Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



stipendija za djecu branitelja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2007. 23:25 
Naslov:  stipendija za djecu branitelja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako...kad sam kretala na faks pitali su me jel imam potvrdu da mi je tata branitelj i ja otišla po to u tu zgradu gdje su mi rekli i kazala meni ta žena,nema tvog tate na popisu...i dobro,upisala ja faks i bez toga...zatim se pojavila ta neka fora za stipendije i opet traže tu potvrdu i ja odem opet tamo i gle čuda,moj stari na popisu i dobijem ...i poslala ja u potvrdu i sve ostale pizdarije što se šalju uz to(svjedodžbe,domovnicu bla bla) i eto meni stiže pismo nekidan od tete Jadranke u kojem se ispričavaju i tvrde da ta potvrda ne važi...i kažu da moj tata nije uopće bio u ratu...kog oni zajebavaju?moj tata je 16mjeseci bio u ratu i sad ispada da nije nikoji kurac napravio za ovu državu...ni ne čudim se što se branitelji ubijaju jer moj tata je popizdio kad smo dobili to pismo...e sad mene zanima jel netko slao taj zahtjev za stipendiju i jesu li ju dobili jer 500kn mjesečno bi mi dobro došlo Very Happy i kako da saznam i gdje da nađem neki dokaz da mi je tata bio u ratu?navodno u Osijeku ima neka udruga ratnih invalida ili nešto slično,ali nemojte me uzimati na riječ,samo sam načula... Rolling Eyes

ps molim bez glupih komentara,ovo mi je bitno Rolling Eyes

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.04.2007. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hebat cu ja kosorici majku, i ja sam slala tu braniteljsku stipendiju, i kao 3 razloga zbog kojih mi je nisu odobri su:
1. tata mi nije branitelj-a bio od prvog do zadnjeg dana u ratu
2.prosjek mi je premal-a prosjek mi 4.8
3.nisam na vrijeme poslala- a poslala 10 dana ranije
to su sve supcine u ovoj drzavi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2007. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su poslali dva pisma,u prvom su izjavili da mi svjedodžbe nisu ovjerene????!!!!!!!!!!!!!! a nakon toga sam dobila da su ovjerene al da mi stari nije bio u ratu.....

ps točno se na faksu vidi tko je upisao sa tom potvrdom jer svi oni koji su upali bez prijemnog sa tom potvrdom su i odustali nakon mjesec dana....Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.04.2007. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ja sam se upisala s tom potvrdom i to ne znaci da sam glupa,sve sam ispite dala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2007. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
pa ja sam se upisala s tom potvrdom i to ne znaci da sam glupa,sve sam ispite dala


govorim za svoj faks..nisam rekla za tebe...hvalili su se kako su se upisali na faks ,kako nisu ništa morala učiti...a ja ko glupača mjesec dana dan noć štrebala da bi jedva upala iako sam bila 2.na prijemnom,jebiga kad je tih sa potvrdom bilo više nego što se moglo ljudi upisati..strašno...i onda prvi kolokviji i ispiti...90% ih odustalo..ko ih jebe..ja sam svoj indeks na pošten način dobila...

a tako želim i tu stipendiju..mamu im je*em...i onu glupu jadranku i njenu udrugu ..kako se ono zove...aha..ministarstvo obitelji branitelja i međugeneracijske solidarnosti......crkla da bog da

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2007. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.


nije do toga,nego bi ja stipendiju...zašto ne?500kn mjesečno.........

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta bi da djeca branitelja studitraju 15 godina na račun države. prošlo je preko 10 godina od prestanka rata, i nije istina da si ti ljudi nemogu platiti faks.

Daj molim vas, pa ima na tisuće pametnije, i talentirane djece koja nema novaca za faks.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto ste i vi smiješni...pa nisu studenti..učenici i sta-ja-znam krivi što država još uvijek daje pogodnosti braniteljima i njihovoj djeci, ako se može nešto dobiti, sta da kažeš-joj ne bi ja 500 kn, ja mogu i sama završiti fax! Svatko se bori za sebe ovdje i kada bi cijeli život gledalii tko, kako, zašto...ode ti vlastiti život u pm!
To uopće nema veze s učenjem!
Moj tata je cijelo vrijeme bio u ratu i nikad nisam bilo što tražila niti se kačila za te povlastice, jer mi nije bilo neophodno, a sad kad pogledam-zašto! Glupača! A mogla sam.... i treba!

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako možeš zašto za ne.

Ali što je previše- previše.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što smatraš previše, @davorcccc?

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2007. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka vam tata da 500 kn mjesečno

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ni ja se ne slažem da se još 10-15 godina nakon rata isplaćuju neke mjesečne naknade za sudjelovanje u ratu. ali ako već to postoji, ako još nije ukinuto, ne vidim zašto ljudi koji imaju pravo na naknadu ne bi to i iskoristili!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galadriel je napisao/la: ›
Što smatraš previše, @davorcccc?


Zar bi netko trebao studirati 10 god nesplatno?
Takvi padaju po 3-4 puta, i šta kažu?
"Zaboli me, ja neplaćam"
Gdje je pravda. Ajd ti izdvoji 4000 - 7000 kuna za godinu. Oni koji su upali preko veze, priča za sebe.
Pa padaj koliko hoćeš. Naravno da nećeš, i nemožeš jer nemaš toliko para da si plaćaš školovanje koje je ionako jadno.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.


Tako je!
Dolje partijska omladina! Dolje AFŽ! Uprava odlazi!

Evo, ako vas tješi moj slučaj:

Meni je isto otac branitelj, odlikovan... Veleredom kneza Mutimira s Velikom kutlačom.
No, pustimo šalu nastranu. Ni meni, ni ostalim njegovim znanim potomcima nije trebalo kredita kod upisa na fakulitet.
Ja sam zato da svi budemo jednaki. Isto tako sam i zato da kao znak zahvalnosti djeci branitelja država pokloni DSL, kompjuter ili tečaj stranog jezika u inozemstvu.
To osim što manje košta, više i vraća.

U katastrofalno loše posljedice sadašnjih uredbi ne treba ni ulaziti. To je užas.

E, i htio sam dodati sljedeće: naime, ja nisam branitelj, ali sam malo čačkao po različitim pravnim odredbama i zakoni i međunarodne konvencije smatraju me sudionikom borbenih djelovanja i stradalnikom rata. U to kako i gdje sam stradao ne želim ulaziti, ali mogu reći da svo oružje koje je bilo raspoloživo na tržištu znam rastaviti i sastaviti, a Kalašnjikov sam znao naslijepo.
Osim rukovanja automatskim oružjem i rastavljanja streljiva velikog kalibra, pa i onog s protuavinoskim rasprskavajućim nabojem, mogao sam na ivičnjaku otvoriti metak za tandžaru, znao sam pucati, aktivirati i deaktivirati ručne bombe, a za 1000 HRD stao bih na upaljač aktivirane tenkovske mine jer sam tada imao debelo manje kila nego je potrebno za aktiviranje upaljača.

Sve sam to pisao Ministrima obrane: Željki, pa Radošu, pa Rončeviću... I nisu me oslobodili služenja vojske nego sve ovo gore napisano moram opet prolaziti!
To će me učiti neki srolje koji su o ruskom oružju učili na američkim akademijama, nose hlače na peglu i salutiraju prolaznicima na rivi.

Što da vam dalje kažem? Moje traume su ogromne. Od svega pijem tablete, čujem glasove koji mi noću šapuću "jebi, jebi", ne spavam, budim se u znoju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: