dobro prepustiti jednom poduzeću (ili kraće- jednom čovjeku!) da nosi veći dio hrvatskog gospodarstva? (ne znam, nisam ekonomistica, pa pitam..., al čini mi se da ako Todorić jednog dana povuče krivi poslovni potez, padamo i mi...)


U potpunosti se slažem. Svaka čast na poslovanju ali ionako već imaju monopol, a svi hvala Bogu znamo što to znači. Uostalom dragi moji sugrađani dok smo imali Alastor umjesto Konzuma porez je išao nama! A što sada!? Odoše novčići baj baj iz naše regije....i u džep mister Todorića!
A što mislite zašto se povlači po tisku u zadnje vrijeme, pa nije radi medenih kolača Agrokor opomenut za takvo poslovanje!

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2005. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jeste znali da su sva Alastorova vozila registrirana na Zagreb, njima se uplacuju cestarine a naše ceste uništavaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2005. 5:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Debeli, God damn it!

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2005. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Debeli, God damn it!


MA dobro moram malo paliti
Osim toga u ovom gradu su sve preuzeli, uskoro nećemo imati ništa Osječko osim piva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2005. 6:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›

uskoro nećemo imati ništa Osječko osim piva.


A i pivo su razvodnili.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fabio
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: tamna strana Sile
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2005. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee...vidim da je doticna osupnuta djevojka koja je upisala ekonomiju vrlo ogorcena na sve sto se dogadja u nasoj ekonomiji...e pa djevojko draga,kad i ako zavrsis fax,upravo ces ti biti takva bezdusna djelatnica korporacije a mozda cak i jos gora. dajte ljudi otvorite oci,todoric prehranjuje obitelji 20000 zaposlenih,pa taman i da ih iskoristava,bar su im place redovite...a to je rijetkost....

_________________
...ne pitaj me nikad zasto cugam...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2005. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bar su place redovite je argument retardiranog konja koji ne vidi dalje od svoje balege.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: