Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napad na učenicu u školi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 0:15 
Naslov:  Napad na učenicu u školi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki dan rolam s bratom, mali se čudi masakru na Virginia Techu. Rekao sam da Amerika nije tako daleko.
--

Osječka zbilja:
Nisam psihijatar niti kriminalist, ali dao bih se okladiti da su boja kože i ime žrtve dodatno "motivirale" počiniteljice:

http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/787030/index.do

Naivčine i zaštitnici svega osječkog opet će reći da je to miljama daleko - ali kod nas klinci oružje ne moraju ni kupovati, dovoljno je da ga se dočepaju u kući. Ovaj put je bio bokser (?!?!), a sljedeći...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve kreće od kućnog odgoja. Samo nikako da se to shvati.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja znam eto 2 slučaja, oba iz OŠ.V.Becić.
2 decka su pretukli iz čista mira, jednog pod odmorom, jednog srela ekipa na ulici, srušila ga na pod i ajmo..
Obojica su odlični učenici, mirniji, bave se sportom..reklo bi se-normalni...
Uzas.. I ista stvar, prijavljeni su policiji jer se naravno znalo tko su, iz iste su škole, ali naravno..nikom ništa!
I baš čitam u tom članku kako je tu curu strah izaći van sada..pa užas, zamislite koja je to trauma za dijete.
Uglavnom, da, kućni odgoj je najvažniji..ali konkretno u ovoj školi su i profesori..nastavnici..sta već..poprilično nenormalni..da sad ne imenujem i ne dajem primjere, recimo samo da znam od dotičnih mama koje su bile u tim slučajevima.

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
havirovster
Offline
Ukupno postova: 28
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

današnji klinci nemaju ni mrvicu poštovanja prema starijima, a kako onda neće mlatiti svoje vršnjake , naravno one povučene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la (Pogledaj post): › Ja znam eto 2 slučaja, oba iz OŠ.V.Becić.
2 decka su pretukli iz čista mira, jednog pod odmorom, jednog srela ekipa na ulici, srušila ga na pod i ajmo..
Obojica su odlični učenici, mirniji, bave se sportom..reklo bi se-normalni...
Uzas.. I ista stvar, prijavljeni su policiji jer se naravno znalo tko su, iz iste su škole, ali naravno..nikom ništa!


Sljedeći put kad budemo u Beciću zajedno ćemo pročitati plaketu 'Škola bez nasilja' koja se kočoperi na ulazu u rečenu školu Neutral

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Licemjerje na djelu, rekla bih.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2007. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da je ovo naivno pitanje, ali zašto su klinci sve gori i gori?? ta djeca više ni ne liče na nas dok smo bili klinci..
zašto se sve toliko mijenja? ...internet? televizija? prezaposleni/nemarni roditelji? u čemu je fora?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2007. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm...pa nije da toga nije bilo i prije... Sjecam se kad sam ja bio pican u osnovnoj skoli. Nasih par cura je uredno shoralo cure iz ostalih skola, a da ne pricam o grupnim tucnjavama medju skolama. Paljenje dimnih bombi u skoli, unosenje 5g karabita u wc, nosenje boksera, palica i slucniih gluposti. Toga j euvijek bilo i bit ce. Razlika je sto onda nije bilo droge...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma znam, i mi smo se šorali, ali nismo napadali nastavnike i imali smo barem prema nečemu respekta... imam feeling da ga klinci danas više nemaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
znam da je ovo naivno pitanje, ali zašto su klinci sve gori i gori?? ta djeca više ni ne liče na nas dok smo bili klinci..
zašto se sve toliko mijenja? ...internet? televizija? prezaposleni/nemarni roditelji? u čemu je fora?


Sve pomalo. Svijet je generalno losiji danas nego sto je to bio slucaj kad smo mi bili klinci, i to ostavlja posljedice na svaku novu generaciju. Previse informacija neprimjerenih dobi klinaca im je jednostavno dostupno bez cenzure, sto ostavlja posljedice na pristup stvarima, moralne vrijednosti, mentalni razvoj...

Kad je moja generacija bila tih godina u toj istoj skoli, jednostavno se nije moglo dogoditi da neko mlati ucenika unutar skole 15 minuta i da cijela skola to mirno gleda i nitko pritom prstom da ne mrdne...to bi tada jednostavno bilo nemoguce!
Cak se jedan ograniceni i divlji Samir Nukic sa svojom ekipom nije nikad usudio na tako nesto tih godina.

Sada, kad je svijet bezobzirniji i grublji, sve boli ono....za sve ostale...Tragedija jedna

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sustav vrijednosti u društvu je takav da djeca (baš kao i odrasli) vide da nekažnjeno mogu uraditi što god im se svidi.

Svojedobno, u našoj osnovnoj školi, dečki iz susjednog razreda ukrali su dnevnik i bacili ga na trafo stanicu iz dumine, nisu čak ni imali neke loše ocjene. Uglavnom, nakon što je "zločesta" ekipa otkrivena, svi su torpedirani iz škole i razmješteni po drugim školama. Ovo bilo u Končarici.
Danas bi bajni roditelji valjda poubijali nastavnike da im se kaže jedna jedina riječ protiv zlatnce dječice.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 16:22 
Naslov:  Re: Napad na učenicu u školi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Sljedeći put kad budemo u Beciću zajedno ćemo pročitati plaketu 'Škola bez nasilja' koja se kočoperi na ulazu u rečenu školu Neutral

Da baš...
Uzas...
Kak i da imaju respekta ak profesorice na nastavi lakiraju nokte na nogama!!!
ma uzas.. Danas isto gledam u McD neke, pretpostavljam osnovnoškolce..uzas ponašanje..U tramvajima..odnos jednih prema drugima je prestrašan.
I stvarno, to sto Danica kaze, znaju da im manje-više nitko nista ne moze..roditelji su nadasve naivni, ove u školi boli đon..policiju još manje...u biti najbolje prolaze mediji! Laughing

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vama to nije primitivno? Mislim šta te cure misle? Da su one neke važne sada kada su njih 3 istukle tu jednu... Dobro, nije u redu ni da se tuku jedna s jednom, ali... I to još zbog dečka, meni to nije jasno, uopće. Ne mogu shvatiti da se cure tuku zbog dečka, ili obratno, dečki zbog neke cure. Pa ima nas 6 milijardi (i više) na svijetu, a oni se tuku zbog jedne/og. Ali dobro, danas si očito faca ako istučeš nekog i priča se o tebi.

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lucky cat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.04.2007. 20:54 
Naslov:  Re: Napad na učenicu u školi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Pročitala sam to danas u novinama i kao prvo nisam bila u šoku jer je to sve stvar,kao što je već rečeno,odgoja i okoline,ali i današnji osnovnoškolci si previše umišljaju i dopuštaju.Ja sam u tu istu školu išla prie 4 godine i nije bilo takvih incidenata i sranja... osijek031.com smile
ma to se sve drogira i nisu svjesni svojih postupaka...a posljedice ne vjerujem da će itko snositi,osim nastradale cure.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2007. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ma znam, i mi smo se šorali, ali nismo napadali nastavnike i imali smo barem prema nečemu respekta... imam feeling da ga klinci danas više nemaju.


To je istina. I stariji su se pozdravlji, u protivnom se dobila cuska :)
Danas picani ne jebu nikog, prema nikom nemaju respekta...
Prije par mjeseci me je jedna klinka u pekari u tvrdi toliko izbacila iz takta
ko nitko u zivotu. Jedva sam se suzdrzao da ju ne zviznem...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: