Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 12:31 
Naslov: Bad ! Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jeste li jučer gledali Županijsku panoramu na HRT2, ali bio je prilog o srndaću koji je zalutao među dvorišta Gornjeg grada. Prilog je bio topal: lokalne djevojčice su srndaća nazvale Rudolf, srndać je uplašeno stajao u nečijem dvorištu, ali oko njega je bilo mnogo dobrih ljudi koji će mu pomoći... No, na osijek newsima danas naiđem na informaciju kako je srndać nakon toga ustrijeljen! Evo tekst...
Citat: ›
ZALUTALI SRNDAC STRADAO ZBOG LJUDSKE OKRUTNOSTI

Jucer, 15.03.2007.godine pojavio se srndac koji je zalutao i spletom
okolnosti i potpuno izbezumljen i preplasen dosao u grad te se pojavio u
Gornjrm gradu, u blizini osjeckog Vodovoda oko 16h. Prvi su ga vidjeli ljudi
koji su bili u svojim dvoristima, kako preskace ograde potpuno izgubljen i
preplasen. Odmah je obavjestena policija,osječki ZOO, te Hrvatske sume. Bile
je tu naravno i kamera, novinara, ljudi i djece koji su s cudjenjem
promatrali cijeli taj nesvakidasnji dogadjaj, a cijeli spektakl bio je
popracen i na televiziji gdje je sve to bilo prikazano s naznakama da ce se
poduzeti sve da se srndac uspjesno premjesti, mozda i uspava i naravno
spasi, jer je prilikom preskakanja ograda bio ozlijedio i nogu.
Medjutim, kad su se kamere ugasile i kad je pao mrak srndac je ustrijeljen s
nekoliko hitaca, a na ulici se pricalo kako je to bio opasan i ogroman
jelen, i da to tako jednostavno mora biti i da se zivotinje ionako svaki dan
ubijaju i da ce cijela ova zgodna prica zavrsiti jednim dobrim cobancem .
Lov na divljac je strasan, ali ovo je toliko okrutno i brutalno i sramotno
za ljudski rod... da svi ti ljudi danas okupljeni navodno za srndacevo dobro
nisu poduzeli nista i nakraju ga ustrijelili...tu jadnu zivotinjicu utjeranu
u klopku, nemocnu, koja nije imala kamo pobjeci i koja nije bila na svom
terenu u sumi, vec u gradu punom auta, u necijem dvoristu, koja nikome nije
ucinila nista nazao....vec se samo htjela vratiti kuci...i mozda i ocekivala
pomoc ljudi.
Glavno da svi obozavaju prirodu i jako vole zivotinje.
Eto, pokazali smo koliko ih volimo.

Toliko o ljudskoj brižnosti i toploti. Grozno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...demit...mislim, glupo pitanje, ali da li se po ulici šapuće tko ga ustrijelio?...da li se pojavio tko od nadležnih?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

veterinati i ZOO vrt navodno nisu imali sredstvo za omamljivanje pa su pozvali lovce iz LD "Mursa" - po cijenu izbacivanja s ovog foruma do 2034. - jebem im mater krvoločnu! pa nije jelen krvavih očiju i povampiren klao djecu po retfali da se puca u njega!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa to nije normalno...gaap - učini nešto po medijskom pitanju...ovakve stvari su odvratne...kome se može uložiti kakva žalba?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...evo, zvala Lovačko društvo, da ih pitam za zdravlje...kaže lik da trenutno tajnika nema, ali ako mi on štogod može pomoći...pa pitah za jelena iz priče, a on mi zamuckujući odgovori da ne zna ništa...da nazovem za pola sata...e, baš hoću...

...informacije do kojih sam došla da je lovac pucao po vlastitom nahođenju...našao se, eto, čovjek u blizini, pa zašto ne...demit...

...eto, gle čuda: ni nakon 45 minuta se nitko živ ne javlja na telefon lovaca...u udruzi "Život" vele mi da su ih novinari zvali, obzirom da se jako puno ljudi iz grada bunilo zbog načina kako je jelen završio...ono što meni nije jasno: kako je moguće da u čitavom gradu nema sredstva za uspavljivanje...halo???...mislim, ako mu već nije bilo spasa, nije morao završiti na taj način...uh, baš sam ljuta... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Zadnja promjena: anakonda; 16.03.2007. 13:50; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...informacije do kojih sam došla da je lovac pucao po vlastitom nahođenju...našao se, eto, čovjek u blizini, pa zašto ne...demit...

šetao tako lovac gradom, šeretski nakrivljena šešira i s vjernom dvocjevkom pod miškom, kad ono - jelen! i lovac, brže-bolje, digne pušku i opali oba naboja! pih, pa tko bi mu vjerovao da je naišao na jelena u centru grada, ako ga ne pokaže?!


Zadnja promjena: DonQuijote; 16.03.2007. 13:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uuuu.. jeletina, jeletina... čobi, čobi.. mmm... jel bilo đta mesa na njemu, il je to mlada srna bila ? Ako je mladi jelenko... mmm... jeletina, jeletina Smile

ps. pozdrav svim Jelenama. - Lovac na Jelene Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...toni, ne seri...i ja volim čobanac, al ako već u njemu ima divljači - postoji sezona lova na jelene...trenutno je lovostaj i to sve do 8. mjeseca, ako se ne varam...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sezona lova na jelene.. ja mislim da je sezona cile godine ! Al dobro.. ja sam ionako krivolovac Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ono što meni nije jasno: kako je moguće da u čitavom gradu nema sredstva za uspavljivanje...halo???...mislim, ako mu već nije bilo spasa, nije morao završiti na taj način...uh, baš sam ljuta... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ma taj jelen je uz malo njege mogao opet biti pušten... zadržan u ZOOu recimo, poklonjen nekom etno-selu... Meni se čini da je on prošao gradilište noću, i više se nije znao vratiti, bojao se kamiona... U svakom slučaju, jelen u centru nije bijesna lisica!!!

A jebeš ti Osijek, nema veterinarskih lijekova, ali važno je da se ima metaka!!!

Ovo je nečuveno i barbarski, a da se nešto može, može se - jer je "hrabri" lovac prekršio sljedeće zakone:

1. Zakon o lovstvu RH (Prema važećem Zakonu, jelen u gradu NIJE DIVLJAČ JER NIJE U LOVIŠTU, pa je intervencija matorog srolje na mjestu gdje on nema PRAVO LOVA KAZNENO DJELO)
2. Zakon o oružju RH
3. Kazneni zakon (općeopasna radnja i sredstvo, dovođenje u opasnost...bla-bla...)

Jel' netko podnio kaznenu prijavu? To svakako treba!

Što je puno gore - naša zajednica je pala na jednom velikom testu humanizma. S tim jelenom ustrijeljena je u Osijeku i borba za svjetonazore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
Jel' netko podnio kaznenu prijavu? To svakako treba!



SVE VAS BUM TUŽIL !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
SVE VAS BUM TUŽIL !!!


VSE se kaže. A pola V progutaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...prijavu Veterinarske inspekcije podnosi udruga "Prijatelji životinja" s kojima sam upravo razgovarala...također oni planiraju i medijsku kampanju u vezi ovog slučaja...jer nikome nije jasno kako se moglo dogoditi da nema sredstva za uspavljivanje, odnosno kako veterinari nisu reagirali na pravi način...osim toga, mole sve one koji imaju točne informacije ili slike ili whatever da im se jave...
...prijavu također mogu podnositi i građani sami, a na temelju Zakona o zaštiti životinja...
...u Lovačkom društvu mi se i dalje ne javljaju...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijel20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 14:21 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebo im pas mater i tom čovjeku koji ga je ustrijelio i svima koji žderu čobanac. licemjeri jedni prokleti tu se zgražate a šta mislite kako završava jeletina i srnetina u vašim tanjurima?

ja kontam da je neki kreten držo tog jelena u dvorištu, jer koliko sam čuo jelen je došao iz pravca odakle se nalaze obiteljske kuće i pripadajuća im velika dvorišta.

ovo što se dogodilo s jadnom životinjom koja je samo htjela biti slobodna je zločin i barbarstvo i to samo dokazuje da živimo u sredini koja je puna primitivaca i neobrazovanih kretena bez duše, sućuti i srca jer su učinili i dopustili da se ovo dogodi s jadnom životinjom!

i ne da je samo jadan ovaj odvratni grad, već je jadna i ova država a najjadniji u ovome svemu je najveća debela slavonska svinja - ministar čobanković čije ministarstvo nema jedan bijedni metak za uspavati životinju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2007. 15:08 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danijel20 je napisao/la (Pogledaj post): › jebo im pas mater i tom čovjeku koji ga je ustrijelio i svima koji žderu čobanac. licemjeri jedni prokleti tu se zgražate a šta mislite kako završava jeletina i srnetina u vašim tanjurima?


"Jeletina"!?! Čekaj, a što ti jedeš? Ne jedeš meso?
Znaš da ako se 30 dana dereš na fikus, on ugine? Bojim se da si ti taj licemjer, jer sigurno nešto jedeš. Nemoj mi sad dovoditi u pitanje ispravnost jedenja nekih stvari, jer te nju ejdž spike ne pušim.

Mi svi govorimo o neprimjerenosti čina, ne moraš zato junački svima po materi.

Ispričaj se.

danijel20 je napisao/la (Pogledaj post): › i ne da je samo jadan ovaj odvratni grad, već je jadna i ova država a najjadniji u ovome svemu je najveća debela slavonska svinja - ministar čobanković čije ministarstvo nema jedan bijedni metak za uspavati životinju.


Životinje se ne uspavljuju metcima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: