Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



stipendija za djecu branitelja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja joj j... mater

nisam čak ni pismo dobio


ako se već kurče da su raspisali taj natječaj onda neka i podijele te novce... sve je to bio još jedan marketinški trik... tko zna, možda stipendiju isplačuju u paštetama

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.


nije do toga,nego bi ja stipendiju...zašto ne?500kn mjesečno.........

Ha slušaj nemoj se nervirat. Gledaj to ovako. Da dobiješ imala bi 500kn viška. Što znači da bi više počela visiti po birtijama. Što opet znači da bi počela i piti više. Što opet znači da bi imala manje vremena za učenje. Što opet znači da ne bi onda mogla faks završit u željenom roku te još postoji mogučnost da postaneš alkoholičarka. Dakle nemoj se nervirat toliko.

Don't worry be happy! hehe

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osmice... Zar to nisu simptomi PTSP-a? A guraju ti oružje u ruke... Ccc...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2007. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.

gle, fora ti je u tome da ljudi s istom situacijom - neki dobiju povlastice, neki ne...
davorccc je napisao/la: ›
Šta bi da djeca branitelja studitraju 15 godina na račun države. prošlo je preko 10 godina od prestanka rata, i nije istina da si ti ljudi nemogu platiti faks.

Daj molim vas, pa ima na tisuće pametnije, i talentirane djece koja nema novaca za faks.

ako padneš godinu, oduzima ti se stipendija...
legica_os je napisao/la: ›
Evo ovako...kad sam kretala na faks pitali su me jel imam potvrdu da mi je tata branitelj i ja otišla po to u tu zgradu gdje su mi rekli i kazala meni ta žena,nema tvog tate na popisu...i dobro,upisala ja faks i bez toga...zatim se pojavila ta neka fora za stipendije i opet traže tu potvrdu i ja odem opet tamo i gle čuda,moj stari na popisu i dobijem ...i poslala ja u potvrdu i sve ostale pizdarije što se šalju uz to(svjedodžbe,domovnicu bla bla) i eto meni stiže pismo nekidan od tete Jadranke u kojem se ispričavaju i tvrde da ta potvrda ne važi...i kažu da moj tata nije uopće bio u ratu...kog oni zajebavaju?moj tata je 16mjeseci bio u ratu i sad ispada da nije nikoji kurac napravio za ovu državu...ni ne čudim se što se branitelji ubijaju jer moj tata je popizdio kad smo dobili to pismo...e sad mene zanima jel netko slao taj zahtjev za stipendiju i jesu li ju dobili jer 500kn mjesečno bi mi dobro došlo Very Happy i kako da saznam i gdje da nađem neki dokaz da mi je tata bio u ratu?navodno u Osijeku ima neka udruga ratnih invalida ili nešto slično,ali nemojte me uzimati na riječ,samo sam načula... Rolling Eyes

ps molim bez glupih komentara,ovo mi je bitno Rolling Eyes
ruana je napisao/la: ›
hebat cu ja kosorici majku, i ja sam slala tu braniteljsku stipendiju, i kao 3 razloga zbog kojih mi je nisu odobri su:
1. tata mi nije branitelj-a bio od prvog do zadnjeg dana u ratu
2.prosjek mi je premal-a prosjek mi 4.8
3.nisam na vrijeme poslala- a poslala 10 dana ranije
to su sve supcine u ovoj drzavi...
jeste vas dvije pisale žalbu?
by the way, ostalo je, ne znam koliko nedodijeljenih stipendija..
ja napisala žalbu odavno,ali odgovora nije bilo...odgovor sam čekao.... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@game,
ja sam protiv povlastica...
zagrijati stolicu.

znam što znači studirati. bez ikakvih povlastica jer sam studirala prije i za vrijeme rata. ali znam da je moja sestra učila matematiku u nekoj rupi u kojoj smo inače čuvali krumpir. dok su drugi....
i gade mi se sve vrste povlastica.
znanje i samo znanje.

što znači riječ "studirati"? - to je pitanje za one koji žele povlastice.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.04.2007. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poslat cu ja njoj cestitku, a ne zalbu, cestitat cu joj na tome kako je glupa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2007. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam konto da neću imat love za studij i da neću lako upast na fax. Zato sam posto branitelj, a da budem siguran postadoh još i invalid i to vojni, onda odem na bolovanje i u 10 godina završim srednju i fax. Za vrijeme studiranja primam full plaću, i ide mi beneficirani staž. Vratim se u staru firmu i sad nakon 15 godina efektive odnosno 2o-tak god staže kontam da bi mogao navući neki PTSP i lagano u penzijicu.
No nije mi dovoljno pa sam upisao postdiplomski da mi MZOIŠ da stipendiju odnosno nadoknadu dijela troškova školovanja. I ovim putem bi se svima Vama poreznim obveznicima iskreno zahvalio što mi svojim radom omogućujete lagodan život.
Jebga nije sve tako crno, treba biti u pravo vrijeme na pravom mjestu (Osijek ´91)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još reci da imaš dozvolu za nošenje oružja, pa da se sklanjamo s puta..... Rolling Eyes jer ćeš se fino izvući na PTSP ako napraviš neku psinu (eventualno).

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerovali ili ne, ali postoje i pravi branitelji s pravim PTSP. To su vam oni koji su bili oko Osijeka kad je navedenih godina situacija bila prilično gadna. Što većina ovdjeprisutnih (hvala Bogu) ne zna. Smatram da nije u redu tako generalizirati, jer većina takvih pravih branitelja je, nažalost, u situaciji da im je zaista teško, jer su one debele mirovine pokupili kojekakvi džabalebarovići. A s 3-4 tisuće kuna baš i nije jednostavno preživljavati mjesec, pogotovo ako imaš i obitelj. I mislim da je skroz u redu dati braniteljima određene povlastice, jer nije jednako provesti ratne godine kao dezerter po Švabiji ili u blatu do zuba ispod benta preko Drave.
S druge strane, Osmica je u pravu, možda bi bilo bolje da se te povlastice vide kroz neke druge stvari (spomenute laptope, itd), a ne kroz povlaštene upise na faks. Jer ima djece koja su pametna i željela bi studirati, ali nemaju možda financijske uvjete, dobre štele i slično.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Osmice... Zar to nisu simptomi PTSP-a? A guraju ti oružje u ruke... Ccc...


Ih, jednom sam ostao zarobljen u okruženju. Nismo imali metaka, vode, hrane ni drva... Ali bilo karata i cigareta, pa smo se nekako snašli. Inače, ja sam PTSP popušio nakon rata i to ne zbog Srba, nego zbog Hrvata. Vidi, čak se rimuje, mogao bih konkurirat Thompsonu. Ja bih se zvao Thromblon.

Galadriel je napisao/la (Pogledaj post): › Vjerovali ili ne, ali postoje i pravi branitelji s pravim PTSP. To su vam oni koji su bili oko Osijeka kad je navedenih godina situacija bila prilično gadna. Što većina ovdjeprisutnih (hvala Bogu) ne zna.


Tužno, ali to je sve ekipa koja je razmišljala srcem, a ne mozgom tada... Vjerojatno zbog toga nisu skužili što im donosi iflacija lažnih - a to je skepsa, pa i prijezir ostalih.
Na žalost, kod nas vrijedi maksima: "važno je da si se ti snašo." Nije uljudno kolegi koji se na prijevaru domogao prava na nerad i eksploataciju socijalnih sredstava reći da je lopov!

Galadriel je napisao/la (Pogledaj post): › S druge strane, Osmica je u pravu, možda bi bilo bolje da se te povlastice vide kroz neke druge stvari (spomenute laptope, itd), a ne kroz povlaštene upise na faks. Jer ima djece koja su pametna i željela bi studirati, ali nemaju možda financijske uvjete, dobre štele i slično.


Samo sam išao za kompromisnim rješenjem. Znači, ljudima koji su sudjelovali u obrani, ugradili veliki doprinos u obranu treba pokazati da je RH stalo. Najbolje im je (njihovoj djeci) ponuditi par različitih modela, u svakom slučaju povezana s obrazovanjem i znanošću pa nek odaberu prema afinitetima. Državi je jeftinije poslati, eo recimo mene, da učim strani jezik 4 tjedna negdje - nego da ja upadnem na faks, istisnem nekoga tko je stvarno želio a nije uspio bez plaćanja i onda odustanem nakon prvog seminara ili kolokvija.

Kažem, porazmislite o ovome, još malo pa ja upadam u Sabor, bit će riječi o svemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2007. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@game,
ja sam protiv povlastica...
zagrijati stolicu.

znam što znači studirati. bez ikakvih povlastica jer sam studirala prije i za vrijeme rata. ali znam da je moja sestra učila matematiku u nekoj rupi u kojoj smo inače čuvali krumpir. dok su drugi....
i gade mi se sve vrste povlastica.
znanje i samo znanje.

što znači riječ "studirati"? - to je pitanje za one koji žele povlastice.

nemoj ti mene krivo shvatiti...
ja imam sve preduvjete ya te povlastice, ali ih nisam dobila...
fora je da kao i sve, cak i to dobiju samo odabrani...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2007. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako da sam i ja strogo protiv toga...yasto bi natko glup, tko se cijelo skolovanje yajebevao imao pravo upisati fax prije nekoga tko se trudio x puta vise od njega....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tetija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2009. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima jesu li objavljeni rezultati za ovu godinu.....aj pa ak netko zna nek napise..jer gledam od kad sam poslala papire..i nistaaaaa :->o=

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.01.2009. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu. zadnji rok je bio 23.11. provjeravaj na mobms

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.01.2009. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
legica_os je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
ajte vi svi k vragu
učite i polažite ispite i nemojte se izvlačit na tatu, mamu i rodbinu....

ili znate ili ne znate.


nije do toga,nego bi ja stipendiju...zašto ne?500kn mjesečno.........

Ha slušaj nemoj se nervirat. Gledaj to ovako. Da dobiješ imala bi 500kn viška. Što znači da bi više počela visiti po birtijama. Što opet znači da bi počela i piti više. Što opet znači da bi imala manje vremena za učenje. Što opet znači da ne bi onda mogla faks završit u željenom roku te još postoji mogučnost da postaneš alkoholičarka. Dakle nemoj se nervirat toliko.

Don't worry be happy! hehe

nisi ti baš normalan..ovo ti potpuno opušten pišem Wink
usput nema veze što si pisao to 2007.


Zadnja promjena: ix ox; 03.01.2009. 17:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: