Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napad na učenicu u školi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam... malci su se oteli... dodje mi da zavalim sljagu nekom... ali ne mozes to su tudja dijeca... a znaju biti tolikooo nekulturna

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
*sunshine*
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2007. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u svakom slučaju ono što su djevojčice napravile nije uredu, nasilje je nasilje... ali ne radi se o žrtvinom imenu ili ne znam ni ja čemu. malena koja je dobila batina nije svetica, samo nije zaslužila te udarce.

_________________
...biram samo lakši način...
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2007. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

*sunshine* je napisao/la (Pogledaj post): › malena koja je dobila batina nije svetica, samo nije zaslužila te udarce.


Kad pročitam ovakav blagi komentar dogode se 2 stvari.

1. Pitam se postoji li išta što bi osječka javnost oštro osudila i solidalizirala se sa žrtvom, umjesto relativiziranja "nije ni ona svetica". Odlično. Sljedeći korak je valjda: "Sama je to tražila" ili "nije bolje ni zaslužila"?

2. "Nije zaslužila udarce?" Ma daj. Po toj logici valjda postoje i oni, ili bi mogli postojati i oni koji bi, s vremena na vrijeme, mogli i zaslužiti PREMLAĆIVANJE BOKSEROM U ŠKOLI/DOMU/mesnici/videoteci/kod postolara...?

Ovo je ozbiljno.
Činjenica da su drugi učenici stajali i sve snimali mobitelom čini stvar još užasnijom!
A da ne govorimo da o svemu nismo čuli priopćenje škole, što su oni poduzeli, tko je reagirao i sl.!

Zamislite samo, možete hodajući ulicom popiti batine hladnim oružjem, a sada i od balavica, jer ste na neki uvrnut način dio njene ljubavne priče ili ste kupili posljednji artikl u dućanu koji je ona htjela ili jednostavno sjedite na njezinom mjestu na klupi u parku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2007. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo odgovorni. klinci nisu krivi. stop nasilju medju djecom-krasan plakat. lijep unicefov pokusaj. u zemlji koja doesn't give a shit. mrvo slovo na papiru. od svih istocnoeuropskih i centralnoazijskih zemalja hr. je vodeca zemlja u bullyingu medju klincima, kako u skolama, tako i drugim istitucijama kao sto su recimo djecji domovi. 2003-sticenika na losinju ubijen od strane drugih sticenika. 2004 ako se ne varam mali mario gluhakovic prebijen stravicno isto na losinju ili na cresu... makon sto je mjesecima prijavljivao odgajateljima da ga ekipa maltretira... zato je i najebo... jer je prijavio...tko je bio odgovoran? NITKO. osudilli lijepo klince koji ga izmlatili, lijepo... nekoliko klinaca vise u turoplolju sad... hoce li to ista promijeniti? nece naravno.

treba nam antibullying strategija koja je zasnovana na rezultatima istrazivanj pojave, a ne na plakatu... GRRRRRRRR ... ovo me jako ljuti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2007. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poznajem tu curu i znam skoro cijelu priču o tome... grozno, nema šta... al nigdje ne piše da je bokser bio sa bodljama...

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: