Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KONZUM- zašto tamo kupovati?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2005. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se vrtimo oko nebitnoga u svemu tome, nisam siguran da on moze propasti (nisam upucen u pojedinosti njegove (pre)zaduzenosti), ali sto se niste zapitali koliki je njegov utjecaj na vladu i dali mu vlada uopce smije proturjeciti, nekako mi se cini da je on mocniji od svih ministara zajedno.. sto bi se dogodilo da prestane isplacivat place i nahuska radnu snagu na vladu ako mu neidu niz dlaku !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 17.10.2005. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I to je moguće- multinacionalne korporacije drže i čitave države u šaci, a Todorić, tj. Agrokor je jedna dobra multinacionalna korporacija (dobar primjer, barem!)

Ali može se propasti, itekako. Jedno krivo ulaganje. Uzmimo da uvozi Janu u Ameriku (on je to učinio u pravom trenutku: Ameri ogorčeni svojom državom, okreću se strancima za koje čuju da je jedino što imaju čista i netaknuta priroda. Ono što oni imaju jest voda do koljena- ali ne pitka, nažalost!), kad jedna američka kompanija prestigne njegove napore. Ulaže se sve više i više, crpi se iz drugih poduzeća, i onda se bankrotira (neki takav scenarij, znam da je ovaj malo nerealan, ali nemojte me sad držat za riječ baš oko ovog primjera...)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2005. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Bill
Slažem se sa navedenim, ali mislim da si falio ime topica, jer nije pravo pitanje "Zašto kupovati u konzumu?". Ljudi koji kupuju u Konzumu, kupuju jer je jeftinije nego na drugim mjestima (ne svi proizvodi, ali većina), tako da kućanica koja razmišlja o svakoj kuni, ne razmišlja o kupovini ili nekupovini u Konzumu kao borbu protiv nepravde, već kao preživljavanje. E, sad zašto mu je omogućeno da ima jeftinije proizvode, nelojalnu konkurenciju - to je pravi problem, ali to treba riješavati na višim nivoima koji su korumpirani, a ne se okomit na potrošaća. Spomenio si tamo monopol - tamo si bio na najboljem putu. Zašto i kako ga ima i način na koji je došao do njega? To je prava nepravda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fabio
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: tamna strana Sile
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2005. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boney ne vrijedjaj....radim,znam sta se dogadja,a ti koji si masno dupe zavalio u fotelju i cekas da ti starci uvale pare u cvalje,sudis nekome..o ekonomiji...e budala i paprati nikad nece nestati

_________________
...ne pitaj me nikad zasto cugam...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.10.2005. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fabio je napisao/la (Pogledaj post): › a ti koji si masno dupe zavalio u fotelju i cekas da ti starci uvale pare u cvalje


Ako "masno dupe zavalit u fotelju i cekat da ti starci uvale pare u cvalju" znači studirati 5 godina, buditi se u 5 ujutro i cijeli dan provesti na farmi među izmetom sa rukom i kravljem prknu, kako bi mogao prehraniti 2godišnjeg sina i malu kćerkicu na putu - onda si pogodio.

Daj ne igraj se velikog sudije, nemaš pojma.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.10.2005. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije me logirao. RKL

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.10.2005. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne zelim se svadjati...nisam zasluzio da me se zove retardiranim konjichem..zato sam reagirao kako sam reagirao...i ja radim i znam kako se tesko zaradi...i u tom krugu ljudi sam o kojem je ovdje rijec....tako da mogu suditi

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2005. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glevamo ovo, trljam oci i ne vjerujem.

Jebiga, to je nama nasa borba dala. Kao i sa EU, mozes birati.

Ili ces prodati dusu vragu, zazmiriti na jedno oko i svirati u korporativne diple (presucivati sve prljavstine koje vidis - zabijanje nozeva u ledja kolegama, muljanje poslovnih partnera, trizsni kaubojluk i moliti se da iduci mjesec bude isplacena mizerna placa), ili ces zasukati rukave i raditi 16 sati dnevno, gutajuci gorku slinu pesudoslobode, gdje ovisis o nozi na koju je poslovni parner/klijent ustao. Kako god okrenes, velika vecina nas spada u 90% onih sto dijele 10% svjetskog bogatstva, samo smo pijuni na ploci nekih drugih igraca.

Svatko ima svoj izbor i viziju, ali najgore od svega je sto je nestao kriticki odnos prema izboru. Bilo kojem.

Ekonomisti trube o trzistu, uspjehu, profitu, a cesto uopce ne shvacaju na cemu se to sve zasniva. I nenzanje se moze oprostiti, ali nekriticko gledanje na svijet - tesko.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2005. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obejobej:) uzet sacmaricu sve ih pobit, i uzput zvakaaz cuvinggam Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.10.2005. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hehehe...gospodinu Todoricu samo mozete cestitati na njegovoj sposobnosti snalazenja u danasnjem svijetu...zamjeriti na njegovom poslovanju i vodenju tvrtke ne moze nitko od vas jer sve firme u hrvatskoj rade na isti ili slicni princip...
....sto znaci da se bezveze prepirete i vrijedate medusobno...mislite da ce te promijeniti nesto ili vam je samo dosadno...

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2006. 5:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da vi u hr niste jos svjesni sto je to kapitalizam,
to nije "cist racun duga ljubav"
cijene nisu "ciste" i nacin na koji se radi nije "cist", koristi se najvise psiholoski marketing a prava radnika se smanjuju svake godine
i to onih direktno i indirektno povezanih sa odredjenim poslom

globalizacija nije dobra za pojedinca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2006. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

l.l. je napisao/la: ›
globalizacija nije dobra za pojedinca


globalizacija je dobra samo za multinacionalne kompanije i njima bliski kružok političara.......
za zemlje "trećeg svijeta", gdje nas vjerojatno svrstavaju kada sastanče, siguno ništa dobro.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.08.2006. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

l.l. je napisao/la: ›
mislim da vi u hr niste jos svjesni sto je to kapitalizam,
to nije "cist racun duga ljubav"
cijene nisu "ciste" i nacin na koji se radi nije "cist", koristi se najvise psiholoski marketing a prava radnika se smanjuju svake godine
i to onih direktno i indirektno povezanih sa odredjenim poslom

globalizacija nije dobra za pojedinca


Čisti kapitalizam ne funkcionira nigdje: kapitalizam kombiniran s državnom kontrolom je već nešto - tada država ograničava i suzbija monopol i štiti one koji su u slabijem položaju. (ili bar tako teoretičari koji su nas učili osnovama ekonomije kažu). No za to treba imati jaku državu, a ne onu koja se voza na točkićima propadajuće industrije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.08.2006. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se malo dublje pogleda kapital ionako nije ni u jednoj drzavi, vec u nekoliko pojedinaca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Konzumu kupujem jer mi je od trgovina s relativno velikom ponudom najbliži. A ta mi je relativno velika ponuda bitna, jer ne moram obići 5-6 trgovina (koje uglavnom nisu jedna do druge), nego sve kupim u jednoj. A eventualnom većom cijenom plaćam luksuz kupovanja svega na jednom mjestu, na što sam prešutno pristao i čega sam svjestan. Ako netko blizu moje kuće otvori lokalnu trgovinicu u kojoj ima sve ono po što inače idem u Konzum, sve ću kupovati u toj trgovinici!
U visoku se ekonomiju ne razumijem previše (a ni većina vas, kako mi se čini), pa se u to neću ni petljati. Samo, fascinantno mi je što nitko od vas koji kritizirate niste dali niti jedan prijedlog kako riješiti taj problem koji toliko potencirate!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: